Sestdiena, 30. maijs Lolita, Vitolds, Letīcija

Kaimiņš piedāvā Kariņam neņemt valdībā ne Gobzemu, ne arī ministru amatos jau pabijušos politiķus no “vecajām varas partijām”

Kaimiņš piedāvā Kariņam neņemt valdībā ne Gobzemu, ne arī ministru amatos jau pabijušos politiķus no “vecajām varas partijām”
Foto: piekerts.com
24.12.2018 13:30

LETA

“KPV LV” valdes loceklis Artuss Kaimiņš apvienības “Jaunā Vienotība” (JV) politiķim Krišjānim Kariņam kā iespējamajam premjera amata kandidātam piedāvā neņemt iekšlietu ministra amatā “KPV LV” pārstāvi Aldi Gobzemu, bet vienlaicīgi atteikt ministru krēslus arī visām tām personām no “vecajām varas partijām”, kas jau iepriekš ir bijušas valdībā vai augstos valsts amatos.

“Ierosinu Krišjānim Kariņam kā potenciālam šī brīža premjera amata kandidātam izsvītrot no iespējamā Ministru kabineta locekļu saraksta Aldi Gobzemu no partijas “KPV LV”, bet no vecajām varas partijām – visas tās personas, kas ir jau bijuši ministri vai augstas valsts amatpersonas,” teikts Kaimiņa paziņojumā.

Saeimas deputāts tādējādi cerot “likvidēt veco, netīro politiku”, lai tiktu galā ar obligātā iepirkuma komponentes radītajām problēmām, īstenotu administratīvi teritoriālo reformu, kā arī sakārtotu nodokļu sistēmu. “Šos darbus var īstenot tikai ar jaunu un tīru politiku, kā arī jaunu un godīgu Ministru kabineta locekļu sastāvu,” uzskata Kaimiņš.

Savā paziņojumā viņš arī norāda, ka netic Gobzema saistībai ar ekspolitiķi Aināru Šleseru vai kādu citu Latvijas oligarhu. “Par šādu saistību man nav zināmi nekādi pierādījumi. Tomēr es uzskatu, ka smaga, bet, iespējams, nepieciešama cena ir atteikšanās no enerģiskā un stiprā mūsu partijas biedra Alda Gobzema virzīšanas uz ministra amatu, ja tas ir priekšnosacījums labākai valstij un partijas “KPV LV” programmas īstenošanai, kas ļaus attīrīt mūsu nākotnes politiku no tiem vecās politikas pārstāvjiem, kuru laiks Latvijas politikā ir beidzies.”

Kaimiņš uzsver, ka politika ir kompromisu māksla, un “nopietna politiķa pienākums ir pārvarēt personīgās ambīcijas un aizspriedumus valsts interesēs”.

Pēc Kaimiņa domām, visiem valdības veidošanā iesaistītajiem politiskajiem spēkiem vienādā mērā ziedojot savas ambīcijas, kas saistītas ar personālijām, valdību būtu iespējams izveidot nekavējoties.

Aģentūrai LETA pirmdien neizdevās sazināties ne ar Gobzemu, ne “KPV LV” valdes locekļiem Ati Zakatistovu un Lindu Liepiņu. Arī JV pārstāvji Krišjānis Kariņš un Arvils Ašeradens uz tālruņa zvaniem neatbildēja.

Kā ziņots, Kariņš kā iespējamais premjera amata kandidāts iepriekš rīkoja neoficiālas valdības veidošanas sarunas un iekšlietu ministra amatu piedāvāja “KPV LV”, taču “KPV LV” šim amatam virzīja Gobzemu, kuru Kariņš nebija ar mieru ņemt savā valdībā reputācijas problēmu dēļ. Tomēr “KPV LV” atteicās mainīt Gobzema kandidatūru. Tieši šī situācija sarežģīja sarunas par Kariņa valdības veidošanu.

Tagad Kariņa kandidatūra neoficiāli vairs netiek minēta kā vienīgā ticamā premjera amatam. Līdzās tai tiek apsvērtas arī citu JV pārstāvju – Arvila Ašeradena un Edgara Rinkēviča – kandidatūras. Politiķi norāda, ka pašlaik skaidru sarunu iznākumu prognozēt ir grūti, līdz ar to vēl ir pāragri teikt, kurš tieši varētu uzņemties premjera pienākumus.

Četri politiskie spēki – JV, “Attīstībai/Par!” (AP), Jaunā konservatīvā partija (JKP) un nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) – vienojušies veidot koalīcijas kodolu. Šīm partijām kopumā parlamentā ir 50 balsu, un tiek meklēti risinājumi, lai gūtu pārliecinošāku vairākumu. Kā iespējamais risinājums tiek vērtēta iespēja piesaistīt “KPV LV” deputātu balsis, kā arī netiekot izslēgta iespēja, ka domstarpību dēļ atsevišķi politiķi varētu atšķelties no šī politiskā spēka.

Tikmēr Gobzems sociālajā tīklā “Facebook” paudis, ka kāds “KPV LV” cenšoties šķelt, “cerot, ka partijā būs nodevēji”. Gobzems paudis viedokli, ka papildu balsis Kariņa, Rinkēviča vai Ašeradena valdībai cenšoties rast “ar publiskiem meliem, ar nesankcionēti ierakstītām sarunām Saeimas telpās”. Politiķis apgalvo, ka viņam par to ir pierādījumi, jo viņš arī esot ticis “ierakstīts draudzīgas sarunas ar JKP spici laikā Saeimas telpās”.

Kad Kariņš veda neoficiālās valdības veidošanas sarunas, viņš bija nācis klajā ar piedāvājumu, ka JV jaunajā valdībā bez premjera amata varētu vadīt arī Finanšu ministriju un Ārlietu ministriju. AP tika piedāvāts uzņemties aizsardzības ministra, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra, kā arī veselības ministra amatus. JKP tika piedāvāts vadīt Tieslietu ministriju, Satiksmes ministriju un Izglītības un zinātnes ministriju, bet “KPV LV” – Iekšlietu ministriju, Ekonomikas ministriju un Labklājības ministriju. VL-TB/LNNK Kariņa valdībā varētu būt atbildīga par Kultūras ministriju, Zemkopības ministriju, kā arī partija varētu izvirzīt īpašo uzdevumu ministru demogrāfijas jautājumos.

JV iepriekš pauda, ka ārlietu ministra amatu Kariņa valdībā varētu turpināt ieņemt Edgars Rinkēvičs (JV), savukārt finanšu ministra kandidāti partijai esot vairāki un šis jautājums vēl nebija izlemts. Šim amatam tika vērtēti vairāki partijas pārstāvji – Jānis Reirs un Ašeradens, neoficiālās sarunās pauda politiķi.

AP bija lēmusi, ka aizsardzības ministra amatam piedāvās Arti Pabriku, kurš būtu arī premjera biedrs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam – Juri Pūci, bet veselības ministres amatam – Ilzi Viņķeli.

VL-TB/LNNK bija paudusi uzskatu, ka Kariņa valdībā kultūras ministres pienākumus būtu jāturpina pildīt Dacei Melbārdei, par īpašo uzdevumu ministru demogrāfijas jautājumos varētu kļūt Imants Parādnieks, bet zemkopības ministra amatam tiktu virzīts Kaspars Gerhards.

“KPV LV” darbam Kariņa valdībā bija gatava virzīt Gobzemu uz iekšlietu ministra posteni, Didzi Šmitu uz ekonomikas ministra amatu, bet labklājības ministra krēslā partija gribētu sēdināt Ievu Krapāni, kura bijusi Reģionālās pašvaldības policijas lietvede.

Savukārt JKP izglītības un zinātnes ministra amatam bija gatava virzīt deputāti Ilgu Šuplinsku, kura līdz iešanai politikā bija Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas profesore. Tieslietu ministra amatam Kariņa valdībā JKP bija gatava virzīt partijas līderi Jāni Bordānu, bet uz satiksmes ministra amatu – Tāli Linkaitu.

Ja Kariņš rīkotos saskaņā ar Kaimiņa aicinājumu, tad viņam būtu jāatsaka vieta valdībā vismaz tādiem potenciālajiem “veco varas partiju” kandidātiem kā Rinkēvičs, Ašeradens, Reirs, Melbārde, Parādnieks un Gerhards, jo viņi visi jau iepriekš ir bijuši ministri vai augstas valsts amatpersonas.

27 komentāri

2018-12-24 14:07

Njā: Kaimiņa un Strīķes elektorāts var gavilēt, ka bardaku valstī sataisījuši, savėlot tādus ampļus Saeimā.
Ar to arī "apsveicu".

2018-12-24 14:29

tip: kūko kūko dzeguzītē,prātiņ nāc mājā

2018-12-24 14:38

Zmejs: Kur lien Viņķele, vai nepietiek ar iepriekšējiem uznācieniem......

2018-12-24 15:04

k,,,: Jo lielaks bardaks,jo jautrak bus dzivot.Galvenais lai sikiem ir visatlautiba.Vares viens otru sist nost,un filmet. Piemirsu,,,vecakus ari drikstes macit ka jadzivo,un aizvert viniem mutes ciet.

2018-12-24 15:22

Mieriņš: Nīdētāji, atpūšaties, vismaz, pa svētkiem! Uztaisiet pauzi, lai jauno gadu var sākt nīdēt ar dubult jaudu! Visiem priecīgus Ziemas svētkus!!!

2018-12-24 15:37

kauns: KPV īsta slimnieku organizācija!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2018-12-24 15:38

Leons: Kaimiņam štruntīgi - beidzot sākt pielekt, ka šim partiju nozaguši. Gribētu dzirdēt ko par šo domā tie, kas uz šīs laimes lāča partijas uzrāvās un nobalsoja.

2018-12-24 16:24

nu ko: ākstu bars.

2018-12-24 16:41

0t00: Artuss ap..... nu Gobzems vainīgs

2018-12-24 17:07

Ukraina v2.0: Gaidiet, gaidiet, drīz nato iemetīs tē dažus "francijas leģiona" kareivjus un nosauks tos par krieviem.
Ļoti atgādina to, kas notika Ukraīnā pirms visa šī bardaka.
Latvieši paši nemāk valdīt, tas viņiem nav asinīs, bet gan kalpot viņi prot ļoti labi.

2018-12-24 17:40

to to: Vācija grib Rīgu atpakaļ, vari savu mantojumu ar zemu attīstības līmeni atstāt pie sevis, Latvija neko neesot sasniegusi tajā laikā, kad bija neatkarīga.
Vari turpināt dzīvot savā pasaulē, kur visas problēmas ir dēļ SPRS un okkupācijas, kura beidzās gandrīz jau 30 gadus atpakaļ un iedzīvotāju skaits par so laiku kritis gandrīz par 1miljonu.
Pat Freiberga atzina, ka Latvija ir kritusi bedrē, no kuras nevar izrāpot.

2018-12-24 17:45

112: Viņam psihiatrs nelīdzēs! Pēdējā stadija!

2018-12-24 17:46

rāpo rāpo ko tu rāpo: Dombrovskis ar Vilku mēģinaja izrāpot,bet nesanāca alkatiba nēma virsroku. Tagad ZZS ļoti cenšas valsti tuvāk aizas malai piestumt. Ar savu kampšanu uz atvadām.

2018-12-24 23:52

Kā pakāst valsti: Kāpēc man Ziemassvētkos būtu kas šitāds jālasa? Lai tas Kaimiņš iet... es par viņu nebalsoju!

2018-12-25 01:11

Jaunliepāja: Un cik mums tādu kā,,,Ukraina v2.0,'' nav? Pietiekoši! Tā jau ir tā 5. kolona-ползучий змей! Draudzigā Krievija, varētu parūpēties par savu valsti,kura grimst nabadzībā un izmisumā! Nevajg rādīt ,,pokazuhu'' Maskavu un Pēterburgu! Latvijas krievi , kas ir aizbraukuši ,stāsta bŗīnumus! Diez kas nav! Jāgaida tik troļļu samazgas!

2018-12-25 10:24

z: Pareiza taktika.

2018-12-25 11:16

Tātad: Tos, kas saka, ka Latvijā grimst un valdībā vieni grābēji, vajag nosaukt par troļļiem vai 5 kolonnu, un, viss šeit ziedēs un plauks??!

2018-12-25 12:23

112: Jaunliepājai. Precīzi!
++++++++++++++++++

2018-12-25 15:16

suslis001: kaimiņš:)) tas konkrēti parāda visu LV saeimas ,valdības un politisko marionešu bezjēdzīgumu..Valsts ir pakāsta un pārējais ir tikai bizness ,nekā personīga

2018-12-25 16:03

MMB: Zagļus izmeta,bet klaunus ievēlējām.Smieklīgi bet fakts

2018-12-25 16:52

to MMB: KPV LV dara visu pareizi,Vecie politiķi , tā bija atslābinājušies ,ka uzskatīja sevi par pasaules nabām un neaizvietojamiem.Aizmirsa ka vēlētājiem ir tiesības viņus atlaist.Vaida tie ,kuri vecajiem rokas laizīja.

2018-12-25 21:33

Mākslas ritmi: Artus ,vai tiešām viens cilvēks ,no tevis veidotās partijas ,var noteikt TONI ,kā veidot Latvijas valdību,vai tiešām tev pašam ,būs jāizstājas ,no savas partijas??

2018-12-26 11:58

mullas: Gan Kaimiņš,gan Gobzems šizofrēniķu un muļķu partija! Nesaprotu vai latvieši ir tik neaptēsti ka neatšķir kas ir kas!!. Ko pelnījāt ko vēlējāt tad tagad izbaudiet to cirku!

2018-12-26 13:45

Dandālis: KPVLV ar savām savāktajām balsīm skaidri parāda cik mums ir "inteliģenta" sabiedrība...ne jau visi,bet diezgan liela daļa...

2018-12-26 15:31

to Dandālis mullas: Viens psihiatrs, otrs inteliģences paraugs. Kopā salikušies gaišākie prāti.

2018-12-27 08:26

@: Viņķeli veselības ministra amatam? Nu gan jāsmejas. Tā tā visu izkārtos, ka veselības apdrošināšanas polises turētāji arī turpmāk tiks sargāti kā zelta gabaliņi. Visu saņems atpakaļ uzreiz, bet tie kuriem nav šādas polises tiks pārbaudīti, vai tikai ievēro rindas kārtību. Citiem vārdiem sakot, jauks gaisu, lai smird, tur kur maz naudas makā. Tur kur pavisam nav, tur nu centīsies cik var / cik pašai izdevīgi un ar kuru izdevīgi/. Tad daži vēl bļauj, ka čekas maisus ver vaļā. Labi, ka ver vaļā, redzēs STUKAČU astes, tādas Viņķeles mazāk varēs "darboties".

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz