Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Kļūdas dēļ pensionāriem aprēķināts parāds

Kļūdas dēļ pensionāriem aprēķināts parāds
Foto: Egons Zīverts
20.03.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Vairāk nekā sešiem tūkstošiem pensiju saņēmēju kļūdainas informācijas dēļ gada ienākumu deklarācijā uzrādīts nodokļu parāds.

Šāda situācija radusies, jo Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra kļūdainas datu apstrādes dēļ Valsts ieņēmumu dienestam nosūtījusi nepareizus datus par 6 098 pensiju saņēmējiem, uzrādot lielākus ienākumus. “Kļūda radusies tiem pensiju saņēmējiem, kuriem 2018. gadā pārrēķināts pensijas vai piemaksas pie pensijas apmērs, piemēram, veikti pensiju pārrēķini, kapitāla pārskatīšana vai paaugstināta piemaksa par stāžu, kā rezultātā ir pārrēķināts arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis,” skaidro VSAA pārstāve Iveta Daine.

VSAA atvainojas klientiem par radušos situāciju, atzīmējot, ka risina problēmu, lai iespējami ātri veiktu labojumus un nosūtītu VID precīzu informāciju.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme norāda, ka iedzīvotājiem šo VSAA kļūdaino aprēķinu dēļ nav jācieš un viņiem nebūs nepamatoti jāšķiras no saviem līdzekļiem.

Tiklīdz VID saņems no VSAA precizētos datus, dienests veiks šīm personām nodokļu pārrēķinu, balstoties uz patieso informāciju. Visos gadījumos, kad nodokļu parāds nestrādājošiem pensionāriem izrādīsies aprēķināts nepamatoti un cilvēks to jau būs iemaksājis valsts budžetā, VID veiks pārrēķinu, informēs personu par tā rezultātiem un atmaksās neprecīzo VSAA datu dēļ nepamatoti sarēķināto summu, informēja VID, aicinot nestrādājošos pensionārus šobrīd nogaidīt ar gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu un neveikt tajā redzamās nodokļa starpības (parāda) samaksu.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli