Trešdiena, 12. augusts Klāra, Vizma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jūrniecības muzeja ekspozīcijas izmaksas krasi pieaug

Jūrniecības muzeja ekspozīcijas izmaksas krasi pieaug
Foto: Ilustrācija – "K Idea"
19.04.2018 07:06

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Šodien Liepājas domei ir jāizlemj – turpināt projektu “Jūrniecības muzeja ekspozīcijas izveide” vai neturpināt. Tā izmaksas no sākotnēji plānotajiem 300 tūkstošiem eiro pieaug līdz, iespējams, vairāk nekā pusmiljonam eiro. Pusi jeb 270 tūkstošus eiro gan segtu Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonds.

Kādēļ potenciālās izmaksas tik dramatiski pieaugušas? Projekta pieteikumu pašvaldība vērtēšanai Lauku atbalsta dienestā iesniedza pērn 28. aprīlī, paredzot, ka projekta kopējās izmaksas būs 300 tūkstoši eiro, no tā pašvaldības līdzfinansējums – tikai 30 tūkstoši eiro. Tobrīd vēl nebija izstrādāts torņa būvprojekts, bet tā būvniecības izmaksas projektētājs “K Idea” (arhitekts Andris Kokins) tolaik prognozējis 31,7 tūkstošu eiro apmērā. Taču 28.  septembrī, kad tehniskais projekts bija gatavs, kļuva zināms, ka torņa izmaksas būs 151 708,43 eiro.

Negaidīti lielas izrādījušās arī audio un vizuālās tehnikas piegādes un uzstādīšanas izmaksas. Pērn 22. decembrī iepirkumā saņemts piedāvājums par kopējo summu – 407 261,80 eiro. Iepirkums tika pārtraukts, jo šī summa pārsniedz pašvaldības iespējas. Šogad 19. februārī tika izsludināts atkārtots iepirkums, bet ar samazinātām prasībām, un 21. martā pašvaldība saņēma piedāvājumu par summu 310 957,90 eiro. Projekta budžetā šim mērķim paredzēta mazāka summa – 250 tūkstoši eiro. Tā kopējās gaidāmās izmaksas pieaugušas no 300 tūkstošiem eiro līdz vairāk nekā 500 tūkstošiem eiro. Kopējā izdevumu summa var vēl mainīties pēc būvniecības iepirkuma un pēc projekciju metu konkursa – ne viens, ne otrs vēl nav izsludināts.

Liepājas domei tagad ir jānolemj, vai projektu turpināt, tas ir, vai ir slēdzams iepirkums par audio un vizuālās tehnikas iepirkumu. Pēc tam varēs izsludināt gan būvkonkursu, gan projekciju metu konkursu.

“Pasaulē līdzīga digitāla muzeja uz ielas nav. Skaidrs – nezināmais baida. Bet vai tas ir iemesls, lai neko nedarītu?” retoriski jautā I. Jurkovska, aizrādot, ka projekta atbalsta intensitāte 50 procenti arī nav maz.

Pirms nedēļas pilsētas Attīstības komitejā deputāte Ludmila Rjazanova jautāja, kādas būtu šī objekta uzturēšanas izmaksas. Attīstības pārvaldes vadītājs Mārtiņš Ābols atbildēja, ka tās nav zināmas. I. Jurkovska atbild, ka uzturēšanas izmaksas tiek lēstas ap 10 tūkstošiem eiro gadā, un par to droši vien būs jārūpējas Komunālajai pārvaldei kopā ar Kultūras pārvaldi.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 19. aprīļa numurā.

#kvards-20180419-03#

10 komentāri

2018-04-19 07:56

skārds: Gudra pašvaldība par šo naudu mācētu iekārtot īstu muzeju nevis neadekvāti dārgu parodiju, kuras izveidē pietuvinātajiem uzvārīties.

2018-04-19 08:33

hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm: Patiešām , kad jūrniecības muzejam bija iespēja iegādāties ēku par 90 000 Hikes Vites ielā, tad ieceri noraidīja, lai gan tur jau darbojās muzejs. No muzeja vairs nav ne smakas. Un kādu laiku ēka ir Kesenfeldu īpašumā. Un tagad pa pusļimonu kaut kādu mistisku digitalo ekspozīciju. Soore. Liepājai ir ko rādīt bez digitālās ekspozīcijas, dodiet naturālo!

2018-04-19 09:20

tas: Tur jabut slimam ,lai kautko tadu daritu........

2018-04-19 10:10

briest kārtējā izšķērdība: Labāk kādu ielu būtu salabojuši, nevis tādu atbaidoša paskata mēslu cēluši! Domes liekēžu milzīgajam baram algas vajag samazināt, varbūt tad sāks loģiski domāt! Nezinu, ar ko nodarbojas Jurkovska, bet viņas izteicieni iespārda! Ieteicēja atradusies, lai skatās pati savā makā! Ja dikti grib būt lietderīga un ko darīt, lai iet suņu mīnas pludmalē lasīt!

2018-04-19 11:13

Liene 89: Cik cilvēkam jābūt debīlam, lai virzītu šādus projektus! Cerams, ka domei būs veselā saprāta vismaz tik daudz, lai to noraidītu!

2018-04-19 12:02

Tante Ausma: Dzīvē nekas nenotiek nejauši. ... Ikvienai norisei ir savs cēlonis un ikvienas nepatikšanas mums kaut ko iemāca. ... neveiksme, lai tā būtu personiska, profesionāla vai garīga, ir nepieciešama cilvēka turpmākai izaugsmei. Tā dod iespēju sevi pilnveidot un sniedz daudzveidīgu garīgu gandarījumu. Nekad nenožēlo savu pagātni. Labāk uzņem to kā mācībstundu, jo īstenībā tāda tā arī ir

2018-04-19 13:22

digitālais .ūds: Karalis ari pasakā domāja,ka vinš ir apģērbts,bet reāli pliks. Kad tādi makaronu kabinātāji uzrodas ,ļoti jāvaktē naudas maks.Cik cilvēkam jābūt hitražopim , lai virzītu šādus projektus! Cerams, ka domei būs veselā saprāta vismaz tik daudz, lai to noraidītu!

2018-04-19 17:19

Antonija: Nu ko dome izdomāja?

2018-04-20 11:16

yess: liekas ka točno stulbi, ilgtermiņā nedomā. pseido mākslinieki izdomā, būvnieki(pietuvināti) nopelna, dome no mūsu - pilsētnieku līdzekļiem iztērē un objekts uz pāris sezonām gatavs! Būs ko atkal lielīties par tūrisma attīstību, pirms vēlēšanām!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz