Trešdiena, 12. augusts Klāra, Vizma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sešu Liepājas publisku vietu apmeklētājiem risks inficēties ar Covid-19. 14 dienas jānovēro veselība

Sešu Liepājas publisku vietu apmeklētājiem risks inficēties ar Covid-19. 14 dienas jānovēro veselība
Foto: Miks Kuncītis
10.07.2020 16:24

Nora Driķe, Miks Kuncītis

LETA/liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Nedēļas nogalē no 3. līdz 5. jūlijam Liepāju apmeklējusi apmēram 20 jauniešu grupa no Rīgas, 18 – 20 gadus vecie jaunieši šeit izklaidējušies un apmeklējuši viesnīcu ”Sport Hotel”, kafejnīcas ”Darbnīca”, ”Delisnak”, ”Vējš”, restorānu ”7. Līnija”, alus bāru ”Miezis&Ko”, atgriezušies Rīgā. Pēc atgriešānās pieciem no viņiem šonedēļ konstatēta saslimšana ar Covid-19.

Liepājniece Ilze atceras novērojumu 4. jūlija vakarā ap 19 – 20 Juliannas pagalmā līdzās bāram ”Miezis&Ko”, un ievēroja lielu jauniešu kompāniju, kuri atpūtās pie bāra āra galdiņiem. ”Man šķita, ka tie varētu būt kādi vidusskolas izlaiduma svinētāji,” viņa pārdomā. Jaunieši dzēruši alu, spēlējuši savā starpā spēles. ”Šķiet, ka citu apmeklētāju tobrīd pie āra galdiņiem nebija.” Pati Ilze tovakar apmeklējusi blakus kafejnīcu.

Jauniešu izklaides Liepājā noskaidrotas epidemioloģiskajā izmeklēšanā. Tāpēc piektdien, 10. jūlijā, Slimību profilakses un kontroles centrs izplatīja aicinājumu cilvēkiem, kuri reizē ar šiem izklaides vietu apmeklētājiem bijuši šajās ēdināšanas iestādēs un viesnīcā, četrpadsmit dienas kopš tā laika uzmanīgi vērot savu veselību. Vienlaikus SPKC arī vērtē, ka risks pārējiem apmeklētājiem saslimt ir mazs, ja vien ievērotas visas piesardzības normas un ar iespējamajiem inficētajiem nav bijis kontakts ilgāks par 15 minūtēm.   

Piektdienas vakarā īsi pirms pulksten 17 viena no kafejnīcā “Darbnīca” strādājošajām jaunietēm laikrakstam pastāstīja, ka tikai pirms pusstundas iestāde saņēmusi informāciju no SPKC, ka 4. jūlijā ēdināšanas vietu apmeklējuši iespējamie Covid-19 inficētie. “Pagājusi jau gandrīz nedēļa, bet par to uzzinām tikai tagad,” sacīja jauniete, kura “Darbnīcā” strādājusi arī 4. jūlijā. Apmeklētāju todien esot bijis ļoti daudz, tai skaitā tūristi, un pēc SPKC paziņojuma iestādes darbiniekiem esot jāpievērš pastiprināta vērība savam veselības stāvoklim. “Piesardzības pasākumi, roku, virsmu dezinfekcija mums notiek visu laiku, tā kā šajā ziņā nekas nemainās,” teica jauniete.

SPKC pārstāve Ilze Arāja skaidroja ”Kurzemes Vārdam”, ka nevar apgalvot, ka jaunieši izklaidējušies publiskajās vietās, zinādami par saslimšanu, un pašlaik arī nevar apgalvot, kur tieši viņi inficējušies. Epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās.

SPKC epidemiologi, saņemot jaunu informāciju par šonedēļ saslimušajiem ar Covid-19, iezīmē jaunus saslimšanas gadījumu uzliesmojumus (pašlaik tādi zināmi trīs), kas saistīti ar draugu kompāniju izklaidi publiskās vietās. Veicot izmeklēšanu par tiem, epidemiologi atklājuši vēl citas izklaides vietas, kuras apmeklējuši saslimušie. Tādēļ SPKC lūdz citus iedzīvotājus, kuri arī šīs vietas apmeklējuši, mēģināt atcerēties, kā tieši viņi izklaidējušies, vai nav bijuši kontakti ar svešiniekiem, piemēram, varbūt kopā dejojuši, un aicina 14 dienas no šo publisko vietu apmeklēšanas novērot savu veselību un sekot izmaiņām (paaugstināta temperatūra, sāpes kaklā, klepus), nepieciešamības gadījumā telefoniski vērsties pie sava ģimenes ārsta. ”Vēršam uzmanību, ka restorānu apmeklētājiem risks saslimt tiek vērtēts kā zems,” ziņo SPKC.

Sagaidāms, ka, sadzirdējuši šo SPKC aicinājumu, vairāk liepājnieku nedēļas nogalē vēlēsies veikt Covid-19 analīzes, kuras ir bez maksas ikvienam valsts iedzīvotājam. Tāpēc sestdien un svētdien ārpus kārtas darbosies arī E. Gulbja laboratorija (Republikas ielā), no pulksten 8 līdz 14, apstiprināja laboratorijas Liepājas filiāles vadītāja Linda Suvorova. Analīzes joprojām var veikt arī Centrālās laboratorijas mobilajā Covid19 testu veikšanas punktā Jūrmalas ielā 2 (iebraukšana no Jūrmalas ielas).

Epidemiologi atgādina, ka ikvienam ir iespēja veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu arī tad, ja nav saslimšanas simptomu. Iepriekš ir obligāti jāpierakstās, zvanot uz tālruņa numuru 8303 darbdienās no pulksten 8 līdz 20, sestdienās no pulksten 9 līdz 15, svētdienās no pulksten 9 līdz 12.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir izsludinājis sarakstu ar sešām publiskām vietām Liepājā un divām vietām Rīgā, kuru apmeklētājiem bijis risks inficēties ar Covid-19, tāpēc tagad būtu nepieciešams īpaši rūpīgi sekot līdzi savam veselības stāvoklim un nepieciešamības gadījumā veikt pārbaudes.

SPKC mudina iedzīvotājus, kuri bieži apmeklē publiskas vietas un izklaides vietas, izmantot lietotni “Apturi Covid”, lai ātrāk uzzinātu, vai persona ir bijusi kontaktā ar Covid-19 saslimušo.

Uzziņai

Sava veselība īpaši jāvēro cilvēkiem, kuri uzturējušies šādās vietās:

Liepājā

 • 2020.gada 3.jūlija vakarā viesnīcu “Sport Hotel”, Dzērves ielā 9, Liepājā;
 • 2020.gada 3.jūlija vakarā restorānu “7.līnija”, Peldu ielā 59A, Liepājā;
 • 2020.gada 4.jūlija vakarā kafejnīcu “Darbnīca”, Lielā iela 8, Liepājā;
 • 2020.gada 4.jūlija vakarā alus bāru “Miezis&Ko”, Kuģinieku iela 5, Liepājā;
 • 2020.gada 4.jūlija vakarā kafejnīcu “Delisnack”, Dzirnavu iela 4, Liepājā;
 • 2020.gada 5.jūlija vakarā kafejnīcu “Vējš”, Graudu iela 45, Liepājā.

Rīgā

 • 2020.gada 27.jūnija vakarā līdz 8.jūlija vakaram restorānu “Aqua Luna” Andrejostas iela 5 k-5, Rīgā;
 • 2020.gada 28.jūnija vakarā līdz 9.jūlija vakaram restorānu “Kinki” Blaumaņa iela 5A, Rīgā.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
 3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

 1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz