Svētdiena, 27. septembris Ilgonis, Ādolfs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jaunie tarifi mudina domāt par energoresursu taupīšanu

Jaunie tarifi mudina domāt par energoresursu taupīšanu
20.08.2007 19:44

0

Atslēgvārdi

Saņemot jaunos rēķinus no namu apsaimniekotājiem, liela daļa iedzīvotāju bija nepatīkami pārsteigta par karstā ūdens izmaksām pagājušajā mēnesī. Protams, pamatots ir jautājums: ja palielināta maksa par karsto ūdeni, tad kā būs ar apkuri? Tāpat apstiprinātā mainīgā cena mulsina daudzus prātus. Siltumražošanas uzņēmums aicina patērētājus līdz jaunajai apkures sezonai parūpēties par siltumenerģijas taupīšanas pasākumiem – siltummezglu ierīkošanu, iekšējo siltumtīklu sakārtošanu, ēkas siltināšanu u.c., lai par siltumenerģiju būtu jāmaksā mazāk.

Liepājas Sabiedrisko pakalpojumu regulators ir apstiprinājis SIA “Liepājas enerģija” iesniegto tarifu projektu, kas nosaka, kā mainīsies siltumenerģijas tarifs, ja mainīsies gāzes cena. Kopumā noteikti 11 siltumenerģijas tarifi atkarībā no gāzes cenas izmaiņām, kas saistītas ar mazuta kotācijas cenu pasaules biržās. Mainoties mazuta cenai, mainās gāzes cena un likumsakarīgi – arī siltumenerģijas cena. Katru mēnesi, tiklīdz tiks saņemts apstiprinātais gāzes tarifs, būs skaidra arī siltumenerģijas cena. Iedzīvotāji nekavējoties tiek informēti par siltumenerģijas cenām kārtējā mēnesī, publicējot to laikrakstā “Kurzemes Vārds” līdz katra mēneša 10.datumam. Vidēji siltumenerģijas cena palielināsies par 25 procentiem.   

 Apstiprinot jauno gāzes cenu, Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija noteica, ka gāzes cena ir piesaistīta naftas produkta – mazuta – cenai, kura mainās visai bieži (naftas produktu cenu svārstības vislabāk raksturo degvielas cenas svārstības). Turpmāk arī siltumenerģijas cena būs mainīga, atkarībā no gāzes cenas.

Kā norādīja SIA “Liepājas enerģija” valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs, mainīgais siltumenerģijas tarifs dod iespēju maksāt par gāzi kā kurināmo tik, cik tā maksā, un nav nepieciešams katru reizi, kad notiek svārstības pasaules energoresursu tirgū, Sabiedrisko pakalpojumu regulatorā apstiprināt jaunu tarifu, kas ir sarežģīta un ilgstoša procedūra. Siltumražotājs arī uzsver, ka tieši kurināmā, t.i., gāzes cena veido aptuveni 80 procentu no siltumenerģijas pašizmaksas.

Liepājas Sabiedrisko pakalpojumu regulatora priekšsēdētājs Artis Rimma atzina, ka mainīgais tarifs ļauj patērētājiem nepārmaksāt un siltumražotājam neciest zaudējumus. Siltumenerģijas cenas pieaugums ir saistīts ar jauno, mainīgo dabasgāzes tarifu, kas stājās spēkā 2007.gada 1.maijā. Artis Rimma uzsvēra, ka tā ir pasaules pieredze, ka gāzes cena ir piesaistīta mazuta cenai. Turklāt Krievijas uzņēmums “Gazprom” kā gāzes piegādātājs Latvijai ir piemērojis kārtību, kas ir spēkā arī citām Eiropas valstīm. Mēnesi ilgušajā tarifa sabiedriskajā apspriešanā Liepājā nepiedalījās neviens iedzīvotājs.        

Jau pagājušajā apkures sezonā ar mainīgo siltumenerģijas tarifu strādāja vairāki siltumražošanas uzņēmumi, t.s. “Grobiņas siltums”, kura siltumenerģijas tarifi mainījās apkures sezonas laikā līdz ar mazuta cenas un attiecīgi arī gāzes cenas izmaiņām.           Anatolijs Suškovs sacīja, ka siltumenerģijas tarifu vistiešāk ietekmē gāzes cena (2007.gada 1.maijā stājās spēkā jaunais dabasgāzes tarifs – pieaugums vidēji 45 procenti), diemžēl tas neesot pēdējais gāzes cenas pieaugums. Skaidrs, ka ne gāze kā kurināmais, ne siltumenerģija lētāki nekļūs.

SIA “Liepājas enerģija” aicina iedzīvotājus aktīvāk rūpēties par namu siltināšanu un energoresursu taupīšanu, kas ir vienīgais veids, kā samazināt siltumenerģijas patēriņu. Kā rāda aprēķini, vairumā namu gadā tiek patērēti aptuveni 300 kW uz vienu kvadrātmetru dzīvojamās platības. Veicot minimālus uzlabojumus, iekšējos siltumtīklos patērēto siltumenerģijas daudzumu var samazināt līdz 250 kW/m2 gadā, taču Liepājā ir nami, kas ir nosiltināti, iekšējā siltumapgādes sistēma sakārtota, un tiek patērēti tikai 150 kW/m2 gadā.

“Liepājas enerģija jau otro gadu rūpējas par nerentablo infrastruktūras objektu modernizāciju, kas ļaus samazināt zudumus un siltumenerģijas pašizmaksu. Šogad vien plānots investēt modernizācijā 2,55 miljonus latu.

Līga Ratniece-Kadeģe,
SIA “Liepājas enerģija” sabiedrisko attiecību speciāliste

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz