Otrdiena, 14. jūlijs Ritvars, Oskars, Anvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kas apēdis manu porciju?

Kas apēdis manu porciju?
27.01.2010 07:03

Atslēgvārdi

“Tagad man tas jau vairs nav vienalga! Mūsu ģimene skaita un rēķina katru santīmu, tāpēc mani interesē, kas notiek ar mana bērna neapēsto, bet samaksāto ēdiena porciju skolas ēdnīcā,” iesāka savu stāstījumu kādas skolnieces mamma.

Viņas meita neapmeklēja skolu trīs dienas, no rīta māte nepaspēja paziņot, ka meitas nebūs. Skolā ir tāda kārtība, ka pirmdienā bērni atnes naudiņu pusdienām par nākamo nedēļu. “Es taču nevaru pirmdien zināt, ka mans bērns nebūs skolā, piemēram, nākamo otrdien un trešdien. Un līdz ar to pusdienas neēdīs. Bet audzinātāja teica, ka jau pirmdienā esot jāpasaka, ka meitas nebūs skolā un neēdīs jau samaksātās pusdienas,” bija noraizējusies mamma, kura vēlējās vērst uzmanību uz šo problēmu, bet negribēja kaitēt bērnam, publiskojot skolu un klasi.

Uzskatot, ka šis jautājums var interesēt daudzas ģimenes, kuru bērni ēd skolas kopgaldā, “Kurzemes Vārds” interesējās Izglītības pārvaldē un skolā, kā risina šo jautājumu. Jo sarežģītāk ir tām skolām, kurām ēdienu piegādā centralizēti un jau porcijās, nevis gatavo uz vietas skolas virtuvē. Ezerkrasta sākumskola, piemēram, ir viena no tādām mācību iestādēm, tai pusdienas piegādā SIA “Māras Lācis”.

Ezerkrasta sākumskolā vecāku līdzi iedoto pusdienu naudu sākumā savāc klašu audzinātāji un tad nodod skolas lietvedei Inārai Bergmanei. “Par nākamo nedēļu var samaksāt vēl trešdienas rītā,” viņa paskaidroja. Skaidrs, vecāki ziņo, ka dēls vai meita neapmeklēs skolu, teiksim, no šodienas vēl trīs dienas. Tad ēdināšanas piegādātāji rēķinās, ka būs jāved mazāk par tik un tik jau samaksātām porcijām.

“Mums no rīta, līdz apmēram pulksten deviņiem, var paziņot, ka kāds no bērniem nebūs, un tad mēs viņam pusdienas nevedam. Un, kad viņš ir skolā, mēs savukārt piegādājam porciju, par kuru ir samaksāts, un par to vairs nav jāmaksā. Tāpēc svarīgi, ka klases audzinātāja virtuves darbiniekus ir laikus informējusi,” paskaidroja SIA “Māras Lācis” valdes locekle Māra Lāce. 

“Ja bērns neapmeklē skolu un nav ēdis pusdienas, par kurām ģimene ir samaksājusi, tad viņam nav jāmaksā par attiecīga skaita nākamajām ēdienreizēm, kurās viņš piedalās,” precizēja Liepājas Izglītības pārvaldes uztura speciāliste Vija Udarska. Vieglāk ir ar pirmklasnieku pusdienām, jo par tām maksā valsts, un, ja kāds no bērniem nav skolā, tad viņa porciju apēd cits skolēns. Problēma var rasties tad, ja par kavējumu uzzina, kad pusdienu porcija jau atvesta. Jautājumu tādā gadījumā risina klases audzinātājs.

“Liela nozīme ir klašu audzinātāju sadarbībai gan ar savu audzēkņu vecākiem, gan ar ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju,” uzsvēra Vija Udarska.

Daina Meistere,
“Kurzemes Vārds”

65 komentāri

2010-01-27 07:11

nesaprotu: Kāpēc klases audzinātājam ir jānodarbojas ar naudas vākšanu,pusdienu atteikšanu,pieteikšanu?Vai cita nekā nav ko darīt?Lai sašutusī mamma,ja nevar pati pusdienas atteikt,dod bērniņam līdzi maizi!Ko te meklē vainīgos!

2010-01-27 08:05

tepat: nesaprotu par ko te sacelta brēka -nākamajā nedēļā būs jāmaksā mazāk,bet vecākiem laicīgi jāpaziņo par to,ka bērns neapmeklēs mācību iestādi šī informācija nonāk tālāk pie ēdiena piegādātāja.Mammai varbūt vajag k'dreiz aiziet uz skolu vai vecāku sapulci,tur šos jautājumus viņa arī būtu noskaidrojusi un nevajadzētu iesaistīt presi..

2010-01-27 08:12

vec'aks: klases audzinātājai nekas nav jārisina, visi minēto jautājumu nosacījumi jau bija jānosaka iepirkuma izsludināšanas nolikumā un turpmāk līgumā, ja tas nav izdarīts tad viennozīmigi par to jāatbild Malčānovai ar savu kantori, kur vispār ir tāds bardaks, kā PSRS!!!!!!!!

2010-01-27 08:15

vecmamina: Ko darit tada skola ,kur klases audzinataja skola ir 3 dienas nedela,parejas dienas strada cita skola???? vina vispar neko nezina kas notiek klase!!!!

2010-01-27 08:18

hi-hi: Smieklīga mamma - nepaspēja pateikt, ka bērns nebūs skolā. Laikam jau pati savulaik bastotāja bijusi.

2010-01-27 08:21

15 vidusskola: es uzskatu,kad sabiedribas organizacijai vai vecaku padomei vajadzetu kontrolet PAVARA darbu ne tikai sudzeties tad kad ie neieveroti sanitarie normativi vai pat parkapti ,BET SUDZETIES UN PIESPRIEST SODU PAVARAM PAR NEGARSIGU EDIENU PASNIEKSANU skoleniem kuri ir pelnijusi tadu ediena pasnieksanu ka pritajas kafeinicas piemeram ka LIDO.Vai musu berni to nav pelnijusi?????????Par ko tad vecaks maksa -par letajam kašam- ma

šam,tik un ta daudzi need pie kopgaldiem vel jamaksa 5.00ls nedela.

2010-01-27 08:35

xxk: Nav tiesa, ka pēc tam nebūs jāmaksā par tik dienām, cik ir kavēts. Visu laiku mums ir bijis tā, ka tā naudiņa, kas ir samaksāta par pusdienām tad aiziet zudumā. Esmu daudz ar skolotāju par to runājusi, viņa saka, ka neko nevar darīt, jo porciju apēd cits - kurš nav samaksājis. Bet es taču nevaru zināt, ka šodien mans bēns var saslimt. Nav žēl citiem, kam varbūt vēl sliktāki apsākļi, bet paši arī taču skaitām katru santīmu un tāpēc svarīgi, lai tomēr par manu naudiņu ēd mans bērns.

2010-01-27 08:35

jaa: Taa termosu padariishana takshu nav normaala....

2010-01-27 08:56

domātaja: Ja mamma nevar visu laicīgi nokārtot, tad klases audzinātāja pabaro kādu citu klases biedru, tātad Jūsu porcija aiziet labdarībai un dariet to ar prieku!!!!!

2010-01-27 09:09

ne kas: Ja jau tev tik šausmīgi uztrauc,kur paliek ēdiens,nemaksā ,dodi līdzi kārbiņu ar maizītēm,neapēsto ēdienu tiešam apēd klases bierdrs, kuram nav vispār naudas pat maizīti nopirkt.

2010-01-27 09:30

sise: ārprāc, reizēm tie vecāki kļūst vienkārši unikāli.

2010-01-27 09:31

es mamma: Nu nezinu, kura skola izceļās ar tādiem drastiskiem noteikumiem, ka nauda aiziet zudumā. Arī mūsu skolā, ja paziņo, ka nebūs bērns skolā, naudiņa tiek pārcelta uz nākamo nedēļu. Kas jums tā par tādu dīvainu skolu gadījusies???

2010-01-27 09:36

bēdīgā: man ar tā gadījās:( piezvanīju 15 minūtes par vēlu un naudiņa tu- tū!

2010-01-27 09:38

naids: Mans bērns ir īpāšs pārējie mēsli,tā daudzu vecāku uzskati,tā rodās skolās starp bērniem šis nežēlīgums viens pret otru,vecāki paši savus bērnus veido par kārtīgiem egoistiem,ja tev nav tādas drēbes,tāda soma,mēs par tevi paņirksim,tev nav ko ēst,pats vainīgs ka esi lohs,jo mani vecāki ir suņi, kuri nenovēl citam paēst,tas ne kas ka man negribās.Suns uz siena kaudzi sanāk.

2010-01-27 09:40

a: drossiibas apsveerumu deell neteiks kas par skolu- ko tad te raksta, ja nesauc visus iistos vaardos

ir skolas padome, ir vecaaku sapulces, ir skolotaaja - visu kopaa nnemot radussos situaaciju var atrisinaat-vajag tikai fribeet to dariit, nevis sacelt breeku. Tad jau tiessaam, ja neko neveelas dariit, tad pazvaniet un gan jau klasee ir kaads beerns, kuram nav naudas pustdienaam. Runaat nemaak, pazvaniit nevar-un te cell probleemu-risiet skolaaa sasucot visus kopaa

2010-01-27 09:44

mammai: Aizgājušajā tramvajā,ja neesi laikus pieturā, arī nevar ielēkt.Savu neizdarību gribas novelt uz citiem.Visās skolās ir atrunāts,ko darīt ar pusdienām,kā atteikt, ja bērns saslimst.Vecāki,pirms sūdzaties,noskaidrojiet pie klases audzinātāja jeb direktora,kāda kārtība ir jūsu bērna skolā!

2010-01-27 09:45

hū!: Atvem,kas apēda!

2010-01-27 09:53

ari mamma: Nevajag maksat iepriekš - iedod bērnam naudu katru rītu, lai skolas ēdnīcā paēd, un nebūs nekādu kreņķu par to ko kurš apedis.

2010-01-27 09:58

gija: Mani gan vairāk intresē paša ēdiena vērtībā. Manns bērns mācās grobiņas sākumskolā, Pusdienas šai skolai nodrošina vietējā firma ''Ducis'' Nedēļkā par pusdienām maksājam 5Ls. dātad dienā tas sanāk 1 ls. Neuzskatu ka tas ir normāli ja bērnam par šādu summu dienā pasniedz plikus makaronu ar sieru un krūzi tēju!!!!!!! Man nešķiet tas adekvāti šādai samaksai . Vēl jo vairāk ka viņiemkatru nedēļu vairāk vai mazāk ir garantēts +/- ēdēju skaits.Un produktus viņi taču Nepērk par veikala cenām...

2010-01-27 10:12

man ir ko teik: ..nu tad tā..mans bērns mācās centra sākumskolā( 1.mazā skoliņa) un jāsaka ,ka ar tām pusdienu lietām ir katastrofa...piekrītu mammai, kas arī nesaprot kā par 1 Ls var tikt doti makaroni+tēja. Mūsu skolā ir vēl labāk- mannā biezputra ar zaptes pikuci- pusdienās!Vai pliki griķi ar kotletei līdzīgo..nu kurš bērns ar baigo prieku ēd plikus griķus? Neesam nekādi švīti, taču vismaz mērci vai krējumu uz tiem pašiem makaroniem tak var par to latu pielikt....kas kontrolē, ko tiem bērniem dod ?

2010-01-27 10:15

xxk to naids: Jau rakstīju, ka man nav žēl citiem bērniem, kuriem klājas varbūt vē grūtāk. Bet arī paši skaitām katru santīmu, un, ja bērns ir saslimis, tad naudiņa, ko nākamajā reizē samaksāt par pusdienām, aiziet par zālēm, bet tagad samaksāto apēd cits bērns. Tā ir visa problēma. Nav runa par kaut kādu nežēlību vai ko citu. Un vēl - es būtu priecīga, ja mūsu skolā būtu iespēja maksāt par katru dienu, bet mums mazajās klasēs, diemžēl tas nav iespējams.

2010-01-27 10:17

to mammām: Jūs pašas vispār zinat,kas bērniem viss labāk garšo,makaroni un siers bez mērcēm,mums pieaugušajiem neliekas tas normali,bet viņiem tas ir viss labāk.!1ls tas ir maz.

2010-01-27 10:18

s.: nja.. kaut kāds hemorojs tas viss. visa tā LV sistēma.

2010-01-27 10:21

to xxk: Jā jūs zinātu,kā trie berni ēd,vispār ne maz negribēsiet maksāt.Griķi,manna putras bērniem negaršo,tās dienās,viņi ieliek tikai karoti samuļā un viss,zupas tā pat drusciņ pagaršo un beidzās tā ēšana,cits vispār paskatās un pasaka ka negaršo.Viss labāk ir iedot to ko ko viņš ēd,nemaz jūs savus bērnus nepazīstat.

2010-01-27 10:29

gija: 1 Ls Tas nav MAZ! Vienam cilvēkam varbūt , bet ja tev ir garantēti dienā 150 ēdēji , tad kopā tas nav maz! un firmas produktus nepērk par veikalā , bet par vairum cenām ! man ir sajūta ka tā ir ''vārīšanās '' uz bērnu rēķinu'. Nepieprasu par 1ls katru dienu CEPETI, un arī makaroniem ar sieru dažreiz nav ne vainas, bet varbūt tai dienā bērnam tējas vietā var pasniegt glāzi sulas vismaz būs adekvāti cenai!

2010-01-27 10:29

mammmma: Izglītības pārvaldes speciālistei Vijai Udarskai gan santīmi laikam nav jāskaita.Vispār nesaprotu par ko viņa saņem algu,ja viņa uzskata ka tas ir normāli ka 15.skolā par 0,95 ls dienā sākumskolas bērni saņem makaronus ar mērci un gurķa šķēli ,krūzi tējas un 2 cepumiņus.Iesaku paskatīties tvnet arhīvā 19.janv.ziņas,kur rādīja kā pamatskolā Rīdze bērniem par 1ls dienā dod zupu,kartupeļus ar gaļu,dzērienu un vēl saldo ēdienu!Un tā esot katru dienu(es pazvanīju uz to skolu)!!!!!!!!!!!!!!

2010-01-27 10:38

at: Ziniet,dārgie vecāki,noņemiet personīgos pavārus iedodiet 1ls,lai taisa atsevišķi jūsu izlutinātajiem berneļiem ēst+ vēl ar zelta karotīti mutē iebāž. Ja jau tik šausmīgi uztrauc bērna ēšana, nevis mācīšanās un sekmes,dodiet līdzi viņiem pa 1ls.

2010-01-27 10:39

m: neviens nekontrolē,ko dod pusdienās,jo nedrīkstot jaukties pakalpojumu sniedzējfirmas darbībā-tā man teica Vija Udarska par sūdzību ka cena neatbilst tam kas tiek pasniegts bērniem.Esot jābūt noteiktam kaloriju,olbaltumvielu,ogļhidrātu daudzumam.Mana bērna skolā to aizlāpa ar cepumiem un vafelēm

2010-01-27 10:46

stīvais: Lubraki pilsētnieki! Nekad neko nevar atrisināt tā lai neuzbarotu kādu kantori kurš sniedz pakalpojumus. Nīcas skolā var bērns paēst par puslatu dienā un var izvēlēties ko ēst. Tas protams nebūtu iespējams bez pašvaldības atbalsta, bet Liepājā jau ir svarīgākas lietas par paēdušiem bērniem.

2010-01-27 10:49

kā tas: Vecāki,ir tāda pusdienu kārbas!Man vēl rodās jautājums tiem vecākiem,kuri apgalvo ka viņi ēd tikai makaronus ar sieru katru dienu,vai jūs stāvat klāt pusdienās viņiem,ka tik perfekti varat apgalvot,jastrādā nava,ja jūs paprasat bērna ko viņš ēda,viņš izstāstīs tikai appusēji,viņiem ēdiens nav galvenais notikums dienā,viņi pastāsta tikai abpusēji ko ēda.Skolotāju mums pateica,ka bērni ļoti slikti ēd,zinot savu bērna ēšanu,izvēlos labāk dot līdzi.

2010-01-27 10:50

no centra: Centra pamaskolā ēdiens ir gandrīz auksts un negaršīgs, tāpēc pēc jaunā gada bērni praktiski neēd.

Es dodu līdzi, jo maksāt par negaršigu ēdienu neredzu jēgu.

Bet nevar bērns dzīvot no maizītēm, salātiem, jogurtiem un augļiem vien. vagas siltu ēdienu.

Lūdzu dariet kaut ko, atbildīgās personas!

2010-01-27 11:11

vērīgā: Mans dēls katru dienu paēd pusdienas 15.vidusskolā par apmēram latu,nesūdzas par ēdiena kavalitāti.

2010-01-27 11:19

es to no centra: Tavs bērns mājās ēdienu nesaņem vairs,tik cik paēd skolā un viss?

2010-01-27 11:55

Lauraa Š...: Es pilnīgi piekrītu mammītēm, kuras uztraucās par saviem bērniņiem un tas ir arī ļoti labi, ka vecāki cenšas vērst visu uz labu! Ir jātiecas pēc labākā un tie, kuri netiecas - arī paliks bez nekā! Un drošvien, ka mammītei, šajā gadījumā , nebūtu žēl, ja tā būtu apēsta tikai viena porcija.. Tās bija vairākās un saprotams, ka tā naudiņa jau sakrājas tur.. Kaut vai tie trīs latiņi! Un maksāt par nekvalitatīvu ēdienu - tā arī ir vienkārši izmesta nauda! Lai Jums veicas atrisināt šo problēmu!

2010-01-27 13:31

ZINĀTĀJA: AIZBRAUCIET uz Priekules slimnīcu, cik TUR garšīgas pusdienas dod pa lētu naudu!!! Pat SLIMNĪCĀ!!!! Salīdziniet slimnīcu un skolu!!! Vai nebūtu arī jāparūpējas, lai mazajiem bērniem būtu pilnvērtīgas un garšīgas pusdienas??? Ēst plikus griķus ar kotleti, to jūs saucat par pusdienām, pamēģiniet paši kaut ko tādu ieēst!!! Es pēc savas skolas atceros, cik tur viss bija negaršīgs, bez sāls, plika, šķidra bomžu zupa, kā tādu var ēst???? Par latu var uztaisīt kunga galdu!!!

2010-01-27 13:38

to es to no centra: Mans bērns skolā ir no 8 rītā līdz apmēram 3 dienā, tad pulciņš un mājās tikai pēc 5 vakarā.Tā ka skolas pusdienas ir viena no svarīgākajām ēdienreizēm. Nedomāju, ka uz nakti barot bērnu ar zupu un otro ēdienu ir diži veselīgi...

Galu galā, kam tad skolas pusdienas domātas? Lai bērniem būtu SILTS ēdiens. Par ko tad mēs maksājam??!! Bulciņas var arī veikalā nopirkt, tāpēc nav jāslēdz līgumi ar ēdināšanas uzņēmumiem un jātērē nodokļu maksātāju nauda piemaksām par aukstu un nebaudāmu ēdienu.

2010-01-27 13:40

siikaa2: Vai tajās firmās nestrādā pavāri ar atbilstošu izglītību vai arī darbs viņiem ir tik vienaldzīgs, ka neprot (vai negrib) pagatavot garšīgu ēdienu?

2010-01-27 13:53

to to es to no centra: piekrītu Jums par 100%! Man kā mammai kura strādā pilnu darba dienu IR SVARĪGI lai bērnam būtu SILTS un VĀRĪTS ēdiens PUSDIENASLAIKĀ!

Jo bērns ir augošs cilvēciņš, kurš ir skolā visu dienu( tai skaitā pusdienas laikā) un skolai ir pienākums nodrošināt bērnam normālas pusdienas..un šeit nav runa par naudu, bet par ieinteresētību un situācijas izpratni!

2010-01-27 13:58

mhmm: mana bērna klasē ( centra sākumskola)pusdienas ēd 7 cilvēki. Pārējie ēd vai nu maizes, bulkas, vai ko nu katrs(kāds vispār neko, ja mamma nav padomājusi) vai tas nav SOS šādai ēdināšanas sistēmai??? Nedomāju, ka vaina ir absolūts naudas bads( ka nevar samaksāt) jo tā bulka, maize , jogurtiņš utt. dažkārt sanāk pāri 1Ls.

2010-01-27 13:58

tccis: SESKS APĒDIS

2010-01-27 14:22

to taicis: to,ka sesks pusi liepaju noed, to mes zinam, seit runaajam par eedinaasanu skola..

2010-01-27 14:23

to mammmmītēm: Jautājums tām mammām,kas apgalvo ka nav ēdam ēdiens un ir auksts,vai jūs arī ejat ēst kopā ar bērnu šīs pusdienas?Jūs vispār zinat cik ilgi viņi čammājās, lai aizietu paēst?Ja tik traki uztraucaties, lai bērns būtu paēdis siltu ēdienu,ir kafeinīcās speciālie komplekti un par lētu naudu,atsakaties no skolas pusdienām vai mājas iemācīt sev uztaisīt siltu ēdienu.Tik rūpīgās mātes bet aternatīvu nemeklējiet savam bērnam,bet tikai muldat un neko nedarat.

2010-01-27 15:07

arī mamma: Kāpēc jāmeklē kaut kāda alternatīva, ja skola sniedz šādu pakalpojumu un būtu tikai normāli to izmantot. Šajā gadījumā ne vecākiem jādomā, bet pakalpojuma sniedzējam, kā uzlabot situāciju.

Tas nebūtu īsti normāli, ja pusdienlaikā mammas ar katliem skrietu uz skolu barot savus bērnus. KATRAM JĀDARA SAVS DARBS.

2010-01-27 15:11

inspektors J.: Vai komentētājs to mammmmītēm, piemēram, ziemas salā braucot ledusaukstā autobusā, nospļautos par situāciju un katru dienu uz un no darba brauktu ar siltu taksometru?

Vai nopērkot apavus, kam otrā dienā nokrīt zole, pats tos labotu, bet nenestu atpakaļ uz veikalu?

Pievienojos domai, ka katram jādara SAVS darbs. Un arī jāatbild par darba kvalitāti.

2010-01-27 15:15

nu nu: Bet kājūs zinat ka šie ēdieni ir auksti un negaršīgi?Tā vēljoprojam es nevienu atbildi neredzu!!!!!!!!!!!!Un autobusi nav ledaini auksti,nevajaga skriet ārā pusplikie.

2010-01-27 15:56

skolotāja: Novērojums-bērns ēd to,ko pazīst.Vislabāk pankūkas.Garšo arī makaroni.

Gija,atnāc uz skolu,parunāt ar skolas medmāsu, direktori!Vēl ne reizi neesmu redzējusi vecākus ēdināšanas telpā.

2010-01-27 17:35

gija: saprotu ka vienam var negaršot tas, kādam vēlkautkas ...visiem jau nekad nebūs labi, bet atkārtošos vēlreiz porcija makaroni ar sieru un krūzīti tējas nav adekvāta cenai 1Ls, ja šai porcijā tēju aizstātu ar glāzi sulas '- vēl spētu pieņemt ka tas varētu maksāt 1 ls.Gribas tomēr atbildīgāku atieksmi no apkalpojušās firmas puses, jo pašlaik rodas sajūta ka svarīgāka ir tikai naudas pelnīšana.

2010-01-27 18:41

uudens: Ēdiens tad ēdiens, bet 10.vsk. par karstu ūdeni prasa 5 santīmus!!!!!

Vot tas ir bizness!

2010-01-27 19:06

♥: gribētu zināt kurā skolā drīkst iet ēdnīcā skatīties.Varbūt var dabūt arī pagaršot?Nezin kāpēc skolotājas šīs pusdienas par 1 Ls neēd?Varbūt nevar atļauties maksāt tik daudz par vienu šķīvīti ar makaroniem?Skolas medmāsa vispār pat nezina cik pusdienas maksā, ne arī to ko tur dod

2010-01-27 20:17

nu un: Gija,ko tu visu laiku satraucies pa tiem makaronie ar sieru,es saprastu ka viņiem dotu kolu ar čipšiem,makaroni ir tāds pats ēdiens kā kartupelis,un bērniem makaroni ar sieru ir otrs mīļākais ēdies pēc picām un hot dogiem.Labāk iedod tēju siltu,nekā aukstu sulu,kur saskrējušies viņi iedzers.Ne jau katru dienu viņš ēd makaronus ar sieru.Pasaki visiem tad ,kas ir tik kaitīgs šiem makaroniem ar sieru ka nevara ēst un dzert tēju?

2010-01-27 20:38

Skabarga: Nē, nu jūs te vāraties kā tādi grāpīši bez jēgas!Jā, 1 lats pusdienām skolā ir dārgi, it sevišķi, ja tev 3 bērni iet skolā. Par 3 latiem - var labas pusdienas visai ģimenei uztaisīt. Un par latu - Liepājā Gājēju ielā ir kompleksās pusdienas kafejnīcā! Kā tad viņiem iznāk, ko? Par 1 lkatu, ja ir kaut vai 80 ēdāji - , pietiek visam- ir pusdienām, ir pavāram ir mājās pārnest - tur tā lietiņa.

2010-01-27 21:32

Arī skolotāja: Grobiņas vidusskolā gan skolotājas, gan skolas medmāsa, gan skolas dežurante ēd to pašu ēdienu, ko skolēni. Pie tam pie viena galda ar bērniem. Visi sveiki un veseli...

2010-01-27 22:52

Es ar zinu: Par Grobiņas vidusskolu ir dzirdētas tikai labas atsauksmes - visās jomās!

6. vidussk skolotāji varētu braukt mācīties, kā jāstrādā ar bērniem un kā skolēnu kolektīvs draudzīgs jāveido un kā vecāki jāciena, kuri patlaban ir traucēklis skolotāja ērtajā ikdienā

2010-01-27 23:22

tagad es: Taisnība par Grobiņas vidusskolu.Labākā uz pasaules!

2010-01-28 09:49

ome: Vec ākiem ir noņemta jebkāda atbildība par saviem bērniem un vispār ģimeni.Kā var nepaspēt paziņot, ja skaita katru santīmu.Protams ka nauda iet zudumā. Saspringstiet, mammītes,šajā laikā un domājiet mazliet uz priekšu no rīta pamostoties.

2010-01-28 10:57

really: Iesaku eksperimentu. Tad visi jautājumi par auksto un negaršīgo ēdienu atkritīs. Iedomājieties ēdnīcu, kur vienā starpbrīdī jāpabaro vismaz 10 klases. Katrā klasē ēd kādi 15-20 bērni. Sarēķiniet paši, cik porcijas jāuzliek uz galda. Un cik ilgs laiks tam nepieciešams. Tad pieskaitiet laiku, kamēr skolēns pēc zvana sakrāmē somu un aiziet uz ēdnīcu. No ēdiena uzlikšanas uz šķīvja līdz tam, kad to pagaršo skolēns paiet kā minimums minūtes 20. Ātrāk nav reāli! Un tagad eksperiments. (seko tālāk)

2010-01-28 11:02

really2: Eksperiments. Pagatavojiet savai ģimenei vakariņas, uzlieciet uz šķīvjiem, bet ēst sauciet pēc minūtēm 20. Kā Jūs domājat, kādus komentārus saņemsiet??? :) Auksts un negaršīgs....

Nu re!Jautājums par ēdienu skolā ir pilnīgi skaidrs.Silts ēdiens ir nereāli, ja to neizsniedz uzreiz. bet, lai saņemtu uzreiz, tad jāstāv rindā.Cik garš starpbrīdis nepieciešams, lai iedotu tieši rokās siltu ēdienu 100 bērniem, piemēram.

Bet skolotājiem garšo,jo viņi neēd no kopgalda, bet saņem siltu pie bufetnieces

2010-01-28 12:18

to skabargai: Tā ir tikai tava problēma, ka tev ir 3 bērni,pati gribēji tik daudz,tad audzini,pirms laidi pasaulē vajadzēja padomāt un apsvert ,vai varēsi visu iedot.

2010-01-28 14:02

Vidusskolnieka mamma: Mani bērni izvēlas paši ko ēst. Par ēdiena kvalitāti ticu saviem bērniem, ja visusskolnieks, kas izdomājis paēst skolas pusdienas paska, ka svaigais gurķis un tomats ir laikam pirkti MAXiMā nocenotie, jo gurķis ir skābs, bet tomāts iepuvis!!! tad man nav pamata neticēt. Par kvalitāti un cenas atbilstību porcijas lielumam aizbrauciet un paskatieties 48. arodskolas ēdnīcā. Var paēst par 0.60-1Ls ļoti garšīgas pusdienas un lielas porcijas.

2010-01-28 14:04

Vidusskolnieka mamma: Jāpiebilst, ka iepriekšminētajā summā ietilpst otrais ēdiens, dzēriens un salāti, ja vari maksāt latu vēl saldais sanāk.

2010-01-28 18:09

Jēkabs: Grobiņas Ģimnāzija Rullē!Tur pašas foršākās pavārītes un bufetnieces.Nav vismaz kautkādas sapīkušas vecenes!Un ņamma ar pa pirmo.Viss svaigs un garšīgs-uz vietas gatavots, nevis piegādāts kā citur.TĀ TURĒT MEITENEM UN SIA"LATAM"!!!

2010-01-28 22:27

vec'vecaks: vai nav vienalga!galvenais noedis un nevis izbaros cukam ka kadreiz vecos labos laikos!

Tāds bardaks PSRS laikos mums pat sapņos neradijas!!!!!!!!

2010-01-29 07:37

to Jēkabam: Jēkabs fleitē.Tu laikam runā par kafejnīcu nevis par ēdnīcu.Cik naudiņas katru dienu tu tur atstāj?Ēdnīcā jau 5 gadi vieni un tie paši ēdieni.Galvas jākustina,meitenes jeb pavārs jānomaina!

2010-01-29 16:50

VAIDELOTIS: ja nav ko ēst, tad nav ko cirst !

ja nav ko cirst, tad jānomirst !

( tautas gudrība)

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz