Otrdiena, 11. augusts Liega, Olga, Zita, Zigita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājas kafejnīcas gan strādā, gan aizver

Liepājas kafejnīcas gan strādā, gan aizver
Foto: liepajniekiem.lv
19.03.2020 07:00

"Kurzemes Vārds"

Sabiedriskā ēdināšana ir viena no tām uzņēmējdarbības jomām, kura lielā mērā atkarīga no ārējo apstākļu iedarbības. Uzrunājām vairākus ēdinātājus, uzņēmējus.

Kafejnīcu “Cepelīni” un “Vijolīte” īpašniece Vija Mikuļska secina: “Jā, saistībā ar koronavīrusa epidēmiju būtiski samazinājies klientu skaits abās mūsu kafejnīcās, it īpaši “Vijolītē”. Tādēļ nolēmām kafejnīcu “Vijolīte” slēgt līdz 14. aprīlim.” Visi darbinieki devušies apmaksātā atvaļinājumā. Tā kā apgrozījums ir krities, arī daļa no “Cepelīnu” darbiniekiem šobrīd ir apmaksātā atvaļinājumā. Kafejnīca turpina strādāt, bet darba laiks saīsināts līdz pulksten 19. V. Mikuļska pastāsta: “Kafejnīcas klienti tagad aktīvāk izvēlas ēdienu piegādi, kā arī vairāk pasūta ēdienu vienreiz lietojamos traukos līdzi nešanai, cenšoties ierobežot ilgstošu atrašanos vienā telpā ar citiem kafejnīcas apmeklētājiem. Banketu pasūtīšana apstājusies, kas ir saprotams.” Kafejnīcu īpašniece aicina iespēju robežās tomēr atbalstīt vietējos uzņēmējus, izvēloties katram cilvēkam piemērotākos un drošākos pakalpojumu saņemšanas veidus.

Kafejnīcas “Cafe 21” valdes loceklis Uldis Vītols-Vītoliņš: “Šobrīd nevaru apgalvot, ka ikdiena būtu krasi mainījusies. Cilvēki nāk ēst uz kafejnīcu, turpinām ēdienu piegādi mājās, vedam uz darbavietām mūsu pastāvīgajiem klientiem. Katru dienu parādās arī daži jauni klienti. Kā būs turpmāk, grūti prognozēt. Strādāsim, un laiks rādīs.”

Kafejnīcas “Piparmētra” vecākā pavāre Sarmīte Kātiņa stāsta: “Darbu turpinām bez izmaiņām. Šobrīd nejūtam, ka pasūtījumu un klientu skaits būtiski saruktu. Ēdinām policijas darbiniekus, ugunsdzēsējus, pie mums nāk arī liepājnieki. Pēdējā laikā parādījušies pat jauni klienti, kuri agrāk pie mums nebija redzēti. Šodien pusdienoja ģimene ar bērniem un vecmāmiņu. Ēdienu piegādi uz darbu nodrošinām tikai pastāvīgajiem klientiem, uz dzīvokļiem privātpersonām tos nevedam.”

Viesnīcas “Maestro Desing Hotel” īpašniece Gita Stankus: “Viesnīca un restorāns ir slēgti līdz 12. aprīlim. Pieņēmu šādu lēmumu un par to sapulcē informēju darbiniekus. Daļa darbinieku izvēlējās pārtraukt darba attiecības. Sekošu līdzi notiekošajam, un vismaz šobrīd šķiet, ka agrāk par 12. aprīli viesnīcu un restorānu noteikti neatvēršu.”

Kafejnīcas “Darbnīca” vadītājs Renārs Ķergalvis norāda, ka apmeklētāju ir mazāk nekā pirms ārkārtas situācijas izsludināšanas. Starp apmeklētājiem praktiski nemaz vairs nav skolu jaunatnes. Saīsināts arī kafejnīcas darba laiks. R. Ķergalvis: “Nolēmām, ka svētdienās kādu laiku nestrādāsim.” Vadītājs novērojis, ka mainījušies sasveicināšanās paradumi. Daudz mazāk ir to, kuri satiekoties cits citam paspiež roku vai apkampjas. Apmeklētāji biežāk dodas uz tualeti, lai nomazgātu rokas. Šobrīd netiek plānota darbinieku atlaišana. Visi strādājošie regulāri (reizi stundā) izmanto dezinfekcijas līdzekļus, tāpat regulāri tiek dezinficēti visi durvju rokturi. Kādu ietekmi šobrīd esošā situācija atstās uz biznesu, to, pēc R. Ķergalvja teiktā, varēs pateikt tikai pēc mēneša.

Viesmīlības uzņēmumu grupas “Tiamo” mārketinga vadītājs Toms Zukulis atzīst, ka šobrīd tiek piedzīvota nebijusi situācija, kurā ļoti strauji jāpieņem nozīmīgi lēmumi un jāpielāgojas apkārt notiekošajam. Uzņēmumā izveidota darba grupa, kas regulāri seko līdz aktuālajai informācijai, veic situācijas monitoringu un pieņem lēmumus par uzņēmuma darbību, lai nodrošinātu darbu strādājošajiem un garantētu sabiedrības drošību. Tas esot acīm redzami, ka krasi samazinās viesu skaits, kuri izvēlas ieturēties kafejnīcās un restorānos, bet vēlme pusdienot vēl nav izzudusi. Šobrīd banketi netiek pasūtīti. Vairāk tiek izpildīti piegādes pasūtījumi, to skaits pieaug. Veicot pasūtījumu lietotnē “TiamoFood”, var samaksāt tiešsaistē, lai izvairītos no kontakta pasūtījuma piegādes brīdī. Ja apmaksa ir veikta tiešsaistē, tad piegādātājs pieklauvēs pie durvīm un pasūtījumu atstās.

T. Zukulis: “Jaunās situācijas ietekmē jau aizvērtas trīs struktūrvienības: “Lotte caffe” Liepājas Universitātē un Liepājas Olimpiskajā centrā, kā arī naktsklubs “Cukurfabrik'”. Teātra kafejnīca strādā minimālā režīmā. Lielākajai daļai citu struktūrvienību saīsināts darba laiks. Šobrīd mums ir darbinieki, kas atrodas pašizolācijā un strādā no mājām, kā arī daļa darbinieku devušies atvaļinājumā. Lielai daļai darbinieku ir uzkrājošā apdrošināšana, kurā ik mēnesi uzņēmums ieskaitīja noteiktu naudas summu. Šobrīd vēl nav pieņemts lēmums dod piekļuvi uzkrātajai summai, tomēr tas nedaudz mierina, ka daļai mūsu darbinieku, ja šāda situācija turpinās, ir vismaz neliels glābšanas riņķis. Strādājošajiem nodrošinām nepieciešamos aizsarglīdzekļus. Visās struktūrās darbiniekiem pirms darba tiek mērīta ķermeņa temperatūra. Ja kādam temperatūra ir paaugstināta vai parādās citi saslimšanas simptomi, šis cilvēks nekavējoties tiek sūtīts mājās.” Uzņēmuma mārketinga vadītājs neslēpj, ka laiks nav viegls: “Mēs aicinām viesus būt atbildīgiem un ievērot pašizolēšanos. Ja veicat piegādes pasūtījumu, lūdzu, informējiet, ka atrodaties pašizolācijā, un apmaksājiet pakalpojumu tiešsaistē, lai pasargātu pārējos un apturētu vīrusa izplatīšanos!”

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz