Ceturtdiena, 25. aprīlis Līksma, Bārbala
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kariņš redz iespēju lielākai vai mazākai ministru proporciju maiņai, ja visi koalīcijas partneri tai piekristu

Ministru prezidents Krišjāni Kariņš (JV) redz iespēju lielākai vai mazākai ministru proporciju maiņai, ja visi koalīcijas partneri tai piekrīt, šodien preses konferencē pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu pauda Kariņš.

Kariņš redz iespēju lielākai vai mazākai ministru proporciju maiņai, ja visi koalīcijas partneri tai piekristu
Foto: Valsts kanceleja
14.05.2021 13:18

LETA

Kariņš norādīja, ka šis jautājums ir aktualizējies, jo Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK ir skaidri pateikusi, ka vēlas veikt ministru proporciju maiņu jeb pārdali.

“Mūsu valdība darbojas uz koleģialitātes principa – nevienojas, kamēr visi nevienojas. Un, ja viens uzstāj uz šādu maiņu, tad, gribot negribot, pārējiem ir jāatrod veids,” kā to ir iespējams pielāgot, pauda valdības vadītājs. Kariņš optimistiski prognozē, ka risinājums tiks atrasts.

Premjers norādīja, ka individuālās sarunās viņš no katra koalīcijas partnera ir saņēmis apliecinājumu, ka visi partneri vēlas turpināt darbu koalīcijā un turas pie koalīcijas līguma.

Kariņš uzsvēra, ka ir nepieciešams vienoties, kurš būs jaunais ekonomikas ministrs.

Ministru prezidents arī pēc atkārtota jautājuma neizteica komentārus saistībā ar “KPV LV” izvirzīto ekonomikas ministra amata kandidātu Pēteri Šmidri.

Kā ziņots, “KPV LV” šodien ir izvirzījusi savu ekonomikas ministra amata kandidātu bezpartejisko uzņēmēju Šmidri, aģentūru LETA informēja “KPV LV” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo.

Pēc tam, kad “KPV LV” Saeimas frakcija izlēma atsaukt Jāni Vitenbergu (NA) no ekonomikas ministra amata, Kariņš izpildīja solījumu par Vitenberga demisijas pieprasīšanu, lai tiktu ievērots koalīcijas līgums.

Tikmēr Nacionālā apvienība, uz kuru Vitenbergs pārgājis no “KPV LV”, rosinās Kariņu un koalīcijas partnerus vienoties par izmaiņām koalīcijas līgumā, kā arī nodot Ekonomikas ministriju (EM) tās pārraudzībā, izriet no NA līdera Raivja Dzintara paustā. Ja tas tiktu akceptēts, Vitenbergam varētu pavērties iespēja atkārtoti ieņemt ekonomikas ministra amatu.

Kā ziņots, Kariņš norādījis, ka koalīcijā ir atbalsts valdības darba turpināšanai, bet vēl ir jāvienojas par “sadarbības organizēšanu”.

Ministru amatu proporcijas maiņai patlaban piekrituši trīs koalīcijas partneri, savukārt Jaunā konservatīvā partija (JKP) un “KPV LV” šo jautājumu vēl pārdomās, pēc tikšanās ar partneriem žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidents

Kariņš pauda, ka aizvadītais gads visiem bijis izaicinājumu pilns, kas skāra arī koalīciju.

Premjers uzsvēra, ka labā ziņa esot tas, ka visi koalīcijas partneri ir vienprātīgi par gatavību turpināt darbu kopā un strādāt, lai ne tikai valsti izvestu no Covid-19 krīzes, bet arī turpināt strādāt pie virknes sāktu reformu.

Patlaban koalīcija nonākusi situācijā, kurā Nacionālā apvienība (NA) ir skaidri paudusi vēlmi pārdalīt ministru proporcijas koalīcijā.

“Par to šodien arī runājām, un par to nepieciešama vienprātība koalīcijā. NA, “Attīstībai/Par!” un “Jaunā vienotība”  ir gatavi runāt par iespējamu proporciju pārdali, bet “KPV LV” un JKP izteica, ka viņiem būtu nepieciešams laiks, lai partiju iekšienē izdiskutētu gatavību meklēt risinājumus,” stāstīja Kariņš.

Par minēto JKP un “KPV LV” jātiek skaidrība līdz pirmdien, 17.maijā, gaidāmajai koalīcijas sanāksmei.

“Darbu ir daudz, bet esmu pārliecināts, ka, ja varam turpināt meklēt kompromisa garu, varēsim atrast labu risinājumu,” teica premjers.

Jaunās konservatīvā partija (JKP) uzskata, ka izveidojusies situācija ir jārisina ieinteresētām pusēm, norādīja JKP līderis Jānis Bordāns. Politiķis pauda, ka tiklīdz būs piedāvājums no Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV), tad JKP arī būs gatava to izskatīt un atbildēt, vai tas liekas pieņemams, vai ir jālūko pēc citiem risinājumiem.

Bordāns pauda, ka JKP šajā jautājumā nav nekādu nosacījumu. Ne kā pārmetumu, bet kā faktu viņš konstatē, ka NA ir izvirzījusi pretenzijas uz ekonomikas ministra amatu. Ja ir konkrēts ierosinājums, tad pirmdien, 17.maijā, par to arī runās koalīcijā, savukārt no JKP nav jāgaida kādi ierosinājumi, jo partija neko neprasa šajā situācijā, uzsvēra Bordāns.

Kā norādīja “KPV LV” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo, “KPV LV” izvirzītais ekonomikas ministra amata kandidāts Pēteris Šmidre koalīcijā tika noraidīts. Politiķa skatījumā tas esot noticis ļoti triviālu iemeslu dēļ, jo viens no sadarbības partneriem esot pateicis, ka meklētājā “Google” par pretendentu esot izlekusi informācija, kas “nelikās pietiekoši glaimojoša”.

“KPV LV” koalīcijas sanāksmē vairākkārtīgi mēģinājusi pārliecināt tikties ar kandidātu, lai iepazītos ar to, kāda ir viņa programma, bet šis rosinājums palika bez atsaucības, pauda “KPV LV” frakcijas vadītājs. Viskategoriskākā valdību veidojošo partiju sanāksmē esot bijusi Nacionālā apvienība, kuri norādījuši, ka viņu ministrs ir labi strādājis un ka viņiem pienākas ministrija, – “KPV LV” šādam uzskatam nepiekrīt, norādīja Možvillo.

Politiķis pauda, ka, ja šāda pieeja turpināsies, ka valsts pārvaldē netiks laisti tādi uzņēmēji kā Šmidre, tad drīzumā no krīzes mums var arī neizdoties iziet.

“Attīstībai/Par” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Marija Golubeva preses konferencē sacīja, ka valdību veidojošās koalīcijas sadarbība ir būtisks priekšnoteikums veiksmīgam darbam. Tā kā patlaban nav visu piecu partneru atbalsta, Golubeva uzskata, ka Kariņa piedāvājums diskutēt par atbildību pārdali ir pamatots.

“Koalīcijas partijām jādomā, kā atjaunot sadarbību, un, iespējams, šī diskusija būs ceļš, kā atjaunot sadarbību,” sacīja Golubeva. 

Kā ziņots, Kariņš norādījis, ka koalīcijā ir atbalsts valdības darba turpināšanai, bet vēl ir jāvienojas par “sadarbības organizēšanu”.

Pēc Kariņa teiktā, individuālās sarunās sadarbības partneri ir izteikuši vēlmi turpināt darbu un strādāt pie kopīgas programmas.

“Līdz šim individuālās sarunās visi partneri ir pauduši vēlmi turpināt sadarbību un pieci [“KPV LV” pametušie] deputāti apliecināja, ka atbalstīs manu valdību. Atbalsts kopīgai darbībai ir skaidrs, bet jautājums ir, kā vislabāk organizēt sadarbību, lai varam gludi un koordinēti turpināt darbu,” sacīja Kariņš.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz