Otrdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

Ķīmiskie atkritumi savākti, durvis aizmetinātas

Ķīmiskie atkritumi savākti, durvis aizmetinātas
"Kurzemes Vārds" nedēļas nogalē pārliecinājās, ka bunkura durvis ir ciet un tās atvērt vairs nav iespējams. Tiesa, pie ieejas objektā joprojām bija redzamas gružu kaudzes, kuras slimnīcas pārstāvji sola savākt tuvākajā laikā. (Foto: Ģirts Gertsons)
20.01.2020 07:00

Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Liepājas Reģionālā slimnīca izpildījusi Valsts vides dienesta prasību par ķīmisko vielu savākšanu no iestādei blakus esošā bunkura. Tāpat aizmetinātas arī tā durvis, laikrakstu informēja slimnīcas pārstāve Indra Grase.

Pēc “Kurzemes Vārda” publikācijas par to, ka padomju laikā būvētās bumbu patvertnes durvis ir vaļā un tajā atrodas ķīmiskas, veselībai bīstamas vielas, Valsts vides dienesta Liepājas Reģionālās vides pārvaldes darbinieki bunkuru pārbaudījuši un atraduši vairāk nekā 1400 kilogramu dažādu vielu. Daļu no tām identificēt nebijis iespējams, jo uz iepakojumiem neesot bijis ne apraksta, ne brīdinājuma zīmes. Tomēr noskaidrojies, ka bunkurā atradušies 750 kilogrami nātrija acetāta (šo vielu izmanto kā pārtikas konservantu ražošanā), kā arī 300 kilogrami medicīnas instrumentu dezinfekcijas līdzekļa.

Slimnīcas pārstāvji iepriekš bija skaidrojuši, ka bunkurs jau daudzus gadus netiek izmantots. Tomēr, kā laikrakstam izteicās Liepājas Reģionālās vides pārvaldes direktors Ruslans Pečulis, atsevišķas tur atrastās vielas noteikti nav padomju laikā ražotas. Slimnīca pētī, kā tās tur nonākušas.

“Uzņēmums “BAO”, kas nodarbojas ar bīstamo atkritumu savākšanu, mūsu pasūtījumu ir izpildījis – ķīmiskās vielas ir savāktas. Tāpat aizmetinātas arī bunkura durvis, lai nepiederošas personas tur vairs nevarētu iekļūt,” sacīja slimnīcas pārstāve I. Grase, piebilstot, ka arī pie šī objekta esošās gružu kaudzes tuvākajā laikā savākšot.

“Mūsu uzskaites sistēmā redzam, ka ķīmiskie atkritumi 13. janvārī savākti,” apstiprināja R. Pečulis.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli