Trešdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija

Kā iereibušo aprūpe ietekmē pārējo pacientu ārstēšanu?

Kā iereibušo aprūpe ietekmē pārējo pacientu ārstēšanu?
Foto: Ģirts Gertsons
16.08.2016 07:09

TV Kurzeme

Tā kā Latvijā joprojām nav likuma, kas noteiktu kārtību, kā jārīkojas policijai un mediķiem, nonākot saskarsmē ar alkohola reibumā esošiem cilvēkiem, aizvien biežāk no galvaspilsētas ārstiem dzirdamas sūdzības par to, kā tas ietekmē pārējo pacientu aprūpi. To, kāda situācija ir Liepājā, devās skaidrot TV “Kurzeme”.

27 komentāri

2016-08-16 07:58

Vot, ārsti: Cilvēks ir cilvēks. Bet re, ārsti jau sāk nicīgi raukt degunus, kad cilvēkam jāsniedz palīdzība!

2016-08-16 08:43

Terax: Pilnībā piekrītu iepriekšējam komentētājam!!
Tāpat no līdzcilvēku puses ir ja dakteri glābj narkomānu, kādas negācijas tik nav jādzird, brīžiem gribas tiem "pareizajiem" novēlēt, kaut viņa bērnus sagaidītu tāda pati nelaime. Ne velti eksistē karma!!!!

2016-08-16 08:53

Kato: Terax, Tu ar to karmu uzmanīgi, ka novēlētais nenāk Tev pašam atpaka. Un vēl, Terax, cik narkomānu un dzērāju esi pats izglābis, apčubinājis, muti un pakaļu nomazgājis?

2016-08-16 09:00

To Kato: Man ir 24 gadi, un ir tiešām gadījies sniegt palīdzības roku narkomāniem, un paldies Dievam, ir uz pareizā ceļa nostājušies! Un nevelti man kritiku, bet velti tiem kuri raksta- "kaut viņi nospr*gtu, dabīgā atlase u.tt".

2016-08-16 09:14

Sašutums: Tas nav normāli, ja normāliem pacientiem jāguļ vienā palātā ar psihiski slimu cilvēku, kas ir piesiets pie gultas. Turklāt, ja šis cilvēks vēl n reizes bijis cietumā, savas fiziskās vajadzības nokārto tur pat gultā. Vai tas ir normāli?

2016-08-16 09:51

johaidiii: Vai to alkoholu vinjiem ar varu leja mute, un narkomaniem....vai ar varu shpriceja vai kaa???? Tad nafig no tadiem dalbo...jobiem butu parejiem jaciesh!!!!!!!!!!!!!

2016-08-16 10:23

vienreiz pietiek!: Tāda situācija ir pilnīgi nepieņemama. Cilvēks ar patiešām nopietnām veselības problēmām netiek uzņemts slimnīcā, ārstēšana tiek atteikta,bet dzērājiem un narkomāniem - jebkurā laikā!

2016-08-16 10:32

To vienreiz pietiek.: Nu pasaki kaut vienu gadījumu kad cilvēks ir starp dzīvību un nāvi ir atteikta ātrā palīdzība??? Arī narkomani to sauc tikai tādos brīžos, ikdienā tak ārpus rindas viņus neapkalpo.

2016-08-16 10:52

H20: Dzīve piedāvās citas bedres, kurās sastopoties ar sevi -var arī iekrist:)

2016-08-16 13:44

te dakterītis: intervijā šķobijas un runāja par niodokļiem utt,HIPOKRĀTA ZVĒRESTU PIEMIRSIS UN DZĒRĀJS VAI JEBKURŠ NO MUMS ARĪ MAKSĀ NODOKLI ,NOPĒRKOT ALKOHOLU ..PVN..

2016-08-16 14:10

M.S.: Reiz ir gadījies ar 4g.v.bērnu uzņemšanā atrasties blakus (gultas tur šķir aizkariņi) rūdītam dzērājam, kuram, kā dzirdēju, ir tuberkuloze un vesela buķete citu zarazu. Smirdēja vnk necilvēcīgi. Ātros bija izsaucis,jo nebija spējis vairāk alkoholu iedzert. Tai bŗīdi sajūtas nebija patīkamas. Neapskaužu dakterus,kuriem ar tādiem jāstrādā. Ak, jā, un viņam nācās taisīt rtg u.c.pārbaudes. Esmu gatava saderēt, ka savā dzīvē viņš nodokļus diezko cītīgi vis nebija maksājis.

2016-08-16 16:33

aino: Pilnīgi nesaprotu M.S. komentāru: "Neapskaužu dakterus, kuriem ar tādiem jāstrādā". Mans mīļais, bet tas ir dakterīšu darbs, kāpēc tad mācījies par mediķi??? Nepatīk būt par dakteri - ej slaucīt ielas...

2016-08-16 16:44

To aino: +++
Pilnīgi piekrītu!!! Medicīna nav tā specialitāte kur var šķirot cilvēkus, bet bieži medicīnas darbinieki aizmirst doto Hipokrāta zvērestu- palīdzēt cilvēkiem neatkarīgi no finansiālā, labklājības,sociālā stāvokļa!! Tas apbēdina :( Ir bijis gadījums ciemoties Liepājas traumpunktā, un sanāca ka maciņā pašlaik nav naudas ar ko norēķināties, dakteru izmeklēts tiku sūtīts uz kasi, kasierei paziņojot summu kura jāapmaksā, paziņoju ka pašlaik nav ko samaksāt, lai izraksta rēķinu, tad bijā tādi izsaukumi- "kā Jums nav? ko Jūs domājat viss par velti?" nu sajūta bija briesmīga, pēc intonācijas noprast, ka vajadzēja gandrīzt mirt nost nevis braukt uz slimnīcu. Protams pēc nedēļas samaksāju, bet rūgtums līdz šai dienai palicis.

2016-08-16 17:25

polis: Visu cieņu mediķiem, darbs viņiem smags ,grūts un atbildīgs, bet, gribētos jau lai katrs dara SAVU darbu. Poicija lai ķer žuļikus (visa veida),un sargā mūs no viņiem...ugunsdzēseji lai dzēs uguni...armijnieki lai trenejas un sargā Tēvzemi...bet mediķi lai ĀRSTĒ SLIMNIEKUS ! Alkoholiķi ir SLIMNIEKI, pēc būtibas. Policija viņus var tikai "izguldīt"....bet ne IZĀRSTĒT. Par to mūsu valstī kaut kā aizmirsušī...kadreiz bija spec.ārstniecības iestādes...tagad nav nekā...visi tik gudri runā un metā šõ problēmu kā " karstu kartupeli" no vienas ministrijas uz otru ministriju.....pat normatīvie akti nav izstrādati ,attiecībā uz atskurbtuvēm..viss pa galvu ,pa kaklu...

2016-08-16 19:24

dzērāju aizstāvjiem: ziniet- ja neprotat iedzert- nedzeriet, vienvārši saproties- tas jums neder, jo neprotat iedzert tik daudz, lai nekļūtu pretīgi paši sev un citiem.Alkoholisms nav gripa vai iesnas, kas izplatās gaisā pilienu veidā, ejiet garām tiem veikaliem un punkts! Un beidziet to dziesmu par HIPOKRĀTA zvērestu, kas ir Hipokrāts??? Cik no jums to zina? Miris filozofs, tad kāpēc jāatsaucas uz kaut kādu mironim dotu zvērestu? Dzīvojiet tā, lai jūs citiem nekristu uz nerviem un visiem būs labi!

2016-08-16 19:27

..xtc..: Jāpiekrīt iepriekšējam komentētājam - POLIS..
CCCP laikos bija tā saucamie narkoloģiskie dispanseri, kur ar varu spundēja un ārstēja(lasi - neļāva dzert). Mūsdienās valstij ir pie dir$as.. un ne jau tas dzērājs cieš, bet gan viņu ģimenes locekļi, kuriem vajadzīgā brīdī nav kur vērsties pie palīdzības..

2016-08-16 19:42

nu ko: Nu ko cepās par tiem dzērājiem .. tie bija, ir un būs. Un nekāda piespiedu ārstēšana te nelīdzēs ne padomju laikos, ne tagad. Ja dzērājs pats negrībēs neviens viņu neizārstēs. Tā kā nevajag paša atbildību novelt uz citiem - mediķiem, valsti, kuri visi esot vienaldzīgi tikai pats dzērājs nabadziņš.

2016-08-16 19:45

PA LIELAM: šie alkaši reāli krīt uz nerviem - nevienu dienu nav strādājuši, tad ko viņi var samaksāt? nabadziņi mums vēl jāpažēlo.....riebjas....dzert viņiem ir par ko??

2016-08-16 20:54

C...: Liepaajas aarstiem jau tikai dzeeraajus un narkomaanus aarsteet. Vismaz nebuus zeel ja adod kaajas

2016-08-16 21:58

pretalkašiem: nav normāli ja dzērājiem viss par brīvu bet tiem kas visu mūžu maksājuši nodokļus jāmaksā arī par viņiem.Un ir pretīgi ar tādu smirdošu atrasties vienā palātā.Aŗī Liepājas autobusos bieži tādi pretīgie braukā un vēl sēž kā kungi-ne jau ar biļeti.Pīpē un dzer alkoh.pieturās-tikai kur ir poliči nav saprotams.Ir jau dzirdēts cik milzīgas summmas viens alkašs Rīgā par ātro izsauksanu ir iztērējis-lai sasildītos,no mazgātos....pārsavarā,bet apzinīgam pilsonim par to jāmaksā-nu nav sakārtota šī joma.Patreiz ir problēma ka invalīdiem jāgaida uz komisiju,jādzīvo bez naudiņas...bet alkašiem viss ir un tulīt.
un Hipokrats pat murgos neredzēja šādus tipus .Žēl mediķu kam ar šādiem jāstrādā!

2016-08-16 22:37

..xtc..: Mjā.. te komentētājiem intelekts laustin vien laužas, tā teikt, pa visām spraugām, uz āru.. :D

2016-08-16 22:41

taure: Manis pēc, smirdīgie alkaši kas gadiem nodokļus nav maksājuši, narkomāni kam ikdiena paiet kaut ko nozogot kārtējai devai un bērnu izvarotāji varētu sprāgt savā sulā. Cilvēktiesības viņiem redziet...

2016-08-16 22:41

..xtc..: P.S. Ak, jopčikrazīt, pilnmēness taču pavisam tuvu :))) !!!
Dārgie biedri, novēlu jums izturību, kā arī sagaidīt jaunu mēnessirpi.. :P

2016-08-16 22:52

taure: Tie komentētāji, kuri šīs sabiedrības badibenes aizstāv un vēl dakterus uzskata par šo pakaļslaucītājiem, laikam pašiem ir atkarību problēmas un līdzīgajiem jūt līdzi. Protams, mēdz būt visādas situācijas un dzīvē var iet visādi, bet daudz kas sākas no ģimenes. Tādēļ dzērāju apkarošanu jāsāk no tā, lai kaut kādā veidā ierobežotu bērnu rašanos tādiem cilvēkiem, kuriem pēc tam piedzimst vai nu uzreiz ar veselības problēmām, vai ļoti iespējams arī izaug tādi paši, jo savādāku dzīvi nav redzējuši.

2016-08-17 00:20

arī taure: piekrītu-taurei-var jau redzēt ka ir vesela dinastija kas vairojas,dzer un vairojas un nav noslēpums kurā skolā viņi mācās un ka nekas nav jāmaksa un ēšana 6 reizes dienā .tiešām var sanākt dzīvē visādi bet ja ir reibumā-tad kādēļ nav jāmaksā.Tad jau tikko man būs trauma-jāiedzer smakai un ok,nemaksā.Redzu kā vazājas ap tirgu tie tipi un meklē kur sabičot kārtējai šļukai.

2016-08-18 19:40

To to aino: Nu redz,par to jau arī ir runa. Tev nebija naudas,bet bija jāmaksā, kaut gan,visticamāk, strādā un nodokļus maksā. Bet mūžīgajam dzērājam-nestrādātājam na haļavu ir tas viss. Un pārējiem,kuri strādā, maksā nodokļus, par ārstēšanu vēl papildus maksā.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli