Trešdiena, 12. augusts Klāra, Vizma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kā nekļūt par inteliģento bezdarbnieku

Kā nekļūt par inteliģento bezdarbnieku
Foto: Ilustratīvs
17.09.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

2018.gadā Latvijā vecumā no 18 līdz 29 gadiem bija reģistrēti 18 tūkstoši bezdarbnieku ar augstāko izglītību. Kļūt par bezdarbnieku jaunietis, kurš ir ieguvis augstāko izglītību, noteikti nevēlas. Lai tā nenotiktu, ir svarīgi izvēlēties, ko studēt – vai to, ko sirds kāro, vai tomēr, izpētot darba tirgu, kļūt par kvalificētu speciālistu pieprasītā profesijā. 

Nereti darba devēji pieprasa, lai potenciālajam darbiniekam būtu vairāku gadu darba pieredze konkrētā amatā, specialitātē. Diemžēl jaunieši, kuri tikko absolvējuši augstākās izglītības iestādi, tādai prasībai neatbilst. Tādus jauniešus 1979.gada filmā “Agrā rūsa” sauc par “inteliģentiem bezdarbniekiem”.

Ar šādu problēmu ir saskārusies arī Katrīna (vārds mainīts), kura ir ieguvusi profesionālo bakalaura grādu komunikācijas vadībā Liepājas Universitātē, viņas kvalifikācija – mediju nozares uzņēmuma vadītājs. Šobrīd jaunā sieviete dzīvo Vidzemē, kur arī saskaras ar grūtībām darba meklējumos.

“Atrast darbu savā specialitātē nav viegli, jo lielākoties tiek pieprasīta vismaz divu trīs gadu darba pieredze. Tāpēc jāmeklē darbs citā nozarē.”

Ja izvēle būtu jāizdara tagad, Katrīna vairāk pētītu darba tirgu un pārdomātu, vai vispār ir nepieciešama augstākā izglītība. “Šobrīd profesijās, kurās nav nepieciešama augstākā izglītība, strādājošie saņem lielāku atalgojumu nekā tajās, kur tiek pieprasīta augstākā izglītība.”

Liepājas skolās ar audzēkņiem pēdējos gados aktīvi strādā karjeras konsultanti, piedāvājot iespēju apmeklēt uzņēmumus, tiek organizēti semināri ar izaugsmes treneriem, kā arī pieaicināti dažādu profesiju pārstāvji, lai dalītos savos pieredzes stāstos. Tomēr viss ir atkarīgs no paša jaunieša – cik daudz no sniegtajām iespējām viņš izmanto, vai iegūto informāciju analizē.

Liepājas Izglītības pārvaldes eksperte jaunatnes un karjeras jautājumos Aelita Jankovska uzskata, ka jaunietim, izvēloties specialitāti, ko apgūt, tomēr būtu jāņem vērā paša prasmes un tas, kas viņu interesē.

“Ir svarīgi iemācīt jauniešiem prasmi pieņemt lēmumus.

Gadās, ka pirmā semestra laikā vai pēc pirmā kursa saprot, ka tas, ko studē, tomēr nav īsti tas, ko vēlas. Nevajag satraukties, ir jāpieņem nākamais lēmums un jāturpina cīnīties tālāk.”

Nodarbinātības valsts aģentūras Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane norāda, ka informāciju par pieprasītām profesijām un aktuālām vakancēm var atrast Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājaslapā. Turklāt, aizpildot personības testus, iespējams arī uzzināt sev atbilstošāko profesiju.

Pēc NVA vakanču portāla informācijas, Liepājā šobrīd ir 112 vakances, no kurām tikai 16 amatos ir nepieciešama augstākā izglītība.

Arī “Valodu vēstniecības” dibinātājs Andris Lanka uzskata, ka mūsdienās ir daudzas profesijas, kurās augstākās izglītības diplomam ir sekundāra nozīme. “Profesionālās iemaņas darba vidē var apgūt ļoti ātri, svarīgi tikai tas, vai cilvēkam ir vēlme to visu iemācīties.”

A. Lanka jauniešiem iesaka sākt ar to, kas ir pieejams. Tādā veidā ir iespējams nonākt darba apritē, gūt pieredzi un atsauksmes par padarīto. “Mums arī bija gadījums, kad pieņēmām darbā jaunu meiteni par apkopēju. Laikam ejot, sapratām, ka viņai ir ļoti labas angļu valodas zināšanas, izskolojām, un beigās sanāca fantastiska skolotāja.”

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 17.septembra numurā.

#kvards-20190917-07#

30 komentāri

2019-09-17 07:32

Jā Gan: Ir labi ja ir gudrs vadītājs , kas prot saskatīt darbiniekos potenciālu! Diemžēl tādu ir retums.

2019-09-17 07:48

Jēriks: Vēl labāk ir ja gudrs darbinieks un var parādīt savu potenciālu. Diemžēl tādu ir retums.

2019-09-17 07:51

nu: No jauniešiem prasa profesionālu augstājo izglītību, darba pieredzi, angļu valodu. Tikai jautājums -kāpēc mēra krēslā var sēdēt cilvēks ar tik švaku izglītību?

2019-09-17 08:46

dfbnfb: Mums 70 % augstakās izglītības programmas ražo bezdarbniekus.. Ko var iemācīt nulles pasniedzēji, kas paši dzivē ir nulles ?

2019-09-17 08:51

Interesanti!: Juristu bums 2004.~2009. jau sen pucē Lielbritānijas podus.

2019-09-17 09:16

to nu: Augstākā izglītība un angļu valoda, nav nekāda ekstra. Ekstra ir specifiskas prasmes un iemaņas kādā sfērā. Bet nu Liepāja nav nekāds etalons, te tiešām darbs ir pārsvarā mazkvalificēts darbaspēkam. Jo pat būdams ļoti kvalificēts, tev vairāk nemaksās jo ir pilns ar tiem, kas gatavi strādāt par zemāk algu un vietējiem darba devējiem prestižs nav prioritāte, galvenais peļņa.

2019-09-17 09:37

Loģiski: Tas augstskolas papīrs ir nulles vērtībā. Prasmes ir daudz lielāka priekšrocība. Kāda jēga ņemt darbinieku ar augstāko izglītību kas neko nemāk? Skolā neko neiemāca, reālajā dzīvē viss ir daudz savādāk.

2019-09-17 10:17

juss: Morāle: Mahimas kasierēm un apeņu švejām izglītība Liepājā nav vajadzīga. Nekas dižāks nākotnē nespīd. Ja nu tikai uzpūstajā valsts kafejdzērāju barā.

2019-09-17 10:26

labi uzrakstīts: Ja nu tikai uzpūstajā valsts administrācijas kafejdzērāju barā.

2019-09-17 10:43

to Loģiski: Lai ar tas no augstskolas visu mācētu, viņam nemaksās vietējais vairāk. Jo to pašu mazkvalificēto darbu mazkvalificētais darbinieks paveiks lētāk. Pie mums vienkārši nav darbu, kur prasītos baigā izglītība vai prasmes. Laiks atzīt - Liepāja ir dziļa province bez kādas attīstītas ražošanas. Te izglītībai un prasmēm nav vērtības. Svars ir tikai tam lai ir lētāk.

2019-09-17 11:28

Augstākā: Baigā izaugsme Liepājā,kad vakances tikai uz maximu vai laumu.te nevienam izglītotos nevajag,galvenais līst dibenā pareizajiem cilvēkiem-visa izaugsme

2019-09-17 12:03

Ivars Kesenfelds: Viens no priekšnosacijumiem, lai nekļūtu par inteliģento bezdarbnieku, ir netērēt laiku ,mācoties Liepājas universitātē.

2019-09-17 12:22

hh: Ja nav pazīšanās tad labu darbu nedabūt!

2019-09-17 13:38

Liene: No personigas pieredzes personala atlase runajot, tikko universiti absolvejis jauns profesionalis var pretendet uz labu pirmo darbu, ja universitates laika paraleli stradajis (brivpratigi, pusslodze) taja joma, kura stude. Ta rodas pieredze. Ja prieksmets ko stude Tevi loti interese, Tu noteikti atradisi veidus, ka taja piepelnities paraleli studijam, tada vida augot. Tikai universitates diploms musdienas vairs neatver nevienas durvis - pilnigi pareizi. Lai nu ka, par savu jomu brivaja laika interesejoties, apgustot to vel online ir ka liels plus, jo ari to visu var rakstit CV.

2019-09-17 14:35

To augstaka: Paklau tu, tev kkas pret kasieru darbu, pats esi kads direktors direktore, vai vel augstaka amata parstavis, ljoti saubos... Labak stradaju par kasieri neka te gudri pljutu, esmu parliecinats ka seit sedosie ir bezdrbnieki ar gudru muti, visadas augstakas izglitibas savakusies, un citu nav ko darit, te kautko raksta, telo loti pargudrus... Riebjas, kapec ja strada pa kasieri, tad uzreiz tas ir zemaka slanja cilveks,vai?????labak kasieris neka pargudrs bezdarbnieks, kurs sez uz trucigiem statusiem un vel visadiem pabalstiem

2019-09-17 16:09

ntn: Runājot par analfabētiem un neizglītotajiem - sadzīves tehnikas meistari, santehniķi un elektriķi e.c. man vairāk noder kā docenti un profesori!

2019-09-17 16:12

Abet: Izglītība ir svarīga, bet vēl svarīgāka ir cilvēka iekšējā pārliecība un spēja domāt. To nevar iemācīt, to var tikai ieraudzīt talantīgs vadītājs.

2019-09-17 16:50

Nekā personīga..: Ja mūsu valstī būtu tāds princips ,VIENS cilvēciņš ,aizņem VIENU darba vietu ,nevis kā tagad ,VIENAM ir piecas vai desmit ,aizņemtās vietas ,bet citi skaitās inteliģentie bezdarbnieki.

2019-09-17 17:09

.....,.....: Ja Latvijā būtu reāls ! finansiāls valsts atbalsts jaunajiem biznesa projektiem - jaunieši vairāk iesaistītos,attīstītu savu biznesu...Bet tā,ir vieglāk aizbraukt uz valsti,kur tevi novērtē,samaksā un esi laimīgs ! Protams - dalbajo.iem,dīkdieņiem un raudātājiem arī citas valstis nepalīdzēs...

2019-09-17 17:54

mhm: Nujau augskolā ejot praksē uzņēmumi prasa pieredzi !

2019-09-17 18:23

kokle: Liepājā 112 vakances reāli ir tikai pie kases aparātiem. Diploms nedod itin nekādas priekšrocības un iespējas tikt pie daudz maz laba darba.

2019-09-17 19:38

Žavjērs Kirdēns: Nau nekāds 112 vakancs! Tas ir uzpūsts cipars.
Vakar paskatijos cv.lv - sludinājumi atkārtojas reizes 3-4. Tas pats pārdevējas sludinājums pie ražošanas, programmētāji pie inženieriem, un vel visam pa vidu agentūras ar to pašu sludinājumu, un darbs ārzemēs. Ieķeksē ražošanu Liepājā - piedāvā istabene Eiropā.

2019-09-17 19:50

projektiņš: Augstākā izglītība un angļu valoda, nav nekāda ekstra. Tas ir minimums, kam jābūt pilsētas mēram un ikvienam deputātam. Un Vilnītis tak arī SEZā ir iekortelējies. ne jau strādnieka amatā? Rijībai un nekaunībai nav ne gala ne malu. Arī Rjazanovai un Verpakovskim vajadzētu padomāt par izglītības līmenīti! Lai iedzīvotājiem nav kauns par mēru un deputātiem!

2019-09-17 19:53

sdsds: liepājā vajag tikai naglotājus un krāsotājus, "dziļa" pilsēta

2019-09-17 20:08

Ttf: Skatos darba sludinājumos- šuvējām arī vajadzīga izglītība un pieredze.

2019-09-17 21:08

Divi pensi: >>08.51
Tavējie berž podus ?
A ko tu dari ?

2019-09-17 22:47

Sezā: nav iekārtojies tikai sesks, bet arī viens otrs deģenerēts dīkdienis, kurš sen jau ir sajaucis reālas lietas ar izdomājumiem... lūk šādi tipi mūsu trauslajai sabiedrībai ir ļoti bīstami.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz