Svētdiena, 9. augusts Madara, Genoveva
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Izvērtē sociālo aizsardzību Liepājā

Izvērtē sociālo aizsardzību Liepājā
Apspriežas sociālās infrastruktūras darba grupa. No kreisās: liepājniece, Latvijas Pensionāru federācijas vadītāja Aija Barča, pašvaldības izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens, Liepājas galvenais pilsētplānotājs Arvīds Vitāls, Sociālā dienesta sociālo projektu daļas vadītājs Ainārs Bunka. (Foto: Egons Zīverts)
14.02.2020 07:00

Nora Driķe

"Kurzemes Vārds"

No bērnu un pusaudžu nodarbēm līdz veco ļaužu pansionātam, nevarīgu cilvēku aprūpei mājās un vardarbībā cietušu cilvēku atbalstam – tik daudzveidīgs ir tēmu loks, kas apskatīts šonedēļ 11. februārī sociālās aizsardzības tematiskajā darba grupā, kas piedalās Liepājas attīstības programmas 2021.–2027. gadam izstrādē.

Kopā apmēram 40 cilvēku, kuri pārstāvēja gan pašvaldības, gan valsts iestādes, gan arī nevalstiskās organizācijas, kuras pašlaik ir sociālo pakalpojumu sniedzējas pilsētai. Tikšanās ievadā Attīstības pārvaldes Stratēģiskās plānošanas nodaļas eksperts pastāstīja, kāda ir situācija Liepājā kopumā, kā mainījusies pilsēta līdzšinējā plāna periodā, 2014.–2020. gadā. Raksturīgākās tendences: pieaug iedzīvotāju skaits vecumā virs 65 gadiem, un pieaug arī bērnu un jauniešu skaits, toties samazinās darbspējīgo iedzīvotāju daudzums; un joprojām samazinās iedzīvotāju skaits Liepājā kopumā. Attīstības dokumentos prognozes bijušas cerīgākas – ka iedzīvotāju skaits saglabāsies 70 tūkstošu robežās, tomēr tas jau pāris gadu ir noslīdējis zem šī skaitļa. Turpretī pēdējos gados pieaudzis darba vietu skaits pilsētā un arī strādājošu uzņēmumu skaits.

Savukārt par sociālās aizsardzības nozares pašreizējo situāciju kopumā runāja Sociālā dienesta vadītāja Linda Krasovska, ne tikai uzskaitot, cik dažādi ir sociālie pakalpojumu veidi Liepājā, bet arī uzsverot tēmas, par kurām turpmāk jādomā, meklējot risinājumus iedzīvotāju problēmām. Piemēram, vairāk jāpievēršas jauniešiem ar uzvedības problēmām, bāreņiem, cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, senioriem (kuriem bez daudz kā cita Liepājā nav arī pansionāta); problēma ir arī atbalsts tiem, kas aprūpē seniorus dzīvesvietā, ielu sociālais darbs. Nozares lielākie izaicinājumi, pēc L. Krasovskas teiktā, ir infrastruktūra, teritorijas labiekārtošana, pansionāta vai senioru ciemata izveide, mājokļu pieejamība, tostarp jaunajām ģimenēm, sociālo dzīvokļu trūkums; kvalificēti darbinieki neizvēlas darbu nozarē, kurā ieguvuši izglītību; rindas pie speciālistiem, piemēram, pie psihologiem; darba iespējas jauniešiem, brīvprātīgais darbs, nelegālās nodarbinātības mazināšana un citi.

Savukārt pēc iedzīvotāju domām, sociālie pakalpojumi Liepājā ir nepietiekami vērienīgi, atbalsts grūtībās nonākušajiem ir pārāk mazs, un ir atsevišķas cilvēku kategorijas, kurām īpaši palīdzība būtu jāpalielina. To rāda liepājnieku aptauja, kuru pašvaldība rīkoja internetā pērnruden, gatavojoties attīstības programmas izstrādei.

Sociālās aizsardzības tematiskās darba grupas dalībnieki bija sadalīti četrās mazākās grupās. Viena apsprieda ģimenes politikas jautājumus, otra – sociālās infrastruktūras un cilvēkresursu piesaistes problēmas, trešā – sociālos pakalpojumus un palīdzību, ceturtā – vides, darba tirgus un pakalpojumu pieejamības tēmu. Katrā šajā tēmu lokā izvirzīja problēmas un risinājumus, kurus savukārt vēlams piesaistīt “zaļiem”, “digitāliem” risinājumiem vai “sadarbībai” – tie ir atslēgas vārdi nākamā Eiropas Savienības plānošanas perioda projektiem, kuriem pilsēta, iespējams, varētu iegūt finansējumu nākotnē. Vairākas – acīmredzot visaktuālākās problēmas – bija pamanījušas vairākas grupas, un ierosinājumi daļēji atkārtojās. Darba grupu dalībnieki arī izvirzīja termiņu – cik ātri katra problēma būtu jārisina, tātad – kādas varētu būt prioritātes. Priekšlikumu bija ļoti, loti daudz. L. Krasovska uzskata, ka darba grupās izteikti tādi priekšlikumi, kuru ieviešanai būs iespējams “izmantot visus pieejamos instrumentus”.

“Kurzemes Vārds” iepriekš jau vēstījis, ka Liepājas attīstības programmas izstrāde darba grupās turpināsies līdz marta beigām. Otrdien, 18. februārī, pulcēsies tematiskā darba grupa “Drošība”.

Uzziņai

No sociālās aizsardzības nozares darba grupas priekšlikumiem – turpmākajos gados risināmās problēmas.

*Interešu izglītības iespējas pusaudžiem, lai jebkurš bērns neatkarīgi no viņa spējām un vecuma varētu iesaistīties sporta un citās nodarbībās. Pusaudžu vecumā sākt apmeklēt sporta skolas – faktiski neiespējami.

*Informācijas trūkums vecākiem par interešu izglītību.

*Infrastruktūras trūkums bez vecāku aprūpes palikušiem bērniem krīžu situācijās.

*Trūkst atbalsta aizbildņiem.

*Nepietiekams atbalsts sociālās jomas nevalstiskajām organizācijām.

*Nepietiekams atbalsts bērna invalīda asistentam, kurš ir sociāli pilnīgi neaizsargāts”.

*Trūkst speciālistu – psihologu, psihiatru, narkologu – bērniem un pusaudžiem.

*Sporta infrastruktūras trūkums bērnudārzos.

*Pansionāta izveide senioriem.

*Ģimenes locekļi nespēj finansēt veco ļaužu aprūpi pansionātos.

*Nepietiekama infrastruktūra pakalpojumiem senioriem, tajā skaitā brīvā laika pavadīšanai, frizieru un citiem pakalpojumiem – ierosina izveidot senioru “dārziņu”.

*Liepājas Universitātē izveidot mūžizglītības programmu – sociālais aprūpētājs.

*Trūkst sociālo dzīvokļu.

*Nepietiekams daudzbērnu ģimeņu materiālais nodrošinājums un atbalsts.

*Nepieciešami ielu sociālie darbinieki.

*Augsts bezdarba līmenis jauniešu vidū un pirmspensijas vecuma grupā.

*Digitālās vides pieejamība mērķagrupām.

*Zema cilvēku ar invaliditāti iesaiste darbā.

*Mājas servisa pieejamības trūkums.

*Popularizēt sociāli atbildīgus uzņēmumus.

Foto galerija

6 komentāri

2020-02-14 10:48

Ēķins: Tur nav pat ko vērtēt ,pēc tā neizdarito darbu saraksta .Visus priekšniekus vajadzētu atlaist no darba.

2020-02-14 12:05

Tāla noskaņa: Bagāts viņš, bet mīkstu sirdi: Dzird par grūtdienīšu raudām, Tūdaļ kabatā bāž roku, Izvelk savu - nēzdodziņu.

2020-02-14 13:21

kā tad: Lai izvērtētu, ir vai nav ,nepieciešams klientu vērtējums nevis priekšnieku. Ko tā tante meklē te ,kas sačakarēja visu pensijas sistēmu??

2020-02-14 14:28

ej: Latvijas valstī veciem cilvēkiem,vispār nav nekādas sociālas aizsardzības,protams ja nav biezs naudas maks

2020-02-14 16:19

Taisnība: Piekrītu kā tad, ka visiem pr-kiem nav ieinteresētības!!! Sociālais darbs Liepājā ir 0, bet NVA neko nedara, lai bezdarbnieks dabūtu darbu.

2020-02-14 18:36

students: nu paskatieties , kas ir tie izvērtātāji , parazīti , kas sēž uz budžeta naudu un neko nedara , balagāns ķeksītim !!!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz