Svētdiena, 12. jūlijs Indriķis, Ints, Namejs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jauno tramvaju gaidīs ar uzlabotu depo

Jauno tramvaju gaidīs ar uzlabotu depo
Foto: Publicitātes
20.02.2020 07:00

"Kurzemes Vārds"

Pašvaldības SIA “Liepājas tramvajs” šovasar gatavojas pieremontēt veco depo, lai tajā varētu iebraukt jaunie tramvaji, kuri pilsētai ir pasūtīti Horvātijā.

Vēl, gaidot zemās grīdas vagonus, šovasar pārbūvēs visas 36 tramvaja pieturvietas, piemērojot tās jaunajiem tramvajiem, kuri būs nedaudz platāki par pašreizējiem – pastāstīja uzņēmuma vadītājs Aigars Puks. Pašlaik top pieturvietu pielāgošanas tehniskais projekts. Tā kā katra pieturvieta ir citādāka, arī pārbūve būs katrā vietā citāda, ar lielākiem vai mazākiem darbiem.

Pirmo zemās grīdas tramvaju Liepāja saņems šogad septembra beigās. Kad tas būs atvests, to izmēģinās, vai līnija uzbūvētajam tramvajam atbilst. Ja būs kāds trūkums, to izlabos un arī pārējos jaunos vagonus būvēs pēc labotā parauga. Ja jaunajam tramvajam viss būs kārtībā, to jau laidīs darbībā. 2021. gadā Liepājai jāsaņem pārējie pieci pasūtītie vagoni no rūpnīcas “Končar” Zagrebā. Kādu laiku lietosim gan jaunos, gan vecos tramvajus. A. Puks sacīja, ka pieturvietu pārbūve nekādi nepasliktinās iekāpšanu jaunajā vai vecajā tramvajā, “būs tikai ērtāk”.

Savukārt nākammēnes, cerams, valdība varētu rast risinājumu finansējuma piešķiršanai, lai Liepāja varētu pasūtīt vēl sešus jaunus vagonus tajā pašā horvātu rūpnīcā par tādu pašu līguma cenu. Tā Liepāja tiktu kopā pie duča jaunu tramvaju, un tas varētu būt “nosacīti pietiekami” līnijas nodrošināšanai ar jauniem zemās grīdas transportlīdzekļiem. Vai ar divpadsmit būs diezgan, tas atkarīgs no tā, kā jaunie tramvaji kalpos, teica A. Puks. Katram gadījumam sākotnēji darbībai paredzēts saglabāt vēl arī dažus no pašreizējiem, vecajiem tramvajiem.

Lai vēsturiskais depo derētu jaunajiem tramvajiem un otrādi, depo jāuzstāda jauns tramvaju pacēlājs – tas jau ir pasūtīts, un to izgatavo Austrijā.

Tikmēr pašvaldība ir pabeigusi Lielās ielas daļas pārbūves projektēšanas iepirkumu, lai posmā no F. Brīvzemnieka ielas (pie veikala “Drogas”) līdz Peldu ielai rekonstruētu tramvaja ceļu, brauktuvi un inženierkomunikācijas. Šajā iepirkumā ar lētāko piedāvājumu 42 300 eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa) uzvarējis uzņēmums “BM-projekts”, kuram ielas pārbūves projekts jāizstrādā 250 dienās.

20 komentāri

2020-02-20 08:01

viesturs: tik jaunās sliedes Centrā pretī drogu mājāi braucot uz kurzemes pusi jau ir ieliekušās Uz vienu sānu.ja jau Jaunie tramvaji būs platāki tad tajā vietā strīķēsies viens pret otru

2020-02-20 08:36

Uhh: Vai nebūtu bijis iepirkumā jāiekļauj maksimālais platums, lai nav visas pieturas jāpārbūvē?! Ārprāts, kas par darbu apjomu.

2020-02-20 09:16

šemermemer: Nav baigi daudz variantu šaurākiem. + darbu vietejiem ari vajag.

2020-02-20 09:31

44!: Viestur , vajag izlasīt rakstu līdz beigām , tur minēts , ka sliedes pārbūvēs no drogām līdz peldu ielai šogad.

2020-02-20 10:41

juhan: interesanti,vai tad biļetes cena ari necelsies?Nāksies tomēr iet kājām visur kur vien var bez tramvaja pakalpojumiem.

2020-02-20 10:58

Uhh: Jebkurā gadījumā vajag tramvaju uz Laumas rajonu, citādi braukā tukšs pa Jaunliepāju!

2020-02-20 11:00

Grobiņa: Trambaju lūdzu līdz Grobiņai!

2020-02-20 11:03

viesturs: to 44.tās sliedes pagājušogad jaunas ielika.un iet runa Tieši par jaunajām sliedēm.Pavēro no trisvienības baznīcas lidz drogu ieejai Tramvajs acīmredzami uz vienu sānu sagāžās

2020-02-20 12:43

taburetka: aleluja beidzot sakārtos ceļu kur jābrauc pāri sliedēm.. nebūs jālauž mašina

2020-02-20 12:44

Funs: Cerams, ka visas vecās Tatras nesagriezīs lūžņos. Jāatstāj kaut viens piemiņai

2020-02-20 14:03

Rute: Kam vajag,lai iet kājām- sanāks lētāk,nebūs jāpēta ieliekušās sliedes,varēs pētīt mākoņus un klausīties putnu dziesmās.

2020-02-20 14:18

šeihs: cerams, izbūvēs kā pienākas.

2020-02-20 16:03

Nesaprotu: kam tas tramvajs vispār Liepājā vajadzīgs? Nu paskatieties paši - tā grabošā kaste braukā tukša, bez pasažieriem!

2020-02-20 16:10

Izej tautās: >>>>> Nesaprotu Nu tiem ,kas no mājas neiziet, un skatās visu laiku pa vienu un to pašu logu,proams nekas nav vajadzīgs,bet kam bērni iet skolā un jābrauc uz tirgu un darbu,tā neliekas !!Reizēm pa tukšo grab ne tikai tramvajs !!!

2020-02-20 16:18

Diželis: afigeķ,tikai projekts 4 sliedēm pārsimts metriem 43 štukas.

2020-02-20 17:15

Peksis.: Reāli tas tramvajs kursē pustukšs,vakaros un svētdienās tukšs,bet sūnu ciemā tak vajag penšus par miljoniem vest uz tirgu,būtu labāk bēŗnudārzus uzcēluši,vai kādu daudzstāveni !

2020-02-20 21:51

Ritvars: Tramvajs jau ekoloģiskāks, autobusi lai nebrauc, nesmirdin gaisu pa tām pašām ielām, tramvajs iet Liepājai pa vidu, autobusiem galapunkts lai pie metalurga. 6, 3 autobusam galapunkts Raiņa, Rīgas krustojumā.

2020-02-21 00:33

ms: Tramvajs ir tiešām viena no labākajām lietām Liepājā

2020-02-21 08:15

Uhh: Protams, ka teorētiski Liepāja varētu iztikt bez tramvaja, tāpat kā iztiek Klaipēda, kas ir lielāka.. Bet tas ir super,ka tramvajs ir vēsturiski saglabājies un ir iespējams to modernizēt. Cerams, vecos arī nesagriezīs metāllūžņos, bet radoši izmantos.

2020-02-21 08:16

Jā: Protams, ka teorētiski Liepāja varētu iztikt bez tramvaja, tāpat kā iztiek Klaipēda, kas ir lielāka.. Bet tas ir super,ka tramvajs ir vēsturiski saglabājies un ir iespējams to modernizēt. Cerams, vecos arī nesagriezīs metāllūžņos, bet radoši izmantos.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz