Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kaimiņu izklaides neļauj dzīvot

Kaimiņu izklaides neļauj dzīvot
Foto: liepajniekiem.lv
22.07.2017 07:06

liepajniekiem.lv

Portālā vērsās Karostas iedzīvotāja, kura nonākusi neapskaužamā situācijā – jaunie kaimiņi, kuri pēc sievietes teiktā virs viņas īrē dzīvokli, trokšņo dienu un nakti, tādējādi kundzes dzīvi pārvēršot ellē.

Stefānija Misiņa jau ilgus gadus dzīvo daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Atmodas bulvārī 12a ceturtajā korpusā: ”Dzīvoju otrajā stāvā. 48.dzīvoklis virs manis atbrīvojās, to iegādājās baltkrievi un nu dzīvoklis jau ilgāku laiku ar starpnieku palīdzību tiek izīrēts. Patlaban tur mīt jauns vīrietis, kurš ievācās 2016.gada rudenī – oktobrī vai novembrī.”

”Nē, nedzer un nerīko grautiņus. Bet pie viņa mitinās vai ļoti bieži ciemojas kāda čigāniete. Mūzika augu diennakti ir tik skaļa, ka mēs abi ar suni esam stresā.”

Ar tableti mutē un spilvenu uz galvas

Kundze teic, ka viņai, cienījamos gados esot, pastāvīgā stresa dēļ radušās nopietnas veselības problēmas, kā dēļ nācies doties pie ārsta: ”Nu jau labu laiku guļu tikai ar stiprām nervu zālēm un spilvenu uz galvas.”

Sākotnēji S.Misiņa problēmu centusies risināt saviem spēkiem:

”Lūdzu cienīt apkārt dzīvojošos un mani tostarp un pieklusināt troksni. Dienā no augšstāva mūzikas basi tādi, ka ne vien televizoru nedzirdu, bet ausīs dun. Bet naktīs nemitīgi no augšstāva dzīvokļa nāk dūkoņa. Čigāniete man iesmēja sejā, ka viņi skatoties labas filmas un klausoties kvalitatīvu mūziku.”

Tad sieviete palīdzību meklējusi pie mājas vecākās, taču arī tur sapratni nav guvusi: ”Lai es zvanot policijai. Pati.”

Tā nu kundze vairākkārt vērsusies pēc palīdzības Pašvaldības policijā, bet, kā viņa uzskata pati, bez sekmēm, jo situācija nav uzlabojusies: ”Pirmo reizi Pašvaldības policiju izsaucu pagājušā gada novembrī. Tad decembrī.”

Taču, kā kārtības sargi piebrauc pie mājas, tā īrnieki troksni apklusina un visi gali ūdenī. ”Pēc tam, kad policijas darbinieki, apsekojuši augšstāva dzīvokli otrreiz, man paziņoja, ka pārkāpumi nav konstatēti, un aizbrauca.

Čigāniete man vārda vistiešākajā nozīmē ieņirdza sejā: ”Mums tur savi cilvēki strādā. Pirms braukt šurp, piezvana un pasaka, ka pēc minūtēm 20 ieradīsies. Tā ka varat sūdzēties, cik tīk.””

”Kādu brītiņu pieklusums bija pagājušajā rudenī, kad pirms 11.novembra bija ieradusies raidījuma ”Degpunktā” komanda,” turpina S.Misiņa. Taču tad viss atsācies no gala: ”Esmu pat apsvērusi domu, vai savas veselības saglabāšanai nenāksies mainīt dzīvesvietu,” tā sieviete: ”Bet mājoklī tik daudz esmu ielikusi, remonts uztaisīts…”

Sodi nelīdz

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš portālam apstiprināja, ka Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā uz Atmodas bulvāri 12a saistībā ar trokšņošanu kopš 2016.gada 1.janvāra saņemti trīs izsaukumi.

”2016.gada 6.decembrī izsaukums saņemts pulksten 23.50. Pulksten 23.55, ierodoties notikuma vietā, fakts neapstiprinājās, taču izsaucējam tika ieteikts rakstīt iesniegumu par minēto faktu,” klāsta policijas pārstāvis: ”2016.gada 9.decembrī izsaukums saņemts 23.06, bet jau 23.10 tika saņemts atsaukums, jo trokšņošana beigusies. 2016.gada 14.decembrī izsaukums saņemts 23.08. Ierodoties notikuma vietā 23.18 fakts neapstiprinājās, trokšņi nebija dzirdami, kaut gan izsaucēja apgalvoja, ka dzirdot trokšņus. Izsaucējai tika ieteikts rakstīt iesniegumu par minēto faktu.”

Jau tajā pašā dienā, 2016.gada 14.decembrī, Pašvaldības policijā saņemts iesniegums par trokšņošanu minētajā adresē, turpina skaidrot K.Vārpiņš: ”2016.gada 30.decembrī iesniedzējai tika nosūtīta atbilde, kurā norādīts, ka par iesniegumā minēto faktu ir sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167.panta.”

Jautāts, kam pieder 48.dzīvoklis, par kura iemītnieku uzvedību kundze sūdzas, K.Vārpiņš ir lakonisks: ”Šādu informāciju nesniedzam.” Tāpat viņš nesniedz informāciju par to, kam dzīvoklis izīrēts. Un diemžēl nav iespējams ar policijas palīdzību uzzināt, vai mājokli īrniekam īpašnieks iznomājis legāli, jo, kā norāda K.Vārpiņš, to, vai īres līgums noslēgts, policija nezina: ”Īres līgumus šādās situācijās nepārbaudām.”

Taču uzsver: ”Liepājas pilsētas Pašvaldības policijā netiek piekopta prakse, ka Pašvaldības policisti iepriekš telefoniski paziņo pārkāpējiem par to, ka ieradīsies. Piedevām darbs notiek maiņās, kas nozīmē to, ka katru reizi uz izsaukumiem var ierasties citi darbinieki, tādējādi mazinot iespēju pat šādai teorijai. Visticamākais kaimiņiene vienkārši ir centusies sastāstīt muļķības.”

Kaunu pie malas!

Diemžēl arī portālam parunāt ar trešā stāva dzīvokļa īrnieku neizdevās – abas reizes, kad zvanījām pie durvīm, tās neviens neatvēra.

Bet policija iesaka nesamierināties ar diskomfortu, nekautrēties un problēmu gadījumā uzreiz vērsties pie kārtības sargiem.

”Aicinām ikvienu, kurš ir liecinieks kādam pārkāpumam Liepājā, arī trokšņojošiem kaimiņiem, zvanīt mūsu dežurantam nekavējoties uz tālruni 63420269 un informēt par pārkāpumu,” tā K.Vārpiņš. 

Jo trokšņošana, kas rada diskomfortu līdzcilvēkiem, traucē to mieru, ir pārkāpums. Un par to paredzēts sods.

Pēc Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa 167.panta ”Sīkais huligānisms” – par sabiedriskā miera traucēšanu, kas izpaužas kā necieņa pret sabiedrību vai bezkaunīga rīcība, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru, iestāžu, uzņēmumu vai organizāciju darbu, uzliek naudas sodu no 70 līdz 500 eiro. 

Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa 167.1 pants ”Akustiskā trokšņa normatīvu un vides trokšņa robežlielumu pārkāpšana” paredz, ka par jebkāda veida darbību, kas rada troksni un pārsniedz attiecīgajā diennakts stundā noteikto akustiskā trokšņa pieļaujamo normatīvu vai vides trokšņa robežlielumu, fiziskajām personām izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no 30 līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām uzliek naudas sodu no 70 līdz 700 eiro.

Par tādu pašu pārkāpumu, ja tas izdarīts atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 70 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 700 līdz 4300 eiro. 

K.Vārpiņš vien piebilst: ”Saistībā ar LAPK 167.1 pantu, lai sastādītu administratīvā pārkāpuma protokolu, ir nepieciešams veikt akustiskā trokšņa mērījumi, ko veic specializēta laboratorija. Piemēram, ja dienas laikā kāds no kaimiņiem regulāri skaļi klausās mūziku, ir iespējams rakstīt iesniegumu Liepājas pilsētas Pašvaldības policijai par minēto faktu (vēlams, lai to dara vairāki mājas iedzīvotāji). Pēc šāda iesnieguma saņemšanas, sadarbībā ar specializētās laboratorijas darbiniekiem, tiks veikti akustiskā trokšņa mērījumi.

Protams, ka ir jārēķinās ar to, ka šī procedūra ir salīdzinoši sarežģīta un notiek ilgākā laika posmā, nevis 5-10 minūtēs.”

__________

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz