Trešdiena, 23. septembris Vanda, Veneranda, Venija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jauniešus Liepājā satrauc darba iespējas un brīvā laika pavadīšanas vietu trūkums

Jauniešus Liepājā satrauc darba iespējas un brīvā laika pavadīšanas vietu trūkums
"Ceram uz pozitīvu sadarbību ar pilsētas domi. Visi šodien izvirzītie jautājumi un ierosinājumi ir iesniegti Attīstības pārvaldei," optimistiski pauž Ance Medne-Strazda. (Foto: Egons Zīverts)
30.01.2020 07:00

Agnese Kuplēna

"Kurzemes Vārds"

“Pie lielākajām problēmām Liepājā jaunieši min labas izglītības un darba iespēju trūkumu. Pilngadīgie vēlas savus ienākumus un piederēt sabiedrībai,” stāsta “Jauniešu mājas” projektu vadītāja Laura Grundmane.

Šīs un citas problēmas otrdien apsprieda Liepājas pilsētas attīstības programmas jaunatnes politikas darba grupa. “Mūsu mērķauditorija ir saistīta ar ļoti daudzām nozarēm, tāpēc runājamā ir daudz un darāmā arī netrūkst,” skaidro L. Grundmane. Viņa, ikdienā strādājot ar jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem, zina problēmjautājumus, kas nodarbina šī vecuma cilvēkus. “Pārsvarā tie ir saistīti ar sadzīviskām lietām. Viņiem ir daudz jautājumu, piemēram: kā iegūt darba pieredzi, ja nav darba? Kā pareizi izvēlēties karjeras virzienu? Kā pareizi rakstīt CV?”

Lai jaunie cilvēki iegūtu darba pieredzi, labs risinājums būtu brīvprātīgais darbs. Šo ierosinājumu, balstoties uz vairāku Ziemeļeiropas valstu pieredzi, izteica pieaicinātie speciālisti, kas darbojās četrās apakšgrupās. Mērķa sasniegšanai izglītības iestādēm vairāk būtu jāsadarbojas ar uzņēmumiem pilsētā, viņi secināja.

Darba grupas dalībnieki arī atzina, ka viena no jauniešu lielākajām problēmām ir motivācijas trūkums. Risinājums te varētu būt dažādu konkursu organizēšana, kuros tiktu novērtēta jauniešu iniciatīva, tās varētu būt arī tikšanās ar karjeras zenītā esošiem jauniem cilvēkiem, kas, iespējams, motivētu pārējos. “Domāju, ka šābrīža sistēma, kad speciālistam tiek piemeklēti bērni, ir nepareiza. Lai interešu izglītība būtu produktīvāka, nepieciešams visu apgriezt otrādi – vispirms apzināt, kas jauniešus interesē, un tad viņiem piemeklēt pulciņu vadītājus,” savukārt rosināja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrības pārvaldes speciāliste Brigita Dreiže.

Darba grupas un “Jauniešu mājas” vadītāja Ance Medne-Strazda pēc diskusijās pavadītās dienas secināja, ka dzirdētais un pārrunātais ir būtisks ieguldījums jomas tālākajā attīstībā. “Mēs ieskicējām un apzinājām izaicinājumus darbā ar jaunatni. Diemžēl jāatzīst, ka izkristalizējās problēmas, kas saistītas ar jaunatnes mentālo veselību, tāpat ir nepietiekama informācijas apmaiņa starp iestādēm, kā arī brīvā laika pavadīšanas iespēju trūkums.”

UZZIŅAI

Liepājas jauniešu galvenās problēmas:

 • trūkst brīvi pieejamu, kontrolētu brīvā laika pavadīšanas vietu mikrorajonos;
 • meistarklašu trūkums;
 • nav atpūtas kluba jauniešiem;
 • nepietiekams teātra izrāžu piedāvājums jauniešiem;
 • trūkst resursu, lai organizētu darbu ar jauniešiem (brīvprātīgo darbs, koučings, brīvā laika pavadīšanas iespējas);
 • nenovērtēts brīvprātīgo darbs;
 • nepietiekama interešu izglītība;
 • nepietiekams prakses vietu skaits;
 • trūkst profesionālās izglītības iespēju;
 • telpu nepietiekamība aktivitāšu nodrošināšanai;
 • izpratnes trūkums par neformālās izglītības pienesumu jauniešu emocionālajā attīstībā;
 • lēmumu pieņēmēju un speciālistu nespēja pielāgoties jauniešu komunikācijas veidam;
 • sadarbības trūkums starp jaunatnes jomā iesaistītajiem speciālistiem;
 • finansējuma trūkums prevencijas pasākumiem jauniešu vidē (vardarbības prevencija, veselīgas attiecības, dzimumu līdztiesība u.tml.);
 • izpratnes trūkums par veselīgu seksuālo dzīvi un veselīgām attiecībām;
 • nepietiekama publiskā infrastruktūra darbam ar jauniešiem;
 • nepietiekams atbalsts jauniešiem ar uzvedības problēmām;
 • pieaugošas jauniešu mentālās veselības problēmas;
 • atkarības;
 • sadrumstalots pakalpojumu piedāvājums jauniešiem.

Foto galerija

79 komentāri

2020-01-30 07:20

Slinkums ir darīt: Slotas rokās un grābekļus aiziet sakopt pilsētu. Darba nav bļauj. Darbs ir viss apkart var darīt brīvprātīgi. Sakopt ezera krastus, karostu, tā var turpināt.

2020-01-30 07:37

Jaunietis: Tieši tā - slotu rokās un strādā. Nav darba? Paskatieties paškritiski paši uz sevi no sākuma , “jaunieši” - neko nejēdz, atbildība nulle, bet algu grib vismaz 1000 eiro. Un vēl sūdzas. Visādas šādas Ances reālas liekēdes. Imitē darbību. Kamēr normāli jaunieši iet un dara, sasniedz dzīvē visu ko grib un nesūdzas. Ar likumu būtu jāaizliedz šādas bezjēdzīgas jauniešu organizāciju imitācijas. Sportojiet, dejojiet, dariet jebko citu, izņemot sēdēšanu un žēlošanos

2020-01-30 07:41

tiem: Arī pieticīgi var dzīvot, ja nav kāre izcelties citu vidū. Var arī izdzīvot šeit uz vietas un nav nekādas vajadzības zīmēties citu priekšā, pat ar pāris simts eiriķiem var labi dzīvot un nav jātēlo karali vai cacu!

2020-01-30 07:43

Laika: Ar pāris simts eirikiem dzīvojot pie vecākiem var labi dzīvot.

2020-01-30 07:49

Makaveli: Pirmie trīs komentētāji ar prātu neizceļas :D Iedzimti skrandaiņi un vergi...

2020-01-30 08:00

Igorek: Darbs ir un lielā daudzumā, bet jaunieši vēlas visu un uzreiz. Izglītības ziņā Liepājā ir diez gan daudz iespēju, būtu tikai vēlme, nevis tikai nodzerties, smēķēt un raudāt cik viss ir slikti, vēzītis nesnauž

2020-01-30 08:08

Taisnība: Liepājā darba nav ne tikai jauniešiem, bet arī pārējiem. Ja darbs ir, tad tas ir zemu atalgots vai ļoti specifiskā sfērā.

2020-01-30 08:12

tiem: Jā, visiem krutas behas un villas jūras krastā jau pirmajā darbvietā un pirmajā pusgadā savajadzējās. Nevajag tik daudz ieslīgt ātrajos kredītos, lai sev spodrinātu spalvas, džipisti un džipistes, tusēties var tikai karaļnamā vai deputāta krēslā pie lielās siles!

2020-01-30 08:18

Students: Igorek - Kas tieši izglītības ziņā Liepājā ir daudz? Pedagogu augstkola (LiepU?) Visās malās mehatroniķu/parasto atslēdznieku? Man kā vīriešu pārstāvim, te, diemžēl nesanāca atrast sev vēlamo izglītību, tāpēc vienīgā izvēle bija Rīga, kas nebūt nebija tā labākā... Liepājā ir par maz izvēles kur un ko studēt, kaut vai kursu veidā, lai iegūtu papīru, ka tieši to jomu Tu esi apguvis un spēj tur darboties, jo kursi mūsdienās ir daudz noderīgāki par bakalaura papirusu...
Un piekrītu taisnībai, jo tā ir pazīstama situācija, ka ne studentu/praktikantu neviens nevēlas ņemt darbā un kaut izveidot viņu sava uzņēmuma vajadzībām, bet arī vecāki cilvēki nespēj atrast normālu darbu, kur tiešām alga uz rokas būtu vairāk par 400eur, jo tomēr ģimenē ar to ir par maz...

2020-01-30 08:26

kl7: lupatas

2020-01-30 08:27

Jaunietis: Patiesībā ir ļoti jauki strādāt par 500 eiro mēnesī, skaitīt katru centu veikalā, īrēt dzīvokli, jo pašam savu sakrāt un nopirkt neizdosies līdz pensijai. Mašīnu - vismaz 10 gadu vecu, vēl labāk - 15 vai 20 gadīgu! Pārtiku - tikai maximas nocenoto, drēbes - tikai no humpalām! Pats labākais ir iet studēt mehatroniķos, paņemt studijām kredītu, dabūt diplomu un strādāt pie dāņiem par vēdera tiesu un tad vēl vienu paņemt kredītu, lai varētu par studijām atdot parādu piedzinējiem. Nu vai nav forši dzīvot un strādāt Liepājā?

2020-01-30 08:27

Made: Liepājas jauniešu galvenās problēmas - par sim gan ir japasmin :)

2020-01-30 08:33

Makav: Daudzus gadus atpakaļ.... Mau.. no Kanādas tak apsolīja, ja būsim Eiropas savienībā, pēc 10 gadiem dzīvosim kā visā eiropā. :D

2020-01-30 08:35

braucējs: Liepājas jauniešiem nāksies sastapties ar pirmo lielās dzīves problēmu - nekas nenāk tāpat vien. Nav pieredzes, tikko pabeidzi skolu, gribi 1000 Eur uz rokas no paša sākuma??!! Sapņo tālāk.

Lai dabūtu normālu darbu būs sevi jāpierāda kā cītīgu un motivētu darbinieku + veiksmīgi jāpārvar pieredzes trūkums. Tāpēc jaunieši sāk "ātro panākumu sfērā" jeb kā viesmīļi, oficianti utl, jo tur gūst ļoti labu pieredzi, iemācās darba disciplīnu un saprot naudas vērtību.

Liepājā var dabūt labu darbu un var veidot savu karjeru un cītīgi strādājot tikt augstāk, bet ir CĪTĪGI JĀSTRĀDĀ! Darba devēji nemaksā algas, tikai tāpēc, ka atnāci uz darbu - viņiem ir jāpelna un tev ir jādod pienesums vismaz savas algas apmērā.

2020-01-30 08:48

Andron Mc: :-D
Problēma konkrēta, darba nav. Bet uzrodas kaukādi jampampiņi kas uz to vel mēģina nopelnīt. CV mācītāji, bļen. PARAZĪTI!
Un tad vel tie jampampiņi kas iesaka iet bez maksas slaucīt ielas...

2020-01-30 09:21

Azb: Kāda jēga par tādu pašu darbu saņemt šeit Latvijā kādas 5 reizes mazāk?

2020-01-30 09:28

Katrīna: Jauniešiem situācija šajā pilsētā ir slikta.Visi kam galva pareizā vietā,pēc vidusskolas aizbrauc mācīties un dzīvot citur.Tā butaforija pilsētas centrā ir pilnīgi bezjēdzīga un nekādu pienesumu nesniedz,ne izglītībā, ne kā potenciāliem darbiniekiem.Iztērē naudu studiju maksā un atstrādā Rimi.

2020-01-30 09:31

Gerda: Viņi jau negrib strādāt ,viņi iedomājušies ka par neko nedarīšanu viņiem samaksas baigo algu ,bet maksāt isti nav par ko jo darbu nedara . Novēroju to sava darba vieta kur diezgan bieži nāk un iet šie jaunieši vecuma no 19-24 viņiem domāšanas veids un runāšana tāda ka zeme paveries .

2020-01-30 09:31

hh: Ja neesi piedzimis pareizajā ģimenē,tad labu darbu dabūt nevar.

2020-01-30 09:36

DC Batons: Jāsaka ka liepājā mācīties ir kur, tik vērtības tam nekādas. Tik vien ka kaut kāds papīrītis tiek dabūts. Var jau kritizēt tos kas grib 1000, bet ja tu nedzīvo vecākiem uz kakla tad tā ir summa kas ir vajadzīga lai ģimeni veidotu. Un ja to nedabūs šeit, tad to dabūs Rīgā, Anglijā vai Norvēģijā. Šeit paliks tik tie, kas gatavi samierināties ar mazumiņu.

2020-01-30 10:07

rakarīc: vergiem vergu domāšana...

2020-01-30 10:10

Pareizi: Lamāsim tos , kas grib 1000 eiro, iedosim slotu un miers. Kas tie par necilvēkiem , kas tā neieredz savus bērnus? Pašiem ar to slotu !

2020-01-30 10:14

jaunietis: Visa problēmas sakne ir motivācijas un zināšanu trūkums. Izvēloties studijas, ir jādomā par nākotni un kādu darbu darīsi ar to Mācieties IT, inženierzinātnes un tad tepat Liepājā nekas netraucēs saņemt labu algu, pie nosacījuma, ka pats cilvēks grib strādāt, lai nopelnītu. Par skaistām acīm neviens nemaksā 1000 +

2020-01-30 10:40

Andris Polozs: Iegūstiet labu izglītību un laižaties prom neatskatoties! Šeit nav nākotnes!

2020-01-30 10:40

Liepājas patriots: Liepājā šobrīd nav cilvēku, vai pirktspējas, un visi, ko esmu ievērojis paciemojoties savā dzimtajā pilsētā cenšas ietaupīt, jo nav nekādas garantijas, ka darbvieta netiks atņemta dēļ ietirgojuma trūkuma.Gan jaunu gan veci, iegulda laiku mācībās un mainoties laikam mainās uzskati, protams daži vēlas daudz, bet daudzi vēlas iespēju un garantiju ar iespējamu augšanu savā karjerā ko Liepāja nevar piedāvāt šobrīd, jo netiek iepludināta nauda, nozarēs kuras ceļ kopējo līmeni pilsētā, lai cilvēki brauktu atpakaļ dzīvot uz Liepāju. Es personīgi ļoti piekrītu šīs mājas izteiktajām galvenājām problēmām.

2020-01-30 10:42

Visiem Liepājas iedzīvotājiem: Ko jūs katrs esat darījuši,lai tā situācija mainītos? Vai jūs saprotat kāpēc situācija ir tik slikta Liepājā? Vai jūs analizējat pirms ejat balsot pašvaldību vēlēšanās? Jeb ir tukša zākāšanās internetā un reālajā dzīvē lienat pakaļā visiem tiem, kuri reāli ir vainīgi pie šī vājprāta. Sāciet iedziļināties, domāt un pieņemt lēmumus apzināti. Tad arī varbūt kaut kas mainīsies. Kamēr ir tukša vāvuļošana pa stūriem, tikmēr nekas nemainīsies.

2020-01-30 10:42

Andris Polozs: Gribētos sejā redzēt tos slotas operatorus!Parādītu kur vēži ziemo!

2020-01-30 10:53

Vajag tik darīt !: Personīgi pazīstu jaunus,aktīvus cilvēkus,kuri sāka no "otra gala",ārzemēs darīja da jebko,nēsāja pastu,novāca traukus,slaucija ielas,berza podus,tādā veidā sapelnija līdzeklus labai izglītībai šeit,un ziniet,šodien nemaz nesūdzas,dzīvo pat ļoti labi šeit Liepājā.

2020-01-30 11:43

Janiis: Kamēr netiek grūts, netīrs, rūpīgs darbs ieguldīts nekas nemainīsies un nauda arī nebūs.

2020-01-30 12:02

Students: Nesaprotu kāpēc te daži iespringst , ka jaunietis grib 1000 jūrīšu mēnesī , tā taču ir Latvijas vidējā alga pēc visādu pētījumu datiem , tad lūdzu arī , lai uzņēmēji to sākumā maksā praktikantiem , jeb šie atkal ir kārtējie valdības meli ar kuriem čakarē ausī tautu un Eiropas savienības ierēdņus sakot ka Latvijā ir baigā attīstība !!!!

2020-01-30 12:44

braucējs: to students
Vidējā alga pirms nodokļiem ir pāri pa tūkstoti, bet to algu veido cilvēki, kas gadiem strādā un veido karjeru. Tādi, kas dod pienesumu savam uzņēmumam. Praktikantam 1000 Eur? Kādam, kurš nevar dot nekādas garantijas, ka būs kaut cik labs darbinieks?

Ej uz skandināvu uzņēmumiem vai AE partner un sāc strādāt. Pāris mēnešu laikā tavs uzraugošais darbinieks redzēs tu esi lietaskoks vai lapa rudens vējā, kas paraus koferi kad ienāks prātā. Un tad prasi 1000 Eur.

2020-01-30 13:17

Alga: Ja par algu nevar izdzīvot, tad tā nav alga. Vienu tējkarotīti zupas taču par vakariņām nesauksim ? ja jaunam cilvēkam nevajag naudu , tad par ko ģērbsies,ēdīs,kur gulēs, ar ko uz darbu brauks ? Tad to arī visu bez naudas dodiet ! Redz, nevajagot prasīt... Bez prasīšanas neko nedod vispār.

2020-01-30 13:21

Tralala: Tie kas negrib strādāt vienmēr izdomās aizbildinājumus... ğimene nav pareiza, izglītība nav, viena kāja pa ïsu..utt
Būvniecībā mūrnieki, jumiķi, apkures speci visi ceļ ārā mēnesī 1,5-2k eiro tepat liepājā. Inženieri tik pat, jūrnieki divtik.

2020-01-30 13:32

Aldziņa: 750 vismaz uz rokas katram par legālu pilnas slodzes darbu. Nevis 350 un 400 kā tagad. Un viss. Elementāri.

2020-01-30 13:51

braucējs: to aldziņa
Nopelni tos 750 Eur. Esi tas pienesums uzņēmumam, kas to 750 Eur nopelna. nevis pēc noklusējuma jāsaņem un viss. Domā uzņēmēji visi miljonus pelna? Daudziem tāpat ir ļoti liels darbs jāieliek, lai uzņēmums pastāvētu, tāpēc jau arī nemaksā katra kādu algu tas gribētu...

2020-01-30 14:13

Alga: Un tie, kas negrib maksāt, arī ir ar izdomu bagāti. Tēlo te nabadziņus.

2020-01-30 14:19

Tūtlaks: Položilkin - ko tu tur vēžu ziemotāj parādītu, tev tauku bumba pa lielu, un pelēkās veilas trūkums!

2020-01-30 14:36

jaunietis v2: ak jel, jaunieši grib naudu. KO NETEIKSIET? ģimeni gribas, gribas paēst katru dienu 3x dienā, nevis reizi pa dienu (labi ja). tagad redziet jaunieši ir slinki un grib lielo piķi. tā varētu padomāt ka vecie nemaz negrib, un tikai gada stāžas pienākas lielākas summas. drīzāk pareizāk būtu, jaunajiem lielākas algas un pakāpeniski uz leju, kad viss jau ir sapirkts un nostabilizējies. nav bērnu, zemāku algu. ir bērni, atstāj kāda bija. Liepājā izmācoties reti kurš iegūst darbu ar pietiekami lielu samaksu, lai līdz nākošajam mēnesim kaut 100€ būtu palikuši kabatā, dzīvojot normāli. Katru dienu saskaitot izdevumus, transportu uz un no darba, ēdiens darbā, mājās, viss salecas. Pie senčiem dzīvojošie jaunieši, cik ilgi jūs domājat viņus spīdzināt? Jauniešiem ir jāveido jauna dzīve, jauna vide. Priekš kam 1991ajā atdalījāmies no PSRS tādā gadījumā? varējāt klausīt savus "djedus" un viss būtu prīmā. tiesa, ir daudzi kuriem gribas visu uz sudraba paplātes, bet tādi ir visur. čīkstēt prot visi, bet kad jārisina problēmas, tad čīkstoņa tikai pastiprinās. kopš kura brīža šī tēma ir tabū? priekš kam jānospiež jaunieši un viņiem jāsaka, tev nekas nekad nebūs. ja jau reizi visi vilcieniņā dodas uz ārzemēm, tad jau lai visi, vai ne? nekāda līdzjūtība, visi viens otram tikai ka tik aci izknābt. pamuļķu bars.

2020-01-30 15:09

Andronkuls: Esmu inženieris un uz rokas sanāk 1800 legāli. Godīgi sakot ar Rīgas kolēģiem pelnu maz. Bet Liepājai pietiek. Bet ja tagad būtu jāsāk bez nekā ... nav ne mantotu dzīvokļu ne māju. Pat vecāku nav Liepājā kam uz kakla dzīvot. Tāpēc bez 1000 nemaz i nesāktu te Liepājā strādāt.

2020-01-30 15:15

ANDRIS: Cik dzelzceļnieku tiks atbrīvoti no darba Liepājā, neviens mēdijs par to neraksta, acīm redzot lai nedotu platformu komentāriem.

2020-01-30 16:04

Grieta: Piekrītu braucējam.AE partner var labi nopelnīt, pat vairāk par 1000 eur uz rokas, ja sevi pierāda. Daudzi paziņas tur strādā.Jāsāk gan ar diezgan mazu algu, bet izaugsmes iespējas lielas.

2020-01-30 16:06

nu gan: es paklusēšu par darba un algas iespējām liepājā. pat domas tādas galvā nelaidīšu. un par šķirošanu pēc ģīmjem intervijās arī neko vairs neteikšu. TIKAI UN VIENĪGI PAZĪŠANĀS.

2020-01-30 16:12

seneka: Nevajag speciāli izcelt kādu grupu, tipa, jaunieši, sievietes vai penzionāri! Liepājā visiem ir grūti. Ja gribas sakarīgi dzīvot, tad jābrauc un jāstrādā Eiropas bagātajās valstīs

2020-01-30 16:19

sociķis: Nu, kurš gan raus savu d. pušu, lai tik buržujs vairāk nopelnītu? Manis pēc viņi visi var mierīgi bankrotēt, man no tā ne silts, ne auksts.

2020-01-30 16:26

nuko: Izskatās, ka katrs te grib sev personīgo dzīvokli, auto un katru dienu iet biznesa pusdienās. Tā tas nenotiek. Divi strādājoši cilvēki var atļauties dzīvot veselu mēnesi ar 2 x 500 euro. Lēnām iestrādājoties un cenšoties var uzdienēties augstākās pozīcijās, un līdz ar to arī saņemt lielāko atalgojumu. Nav ko sīkajiem sist augšā sīkos pie pirmās pārošanās reizes, tad arī būs pienācīgāka dzīve. A te knapi ar siekalām uz lūpām pieprasīt 1000 ir ļoti muļķīgi. Visi grib lielas algas, taču tā atdeve no darbiniekiem nav tik liela, lai viņi tās būtu pelnījuši!!! Atsist savas 8h darbā neko īpaši nepiepūloties un bļaut, ka alga maza - tā arī dzīvosiet. Gribētu redzēt kādu no šiem bļauriem REĀLI 3,5 + 3,5 stundas strādātu un pildītu savus tiešos pienākumus. Nevis sazvanīties ar draugiem/radiem vai sēdētu facebookā vai spēlētu kādas spēlītes un pieķerties darbam ik pa 30 minūtēm..

2020-01-30 17:54

Liepājnieks: Neesmu gājis ne kādās augstskolās ne kursos bet pelnu ap 1000 uz rokas. Ja rokas aug no pareizās vietas tad nopelnīt var. Pie mums arī ir nākuši strādāt ar visādiem bakalaura grādiem u.t.t bet pēc max 3 mēnešiem pasūti lai atslauku sev dirsu jo no viņiem atdeves nav. Iedomājušies ka dabūjuši baigo papīru uzreiz pelnīs lielo piķi.

2020-01-30 18:09

Students: Klubi nav vajadzīgi, par seksuālajām attiecībām labi stāsta organozācija "Īsta mīlestība gaida", draudžu mācītāji un atbildes var meklēt Dieva vārdā-Bībelē.

Seksuālās attiecības tikai pēc kāzām.
Teātra izrādrs nevajag vispār, neeju ne uz kino, ne uz teātri.

Sliktu uzvedības novēršanai, atkarību un pašnāvības domas un citas problēmas var novērst Dievs, meklējot atbildes Bībelē, ejot draudzē, piemēram uz jauniešu vakariem un dievkalpojumiem, bet Dievam ir jātic un jāklausās Viņā, kur tev ir un būs jāiet, tu vari izvēlēties ko darīt, bet vislabākais iespējamais dzīves ceļš un visdrošākais ir tas, ko Dievs tev paredzējis. Viņš piedod tev visus grēkus, dāvāja Savu Dēlu Jēzu Kristu, kurš nomira krusta nāvē par katru, katru Dievs brīnišķu radījis un katru Viņš mīl, bet viss atkarīgs no mums vai to pieņemam vai nē.

2020-01-30 18:34

Students: Es studēju LiepU mehatroniku un man patīk, Dievs man parādīja dažādos veidos kur un ko studēt, līdz 11.klasei par mehatroniku neko nezināju, bet Dievs man to atklāja.

Man ir prakses vieta, nemaksā, bet tas nekas, vienīgi būtu labi, ja atmaksātu braukšanu, bet tas nav tik svarīgi, jo ceļa izdevumi nav tik lieli.

2020-01-30 18:51

Mācītājs Māris: Sasauc sapulci, parādi shēmas, saliec 10 slaidus un poooof... Jauniešiem pēkšņi ir darbs un iespējas laukos.

2020-01-30 19:10

Muris: Tagad, kad nodibināta šī bezjēdzīgā komesija ar Vilnīti priekšgalā, jauniešiem būs gan darbs, gan brībā laika pavadīšanas iespējas?

Kliegt gribas, izlasot, ko tik stulbu pašvaldības vispār var izdomāt!!! Par aunam skaidrs, ka NEKAS, absolūti NEKAS NEMAINĪSIES!!! Vilnītim tiešām nav nekas jēdzīgāks ar ko vispār nodarboties?

2020-01-30 19:33

htiarwrr: Parasti komentārus nerakstu, bet šoreiz uzrakstīšu – neko jau nezaudēšu. Pats arī vēl nesen biju jaunietis Liepājā. Vēl joprojām esmu Liepājā, bet vairs ne jaunietis. Teikšu vien to, ka nav tādas vienas taisnības par jauniešu nodarbinātību Liepājā. Mani ieteikumi jauniešiem būs nedaudz netradicionāli: 1) neklausies pārāk daudz tajā, ko tev apkārt runā, ko tev liek darīt un ko tev māca (tas īpaši attiecas uz veco paaudzi, kas ir augusi pilnīgi citā sistēmā – jā, komunismā) – tā vietā mācies domāt ar savu galvu un iet savu ceļu; 2) nemaz neskaties uz vietējo tirgu – tikai un vienīgi uz ārzemju (tas gan nenozīmē, ka tev ir JĀATRODAS ārzemēs – nebūt ne) ; 3) DARI VISU PATS – kas teica, ka tev vajag darba devēju? Esi pats sev d.d. – tehnoloģijas to taču atļauj! 4) Neklausies nīdētājos un dzērājos, nekļūsti pats par tādu, kā arī nelasi 95% mūsu sviestaino mediju un tajos publicēto komentāru (izņemot šo komentāru, protams ;)).

2020-01-30 19:33

Muris: Dreiže sēž pie viena galda , viņas meita Krēsliņa sēž pie otra galda. Baigās problēmu risinātājas! Smiekli nāk!

Krēsliņas Jauno Vanagu organizācija labprāt pieņem darbā jauniešus vasarā, taču nemaksā, jo esot brīvprātīgie! Bet par nodarbībām, nometnēm no dalībniekiem pieprasa milzu samaksu! Kur paliek brīvprātība? Kur paliek iekasētā nauda? Vai dome laiku atpakaļ šīš organizācijas telpās neuztaisīja remontu? Vai šī organizāciju nesaņem finansējumu no pašvaldības un eiropas naudām? Kur paliek nauda, ko viņi iekasē par nodarbībām un nometnēm? Vai Žiga ceļojumiem pa pasuli, lai soctīklos varētu demonstrēt viņa jēlo lamu vārdu prasmi?

2020-01-30 19:35

braucējs: ANDRIS polozs- nu tad polzi daļše un nesmirdi portālā par Liepāju, dzīves apdalītais nabadziņš!

2020-01-30 20:32

to Jaunietis 2020-01-30 08:27:: Un kāda tad vaina 10-15 gadīgai mašīnai?! Kā pirmais auto ir pat ļoti ok. Tu varbūt uzreiz gribi auto no salona par 50 000 un bezprocentu kredītā ar mēneša maksājumu 19,99eur?! Nevajag lekt augstāk par savu pakaļu, jo, pat nopelnot 1000eur/mēnesī, tu neko labāku par sevis uzskaitīto nevarētu atļauties.

2020-01-30 20:33

Janiis: Man AE partner pateica ka esmu pa jauns tāpēc necentos darbu atrast tālāk jo tāpat nav respekts no citiem.

2020-01-30 21:08

Kačigarņiks: Jaunietim liepājā bez vecāku palīdzības noturēties uz abām kājām ir grūti, un Pedagoģijas diploms nav derīgs pat mutes nosusināšanai . kādus jums vēl te clubus un atbalsta organizācijas. Ko muļķojas

2020-01-30 22:33

Migrants: Lai iet bekot visi, kas cenšas iestāstīt, ka Liepājas alga 600 ir OK.
Aicinājums visiem jauniešiem bez pieredzes - mauciet uz UK un tur jums bez nekādas pieredzes par darbu noliktavā samaksās 1400 GPB netto ( ap 1600 eur ). Protams, aizies vēl par paiku un dzīvesvietu ( ja par istabu, tad 250 GPB ), istabā var dzīvot arī vairāki. Paika lētāka nekā Latvijā. Ja baigi patīk Liepāja, var strādāt kampaņveidīgi - pāris mēnešus nošancē, mēnesi sēdi Liepājā. Iesaku kaut vai pamēģināt. Ja tomēr kaut kas nepatīk - vienmēr var ieslēgt atpakaļgaitu. A šitie smerdeļi pa 6 soti lai paši stājas aiz stanoka.

2020-01-30 23:18

masterboy: Vergu domāšana un vērtības rullē! Varētu padomāt,ka 1000 ir kaut kas īpašs?! Tā faktiski ir tikai tāda optimāla summa,lai spētu samaksāt maksājumus,paēst,un uzturēt labā kārtībā 10-15gadus veco auto. Un tas ir vēl pie nosacījuma ja nav bērnu. Bet tie,kas te plātās ar savām ""zelta rokām"" un savu nopelnīto 1000,tad nu sorry.... Ja ar ""zelta rokām"" 1000 ir kaut kas baigi kruts ..skumji

2020-01-30 23:19

Migrantam: Tādi kā tu pilna anglija, praktiski vergs, nekas vairāk.

Tas cilvēks Liepājā par 600 vismaz pāriet mājās uz savu dzīvokli vai māju un harmonijā dzīvo ar ģimeni.

Tu ķipa domā, ka esi baigais finansists? Tici man tie, kas saņem liepājā 1000 var atļauties daudz vairāk kā tu ar savu minimālo.

Cirvis paliek cirvis un arī anglijā saņem minimālo.

2020-01-30 23:21

Masterboy: Tu vnk esi cirvis. Man ir nedaudz virs 1000, māja, dzīvokļi, 3 bērni. Tādi truli cilvēki kā tu visu algu ieliek vecā behā, spirtik, cigareti un domā, ka ar 2000 būsi krutāks, jo nopirksi 10 gadus vecu behu :d

2020-01-31 00:18

Braucejsss: Migrants: Lai iet bekot visi, kas cenšas iestāstīt, ka Liepājas alga 600 ir OK.
Aicinājums visiem jauniešiem bez pieredzes - mauciet uz UK un tur jums bez nekādas pieredzes par darbu noliktavā samaksās 1400 GPB netto ( ap 1600 eur ). Protams, aizies vēl par paiku un dzīvesvietu ( ja par istabu, tad 250 GPB ), istabā var dzīvot arī vairāki. Paika lētāka nekā Latvijā. Ja baigi patīk Liepāja, var strādāt kampaņveidīgi - pāris mēnešus nošancē, mēnesi sēdi Liepājā. Iesaku kaut vai pamēģināt. Ja tomēr kaut kas nepatīk - vienmēr var ieslēgt atpakaļgaitu. A šitie smerdeļi pa 6 soti lai paši stājas aiz stanoka.


Klau a kas liedz šeit dzivot pa 6 purni tris istabu dzīvoklī? Arī būs pa lēto! Bet nē šeit tā nevar! Bet tajā UK gan var....

2020-01-31 00:21

Braucejsss: Nopelnīt var bet ir arī jadara! Bet ar to darīšanu daudziem ir tā pašvaki....

2020-01-31 01:39

par auto: Kāda starpība, cik vecs ir auto?! Nabagi-sapņotāji! It kā jaunā nevajadzētu bendžu liet vai eļļu ar filtriem mainīt un divus riepu komplektus pirkt! Plus jaunajam auto Kasko vismaz kādi 2000eur gadā sanāk (5 gadi=10 000). Tāpēc normāls cilvēks, kurš nav miljonārs un kuram vēl ir bērni, izvērtē savas prioritātes, un, tiešām, tāpēc nav neveiksminieks, ka pusi algas neatdod līzingam par auto, kuru praktiski nevar atļauties. Citādi, kā mēs redzam, brauc ar mersi, bet riepām naudas nav, vai brauc ar bmw, bet kontā pat 1000 nav. Kā bābas, kas kredītā kažokus, zelta rotaslietas un iphonus pērk - ja tas nav tavs dzīves līmenis, samierinies, ka tev tās nav pirmās nepieciešamības preces.

2020-01-31 02:53

es: par auto, kādi vēl 2000 eiro gadā par jauna auto KASKO? Var redzēt, ka jauns auto tev nekad nav bijis, tikai savas grandiozās idejas par faktiem uzdot māki

2020-01-31 07:41

Mudīte: Jauniešiem ieteiktu izvēlēties kādu noderīgu profesiju-inženierzinātnes, IT, vai amatnieku roku darbu, ja galva grūtāka, kas ir pieprasītas darba tirgū. Bet, mūsdienu jaunieši izvēlas pa dzīvi vieglāko ceļu-muļķīgas profesijas, kas pēc augstskolas beigšanas nevienam īsti nav vajadzīgas, bet citūr tāds diploms nenoder. Tā vietā viņi labāk brauc uz sapņu zemēm, strāda noliktavās, guļ saspiestās istabās. Nolaidieties uz zemes un atveriet savas acis. Ja galva uz pleciem un ir vēlme, neviss ambīcijas, tepat mājās arī var strādāt. Mums ar vīru sākumā bija vienistabas dzīvoklis, tad kopā pelnījām ap 800ls, sevi pierādot darba, tagad ir jau māja bez kredīta, 3 bērni un ikmēneša ienākiumi 3000. Vajag tikai gribēt, neviss žēloties.

2020-01-31 07:53

Jānis B. 19 gadi: Es esmu jaunietis, Liepājā pelnu ļoti labi - 4600 eiro pēc nodokļiem. Strādāju uz pusslodzi divos darbos - Kapsēdes ielā pie dāņiem un AE Partnerī. Katrā vietā pelnu virs 2 tūkstošiem eiro. Vajag tikai sevi pierādīt un viss notiek! Galvenais, lai rokas aug no pareizās vietas :) Pamēģini arī tu un varēsi dzīvot ne sliktāk, kā Anglijā vai Īrijā !

2020-01-31 08:52

Biznesa centrs: Laukos darba daudz. Čamaņi meklē niedru tīrītājus pie Papes ezera. Transports tiek nodrošināts Liepāja-Pape jaunatnei darbs rajonā. Samaksa pēc padarītā iespēju robežās.

2020-01-31 12:57

Kings: Liepājas jaunieši ir cirvji.

2020-01-31 16:10

Elīna: Tikko izlasīju TVNET, a latviešu žurnālista J. Vingra reportāžu no Sīrijas,, Sātana spēļu laukums - Sīrija '', krievu valodā. Šokējoši. Tiem, kas domā, ka šeit ir slikti, palasiet. Sapratīsiet, cik labi dzīvot tur, kur nav kara.

2020-01-31 23:54

f4: Pamatproblēma - pašreizējie jaunieši bieži ir izlutināti memmesdeliņi, kuriem viss ir ticis dots, līdz negaidot pienāca 20 gadi, Māk tikai spēlēt kompjuterspēles...

2020-01-31 23:58

jkuy: Paskatījos bildes.....feisi konkrēti......Visi normālie jau ir prom

2020-02-01 01:44

par auto to es: Dacia vai Hyundai, protams, nav tāds KASKO, bet jaunam Audi gan! :P Nav ņemts kredītā :P

2020-02-01 11:39

Janiis: Kā vienmēr jābrauc tur kur ekenomika lielāka, arī sievietes aizbauc.

2020-02-01 11:40

Janiis: Jāpielaizās kādam naudīgam cilvēkam.

2020-02-03 17:27

Norvēģijas migrants: Fascinē Liepāja! Visur it kā nekle darbiniekus, iedod cv, kurš atbilst visām prasībām, tev jagsisa, vai esi izgājis 1.kartu, loģiski, kā tev neviens nezvana un liek jaunus sludinājumus. Izņemot tos kur var nristars saņemt 600 eiro. Pārējie ir meļi.

2020-02-03 17:32

Norvēģijas migrants: Oi, piedošanu, mans telefona korektors pielaidis tik daudz kļūdu, ka saprast nevar. Vārdu sakot, iedomas - iesniedzu cv, saņemu pozitīvu atbildi, strādāju. Realitāte - atnāc, iedod savu cv, mēs tāpat nevienu nemeklējam un negrasāmies tev zvanīt. Vien tā, ja gadās, ka kāds jāatlaiž, būs kam pajautāt

2020-03-07 12:20

Topman: Maxima vai RIMI vergot par pusvelti !

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
 3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

 1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz