Piektdiena, 26. aprīlis Rūsiņš, Sandris, Alīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kā padarīt Liepāju drošu?

Kā padarīt Liepāju drošu?
Foto: Egons Zīverts
26.09.2018 07:09

"Kurzemes Vārds"

Liepājas pilsētas domē notika seminārs “Sievietes un bērni – droši savā pilsētā” (“Drošā pilsēta”), ko organizēja biedrība “Centrs Marta” un Liepājas pilsētas pašvaldības Sociālais dienests.

Semināra ievadā biedrības “Centrs Marta” sabiedrisko attiecību pārstāve Gundega Tentere klātesošos informēja, ka projekta “Drošā pilsēta” mērķis ir samazināt vardarbību ģimenē Liepājā un Klaipēdā. Galvenais uzdevums ir uzlabot un padarīt pieejamus dažādus atbalsta un konsultatīvos pakalpojumus sievietēm un bērniem, kas piedzīvojuši vardarbību. Uzsvars tiek likts uz sadarbības uzlabošanu starp institūcijām, kas nodarbojas ar šo problēmu novēršanu ģimenē. Ir veikts pētījums par cietušo vajadzībām un pakalpojumu pieejamību Liepājā un Klaipēdā, rīkotas kopīgas mācības atbildīgo institūciju pārstāvjiem un sagatavotas vadlīnijas profesionāļiem, kas strādā ar vardarbības gadījumiem ģimenē. Seminārā tas viss ir apkopots, lai šo jomu cilvēkiem būtu vieglāk orientēties.

G. Tentere dalās savās pārdomās: “Protams, vardarbība ģimenēs nekoncentrējas tieši Liepājā vai kādā citā pilsētā, tomēr tas, ko mēs varam darīt, ir samazināt to savu iespēju robežās. Ir izskaitļots, ka katra trešā Latvijas sieviete ir piedzīvojusi vardarbību savā ģimenē. Tomēr jāsaka, ka tad, kad pati centos savā prātā pārdomāt un izvērtēt sev apkārt esošo cilvēku situācijas ģimenēs, nācās secināt, ka patiesībā cietusi ir katra otrā sieviete. Tieši tāpēc mēs esam sanākuši kopā, lai ar to cīnītos un saprastu, kurā brīdī īsti beidzas vienkāršs konflikts un sākas vardarbība.

Savukārt biedrības “Centrs Marta” vadītāja Iluta Lāce klausītājus ievadīja sieviešu pieredzes stāstos, lasot citātus un skaidrojot sieviešu izjūtas. Viena no lielākajām problēmām ir tā, ka sieviete, kļuvusi par vardarbības upuri, baidās vērsties policijā, jo viņai šķiet, ka varbūt tomēr tā problēma nav tik liela, lai traucētu policijas darbu. Un šī semināra mērķis ir palīdzēt sievietei apzināties, kad sākas vardarbība un kad ir nepieciešams meklēt palīdzību kādā no institūcijām. Tāpat I. Lāce atzinīgi vērtēja Liepājas uzņēmīgos cilvēkus, tajā skaitā biedrības “Centrs Marta” Liepājas filiāles vadītāju Juri Dilbu, kurš, centru veidojot, esot pārliecinoši apgalvojis, ka Liepājā tāda organizācija ir nepieciešama.

Liepājas filiāles vadītājs Juris Dilba prezentēja projekta “Drošā pilsēta” mērķus, aktivitātes un lomu vardarbības pret sievieti ģimenē mazināšanā: “Latvija un Lietuva ir starp tām Eiropas valstīm, kurās vardarbība pret sievieti ģimenē ir augstāka par vidējo līmeni Eiropas Savienībā – 32% sieviešu Latvijā un 24% sieviešu Lietuvā ir piedzīvojušas fizisku un/vai seksuālu vardarbību no saviem partneriem. Kaut arī Latvijā nu jau ir daudz instrumentu un pakalpojumu, lai aizsargātu vardarbībā cietušos un sniegtu tiem palīdzību, tomēr vājās atbildīgo institūciju sadarbības dēļ joprojām daudzi ģimenes vardarbībā cietušie netiek pienācīgi aizsargāti.”

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz