Otrdiena, 2. jūnijs Lība, Emma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jānis Ivuškāns tic savu audzēkņu spējām

Jānis Ivuškāns tic savu audzēkņu spējām
Foto: Egons Zīverts
08.03.2017 07:09

liepajniekiem.lv

Kopš Liepājas Melngaiļskolas bigbenda izveidošanas ir pagājuši vien trīs gadi, tādēļ tā vadītāju Jāni Ivuškānu pārsteidz gūtie panākumi, un viņš neslēpj: “Par to es brīnos. Viss ir tik labi aizgājis, visiem tik ļoti patīk, koncerti ir apmeklēti.” Bet lielākais lepnums ir par saviem audzēkņiem – viņu prasmju izaugsmi. Šķiet, ka Jānis spēj saskatīt varēšanu ikvienā.

Izvirzīšanu “Gada liepājnieka” titulam par koncertprogrammu “Multfilmu mūzikas virpulī” kopā ar Ralfu Eilandu, bigbenda panākumiem starptautiskos festivālos un aktīvu ikdienas darbu ar jauniešiem J.Ivuškāns vērtē tā, – ieguldītais darbs ir pamanīts un novērtēts. “Mums ir skatuve, koncerti, bērni, mums ir tas prieks, ka viņi nāk uz mēģinājumiem, grib to darīt, koncertēt. Lielā ekstāze pēc koncertiem. Lūk, tie ir darba augļi, kas ir manāmi un baudāmi. Priecājos, ka arī kāds cits to redz. Tas ir labi.”

J.Ivuškāns stāsta, ka bigbendā nokļūst tie, kas nekur citur nespēlē un kuri arī nekur citur netiek, jo ir izbrāķēti.

“Vai vēl kā savādāk,” Jānis norāda, ka sākumā vispār bijis tā, ka uzņemti bērni, kas tika uzskatīti, ka nekam neder. “Nu tie daži bērni, kas nekam nederēja, tagad mācās džeza nodaļas 1.kursā ar ļoti labām sekmēm. Rāda lieliskus rezultātus,” palepojas J.Ivuškāns, kas vēlreiz apliecinot – tiek iets pareizā virzienā.

Uz Liepāju Jānis pārcēlās no Rīgas. “Spēlēju Kārļa Vanaga vadītajā “City Jazz Big Band”. Man ļoti iepatikās tā mūzika, iepatikās Kārļa darba stils,” atminas J.Ivuškāns. “Atnācu uz šejieni, nostrādāju tikai gadu Simfoniskajā orķestrī un sapratu, ka man vēl kaut ko gribas darīt. Sāku vidusskolā pasniegt trompeti. Pagāja vēl viens gads, sapratu, ka man vēl kaut ko gribas. Apstākļi sakrita tā, ka varēju izveidot sastāvu. Bet uz to mirkli bija tā, ka man sanāca ņemt bērnus, kuri vai nu nebija nevienam, vai arī darbojās tikai kaut kur vienā kolektīvā.” 

Jānis atminas, ka no visām pusēm sajust ļoti liels atbalsts, pat lielāks, nekā tas ir jūtams šobrīd. “Ja agrāk bija tā, ka visi priecājās, – jums labi skan un sanāk. Tad tagad ir brīžam par daudz ko jācīnās,” sajutis bigbenda vadītājs. Vaicāts, kā sekmējušies panākumi, J.Ivuškāns atbild, ka tas ir smags jautājums. “Es nezinu. Domāju, ka tas, pirmkārt, ir tāpēc, ka bērni redz – mani tas interesē. Mūzika, ko spēlējam, ir pazīstama un populāra.”

Turklāt no bērniem netiek prasīts neiespējamais. Partijas Jānis rada īpaši katra līmenim: “Tam, ko viņš var izdarīt. Maksimumu. Lai nav sajūta, ka viņš atnāk un neko nevar. Ka tikai tas laiks ir jāatsēž.”

Ir vairāki “burkāni”, kas ikdienas darbā motivē bigbenda audzēkņus. Viens no tiem ir koncertu rīkošana ar Latvijā pazīstamiem dziedātājiem. Bigbends ir uzstājies kopā ar minēto Ralfu Eilandu, arī Emīlu Balceri, Renāru Kauperu, Uldi Marhilēviču u.c. “Jā, uzstāšanās kopā ar pazīstamiem cilvēkiem ir viens no pieturas punktiem, kas motivē. Taču ne vienīgais,” norāda J.Ivuškāns. “Visi procesi tiek pakārtoti tam, lai bērnā raisītu interesi. Gada griezumā viņi paši sev nopelna braucienus uz konkursiem, meistarklasēm, jaunus instrumentus,” vadītājs atklāt papildus stimulus.

J.Ivuškāns ir izveidojis arī junioru bigbendu. “Pirmajā gadā mums gāja kā pa kalniem un lejām,” viņš smaidot atminas. “Tie ir bērni ar daudz mazākām tehniskām iespējām. Bērni, kuri var nospēlēt tikai trīs notis, kuri nekad nav spēlējuši ansamblī, kuri nekad nav bijuši uz skatuves. Jā, pirmais gads bija grūts, bet šogad jau ir daudz pozitīvāks skats uz dzīvi. Bērniem ir jau bagāža, savās prasmēs paaugušies.”

Junioru bigbends ir solis pirms lielā bigbenda, skaidro Jānis. “Tika izveidots lielais bigbends, un tu saproti, ka trīs, četrus, piecus gadus viņi spēlēs, un tos, kas nāks klāt, būs atkal jāapmāca no nulles. Tāpēc izveidojām mūzikas līmeni, lai tie bērni, kas atnāk uz vidusskolu, jau ir bijuši tajā procesā, zina, kas tas ir,” Jānis norāda, – ir svarīgi, lai kvalitātes līmenis visu laiku augtu. “Lai nav tā, ka vienkārši kādā mirklī viss var izbeigties. Ir jādomā tālāk uz priekšu.

Līdz ar to, tiklīdz lielajā bigbendā atbrīvojas vieta, jo kāds skolu ir beidzis un devies prom uz Rīgu mācīties vai uz Klaipēdu, mums ir ko likt vietā – no junioru bigbenda. Veidojas tāda kā pēctecība.”

Dalība tiem 40 audzēkņiem, kas darbojas abos bigbendos, tikai nāk par labu, uzskata J.Ivuškāns. “Mēģinājuma procesā tiek ieliktas profesionālās prasības – iemācīties partijas, būt laikā, atbildīgi pieiet darbam. Solists izaug ļoti reti, bet orķestra mūziķi, ansambļa mūziķi, kamersastāva mūziķi, rokgrupu, popgrupu mūziķi, – viņi visi izaug tieši no šādiem kolektīviem. Viņi zina, kā ir jāuzvedas un kas jādara, un koncertā uz skatuves jūtas brīvi, jo visu vidusskolu ir spēlējis entos koncertus, nav lieka satraukuma, stresa.” Jānis atzīst: “Es būtu pārlaimīgs, ja man vidusskolas laikā būtu bijis kaut kas tāds. Es ticu, daudzas kļūdas nebūtu pieļāvis akadēmijas laikā, piedaloties profesionālos kolektīvos, ja es būtu ar tādu bagāžu, kāda viņiem ir tagad.”

Vai jūtat, ka esat atraduši savu vietu Liepājas mūzikas dzīvē? “Pēc tā, kā tiek pārdotas biļetes, šķiet, ka jā. Koncerti ir apmeklēti, klausītājiem patīk,” Jānis pateicas par izrādīto uzmanību un pozitīvo vērtējumu.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz