Svētdiena, 29. marts Agija, Aldonis

”Ķieģelis” nav vienīgā zīme, kas liedz iebraukšanu

”Ķieģelis” nav vienīgā zīme, kas liedz iebraukšanu
Foto: liepajniekiem.lv
18.06.2016 07:09

liepajniekiem.lv

Portālā vērsās lasītāja, kura pauda izbrīnu par satiksmes organizāciju Pasta ielā. Kopš mēneša sākuma satiksmei ir slēgta Pasta iela posmā no Lielās ielas līdz Radio ielai, bet autovadītāji, braucot pēc pieraduma, joprojām nereti iestūrē šajā ielā, vārda vistiešākajā nozīmē atduroties pret vasaras kafejnīcas galdiņiem.

”Jā, Lielā ielā pirms krustojuma ir uzstādīta ceļa zīme, kas vēsta, ka izdarīt labo pagriezienu, lai iebrauktu Pasta ielā, ir aizliegts. Tāpat Pasta ielas sākumā ir izvietota zīme, kas vēsta, ka Pasta iela posmā no Lielās ielas līdz Radio ielai ir gājēju iela,” tā sieviete.

Un turpina: ”Kāpēc atbildīgie nevarētu palīdzēt autobraucējiem un uzstādīt arī ”ķieģeli”? Tas taču atvieglotu cilvēkiem dzīvi, jo, pieraduši braukt pa Pasta ielu, autovadītāji apmulst. Vēl tikai pietrūka, lai Pasta ielā tiktu sāktu dežūrēt policijas darbinieki, kuri sodītu braucējus!”

Komunālās pārvaldes Ceļu nozares vadītājs Mārtiņš Jākobsons, jautāts kādēļ uzstādītas esošās ceļa zīmes, bet nav zīmes ”Iebraukt aizliegts!” jeb tautā tā sauktais ”ķieģelis”, portālam skaidroja:

” Katra ceļazīme ir ar savu ceļu satiksmes noteikumos un standartos noteikto nozīmi un šobrīd uzstādīto ceļa zīmju sniegtā informācija uzskatāma par pietiekamu, lai norādītu uz jauno satiksmes organizāciju. 301.ceļazīme nav vienīgā ceļa zīme, kas aizliedz transportlīdzekļu kustību kādā virzienā.”

Viņš aicina: ”Tāpēc autobraucējiem noteikti būtu jābūt uzmanīgiem un patstāvīgi jāseko līdzi aktuālajai satiksmes organizācijai, lai nerastos lieki pārpratumi.”

Jāpiebilst, ka ne visi autobraucēji ir sašutušu par jaunajām ceļa zīmēm un jauno satiksmes organizācijas kārtību.

Kā portālam atzina autobraucējs Dans Leščs, viņš novērojis, ka lielākoties autobraucēji jaunās ceļa zīmes pamana, iegriežoties kādā ierastā krustojumā un ”atduroties pret zīmi”: ”Un tad ir izbrīnīti, sāk skatīties. Taču domāju, ka, vienu reizi maršrutu izbraucot, vadītājs nākamajā reizē jau atcerēsies par izmaiņām.”

”Tas, ka kaut kur medijos – radio vai avīzē – izskan informācija, ka tiks izvietotas jaunas zīmes, cilvēkiem parasti ”neaizķeras”. Kā zināms, mēs taču visbiežāk mācāmies no savām kļūdām, nevis no svešām,” viņš turpina.

Un atzīst, ka arī pašam labāk paliek atmiņā nevis dzirdētais, bet paša redzētais: ”Vismaz man tā ir. Kad kaut kur iebraucu un pamanu jaunu zīmi, kas vēsta: te nedrīkst braukt, nākamajā reizē jau es to ņemšu vērā. Tādas situācijas, kaut ne bieži, arī man ir gadījušās. Viena no šādām situācijām bija, kad Ganību iela tikko bija pārvērsta par vienvirziena ielu. Krustojumos, ko izmantojam bieži, jau šādas situācijas negadās, bet, ja nākas izbraukt no kādas mazāk lietotas šķērsielas, pa kuru iznāk braukt reizi mēnesī vai vēl retāk, tad gan tā var gadīties. Reiz inerces dēļ gribējās nogriezties pret plūsmu. Taču laikus apķēros.”

Runājot konkrēti par Pasta ielu, viņš lēš: ”Tiem vadītājiem, kuriem šī iela bijusi iekļauta ikdienas maršrutā, domāju, vajadzēs kādu brīdi, kamēr piedarīs, ka šī iela vairs nav paredzēta satiksmei.”

Tādas situācijas, kad vadītāji tīšām pārkāpj noteikumus, brauc zem aizlieguma zīmēm, gan pēc D.Lešča domām ir retas: ”Ja ir, tad gadījumos, kad kāds ”grib zīmēties”, sevi nez kā apliecināt. Lielākoties kādu zīmi garām palaiž iebraucēji, kas nepārzina mūsu pilsētu. Piemēram, ”pret spalvu” iebrauc vienvirziena ielās. Ir gadījies pretimbraucošu auto ar ārzemju numuru sastapt Ezera ielā, kas ir vienvirziena iela. Tāpat ir gadījies redzēt, ka Klaipēdas ielas vienvirziena posmā pie Līvas kapiem kāds iebrauc pretējā virzienā. Taču parasti iebraucēji ātri, pamanījuši pretim braucošos, savas kļūdas izlabo – jau nākamajā krustojumā kļūmi novērš.”

_____________________ 

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.

Foto galerija

16 komentāri

2016-06-18 09:56

Juris44: Ja jau lasītāja nepamanīja zīmi uz lielās ielas, kas aizliedz nogriezties pa labi uz pasta ielu, tad visticamāk, ka arī to pašu ķieģeli viņa nepamanīs.

2016-06-18 10:39

Vilnis: Kā var godājamie domes deputāti atļaut aizliegt satiksmi Pasta ielā dēļ šāda ārprāta. Es arī varbūt vēlos noslēgt savu ielu lai izliktu savu galdiņu un pavakariņotu saulrietā! Kad jūs beigsiet ņemt kukuļus?

2016-06-18 10:43

Mēs: Sakiet lūdzu, cik maksātu ielas slēgšana Liepājā uz vasaras sezonu?

2016-06-18 11:03

No Pasta ielas: Tāpat tur nekas spīdošs nebūs-tumša un drūma iela,kurā velk caurvējšs.

2016-06-18 11:20

Essss: Tai lasītājai tiešām vajag pārbaudīt redzi un veikt padziļinātu veselības pārbaudi vislabā butu atturēšanos no auto vadīšanas , jo kā var nepamanīt zīmi kura atrodas uz lielās ielas un vēl darīt to vairākkārt īsā laika periodā.
Vadītæjas un a/m bildi studijā.Cilvëki uzmanieties , jo vienu dienu viņa var aizmirst , ka Latvijā jābrauc pa labo pusi.

2016-06-18 11:21

Bufetei nav ne vainas: Šādā izpildījumā patiešām neintresants piedāvājums. Pieņemu, ka pilnīgi veltīgi tā iela tur ir slēgta. Bufeti apmeklēju, bet terasē nesēdēšu. Terasēm ir jābūt pievilcīgām īpaši ja tās ir uztaisītas ēnainās, aukstās šķērsielās.

2016-06-18 11:49

Pasta ielas iedzīvotājs: Kaitinoši, ka nevari normāli apstāties ar auto pie mājas, lai varētu izkraut smagākus nesamos ar iepirkumiem vai vienkārši izcelt no mašīnas aizmigušu bērnu, lai uznestu dzīvoklī. Šausmīg bija tas ārprāts, kas naktīs notika Pasta ielā pirms "Bufetes" pārbūves. Tagad tiešām tai nav ne vainas, naktīs var mierīgi gulēt, bet vēl nav nācies redzēt, ka kāds sēdētu āra kafejnīcā - pilnīgā ēnā un caurvējā. Personīgi man arī nav tādas vēlmes.

2016-06-18 15:38

ku kū-šoferīši: nākas secināt ,ka vispār ceļa zīmes nerespektē,kas notiek pie tirgus?zīme norāda ka pie aptiekas tikai sabiedriskais transports drīkst stāvēt,a tur......pilns ar sīkajiem pajoļiem

2016-06-18 18:27

es ar gribetu: slegt satiksmi Zirnu iela uz paris menesiem.

2016-06-18 21:32

Bufete: Es arī gribu zināt, kad dome beigs ņemt kukuļus, lobēt trīs pilsētas kafejnīcas un izmantot Porziņģi uzmanības novēršanai no būtiskākām lietām?

2016-06-19 09:30

Endzelins: Mani iesparda vards;piedaris; ! Tikkai divi burti sajaukti-cik milhi-piedariis bikses,piemeram :) !

2016-06-19 10:48

Helga: Vismaz viena iela,kur var normāli paiet.Citādi mašīnas drāžas ar lielu ātrumu pa Pasta,Fr..Brīvzemnieku ielu. Varētu aizvērt DUBELŠTEINA IELU.

2016-06-19 13:15

sate: Pasta ielā varēja iebraukt ne tikai braucot virzienā no tilta, bet arī virzienā uz tiltu. Un te nu gan nav nekādas zīmes, kas aizliegtu nogriezties pa kreisi. " Aizmirsa" netīšām, vai arī lai iekasētu soda naudu? Tāpat kā Peldu ielā, praktiski visas ielas garumā ir norādes " Apstāties aizliegts" izņemot ielas daļu starp Kr.Valdemāra ielu un Brāļu ielu. Un nevienam nav noslēpums, ka šī vieta ir Pašvaldības Policijas ienākumu papildinājums, jo uz ceļa uzzīmētā, izbalējusī nepārtrauktā līnija lietu un tumsā ir nesaredzama. Kāpēc neuzlikt apstāšanās aizlieguma zīmi arī šajā ceļa posmā?

2016-06-19 14:08

joks: Vai Dans ir speciālists, ka pieaicināts izteikt savu viedokli? Varēja tak jebkuram pajautāt, ar ko šis tā izceļas?

2016-06-19 14:09

SwC: Pilsetas centrā vispar vaig aiziegt iebraukt ar auto, ja vaig izmanto sabiedrisko, velo vai ej ar kājam.

2016-06-19 16:26

Vārds: Kāds absurds: "301.ceļazīme nav vienīgā ceļa zīme". Ceļazīme (saliktenis) - dokuments, kas izsniedz, piemēram, šoferim vai personai, ko nosūta uz kādu iestādi. Ceļa zīme - norādes, ko lieto satiksmes organizācijā.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli