Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Kāds dusmīgs, cits atvieglots

Kāds dusmīgs, cits atvieglots
Foto: Egons Zīverts
05.03.2019 07:15

TV Kurzeme/ "Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

No Valsts ieņēmumu dienesta klientu apkalpošanas centra iznāk sadusmots vīrietis, kurš, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, nupat uzzinājis, ka kļuvis par nodokļu parādnieku. Valstij viņš velta neglaimojošus izteicienus. “Gadu strādāju kā muļķis, maksāju nodokļus, bet vēl 75 eiro esmu palicis parādā. Tas ir ārprāts!” sarunā ar “Kurzemes Vārdu” šķendējas vīrietis, kurš saka, ka viņa vārds ir Igors.

Vakar VID Liepājas klientu apkalpošanas centrā pirmo dienu sāka pieņemt gada ienākumu deklarācijas papīra formātā. Arī šogad iedzīvotāji pie klientu apkalpošanas centra durvīm sāka pulcēties jau dažas stundas pirms tā darba laika sākuma. Pirms pulksten 10 centra zāle bija pilna, vēl daži savu kārtu iesniegt dokumentus gaidīja ārpus durvīm.

“Šogad deklarāciju pieņemšana sākusies salīdzinoši mierīgi. Protams, neapmierinātība ir vairāk jūtama, kad cilvēki uzzina, ka viņiem ir jāpiemaksā nodokļi. Taču tāda sistēma šobrīd mums ir,” norāda VID Liepājas Klientu apkalpošanas daļas 1. nodaļas vadītājs Jānis Tiļugs.

Kāds deklarācijas iesniedzējs neslēpj, ka ir nobažījies par to, ka, iespējams, viņam valstij būs jāatmaksā nodoklis, cits, kurš ar formalitātēm jau ticis galā, savukārt pauž atvieglojumu un prieku – viņam parādā valsts!

Situācija, ka nodoklis par pagājušo gadu jāpiemaksā, var rasties tad, ja darba ņēmējs ir strādājis vairākos darbos un katrā atsevišķi ienākumi nav pārsnieguši 1667 eiro, tāpēc maksāta 20 procentu iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme, bet kopējie gada ienākumi ir lielāki par 20 004 eiro. Attiecīgi no tās summas, kas pārsniedz šo slieksni, nebija ieturēta 23 procentu nodokļa likme, iepriekš skaidroja VID.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 5. marta numurā.

#kvards-20190305-03#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli