Ceturtdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jaunieši izvēlas pedagoģiju un IT

Jaunieši izvēlas pedagoģiju un IT
Foto: Ģirts Gertsons
11.07.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Līdz otrdienai Liepājas Universitāte un daudzas citas Latvijas augstākās izglītības iestādes pieņēma pieteikumus uz dažādām pamatstudiju programmām. Portālā www.latvija.lv apkopotā statistika liecina, ka vislielākā reflektantu interese Liepājas Universitātē ir tieši par Pedagoģijas un sociālā darba fakultāti – uz dažādām šīs jomas studiju programmām saņemti kopā 279 elektroniskie pieteikumi.

No visām augstskolām, kas izmanto elektronisko pakalpojumu “Pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās”, Liepājas Universitāte saņemto pieteikumu skaita ziņā ir sestajā vietā – tajā saņemti 765 pieteikumi, no tiem 280 ar pirmo prioritāti. Tas nozīmē, ka šo programmu reflektants izvēlējies kā vēlamāko, taču līdztekus iespējams pieteikties arī citās programmās, ja nu prioritārajā jaunietis uzņemts netiek.

Visvairāk reflektantu vēlas kļūt par pamatizglītības skolotājiem, turklāt iegūt šo izglītību par budžeta maksu – lai arī budžeta vietas ir divdesmit, uz tām pieteikušies četrdesmit četri interesenti. Vēl divdesmit pieteikumi saņemti šai programmai, kas jāapmaksā pašam studentam.

Interese topošajiem speciālistiem ir arī par logopēdijas programmu – saņemti trīsdesmit septiņi pieteikumi. Turpretim vismazākā interese šajā fakultātē ir par speciālās izglītības skolotāja arodu, jo nepilna laika studijās pieteicies tikai viens reflektants, savukārt pilna laika – neviens.

Jauniešiem interesantas šķiet arī programmas Vadības un sociālo zinātņu fakultātē – uz tām saņemti 229 pieteikumi, 58 no tiem ar pirmo prioritāti. Lielākā interese ir tieši par kultūras un tūrisma vadības programmām. Kaut arī katrā no tām pieejamas desmit budžeta vietas, pieteikumu skaits ir teju četras reizes lielāks.

Lai arī Dabas un inženierzinātņu fakultātē skaitliski saņemti vismazāk pieteikumi, gandrīz puse no tiem iesniegti uz informācijas tehnoloģiju studiju programmu – par to interese ir četrdesmit diviem reflektantiem, septiņpadsmit no tiem šo programmu izvēlējušies kā pirmo prioritāti.

Apkopotas arī populārākās studiju programmas visu augstskolu vidū, un pirmajā vietā ir Latvijas Universitātes piedāvātā programma “Tiesību zinātne”. Pieprasītas ir arī ārstniecības zinības, datorzinātnes, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, tāpat būvniecība un arhitektūra.

Uzņemšana pamatstudijās ir noslēgusies, bet vēl līdz 12. jūlijam iespējams pieteikties maģistra studiju programmās.

Uzziņai

Pieteikumi pamatstudijām Liepājas Universitātē

Fakultāte Pieteikumi Ar 1. prioritāti
Dabas un inženierzinātņu 90 32
Humanitāro un mākslas zinātņu 167 60
Pedagoģijas un sociālā darba 279 130
Vadības un sociālo zinātņu 229 58

20 komentāri

2019-07-11 07:16

Katastrofa: Šausmas!!! Turiet pa gabalu no tās degradētās Liepājas universitātes. Līmenis ir vēl traģiskāks nekā varat iedomāties! Labāk būtu taisījuši sižetu par traģisko izglītības līmeni, ko tur pasniedz un atbaidījuši jauniešus doties uz turieni. Līmenis ir katastrofāls.

2019-07-11 09:13

ii: EU maksā - skolotāji dabū valsts atmaksātu darbu - jaunieši iegūst papildus nevērtīgas zināšanas un pēc tam pusei jāsēž tālāk joutobā.

2019-07-11 09:31

Gegenloch: Pareizais virsraksts - jaunieši izvēlas "karjeru" Hesburgerā un Maximā.

2019-07-11 10:36

Luck: To: Katastrofa
Līmenis visās augstskolās ir teju līdzīgs, jo lektori braukā gan no RTU, LU utt.
Protams, ja izvēlies bezjēdzīgu profesiju kurai pat īsti nav pielietojuma mūsdienās, tad traģisks cirvis esi Tu. :)

2019-07-11 10:50

Leons: Studējis esmu gan Rīgas, gan reģionu augstskolās. Var pārliecinoši teikt, ka tās skolas šķir gaismas gads. Par labu, protams, Rīgai.

2019-07-11 10:59

pokemoni: Bezjēdzīga laika tērēšana te mācoties. Fiška ir tāda, ka nopietnās augstskolās ne visus jauniešus uzņem, viņi nevar tikt līdzi mācībām, tāpēc jāpaliek tepat.

2019-07-11 11:51

katastrofai: Ko tu tur esi mācījusies un vai tik tā katastrofa nav tavā galviņā?

2019-07-11 12:36

drille: Katastrofa ir Kembridžas profesors? Pēc pieredzes es teiktu- Liepājas Universitātes līmenis ir virs Latvijas vidējā.

2019-07-11 12:50

Sennestudēju: Saliekam kopā divus pēdējo dienu skaļākos virsrakstus - vissliktākie rezultāti eksāmenos un visvairāk studēt gribētāji. No tā var secināt, ka katrs lo... tagad stāsies augstskolā.

2019-07-11 13:14

+: Piekrītu pokemonam.
Liepājas universitāte ražo bezdarbniekus vai cilvēkus ar ļoti zemām algām. Tikai retais varēs izsisties un pelnīt kaut cik pieklājīgi. Ļoti žēl, ka šie jaunieši pat neizmēģina pieteikties, piemēram, Venstpilī, Rīgā, Daugavpilī, bet uzreiz norok sevi bez cīņas, jo laikam tā cīņa pašam ar sevi visgrūtākā, tāpēc izvēlās palikt pie mammītes.

2019-07-11 14:03

to +: Man paziņai meita "mācījās" Liepājas universitātē, gandrīz 5 gadi un 5t par mācībām un tagad strādā par kasieri :))) Un, kamēr bērniņš cītīgi mācījās, senči dabūja vēl to zirgu uzturēt, jo "tik daudz jāmācās", ka piestrādāt neatliekot laiks.

2019-07-11 14:08

to +: Ventspils un Daugavpils ir tieši tas pats. Ja grib ko iemācīties ir tikai Rīga.

2019-07-11 14:24

ii: Maxima, Rimi ar neņem pa minimālo, vajadzēja pacensties pa pavāru strādāt ilgāk daudz kur diezgan nelabvēlīgi, prasīgi cilvēki, pēc manas pieredzes Liepājā.

2019-07-11 15:07

Es: tur stradaju kadu laiku un redzeju visu 'virtuvi', tapec NErekomendeju tur iet, bardaks ir gan macibas, gan sistemaa!

2019-07-11 15:25

+: Tāpēc es saku. Murgs pilnīgs. Jauniešiem vispār nekādas saprašanas par Latvijas augstskolām un tikai nevajag teikt, ka nevar izdzīvot. Visu var. Gan kojās dzīvot un vēl laika par apkopēju (250 eur) var nopelnīt un vecāki jau novārtā arī nepametīs, gan jau kādu kapeiku atsūtīs. Viss atkarīgs no tā, cik ļoti pats grib. Žēl, ka vecāki nesaprot, ka bērnam vienkārši slinkums uzsākt savu dzīvi, tāpēc izvēlās palikt pie mammītes, ka tikai jāstrādā nebūtu,bet '' daudz'' jāmācās.

2019-07-11 16:38

nu ja: un pēc tam tik viens ceļš - uz lielveikalu kasēm

2019-07-11 18:20

Zelta gabaliem: Cieņu pārdevējām,apkopējām un visiem apkalpošanas personālam,ja nebūtu tādu cilvēki,tad Jūs augštāvošās pērsonas savos sūdeļos nosmaktu.Un vēl,tie cilvēki savu naudiņu nopelna,nevis,nodiedelē.

2019-07-11 21:27

to Zelta gabaliem: Neviens neko sliktu nesaka par uzskaitītajām profesijām, bet tāpēc jau nav jāņem studiju kredīts vairākos tūkstošos eiro uz 10 gadiem un jānosit laiks augstskolā 4-5 gadi, lai strādātu šajās profesijās. Lai gan - katrs ar savu naudu un laiku var darīt, ko grib.

2019-07-11 22:07

sdd: sikajiem vajag pec videnes vismaz gadu pastradat, lai bvispār saprastu, kas tieshi vinam padodas un patiik dariit. Un studet filologiju ir laika izmeshana, pats esmu tajaa podaa bijis.

2019-07-12 09:20

Surprise: Oi, jā! Un Rīgā viss ir ideāli, kaut vai tāpēc, ka tā ir Rīga! Pirms 20 gadiem studēju LU. Pirms diviem nonācu savā fakultātē uz prof.pilnveidi obligāto- ai,ai,ai! Ne tikai linolejs, bet arī pasniedzējas un saturs, kā arī viņu slinkuma pakāpē nebija mainījusies ne par metru! Tādas, protams, nav visas, katrā augstskolā ir dažādi ļaudis, bet Rīgā nu absolūti nav rādītājs!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz