Ceturtdiena, 4. jūnijs Sindija, Sintija, Elfrīda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kāpēc autobuss 15 minūtes gaidīja pie luksofora sarkanā signāla?

Kāpēc autobuss 15 minūtes gaidīja pie luksofora sarkanā signāla?
Foto: Egons Zīverts
05.02.2018 12:20

liepajniekiem.lv

Sestdienas, 3.februāra, vakarā īsi pirms desmitiem portāls saņēma tālruņa zvanu – kāda sieviete stāstīja par dīvainu situāciju saistībā ar satiksmi.

Pulksten deviņos vakarā maršruta autobuss, kas caur lidostu dodas uz Grobiņu, startējis no Liepājas. Problēmas sākušās, kad no Cimdeniekiem bijis jāizbrauc uz Brīvības ielu, lai turpinātu ceļu uz Grobiņu, stāsta sieviete: ”Pulkstenis ir jau 21.43 un mēs jau 15 minūtes sēžam, jo luksoforā nepārtraukti deg sarkanais signāls.”

”Pasažieru vidū emocijas sit augstu vilni, taču autobusa vadītājs kategoriski atsakās izbraukt, luksoforā degot sarkanajam signālam. Viņš sēž kā klints.”

Jautāta, kas darīts, lai situāciju risinātu, sieviete stāstīja, ka personīgi mēģinājusi zvanīt uz tālruni, kura numurs norādīts uz plāksnītes zem luksofora, taču neviens nav atsaucies. Kāda cita pasažiere sazvanījusi dispečeru, taču tas norādījis, ka palīdzēt nevar – lai zvanot uz policiju.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Mareks Vītols portālam pastāstīja pulksten 21.45 sestdienas vakarā Valsts policijā saņemta telefoniska informācija par to, ka Brīvības un Lidostas ielas krustojumā luksoforā ilgstoši neizslēdzas sarkanais signāls.

”Nekavējoties minētā informācija tika nodota ceļu policijas patruļai,” stāsta M.Vītols: ”Patruļa atradās netālu – Brīvības ielā pie degvielas uzpildes stacijas ”Latvijas nafta”, līdz ar ko pēc pāris minūtēm policijas darbinieki jau bija notikuma vietā.”

Likumsargi konstatējuši, ka pie luksofora, kurā joprojām dega aizliedzošais signāls, stāv maršruta autobuss, bet aiz tā vēl kāds vieglais auto.

”Valsts policijas darbinieki manuāli saregulēja satiksmi un ļāva izbraukt autobusam un vieglajam auto,” tā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks.

Policijas darbinieki ar operatīvo transportlīdzekli piebraukuši pie luksofora un apstājušies pie baltās STOP līnijas, pēc kā sensors transportlīdzekli piefiksējis un luksoforā nekavējoties ieslēdzies zaļais signāls. Policijas darbinieki pagaidījuši, līdz pie luksofora pēc laika piebraukusi vēl viena automašīna, ko arī sensors fiksējis un luksoforā ieslēgusies zaļā gaisma.

Secināts, ka nevis sabojājies bijis luksofors, bet gan autobusa vadītājs bijis apstājies pārāk tālu no baltās līnijas, līdz ar ko sensors transportlīdzekli nav piefiksējis un luksoforā nav iedegusies zaļā gaisma.

Komunālās pārvaldes Ceļu nozares vadītājs Mārtiņš Jākobsons skaidro, ka autovadītājam, lai sensors viņa transportlīdzekli piefiksētu un līdz ar to luksoforā ieslēgtos zaļā gaisma, transportlīdzeklis jāapstādina maksimāli tuvu baltajai STOP līnijai. Daži centimetri neko nemainīs, bet ja auto apturēts stipri attālu no līnijas, sensors transportlīdzekli var nepamanīt.

Savukārt M.Vītols piebilst, ka gadījumā, ja luksofors vai tā sensors patiesi sabojājies, kāda situācija arī var gadīties, gan jārīkojas tā, kā darīja autobusa šoferis: ”Ja transportlīdzeklis apturēts pareizi, pietiekami tuvu baltajai līnijai, bet sarkanais signāls nepārstāj degt, vadītājam nav atļauts braukt pie aizliedzošā signāla.”

”Jāzvana Valsts policijai un jāziņo par situāciju. Policijas darbinieki sazināsies ar Komunālo pārvaldi, kas apkalpo luksoforus, un ziņos par problēmu. Savukārt vadītājam tālāk jārīkojas pēc policijas rekomendācijām.”

_______________ 

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.

20 komentāri

2018-02-05 13:59

biju klāt: Apsveicami, ka vadītājs ievēro satiksmes noteikumus - kaut visi tā darītu! Tomēr noderētu arī nedaudz attapības un kaut kripatiņas vēlmes atrisināt problēmu. Kad viens no pasažieriem vērsa uzmanību, vai tik šim luksoforam nav sensors, vadītājs atbildēja - ej, sēdi! Uz aicinājumu zvanīt un skaidrot situāciju pie atbildīgiem dienestiem, vadītājs atbildēja - tev ir tāds pats telefons kā man! Labi, ka pasažieri sāka meklēt palīdzību un zvanīt. No vadītāja puses - pilnīga ignorance par notiekošo.

2018-02-05 14:05

Jopcik: Labs, es ilgāk par 1min negaidu, ja neslēdzās zaļais, tad braucu pie sarkanā, a ko man darīt, ka lašararas visās malās salikuši luksaforus. Tāpēc, jau cilvēkam ir acis, lai varētu izbraukt, neizraisot avārijas situācijas.

2018-02-05 14:27

to biju: Aber brauc ar privāto taksi, ja kas nepatīk!

2018-02-05 14:40

sto raz, prokaķet: visiem taču ir zināms,ka pie sarkanā signāla Liepājā tikai tramvajs drīkst braukt( klaipēdas ,kandavas krustojums), viņi taču ir vietējie!

2018-02-05 16:31

juhuu: Tad jau varēja kā ,,klints,, autobusā pie stūres tā sēdēt līdz rītam :D

2018-02-05 17:02

reumpis: Kam vajadzigs luksofors Ganību Nīcas... Ganību Rucavas krustos
Kam vajadzīgs ka uz M.Ķempes luksofori strādā pa naktīm brīdienās stulbums....

2018-02-05 17:08

kartupelis: dažiem te smiltis galvā.. un nepārzin csn... Drimbulim ir savs sfetafors... un ja viņam nav sava tad viņš vadās pēc kopējā..

2018-02-05 17:17

pasažieris: Tieši autobusa vadītāja pienākums ir risināt šādas situācijas uz ceļa, bet nevis pasažieru pienākums!

2018-02-05 18:32

ome: Šoferi studijā!

2018-02-05 18:40

Interesanti!: Un jau atkal LAP izceļas ar bezdarbību un profisionalitāti!

2018-02-05 19:42

Bentli: to reumpis Pilnīgi piekrītu!

2018-02-05 19:48

Gvidis: Tas tikai nozïmê,ka autobusu parks nav informêjis autobusu vadîtãjus par luksofora darbîbu îpatnîbãm

2018-02-05 19:50

yeeaa: Pirms pāris mēnešiem bija līdzīga situācija, bet dabūjām stāvēt tik kādas 5-7 minūtes. Lai vai kā - tieši dēļ šī incidenta pēdējais autobuss no Grobiņas uz Liepāju kavējās par kādām 15 minūtēm sestdienas vakarā.

2018-02-05 21:06

ed: .... katrs otrais luksofors Liepājā ir lai pildītu kabatu to saimniekiem-apsaimniekotājiem... un uzstādīšanas atļauju devējiem.

2018-02-05 21:37

Muterīte: Pēdējā laikā šie šoferi ar īpašām prāta spējām neizceļas.

2018-02-05 23:08

Согласен: Поставьте себя на место шофера, который не знал о датчике.
И еще - почему датчик нельзя было разместить за 3 метра до стоп-линии? Почему нет информационной таблички о датчике?

2018-02-06 01:46

V3: Un dotiet ceļu jau zīmes nebija ne? Ja jau sabojājies tad vienkārši paskaties vai ceļs brīvs, izpildi prasību dot ceļu un mauc.

2018-02-06 07:25

vienreiz jau izdzestais: ko gribat no kolhoza mehanizatora caur bezdarbnieka kursiem uz autobusa tikusam

2018-02-06 09:54

ritvars: Nav ko uzbraukt soferiem. Pirms grābstas ap sensoru uzstādīšanu, vajag pamācīties, kā to darīt. Šoferim nav jāzina kādi "dzelži" regulē krustojumu, viņam jābrauc pēc CSN. Visādi papildus "dzelži" luksoforos domāti, lai šoferiem atvieglotu darbu un būtu ērtāk un drošāk, nevis lai testētu ar kāda vai kādu nekompetencesatjautības uzdevumiem.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz