Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

“Jāstreiko, veči!”

“Jāstreiko, veči!”
Foto: Egons Zīverts
17.08.2018 07:15

"Kurzemes Vārds"

Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrība “LAKRS” kurā iestājušies arī Liepājas Autobusu parka (LAP) šoferi, vakar pusdienlaikā rīkoja piketu pie stacijas. Ar plakātiem rokās aptuveni 50 autobusu šoferi, viņu ģimenes un arī pasažieri protestēja pret šoferu zemo atalgojumu, necilvēcīgo darba un atpūtas laika grafiku, kā arī samilzušo problēmu ilgstošu nerisināšanu. “Domāju, ka tas ir tikai sākums. Vēlāk būs streiki. Šodien mēs neizjaucam nevienu reisu. Šis ir brīdinājums mūsu vadībai, lai viņi tālāk domā, ko darīt,” “Kurzemes Vārdam” teica šoferis Norberts Tartars.

Autobusa vadītājs sacīja, ka viņam neesot bail piketēt. “Es braucu pa pilsētu, stundu ir nežēlīgi daudz, pa 15 – 16. Ir jau noņemts no algas viss, ko var noņemt. Mums ir minimālais – 5,50 līdz 6 eiro stundā, pārējais ir kaut kādas piemaksas ar vispārēju nosaukumu “darbs pilsētā”, un to var pielikt un var atņemt. Pasažieri pasūdzējās, bez pierādījumiem uzreiz prēmija nost,” apgalvoja N. Tartars.

Iepriekš LAP valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns “Kurzemes Vārdam” izteicās, ka “LAKRS” neesot starp Autobusu parka darbinieku priekšstāvjiem. Nozares arodbiedrības priekšsēdētājs Juris Kalniņš pirms piketa iebilda, ka viņu skatījumā viss esot kārtībā, ja “LAKRS” pārstāv LAP šoferu tiesības: “Kā var nebūt tiesības arodbiedrībai, ja vairāk nekā 80 darbinieki tajā ir? Mēs vienkārši esam nevēlamā arodbiedrība.” 

Kāds autobusa šoferis, kas vēlējās palikt anonīms, jau pirms piketa vērsās “Kurzemes Vārda” redakcijā un pastāstīja par LAP vadības attieksmi un darba organizāciju. “Ar piketu neko nepanāks. Tur var pārmaiņas uztaisīt tikai tā, ka noliekam autobusus šķērsām. Bet cilvēki baidās par soda sankcijām, jo par jebko ir nost no algas,” teica šoferis. No premiālajām piemaksām atvelk par neiekļaušanos grafikā.

Pie piketētājiem bija ieradušies LAP izpilddirektors Māris Ārbergs un arī L. Krongorns. Šoferi pieprasīja, lai vadība atbild uz viņu jautājumiem. “Darba koplīgums ir noslēgts atbilstoši likumam,” skaidroja L. Krongorns. “Jūsu darba alga kopā uzņēmumā šogad ir pieaugusi par 6%. Jūlijā vidējā alga bija 1100 eiro.” Šoferi nebija mierā ar valdes priekšsēdētāja atbildēm. Skanēja svilpieni un saucieni: “Ar ko jūs vienojāties – ar trim cilvēkiem?” “Maksājiet mums algu, nevajag piemaksas!” “Tos tūkstoš eiro jūs saņemat, nevis mēs!” 

L. Krongorns piketa laikā plašsaziņas līdzekļiem atzina, ka problēmas Autobusu parkā esot. “Ja tā nebūtu, mēs šeit neatrastos. Noslēgtā koplīguma ietvaros mēs tās risināsim.” Uz “Kurzemes Vārda” jautājumu, ko konkrēti darīs, lai uzlabotu šoferu darba apstākļus un darba grafiku, LAP valdes priekšsēdētājs atbildēja, ka nesen autobāzē esot izremontētas atpūtas telpas. “Neslēpšu, M. Ķempes ielas bāzē remonts kādu laiku nav bijis. Katrā galapunktā ierīkot pa atpūtas istabai. Grafiki tiek pildīti saistībā ar uzņemtajām saistībām. Skaidrs, ka ielu remonts uzliek slogu LAP un šoferiem. Jādara viss iespējamais, lai iekļautos grafikos.” 

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 17. augusta numurā.

#kvards-20180817-03#

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli