Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Normunds Vamzis: “Liepājā ir liela bēda, ka maz pieejams kvalitatīvs apģērbs un vietas, kur to iegādāties”

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas izglītības programmas vadītājs un metodiķis Normunds Vamzis modes industrijā darbojas jau 35 gadus.

Normunds Vamzis: “Liepājā ir liela bēda, ka maz pieejams kvalitatīvs apģērbs un vietas, kur to iegādāties”
Foto: Egons Zīverts
Foto: Egons Zīverts
04.02.2024 00:00

liepajniekiem.lv

Viņš beidzis Liepājas Mākslas vidusskolu, maģistra grādu ieguvis Viļņas Mākslas akadēmijā un darbojies dažādos modes namos Latvijā un Lietuvā, īstenojis idejas reklāmām un citiem pasūtījumiem, tāpat Rīgā pats veidojis tērpus kā modes mākslinieks, gūstot atzinību arī konkursos.

Nu jau 15 gadus viņš skolo jaunos apģērba dizainerus Liepājā.

– Kā pats veidojat savu stilu? Cik jums tas ir svarīgi? 

Negribu cilvēkus dalīt vecumos, taču, atbildot uz šo jautājumu, varu savu dzīvi iedalīt dažādās vecuma kategorijās.

Kādreiz, kad biju jaunāks, man bija aktuāli iekarot savu dzīves pozīciju, pierādīt sevi, pievērst uzmanību, tad  stilu veidoju spilgtāku, ekstravagantāku un daudz vairāk par to domāju.

Respektīvi, jebkuram jaunam cilvēkam tā pucēšanās ir izteiktāka.

Pārsniedzot trīsdesmit piecu un četrdesmit gadu slieksni, es, personīgi, vairāk uzmanības pievēršu funkcionalitātei, komfortam un kvalitātei.

Piemēram, ja jaunībā es cietu to, ka skaistas kurpes spiež, tad tagad, ja man skaistas kurpes jācieš, es to vairs nedaru (smejas).

Tiešām, šobrīd augstāk vērtēju funkcionalitāti un tonāli tumšos toņus, jo tie man šķiet vispiemērotākie – mazāk smērējas un vieglāk sakombinēt. Spēlējos ar tekstūrām.

Vasarā gan izvēlos gaišos un dabīgos materiālus, linu, kokvilnu. Šad tad patīk arī kaut ko ekstravagantu, piemēram, dzeltenu hūdiju (kapučjaku) uzvilkt vai, ja ir noskaņa, kādas haki komplektācijas, bet nav tā, ka izteikti pieturos pie vienas krāsas, bet pārsvarā tie ir tumšie toņi, kas šķiet atbilstoši arī profesijai un statusam.

Tas tāds neformāls pieņēmums, ka diezgan daudzi dizaina un modes pasaules cilvēki ģērbjas tumšos toņos, bet melnā krāsa laikam akumulē enerģiju un piedod noslēpumainību.

– Vai pilsētvide un tās raksturiezīmes, piemēram, klimats, izplatītākās profesijas, kultūrdzīves aktivitāte u. tml., ietekmē pilsētnieku ģērbšanās paradumus?

Saprotams, ka klimats ietekmē. Mēs izvēlamies laikapstākļiem atbilstošu apģērbu. Ja laukā līst un ir vējains, tu neiesi topiņā vai īsā kreklā. Izvēlamies atbilstošus audumus, vējjakas, skatāmies, lai nesmeļas ūdens kurpēs, un tamlīdzīgi.

Aizsardzībai pret klimata ietekmi mūsdienās radīti ļoti progresīvi, laikmetīgi materiāli. Piemēram, membrānas audumi, kuri veidoti pēc ļoti labas tehnoloģijas, bet ir dārgi, tāpēc pie mums bieži nav pat piedāvājumā.

Tā vispār Liepājā ir liela bēda, ka maz pieejams kvalitatīvs apģērbs un vietas, kur to iegādāties.

Var braukt uz lielajām pilsētām, ir cilvēki, kas var atļauties braukt uz Vāciju atlaižu laikā, taču pilsētvides kontekstā tā tomēr ir problēma.

Vēl viena problēma un arī glābiņš tai pašā laikā ir humānās palīdzības veikali, kas Liepājā ir gandrīz uz katra stūra. No vienas puses, tas ir labi, jo daudziem cilvēkiem šobrīd nav naudiņas, bet, no otras puses, tas skatu uz ielām padara bēdīgāku.

Tas gan raksturīgs ne tikai Liepājā, bet arī citās pilsētās. Nesen biju Rīgā un varēja manīt, ka ekonomiskā situācija pasliktinājusi iedzīvotāju vizuālo skatu.

No dizaina viedokļa cilvēki pārsvarā izvēlas nelaikmetīgas lietas.

Mums ir arī jaunieši, kas fano par vintāžu, bet būtībā vintāžas stils aktualizējies nevis tāpēc, ka tā būtu viņu izvēle, bet tāpēc, ka viņiem nav bijis vairāk izvēļu.

Protams, šajos veikalos ir atrodamas arī labas lietas, kas ir mūžīgas gan tekstūrā, gan auduma rakstos, taču pārsvarā sortiments, visticamāk, ir ne tā svaigākā dizaina. Plaša izvēle pieejama interneta veikalos, bet noteicošais faktors tomēr ir ekonomiskā situācija.

Atšķirība apģērbu izvēlē manāma arī dažādos cilvēku slāņos un materiālajā nodrošinājumā. Liepājas centrā būs viena publika, bet rajonos skats, iespējams, nedaudz atšķirsies. Es katrā ziņā neesmu tik kritisks,

es saprotu tos cilvēkus, kam stils nav prioritāte.

Diemžēl šāda situācija mums izveidojusies. Kad tas uzlabosies, man grūti teikt. Domāju, ne tik drīz. Tāds ir mans viedoklis.

Ja par kultūras cilvēkiem runājam, tad es gribētu teikt, ka arī kultūras cilvēki varētu vairāk piedomāt pie sava stila. Arī publiskas personas, tie, kam ir nauda, kuri ir vadošos amatos. Mūsu elitē ir daži izņēmumi, kur tiešām var teikt, ka apģērba komplekts izdevies veiksmīgs.

Dažādās kultūras ballēs reizēm var redzēt, ka izvēlētajam tērpam bijusi forša šuvēja, bet ar to arī viss beidzies, trūkst laba dizaina un salikuma.

Nenoliedzu, ka cilvēki cenšas, bet, visticamāk, pietrūkst labu speciālistu, piedāvājumu vai laika, vai varbūt arī mūsu bagātie nav tik bagāti kā citur.

Vēl viena lieta, salīdzinot, piemēram, ar ārzemēm, ir tā, ka tas viss vairāk tiek atspoguļots presē. Aktīvāk notiek stila analīze un kritika, un publiskie cilvēki tiek pozicionēti kā stila un gaumes līderi, kas attiecīgi liek vairāk censties.

Pie mums tas nav tik izteikti, viss ir piezemētāk, bet es negribu to teikt kritiski, jo tiešām saprotu, ka cilvēkiem, īpaši šajā momentā, stils var nebūt galvenais, tomēr vienmēr jācenšas būt estētiskam.

Respektīvi, jātiecas uz iekšējās pasaules harmonizāciju ar vizuālo, ārējo pasauli.

Ja tu esi skaists iekšēji, tad arī ārēji tas kaut kā jāatspoguļo. Ne vienmēr tas nozīmē izpušķot sevi. Bieži tā ir vairāk atteikšanās no kaut kā.

Labāk estētiska tīrība – vienkāršāk un klasiskāk, bez liekas dekorēšanas. Man šķiet, mums ir vairāk raksturīgi mēģināt izdekorēties.

– Vai, jūsuprāt, stilu saplūsmes un globalizācijas laikmetā tāda “pilsētas mode” vispār vēl pastāv? Vai beidzamā gada laikā esat liepājnieku apģērbu izvēlē novērojis kādas raksturīgas tendences, un vai liepājniekus pēc apģērba izvēles iespējams atšķirt no iebraucējiem?

Vērtējot pilsētas iedzīvotājus kopumā, tas skats ir raibu raibais. Vienota iezīme ir tāda, ka pārsvarā cilvēki izvēlās diezgan piezemētas krāsas un bezformīgas lietas. Var teikt, ka cena un piedāvājums it tie, kas diktē gaumi.

Liepājnieku vidū gribu uzslavēt savu mākslas skolu un jauniešus vispār, kas cenšas, piedomā un kurus vienmēr atpazīst. Viņi var būt arī tādi bišķi provokatīvi, ar lielāku brīvības izjūtu. Reizēm varbūt pat par daudz, tā, ka

sanāk, ejot cauri tirgum, šokēt tantiņas, bet, manuprāt, šī personības brīvības izpausme atbilstošajā vecumā ir ļoti svarīga.

Tas nenozīmē, ka cilvēki pēc trīsdesmit un četrdesmit arī nevar izvēlēties ekstravagantas lietas, piemēram, uzsiet kādu akcenta šallīti vai kombinēt spilgtas krāsas, bet mūsu ielās tas pamanāms retāk.

Normunds Vamzis priecājas, ka viņa audzēkņi mēģina, meklē sevi un nebaidās arī nosodījuma, jo galvenais dizaineram ir iemācīties domāt. Foto: Egons Zīverts

Šobrīd nevaru teikt, ka mēs kā pilsēta kaut kā īpaši atšķirtos no citām, teiksim, no Kuldīgas. Neesmu novērojis kādas raksturīgas iezīmes. Kā jau minēju, “Humana” ir Kuldīgā un “Humana” ir Liepājā, tas faktors šobrīd spēlē ļoti lielu lomu, jo sortiments īpaši neatšķiras.

Kā dizainers es būtu priecīgs, ja šo humānās palīdzības veikalu nebūtu un cilvēkiem būtu vairāk iespēju un līdzekļu nopirkt kvalitatīvas un labas dizaina preces, bet diemžēl situācija ir tāda, kāda ir.

Globalizācijas ķēde visu diezgan vienādo, protams, ir daži izņēmumi, kas arī no pieejamā sortimenta spēj veiksmīgi nokomplektēt sev garderobi, bet tā nav tipiska iezīme.

– Un kā ir ar jūsu skolotajiem Apģērbu dizaina nodaļas audzēkņiem? Vai viņu darbos vairāk izplatīta tendence radītajos dizainos ietvert funkcionalitāti vai biežāk tiek izvēlēts radīt ko unikālu, tuvāku augstajai modei?

Šis jautājums arī mums pašiem skolā allaž ir aktuāls. Cenšamies sabalansēt gan funkcionālo, gan ekstravaganto. Mācām projektēt un veidot dizainu.

Visticamāk, mums nevajadzētu vēlreiz no jauna izgudrot riteni un taisīt klasisko žaketīti, tāpēc pārnestā nozīmē mēs viņu dekonstruējam un taisām kādu jaunu paraugu. Svarīgākais, ka mākslas skola liek domāt.

Jaunieši savā studiju procesā ir ļoti drosmīgi, provokatīvi. Varbūt šad tad pārāk, bet arī par to mēs daudz diskutējam.

Šobrīd studiju akcents vairāk vērsts tieši uz domāšanu un eksperimentēšanu ar dažādiem materiāliem. Prasmi apgūt pieejamās tehnoloģijas un spēt radīt produktu, kas ir konkurētspējīgs.

Plaša patēriņa segments nav tas, ko nosedzam vai uz ko tiecamies. Biežāk jauniešu radītais ir unikāls autordarbs, bet tas nenozīmē, ka viņi nevar ražot arī ko pilnīgi klasisku.

Manuprāt, fantāziju lidojumam jāļaujas, un arī ieceres jāļauj uzcelt ļoti augstu, jo tikai tā studentam iespējams atrast savu īsto virzienu un nostabilizēties.

Tāpēc latiņu ceļam diezgan augstu, bet domājam arī par patērētāju un funkcionālām lietām. Cenšamies aptvert abus virzienus. Mums ir kolekcijas, kas ir ļoti funkcionālas, bet arī tām vajadzīga dizaina pievienotā vērtība. Nepārtraukti nepieciešams līdzsvars.

Vēl Liepājā un Latvijā apģērbu ražošanas nozari apgrūtina dažādi praktiski šķēršļi, sākot no rūpnīcu un tehnoloģiju trūkuma, līdz birokrātiskiem faktoriem un, galu galā, sabiedrības pirktspējai.

Tāpēc jaunieši savu laiku vairāk iegulda neordinārajos un unikālajos risinājumos, cerot ne tikai uz iekšējo, bet arī ārējo tirgu, kurā pircējs, iespējams, ir drosmīgāks savās izvēlēs.

Pozitīvi, ka šobrīd produktu iespējams pārdot uz jebkuru pasaules malu, ja vien tas atbilstoši tiek pozicionēts, ja jaunietim ir iespēja strādāt ar reāliem pasūtītājiem.

Kā skola mēs to veicinām, palīdzam ar konsultāciju un dodam viņam visas iespējas strādāt. Esam ieinteresēti, ne vien lai studiju procesā iespējams labi pavadīt laiku un kaut ko iemācīties, bet arī lai pēc skolas beigšanas viņi spēj sevi realizēt konkrētajā nozarē un ar to pelnīt naudu. 

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz