Sestdiena, 29. februāris

Katedrāles pulksteņa ciparnīcas restaurētas, mehānismam jāgaida

Katedrāles pulksteņa ciparnīcas restaurētas, mehānismam jāgaida
Foto: Egons Zīverts
09.10.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

Šonedēļ Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles torņa atjaunotās fasādes atsedzas ar katru stundu. Nu sakoptas arī visas četras pulksteņa ciparnīcas un “iezīmējas noslēguma process torņa restaurācijai”, pastāsta katedrāles draudzes projekta vadītājs Pēteris Bikše.

Tomēr uzreiz vēl laikrāža tikšķiem visās četrās torņa ciparnīcās līdzi sekot nevarēsim. Torņa fasāžu restaurācijas projektā, kuru draudze realizē pašreiz sadarbībā ar pašvaldību un par Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem, nav iekļauta pulksteņa mehānisma atjaunošana.

Šim mērķim draudzei būs jāmeklē citi naudas avoti, un tas būs cits projekts, skaidro P. Bikše. Tādēļ vēl nemeklējiet pareiza laika rādījumus tajās ciparnīcās, kas vērstas uz Liepājas ezera pusi (virs baznīcas jumta) un uz Rožu laukuma pusi: šīm ciparnīcām rādītāji darbosies tikai pēc tam, kad atjaunos arī pulksteņa mehānismu.

Savukārt laiku rādīt, kā nākas, vajadzētu tām divām ciparnīcām, kas vērstas uz Lielo ielu un uz Tirdzniecības kanāla pusi. Bet pašlaik arī tās nedarbojas, jo pulkstenis apmēram reizi nedēļā ir jāuzvelk, bet cilvēks, kurš to parasti dara, pašreiz atrodas ārzemēs.

Tā kā baznīcā turpinās būvdarbi, draudze pašlaik neatjaunos ekskursijas baznīcas tornī, no kura balkona ir lielisks skats uz pilsētu. P. Bikše prognozē – tūristi tornī nevarēs kāpt ātrāk par nākamo pavasari.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli