Sestdiena, 8. augusts Vladislava, Vladislavs, Mudīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ķersies klāt ”karogpulksteņa” izbūvei

Ķersies klāt ”karogpulksteņa” izbūvei
Foto: liepajniekiem.lv
10.11.2018 07:09

liepajniekiem.lv

Liepājas pilsētas pašvaldība izsludinājusi konkursu par 2.un 3.kārtas būvdarbiem objektā  ”Karoga masta jaunbūve Jāņa Čakstes laukumā, Liepājā”, kas paredz tā saucamā ”karogpulksteņa” jeb ciparnīcas izveidi, kāda bija jau sākotnējā iecere, portāls uzzināja Liepājas pilsētas domē.

Būvniekam, kurš uzvarēs izsludinātajā iepirkumā, būs jāveic būvdarbi objektā  ”Karoga masta jaunbūve Jāņa Čakstes laukumā, Liepājā” atbilstoši SIA ”K IDEA” izstrādātajam būvprojektam ”Karoga masta jaunbūve Jāņa Čakstes laukumā, Liepājā” 2.un 3.kārtai.

Galvenie veicamie darbi ir apgaismojuma izbūve; granīta plāksnes segas izbūve; akmens bruģa seguma izbūve; vides objekta ”ciparnīca” izbūve; apzaļumošanas darbi un inženierbūvju novietojuma izpildmērījums.

Portāls jau 2017.gada maijā, kad tika prezentēts projekts ”Karoga masta izbūve Jāņa Čakstes laukumā”, rakstīja, ka vērienīgā karoga masta apkaime tiks papildināta ar vides elementiem – tas iecerēts kā saules pulkstenis.

Arhitekts Andris Kokins, jau prezentējot tehnisko projektu, atzina: ”Karogs gan izmērā ir liels, taču man pašam, kas ļoti atbalstu šo ieceri, gribējās ko vairāk, ko saistošu. Tādēļ strādājot pie šī projekta domāju ne tikai par tehniskajiem risinājumiem, bet arī par to, lai būtu kompozīcija, kas uzrunātu plašu sabiedrības daļu – gan cienījama vecuma cilvēkus, gan pašus mazākos.”

A.Kokina piedāvātais variants ir ”Laika vērotājs”: ”Jo laiks taču ir tik dažāds. Ir laika apstākļi. Ir pulksteņa laiks. Un ir arī politiskais laiks.” Tādēļ pēc A.Kokina ieceres karoga masts atrastos Jāņa Čakstes laukumā Rožu ielas galā, tieši iepretim laukuma centrālajai asij. Karoga pakājē būtu puslodes formas zāliens, bet to no ielas norobežotu lēzeni soli: ”Atlaižoties uz šī sola karogs būtu skatāms neikdienišķā rakursā, no apakšas.”

Bet pats karoga masts, kas ir 35 metrus augsts, pildītu vēl kādu funkciju – būtu saules pulkstenis, ēna rādītu Liepājas laiku. Tumšajā diennakts laikā arhitekts ieteica karogu no apakšas izgaismot ar diviem prožektoriem.

Pretendenti, kuri vēlas pieteikties projekta īstenošanai, savus piedāvājumus var iesniegt Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijā līdz 2018.gada 21.novembrim.

Plānojot būvdarbu veikšanu, pretendentam jānodrošina darba  izpildes termiņš ne ilgāks par 150 dienām. Un jāgarantē veiktā darba un materiālu kvalitāte trīs gadus pēc būves pieņemšanas ekspluatācijā un jānovērš garantijas laikā radušos defektus.

17 komentāri

2018-11-10 09:40

Panda: Galīgi nav kur naudu likt

2018-11-10 09:58

Ķeraties klāt !: Esmu priecīga ! Ielas sakārtotas,skolas izremontētas,bērniem bērnudārzi pietiek,pat pāri paliek,pašvaldības īpašumu māju fasādes sakoptas,pilsēta mirdz ! Nu var ķertis klāt pulkstenim !

2018-11-10 10:31

Kalps: Bez patriotisma nebūs kalpu

2018-11-10 11:09

fhffhfh: Ko tas karogs tur ir ko nav man vienalga Nebija karoga normāli arī tā Nu bet piķi jau vajag apsaimniekot Ko ta tā gulēs

2018-11-10 13:53

Bledskis: 1kārša naudas izzagšana no budžeta

2018-11-10 17:37

Varonis: Bledskis tava taisniba!!!!!!!

2018-11-10 17:40

Lemiņa: Laikam Liepājā vairs cita nekā nav ko sakārtot??? Kanāla malas skvērs petī Rimi nebūs jārekonsturē un jāsakārto un vēl daudzas citas vietas?Īsta naudas izšķērdēsana.

2018-11-10 19:07

Atkal jau: Tvaika ielas pacientiem atļauta iespēja komentārus rakstīt.

2018-11-10 19:27

Jā gan: Pacienti ar visu ir apmierināti :) normālie izsaka savu viedokli un arī pamato kritiku. Patriotisms var būt arī sirdī nevis karoga mastā vai pie žaketes atloka :)

2018-11-10 19:58

Čiks un Puks: Būtu labāk naudu tērējuši tām Liepājas grantētām ielām lai beidzot būtu asfalts uz tām.Cilgi vēl Liepājas iedzīvotāji tos putekļus un dubļus cietīs???Vai neesam pelnījuši tīru vidi un apkārtni???Pilsētas ielas arī ir vizītkarte tūrismam!!!

2018-11-10 23:20

to Jā gan: Bet naudu bomariem vislabāk aprīt un nodzert. Tu jau vari sevi uzskatīt par noemālu, par ko gan es šaubos, bet patriotisms nerodas ne nokā. Tas ir jāieaudzina. Arī ar sakoptu apkārtni un acīm tīkamiem valstiskiem atribūtiem.

2018-11-11 08:01

Jeeriks: ->Čiks un Puks

kuras tad būtu tās tūristu pilnās grantētās ielas? man kā regulāram tūristam Liepājā interesē

2018-11-11 10:17

NabadzīgajiemMaximasŠturmētājiem: Runājot par ielu sakārtošanu - baismīgs ir Atmodas bulvāra tālais gals un tūristu plaši apmeklētā Krasta iela. Ezermalas un Velnciema ieliņas tūrisma nav tik aktuālas, lai gan būtu gan laiks sakārtot arī tās. Viss pārējais ir vaimanas, jo klausot tādiem #vissirslikti pārstāvjiem, visa nauda aizietu bērnu dzemdējamām mašīnām utml sociāli nelabvēlīgiem slāņiem, kas uzskata, ka citiem viņi jāuztur un katram melnstrādniekam jāsponsorē iPhone. Liepāja top skaistāka un tas ir labi. Tāpat kā patriotisms.

2018-11-11 10:56

liepājnieks: Kad Pūt vējiņiem ķersies klāt... ??? Sola jau 15 gadus !!!

2018-11-11 11:38

Jā gan: tam "bagātniekam" 10:17
ja esi tik bagāts un izcils :) kā lielies ,TAD NOSPONSORĒ TO KAROGPULKSTENI,lai nabago maximas šturmētāju nodokļu naudiņa paliek citiem mērķiem. Parādi savu patriotismu darbos :))

2018-11-11 18:54

vērīgais: A Vorobeičika purns kāpēc bildē regojas? Jeb tai bildei ir simts gadi?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz