Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kas notika Miķeļdienas gadatirgū?

Kas notika Miķeļdienas gadatirgū?
30.09.2008 07:02

Atslēgvārdi

Pagājušajā sestdienā jau kopš agra rīta Pētertirgus apkārtne zumēja kā bišu strops. Dienai iesilstot, aizvien vairāk pircēju devās uz tirgus pusi, lai savām acīm vērotu, izvēlētos un iepirktos Pētertirgus administrācijas organizētajā tradicionālajā Miķeļdienas gadatirgū. Kā vienmēr, gadatirgum bija savi kritizētāji un slavētāji.

Vieni uz turieni gāja tikai tādēļ, lai brīvo sestdienas rītu pavadītu interesantāk nekā citkārt, otri, lai iegādātos labi izplānotus pirkumus – augļu kokus, medu, amatnieku darinājumus, kūpinātas zivis. Vēl trešie kādu mantu nopirka tikai tādēļ, lai no tirgus nebūtu mājās jāiet tukšām rokām.

“Kurzemes Vārds”

Kā katrā gadatirgū, arī šoreiz bija daudz amatnieku, kas izgatavojuši dažādus priekšmetus no koka. Sākot no maziem sviesta nazīšiem un cukurtrauka karotēm, līdz pirts baļļām un krēsliem. Šķiet, kas tad tur – dēlītis maizes griešanai vai mīklas rullis, taču katram meistaram ir savs koka apstrādāšanas rokraksts, un tādēļ arī pircējiem plaša izvēle.

Ābelītes, bumbieres, ogu krūmi, dekoratīvie augi, sīpolpuķes, hortenzijas, mārtiņrozes un krizantēmas utt. u.t.jpr. – šīs un citas uz tirgu atvestās precies meklēja dārzu un dārziņu saimnieki. Pārdevējiem bija jāiejūtas arī konsultantu ādā, atbildot uz daudziem jautājumiem, jo gadatirgus nu reiz ir tā vieta, kas krietni atšķiras no veikala tieši elastīgākas komunikācijas ziņā starp pircēju un pārdevēju.

Kapelas “Paurupīte” dalībnieki ne jau pirmo reizi bija aicināti iepriecināt gadatirgus apmeklētājus. Viņi savu uzdevumu pildīja godam, spēlējot un dziedot īsti tautiskā manierē. Skatītāju un klausītāju starpā lielākoties bija vecāka gadagājuma ļaudis. Lai arī iepriekš tirgus administrāciju par savu ierašanos nebrīdinājuši, turpat netālu sev vietiņu bija atraduši divi kolorīti muzikanti, kuri lauzītā krievu valodā stāstīja, ka šurp braukuši no pašas Peru. 

Lai kurš, bet kūpināto zivju pārdevēji, braucot uz gadatirgiem Liepājā, var būt droši, ka viņu preci liepājnieki gaida ļoti, ļoti. Pie visiem treileriem, kuros pārdeva zivis, rindas bija garu garās, lai gan kūpinājumiem cenas gana augstas. Par sviesta zivs kilogramu prasīja 8 latus, par butēm – 3, par mencu – 5, par skumbriju – apmēram 5 latus. Lai arī kūpināta zuša kilograms maksāja 25 latus, arī tiem netrūka kārotāju, kuri neminstinoties maksāja tik, cik pārdevējs prasīja.

Netālu no zivju treileriem piedāvāja mājās gatavotus sierus un maizi, kādu ikdienā veikalu plauktos neatradīsi.

Kā vienmēr, visu paaudžu tirgus apmeklētāju uzmanību izpelnījās zemnieku saimniecības “Elčuki” truši. Noglāstīt tramīgos, garausainos, mīkstā kažociņa īpašniekus centās kā bērni, tā pieaugušie. Turpat netālu kāda kundze piedāvāja iegādāties groziņā uz tirgu atnesto trusi. Cita sieviete saimniekus meklēja kaķēnam. 

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz