Ceturtdiena, 25. februāris Alma, Annemarija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Jaunā Liedaga vidusskolas direktore Inga Zeide sajūt vilkmi uz dzimto pilsētu

Jaunā Liedaga vidusskolas direktore Inga Zeide sajūt vilkmi uz dzimto pilsētu
Foto: Egons Zīverts
24.01.2020 07:07

Nora Driķe

"Kurzemes Vārds"

Liepājas Liedaga vidusskolas direktora amatā stāsies Inga Zeide – pašlaik Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktora vietniece. Bijusī liepājniece dzimtajā pilsētā gatava atgriezties kopā ar savu ģimeni, mainot savu dzīvi radikāli.

I.Zeidi direktores amatā apstiprināja pilsētas dome vakar, 23. janvārī. Viņas kandidatūra uzskatīta par labāko piecu pretendentu konkurencē uz šo vietu. Jaunā direktore vidusskolā darbu sāks 1. jūlijā. Līdz tam laikam vidusskolu vadīs pašreizējais direktora vietas izpildītājs Valērijs Jepiskoposovs.

Pirms domes sēdes pie pašvaldības administrācijas ēkas Rožu ielā 6 bija nostājies apmēram 20 vidusskolēnu un triju vecāku pulciņš. Daļa no viņiem bija ieradušies, jo vēlas, lai skolu arī turpmāk vada V. Jepiskoposovs. ”Bet citi, piemēram, es stāvu šeit par patiesību,” ”Kurzemes Vārdam” sacīja Andrejs Birjuļins, kuram Liedaga vidusskolā mācās bērns. A. Birjuļins bija satraucies par to, ka esot dzirdējis – jaunajai direktorei neesot augstākās pedagoģiskās izglītības un viņa arī neesot strādājusi skolā, ”kaut kāda menedžere vai kaut kas tāds”.

Vidusskolnieks Maksims Hritankovs neslēpa: ”Mēs gribējām, ka paliek mūsu direktors. Mums skolā viss patīk, gribam, lai nekas nemainās.” V. Jepiskoposova aizstāvji ir bijušās viņa vadītās 12. vidusskolas skolēni. Kā zināms, Liedaga vidusskolu pērn izveidoja, apvienojot 12. un 2. vidusskolu. ”Skolu savienojums notika ļoti mierīgi, pateicoties mūsu direktoram. Nebija nekādu trokšņu no skolēniem, no klasēm.

Tikai tagad, diemžēl, pēc Valerijas Agešina darbībām atkal sākās stress, jo viņš posto feisbukā. Bet tā viss bija mierīgi un labi,” teica M. Hritankovs.

Skolniece Olga (uzvārdu neminēja) sacīja: ”Es neaizstāvu tieši tagadējā direktora kandidatūru, bet gribas, lai būtu saprotams, kas būs tālāk. Kā vispār notiks skolas tālākā dzīve? Gribas pārliecināties, ka viss būs labi. Kāpēc vispār nepieciešams mainīt direktoru?”

Pirms domes sēdes neviens no pašvaldības pārstāvjiem ar jauniešiem un vecākiem runāties nebija pienācis, taču pēc domes sēdes ar jauniešiem aprunājies gan pilsētas galva Jānis Vilnītis, gan arī I. Zeide. ”Tā bija ļoti patīkama saruna, es atbildēju uz jautājumiem. Viņus interesēja atlases process, uztrauc mazākumtautību kultūras saglabāšana skolā,” vēlāk atstāstīja nākamā direktore. 

Vairākus jautājumus I. Zeidei domes sēdē uzdeva arī opozicionārās ”Saskaņas” pārstāvji. Atbildot uz tiem, viņa sacīja, ka droši vien skolā saglabās tās pašas mazākumtautību kultūras tradīcijas, kādas skolā jau ir. Vai skola nākotnē varētu būt par ģimnāziju? I. Zeide: ”Jā, skolas mājaslapā izpētīju mācību rezultātus, tie iepriecināja. Esmu pietiekami ambicioza (lai virzītu skolu uz ģimnāziju).” Vai esat gatava atvērt diskusiju par skolas nosaukuma maiņu? I. Zeide: ”Esmu atvērta diskusijai, ja tam ir pamats.” (Domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš gan aizrādīja saskaņietim P. Seredam, ka skolas nosaukumu piešķir dome.)

I.Zeidei tiešām nav klasiskas pedagoga izglītības un darba pieredzes vispārizglītojošā skolā – viņa vēlāk atklāja sarunā ar ”Kurzemes Vārdu”. ”Studēju komunikāciju zinātnes – man ir sociālo zinātņu bakalaura grāds, humanitāro zinātņu maģistra grāds, tagad trešo gadu studēju pedagoģijas doktorantūrā Latvijas Universitātē. Maģistra grāds man ir starpnozaru studiju programmā, tās bija Baltijas jūras reģiona studijas angļu valodā, maģistra darba tēma – salīdzināju pieaugušo izglītību Dānijā un Latvijā,” pastāstīja I. Zeide. Savukārt mācību iestāde, kuru viņa vadījusi piecpadsmit gadu, ir privāta starptautiska valodu skola ”Berliz”: ”Es to pārstāvēju uz franšīzes līguma pamata, tur bija gan bērni, gan pieaugšie. Lielākoties svešvalodu kursi, pieaugušo un bērnu neformālā izglītība.”

Liepājā I. Zeide absolvējusi 7.vidusskolu, un viņa tiešām ir domes priekšsēdētāja Jāņa Vilnīša klasesbiedre:

”Esmu klasesbiedrene ne tikai viņam, bet arī aktrisei Inesei Kučinskai, arī Bērnu klīniskās slimnīcas valdes loceklei un medicīnas zinātņu doktorei, kura strādā Londonā.” Pēdējos četrus gadus I. Zeide sajūt vilkmi uz dzimto pilsētu, un pirmo soli spērusi jau pirms gada, kad sākusi lasīt lekcijas topošajiem pedagogiem Liepājas Universitātē par zinātniski pētniecisko darbu un tā metodēm.

”I. Zeidei ir prasmes vadībā, viņa vadījusi lielu kolektīvu, ir pieredze pedagoģiskajā darbā, bija pārliecinoša prezentācija,” tā Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere uzskaita, ar ko jaunā direktore izcēlusies amata konkursā, pieminot arī iedziļināšanos ”jau esošajos skolas procesos”. Pagaidām I. Zeide ar tiem iepazinusies no ārpuses, apmeklējot skolas mājaslapu, bet skolas namā nav bijusi. Domes sēdē viņa deva solījumu darboties pēc labākās sirdsapziņas.

Direktori ievēlēja ar visu piecpadsmit deputātu, tajā skaitā opozīcijas, atbalstu.

Pēc 12. un 2. vidusskolas apvienošanas Liedaga vidusskolā par direktora pienākumu izpildītāju iecēla V. Jepiskoposovu, un jau tad bija zināms, ka tiks rīkots direktora amata konkurss, atgādināja K. Niedre-Lathere. Viņasprāt, jaunajai direktorei lielākais izaicinājums būs skolas akreditācija, “jo tas liek izvērtēt visu – skolas mērķus, pedagogu attieksmi, vecāku apmierinātību, audzēkņu viedokli; otrs – redzēt, vai tiešām ir kolektīva sadrumstalotība. Ja ir, tad izaicinājums ir to saliedēt”.

Egons Zīverts
Egons Zīverts

38 komentāri

2020-01-24 08:31

pēc 60 nodzīvotiem gadiem LV: Problēma jau nav Zeides kvalifikācijā ,vai to ka viņa ir ar kādu kopā mācījusies, bet tautībā! Te skaidri redzams, ka kādiem ir ļoti bail, ka skola virzīsies uz latviešu vidi... Nu bet tas notiks šā vai tā. Paldies Dievam. Beidzot.

2020-01-24 08:58

Mamma: Nemaz tā nav! Plamšes kundze arī vadīja mazākumtautības skolu un nevienam nebija bail! Šeit ir problēma tur, ka cilvēku ielika bez atbilstošas izglītības un pieredzes!!! Bet tā nav lauku skola, kur mācās labi ja 100 bērnu, bet gan pāri 1000. Tāpēc nav cilvēks savā vietā! Kaut gan mūsu valsti tā ir ierasts - ministri ir bez atbilstošas izglītības, kur nu vēl iestādes vadītāji. Galvenais, ja ir sakari, darbs Tev būs.

2020-01-24 09:54

Mammai: Ko gribējāt ,lai direktorei ir sākumskolas vai pirmsskolas pedagoga diploms? Jukusi .Bez atbilstošas izglītības! Vadītājam (direktoram) nav jābūt obligāti nozares izglītībai,tam jābūt labam menedžerim un iestādes vadītājam.

2020-01-24 10:05

blatiņš vienmēr dzīvojis un dzīvos: Ja iestutē tādā darbā, protams, ka pēkšņi radīsies nenormāla vilkme uz dzimto pilsētu un pēkšņa mīlestība pret pilsētu un klasesbiedru! Savādāk nemaz nevar būt. Lasīju viņas teikto un smējos.

2020-01-24 10:37

pēc 60 nodzīvotiem gadiem LV: Skolas iemītniekus tagad uztrauc, ka būs jāmācās valsts valoda...... jo direktore ir latviete..... Viens no zemūdens akmeņiem..... Un tagad skolas nosaukumu būs jāizrunā Liedaga un nevis Ļiedaga vidusskola...... :)

2020-01-24 10:42

lepnā liepājniece: Cik smieklīgi krieveļi izskatījās Bez tabu, tā sasmējos. Visas sūdzambībeles no sūra runā, purnus nerāda. Un bez tabu malači, uzreiz saprata ap ko lieta grozās, novēlēja domei izturību, ko arī es viņiem novēlu. Turieties un nelocieties visādu šuneļu priekšā. Skolas nosaukums ļoti atbilstošs, tas nekas, ka tantuks pelēkā lakatā (kas visu mūžu te nodzīvojis) nesaprot kas tas Liedags tāds ir. Es nesaprotu, kas tas puškins tads ir, ka mūsu valsti viņa vārdā nosaukta skola, ko viņš tādu mūsu tautai labu paveicis. :))))))

2020-01-24 11:01

Lepnajai liepājniecei: Paldies Jums! Ļoti precīzs formulējums šajai pseidoproblēmai! Un Agešins atkal nodarbojas ar populismu, redz Puškina vārdu atpakaļ vajagot, šeit vietā jautājums, ko populisti mēdz bieži uzdot, proti, vai citu problēmu nav ko risināt?

2020-01-24 11:20

Ceplis: Lepnajai liepājniecei, smieklīgi lasīt kad kaimiņus, ar kuriem Jums vel jādzīvo ilgi, pazeminoši sauc par "krieveļiem", varbūt kāds no viņiem Jūs par omu uztaisīs, kas to zin :-)

2020-01-24 11:34

Lepnajai: Liepājnieci valoda kā krogusmeitai

2020-01-24 12:08

Tija: Pedagoģe ar stāžu: vai jums liekas direktora amats skolā kā saldais ēdiens ? Kļūdāties ! Amats , kuram blats nav vajadzīgs .....

2020-01-24 13:07

VILKME: Ja sajútu piķígo man arí velk

2020-01-24 13:59

RU: lepnā liepājniece-stulba liepājniece....

2020-01-24 14:18

Ahūnam: Man tev ir sliktas ziņas. Puškins ir miris. Tas notika 1837.gadā. izsaku līfzjūtību.

2020-01-24 14:21

Dina111: Lepnajai @piekrìtu,bet par par dzìvnieku kādu nosaukt nav labi.Izturību jaunajai vadītājai.

2020-01-24 14:43

Diga: Oho ..tikko pieminēju viņas dzeltenos zobus ,tā tika nomainīta bilde un iZdzēsts mans iepriekšējais koments par zobu higiēnista apmeklēšanas lietederīgumu :):)DDDD

2020-01-24 14:51

Kaņepe: Njā, es arī tieši par vakardienas zobu komentāru padomāju un skat, ielikta cita bilde!

2020-01-24 15:08

rus: Pilnig piekrit-atsakties no Puhkina varda-no kravas tranzita,no gazes un nafta,no elektribas.Rupnicas jau nav-un visi dancot ar pastaliem

2020-01-24 15:17

lepnā liepājniece: rusam - bet tie tak mūsu danči, mūsu pastali un mūsu zeme, ko cepies, brauc majas

2020-01-24 15:21

Ahūns ★: Kundzei ļoti lielas, biezas brilles, viņai laikam ļoti slikta redze.

2020-01-24 15:24

Azis: Izglītības pārvaldes Kristinei vienalga ka nav ne izglītība ne zināšanas svarīgai ,ka tik būs ar ko intrigas vīt.

2020-01-24 16:07

>>lepnai liepājniecei: Man jau"" patīk"" ,ka katrā vai gandrīz katrā rakstā pielikts kāds ,kurš ""nodirš ""krievus ))DD It sevišķi tas ,
:""liek sevi saukt par krievvalodīgajiem :"" )) tev patīk melot ,patīk bezsmadzeņu propoganda pret krieviem ,jo tu un tev līdzīgie vergi pakļaujas citiem bez ierunām.
Tad lūk ..tu stulbais radījum::krievi NELIEK sevi saukt par krievvalodīgiem!! ''Sādu necieņas pilnu apzīmējumi izdomājuši pie varas tikušie nacionālisti--nacisti,

2020-01-24 16:14

Persona: Plamšes kundze arī vadīja mazākumtautības skolu un nevienam nebija bail! Šeit ir problēma tur, ka cilvēku ielika bez atbilstošas izglītības un pieredzes!!!
======================

+100500 respect
Pareizi! nevienam nebija bail!!!!!

2020-01-24 17:10

😎: Latviešiem Latvijā nav izglītība ,ir tikai un vienīgi izglītības surogāts.Jau sen,tā saucamajā "brīvajā Latvijā",ir speciāli nozaudēta skolas pamatlikums un pamatprincips specīgai izglītības sistēmai.Kāds??Varbūt kāds to var iedomaties pats.Ja ne,priekšā neteikšu,jo ir skaidri redzamas cilvēciska saprāta izmiršanas pazimes Latvijas reģiona teritorijā.

2020-01-24 18:18

Asais: Tāda pazemīga suņa skatiens ))DDD

2020-01-24 18:42

;): Lai veicas jaunajai vadītājai! Manuprat, bišķīt jau tie skolotāju kolektīvi ir izlaisti. Ceru, jaunā vadītāja daudz neauklēsies un kas nav skolotāja vārda cienīgs, to arī atlaidīs. Lai stiprs mugurkauls un pašai sava galva uz pleciem! Kunkstētājiem- kas jums neļāva kandidēt?

2020-01-24 18:51

Un: Lai veicas!

2020-01-24 18:54

liepājnieks: Sajust var tikai sava brūtgāna silto roku stringos !!!

2020-01-24 19:45

Balera: lepnā liepājniece: jums nav ar ko lepoties,un jūsu tautas SEN NAV un valsts arī,tikai nosaukums.

2020-01-24 22:38

dibens: Lepnā liepājniece-patriote labāk varēja savus bērnus un mazbērnus audzināt, kuriem krievu mātes vārdi mutēs ir biežāk nekā kartupelis! Ļoti bieži liepājnieki savu neaudzinātību (elementāru pieklājības normu trūkumu), neizglītotību, stulbumu, skaudību un augstprātību slēpj aiz vārda "lepnums". Pat dažs krievs trenuškās ir inteliģentāks. Bet priecē, ka vairākums mūsu podu berzēju ārzemēs kopā ar darba pieredzi iemācās arī civilizēti uzvesties.

2020-01-25 00:07

Kantainais: Kas tur bija ar viņas bojātiem ,dzelteniem zobiem?))))
Iepriekš bija dzeltenzobains smaids?? brr..brr
Tagad mute ciet.Un ja vēl piedevām parosina iztēli par nedēļu valkātu "'lifčiku"))
Tas cilvēks ir vienkārši smieklīgs!

2020-01-25 10:44

Kots: Daži aizmirsuši, ka padomijas gados psrs diplomus ārzemēs varēja tikai tualetē uz nagliņas kabināt.

2020-01-25 13:02

pēc 60 nodzīvotiem gadiem LV: ....tur jau sen tai skolā bija laiks saprast, ka varbūt beidzot jāsāk un jāmācās valsts valodā. Skolā centralizētos eksāmenos latviešu valodā zemākais līmenis pilsētā starp visām skolām- ap 37%.... Auklējot un skolojot šos skolēnus krievalodas mēlē mēs bruģējam viņiem ceļu uz turpmākiem sarežģijumiem LV augstskolās un tehnikumos! Tādejādi šīs skolas skolmeistari paši savām rokām nodrošina absolventiem izbraukšanu un studijas tālāk ārpus LV... Bet varbūt skolmeistari paši neprot valsts valodu? ....tā pārkāpjot MK noteikumus, ka pedagogam jāprot valsts valoda visaugstākajā līmenī!

2020-01-25 14:55

Zemūdenē: Tam pamuļķim kas knapi 30 gadus nodzīvoja LR. Tu varbūt beigs fludot, besi Tavi “pārgudri” komentāri

2020-01-26 12:45

Zinu: 7. Skola arii or krievu skola..tad jau abi ar Vilniiti nav tiirie latvieshi

2020-01-27 10:57

Ansis Dīvainis: Matemātikas olimpiādes laikā Liedaga skolas skolotāja sazinājās tikai krieviski. Tas daudz ko izsaka. Latviski teikto saprata taču principā latviski nerunāja.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz