Pirmdiena, 1. jūnijs Mairita, Bernedīne, Biruta

Kaimiņu izklaides neļauj dzīvot

Kaimiņu izklaides neļauj dzīvot
Foto: liepajniekiem.lv
22.07.2017 07:06

liepajniekiem.lv

Portālā vērsās Karostas iedzīvotāja, kura nonākusi neapskaužamā situācijā – jaunie kaimiņi, kuri pēc sievietes teiktā virs viņas īrē dzīvokli, trokšņo dienu un nakti, tādējādi kundzes dzīvi pārvēršot ellē.

Stefānija Misiņa jau ilgus gadus dzīvo daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Atmodas bulvārī 12a ceturtajā korpusā: ”Dzīvoju otrajā stāvā. 48.dzīvoklis virs manis atbrīvojās, to iegādājās baltkrievi un nu dzīvoklis jau ilgāku laiku ar starpnieku palīdzību tiek izīrēts. Patlaban tur mīt jauns vīrietis, kurš ievācās 2016.gada rudenī – oktobrī vai novembrī.”

”Nē, nedzer un nerīko grautiņus. Bet pie viņa mitinās vai ļoti bieži ciemojas kāda čigāniete. Mūzika augu diennakti ir tik skaļa, ka mēs abi ar suni esam stresā.”

Ar tableti mutē un spilvenu uz galvas

Kundze teic, ka viņai, cienījamos gados esot, pastāvīgā stresa dēļ radušās nopietnas veselības problēmas, kā dēļ nācies doties pie ārsta: ”Nu jau labu laiku guļu tikai ar stiprām nervu zālēm un spilvenu uz galvas.”

Sākotnēji S.Misiņa problēmu centusies risināt saviem spēkiem:

”Lūdzu cienīt apkārt dzīvojošos un mani tostarp un pieklusināt troksni. Dienā no augšstāva mūzikas basi tādi, ka ne vien televizoru nedzirdu, bet ausīs dun. Bet naktīs nemitīgi no augšstāva dzīvokļa nāk dūkoņa. Čigāniete man iesmēja sejā, ka viņi skatoties labas filmas un klausoties kvalitatīvu mūziku.”

Tad sieviete palīdzību meklējusi pie mājas vecākās, taču arī tur sapratni nav guvusi: ”Lai es zvanot policijai. Pati.”

Tā nu kundze vairākkārt vērsusies pēc palīdzības Pašvaldības policijā, bet, kā viņa uzskata pati, bez sekmēm, jo situācija nav uzlabojusies: ”Pirmo reizi Pašvaldības policiju izsaucu pagājušā gada novembrī. Tad decembrī.”

Taču, kā kārtības sargi piebrauc pie mājas, tā īrnieki troksni apklusina un visi gali ūdenī. ”Pēc tam, kad policijas darbinieki, apsekojuši augšstāva dzīvokli otrreiz, man paziņoja, ka pārkāpumi nav konstatēti, un aizbrauca.

Čigāniete man vārda vistiešākajā nozīmē ieņirdza sejā: ”Mums tur savi cilvēki strādā. Pirms braukt šurp, piezvana un pasaka, ka pēc minūtēm 20 ieradīsies. Tā ka varat sūdzēties, cik tīk.””

”Kādu brītiņu pieklusums bija pagājušajā rudenī, kad pirms 11.novembra bija ieradusies raidījuma ”Degpunktā” komanda,” turpina S.Misiņa. Taču tad viss atsācies no gala: ”Esmu pat apsvērusi domu, vai savas veselības saglabāšanai nenāksies mainīt dzīvesvietu,” tā sieviete: ”Bet mājoklī tik daudz esmu ielikusi, remonts uztaisīts…”

Sodi nelīdz

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš portālam apstiprināja, ka Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā uz Atmodas bulvāri 12a saistībā ar trokšņošanu kopš 2016.gada 1.janvāra saņemti trīs izsaukumi.

”2016.gada 6.decembrī izsaukums saņemts pulksten 23.50. Pulksten 23.55, ierodoties notikuma vietā, fakts neapstiprinājās, taču izsaucējam tika ieteikts rakstīt iesniegumu par minēto faktu,” klāsta policijas pārstāvis: ”2016.gada 9.decembrī izsaukums saņemts 23.06, bet jau 23.10 tika saņemts atsaukums, jo trokšņošana beigusies. 2016.gada 14.decembrī izsaukums saņemts 23.08. Ierodoties notikuma vietā 23.18 fakts neapstiprinājās, trokšņi nebija dzirdami, kaut gan izsaucēja apgalvoja, ka dzirdot trokšņus. Izsaucējai tika ieteikts rakstīt iesniegumu par minēto faktu.”

Jau tajā pašā dienā, 2016.gada 14.decembrī, Pašvaldības policijā saņemts iesniegums par trokšņošanu minētajā adresē, turpina skaidrot K.Vārpiņš: ”2016.gada 30.decembrī iesniedzējai tika nosūtīta atbilde, kurā norādīts, ka par iesniegumā minēto faktu ir sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167.panta.”

Jautāts, kam pieder 48.dzīvoklis, par kura iemītnieku uzvedību kundze sūdzas, K.Vārpiņš ir lakonisks: ”Šādu informāciju nesniedzam.” Tāpat viņš nesniedz informāciju par to, kam dzīvoklis izīrēts. Un diemžēl nav iespējams ar policijas palīdzību uzzināt, vai mājokli īrniekam īpašnieks iznomājis legāli, jo, kā norāda K.Vārpiņš, to, vai īres līgums noslēgts, policija nezina: ”Īres līgumus šādās situācijās nepārbaudām.”

Taču uzsver: ”Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā netiek piekopta prakse, ka Pašvaldības policisti iepriekš telefoniski paziņo pārkāpējiem par to, ka ieradīsies. Piedevām darbs notiek maiņās, kas nozīmē to, ka katru reizi uz izsaukumiem var ierasties citi darbinieki, tādējādi mazinot iespēju pat šādai teorijai. Visticamākais kaimiņiene vienkārši ir centusies sastāstīt muļķības.”

Kaunu pie malas!

Diemžēl arī portālam parunāt ar trešā stāva dzīvokļa īrnieku neizdevās – abas reizes, kad zvanījām pie durvīm, tās neviens neatvēra.

Bet policija iesaka nesamierināties ar diskomfortu, nekautrēties un problēmu gadījumā uzreiz vērsties pie kārtības sargiem.

”Aicinām ikvienu, kurš ir liecinieks kādam pārkāpumam Liepājā, arī trokšņojošiem kaimiņiem, zvanīt mūsu dežurantam nekavējoties uz tālruni 63420269 un informēt par pārkāpumu,” tā K.Vārpiņš. 

Jo trokšņošana, kas rada diskomfortu līdzcilvēkiem, traucē to mieru, ir pārkāpums. Un par to paredzēts sods.

Pēc Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa 167.panta ”Sīkais huligānisms” – par sabiedriskā miera traucēšanu, kas izpaužas kā necieņa pret sabiedrību vai bezkaunīga rīcība, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru, iestāžu, uzņēmumu vai organizāciju darbu, uzliek naudas sodu no 70 līdz 500 eiro. 

Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa 167.1 pants ”Akustiskā trokšņa normatīvu un vides trokšņa robežlielumu pārkāpšana” paredz, ka par jebkāda veida darbību, kas rada troksni un pārsniedz attiecīgajā diennakts stundā noteikto akustiskā trokšņa pieļaujamo normatīvu vai vides trokšņa robežlielumu, fiziskajām personām izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no 30 līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām uzliek naudas sodu no 70 līdz 700 eiro.

Par tādu pašu pārkāpumu, ja tas izdarīts atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 70 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 700 līdz 4300 eiro. 

K.Vārpiņš vien piebilst: ”Saistībā ar LAPK 167.1 pantu, lai sastādītu administratīvā pārkāpuma protokolu, ir nepieciešams veikt akustiskā trokšņa mērījumi, ko veic specializēta laboratorija. Piemēram, ja dienas laikā kāds no kaimiņiem regulāri skaļi klausās mūziku, ir iespējams rakstīt iesniegumu Liepājas pilsētas Pašvaldības policijai par minēto faktu (vēlams, lai to dara vairāki mājas iedzīvotāji). Pēc šāda iesnieguma saņemšanas, sadarbībā ar specializētās laboratorijas darbiniekiem, tiks veikti akustiskā trokšņa mērījumi.

Protams, ka ir jārēķinās ar to, ka šī procedūra ir salīdzinoši sarežģīta un notiek ilgākā laika posmā, nevis 5-10 minūtēs.”

__________

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz