Piektdiena, 23. oktobris Daina, Dainida, Dainis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pēc inficēšanās ar Covid-19 Sociālajā dzīvojamā mājā noteikta karantīna

Saistībā ar konstatēto Covid – 19 saslimšanas gadījumu Liepājas pilsētas Sociālajā dzīvojamajā mājā Kuldīgas ielā 34, kurā vienam iedzīvotājam uzrādītas pozitīvas analīzes, trešdien, 30. septembrī, tika sasaukta Liepājas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas (CAK) sēde, lai pārrunātu aktuālos jautājumus un turpmāko rīcību saistībā ar Covid – 19 ierobežošanu mūsu pilsētā.

Pēc inficēšanās ar Covid-19 Sociālajā dzīvojamā mājā noteikta karantīna
Foto: Publicitātes
30.09.2020 17:52

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Rūpējoties par liepājnieku veselību, sasauktajā CAK sēdē atkārtoti tika pārrunāti visi veselības drošības jautājumi saistībā ar konstatēto vienas personas saslimšanas gadījumu Sociālajā dzīvojamajā mājā. Sēdē tika nolemts, ka Sociālajā dzīvojamajā mājā Kuldīgas ielā 34 (1. stāvam) tiek noteikta karantīna, tas nozīmē, ka 12 ēkas iedzīvotāji karantīnu ievēros turpat sociālajā mājā un seši darbinieki karantīnu ievēros savās dzīvesvietās; visiem šiem cilvēkiem tiks veikti Covid-19 testi. Tāpat nolemts, ka karantīnas laikā šiem cilvēkiem tiks nodrošināta ēdināšana trīs reizes dienā ar attālinātu piegādi un sadarbībā ar Valsts un pašvaldības policiju nodrošināta diennakts apsardze. Ēka tiks dezinficēta. Konkrētajā adresē visai ēkai noteikts ierobežojums apmeklētājiem.

CAK sēdes locekļi šodienas sanāksmē rekomendēja visām pašvaldības organizācijām darba tikšanās plānot attālināti un neapmeklēt tās pilsētas, kurās vērojams Covid-19 izplatība, piemēram, Daugavpils un Kuldīga.

Tiem Sporta skolas audzēkņiem (īpaši U-13 hokeja komandai), kuri pēdējās nedēļas laikā bijuši sacensībās Daugavpilī, CAK komisijas locekļi rekomendē vērot savu veselību un aicina ievērot pašizolāciju līdz turpmākajiem Slimību profilakses un kontroles centra norādījumiem. Treneriem rekomendē turpināt darbu attālināti.

”Ikdienā rūpīgi sekojot līdzi Covid – 19 izplatībai ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē, bija skaidrs, ka nespēsim izvairīties no šī vīrusa atgriešanās arī Liepājā. Vasaras periodā esam veikuši preventīvo darbu, lai situācijā, ja rodas nepieciešamība atgriezties darba režīmā, kāds tas bija pavasarī, iestādes būtu gatavas turpināt nodrošināt pašvaldības sniegtos pakalpojumus. Šajā laikā mums jāturpina būt īpaši piesardzīgiem un atbildīgiem pret joprojām spēkā esošajiem veselības aizsardzības ierobežojumiem un rekomendācijām. Aicinu ikvienu atcelt plānotos ārvalstu braucienus un vēlreiz saviem līdzcilvēkiem atgādināt, ka vīrusa ierobežošanā noteicošā loma būs katra cilvēka individuālajai izpratnei un rīcībai,” sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Sēdē lēma plānot dezinfekciju un personīgo aizsarglīdzekļu iegādi no pašvaldības piešķirtā fonda Covid līdzekļiem.

CAK locekļi vēlreiz aktualizēja jautājumu par to, ka jāveicina sabiedrības locekļu personīgā atbildība, jāaicina iedzīvotāji veikt testus, ikdienā ikvienam jāturpina ievērot piesardzības pasākumi un nepieciešamie sabiedrības veselības drošības apstākļi jāturpina nodrošināt visās pašvaldības organizācijās.

Komisijas locekļi vienojās, ka arī turpmāk Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumu veiksmi nosaka cieša sabiedrības, pašvaldību un valsts iestāžu sadarbība, kā rezultātā arī turpmāk no pašvaldības puses būs jārosina sabiedrībai turpināt ievērot visus nepieciešamos veselības drošības pasākumus – pārdomātu un atbildīgu rīcību, gan atrodoties publiskās vietās, gan sadzīvē.

Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 95 saslimšanas ar Covid – 19 gadījumi, kas ir līdz šim lielākais diennaktī atklāto saslimšanas gadījumu skaits, Liepājā konstatēts viens saslimšanas gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Aktuālā informācija par visiem nepieciešamajiem veselības drošības jautājumiem pieejama šeit: https://www.liepaja.lv/pasarga-sevi-no-koronavirusa-covid-19/

20 komentāri

2020-09-30 18:35

Jana: Kur viens tur būs arī otrs!

2020-09-30 18:57

Māpc: Kur diez sociālās mājas iemītnieks dabūja to kavīdnieku!Noteikti bija kādā ārzemju ceļojumā!!!

2020-09-30 19:21

labdien: Notestējiet bezpajumtniekus un nodrošiniet pilsētā pieeju ūdenim ,lai cilvēki var rokas nomazgāt.Bet ko tas dod runāt ,ja pat tualets pilsētā nav ,ej kārtoties lielvekalā,ja lielveikals ciet tad pa stūriem.Antisanitārija visur un infekcijas.VAI SAPROTAT CIK CILVĒKIEM IR TUBERKULOZE UN HEPATĪTS???? GALVENAIS IR CIVILA AIZSARDZĪBA ,NEVIS DOT CILVĒKIEM IESPEJU ROKAS NOMAZGĀT. KAUNS UN NEGODS LIEPĀJAS VARENAJIEM LĒMĒJIEM. FUUUUIJ

2020-09-30 20:23

up: Izskatās, ka visi atslābuši.

2020-09-30 21:35

Tūrists: Pat kluci godīgi nav kur nolikt, šitā es pret rimcika jaunajām pagrabstāvā tuzenēm atdūros..., pat lielveikali Labdien tevi neglābs. Tā līdz galam... :D

2020-10-01 05:42

...: Interesanta un bezrūpīga karantīna... Izdarīja vienkāršāko - slēdza vienu stāvu. Bet - tas cilvēks nekontaktēja ar nevienu? Pēdējās 2 nedēļas sēdēja istabā savā un vīrusu noķēra no domām vien? Nekontaktēja ar cita stāva iemītniekiem, uz veikalu negāja, ar sabiedrisko transportu nebrauca... Tad ko tur tāda karantīna? Es nesaprotu, saslimtu kāds cits, sīki izjautātu par to, ko darījis, ko saticis pēdējo 2 ned laikā. Bet ar šo? Kāpēc tāda vienaldzība? Pat nav pieminēts, ka spētu/nespētu identificēt reālas kontaktpersonas vai viņa gaitas. Soc nams nav cietums, kur cilvēki nekur neiet. Un to, KUR noķēris, ar neviens pat nemeklē

2020-10-01 05:45

...: to Labdien: kur pasaulē esi redzējis, ka visur pieejams ūdens roku mazgāšanai? Un bez ziepēm, tas ūdens nepasargās. Un kā ūdens pasargās no hepatīta? Lielveikalu wc būtu jābūt veikala apmeklētājiem, nevis bezpajumtniekiem, kur nomazgāties. Bet bezpajumtnieku vairums nu diez vai vispār domā par roku mazgāšanu un veselību - kā tad, raus ēdamo ārā no grušenes un pirms to notiesāt, nomazgās rokas. Bez tam - sociālais nams nav bomži, tikai maznodrošināti cilvēki. Un bomži nav cilvēki? Viņiem nav tiesibu? Kā tas ir - pret paša gribu testēs? Tad jau var taisīt masu, piespiedu testēšanu visiem iedzīvotājiem.

2020-10-01 08:38

...: giesubbay, kurš pie visiem rakstiem spamo, laikam neizprot, ka mēs viņu valodu neprotam :D Pastulbi tā vīrusot. Bet liepājniekiem administratori neprotas nobloķēt viņu

2020-10-01 08:50

esa: Tas gan ir nelāgi. Tas socmājas iemītnieks varbūt ārzemēs pat savā mūža nav bijis, tas nozīmē, ka vīruss ir izplatījies, jo slimais darbinieks vai viņa draugi ir pielaiduši arī citiem. Man interesētu katram pozitīvajam, kādi simptomi un cik smagi.

2020-10-01 09:02

Pandīna: Kāpēc karantīna tikai pirmajam stāvam?! Visi viņi tur tusē kopā,pīpē vakaros bariņā..

2020-10-01 09:29

...: Pandīna, jo acīmredzot neviens baigi nevērtē, kur saķēris, ar ko kontaktējies utt. Sociālais nams... Parasti tomēr iztaujā kur bija, kur noķēra, ar ko satikās. A te pa vienkārši - vienu stāvu aizklapē un viss.

2020-10-01 09:49

:/: Nu tad jau Liepājā arī tūdi būs. Ne jau šis viens tāds ne no kurienes radās.

2020-10-01 09:53

?: Budžeta apmaksātie varēs atkal "strādāt" attālināti, ražotāji rukāt, lai tos uzturētu. Kādam rūp viņu vai viņu ģimeņu, bērnu drošība?

2020-10-01 10:07

Monitors: 1 stāvs ir atsevišķa organizācija, un nav savienota ar pārējo māju, tur iemītnieki daudz neblandās apkārt. Pārējos stāvos ieeja no sētas durvīm. Bet tagad tās arī ikdienā būs ciet, novērošanas kameras, ielaiž tikai savējos. Nu redzēs kā tas viss beigsies?

2020-10-01 10:43

Monitoram: Beigsies slikti, neba tas iemītnieks to noķēris ārzemēs, tātad vīruss pilsētā jau klīst.

2020-10-01 12:27

Liepaja123: Iemītnieks vīrusu noķēra Kuldīgā, kur bija uz mācībām.

2020-10-01 12:58

Džonsons: Kāda tad ir tā attālinātā PIEGĀDE???? Kāds var TO izskaidrot???

Tāpat nolemts, ka karantīnas laikā šiem cilvēkiem tiks nodrošināta ēdināšana trīs reizes dienā ar attālinātu piegādi....

2020-10-01 13:08

...: Liepaja123: tātad tas cilvēks kaut kā nokļuva Kuldīgā. Ar ko? Autobusu? Privāto transportu? Ja ar autobusu, tad kāpēc neviens netiek brīdināts, lai piesakās? Un ja ir viens slimnieks, tad vismaz soc namā būtu jābūt vēl kādam. Bet.. vismaz pagaidām nav.

2020-10-01 17:35

Nīcas čomi: Mūsējais viens arī bija, izvilkām, dzimtenīti iedevām, vesels, kā rutks. Tagad pienācis, ka viņš iet uz kapellu un pielūdz mūs.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz