Pirmdiena, 1. jūnijs Mairita, Bernedīne, Biruta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Koalīcija vienojusies par Liepājas cietuma būvniecības atlikšanu

Koalīcija vienojusies par Liepājas cietuma būvniecības atlikšanu
Foto: Publicitātes
06.09.2017 19:25

LETA

Valdošās koalīcijas politiķi trešdien panākuši vienošanos atlikt Liepājas cietuma būvniecības projekta īstenošanu, lai rastu papildu līdzekļu avotu, tomēr par daudziem citiem nākamā gada valsts budžeta jautājumiem skaidrības vēl nav.

Koalīcijas partiju līderi gan pagaidām vēl atturējās nosaukt konkrētu līdzekļu apmēru, cik dotu Liepājas cietuma būvniecības atlikšana. Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars skaidroja, ka tas būs atkarīgs no tā, kā notiks būvniecības termiņu pārskatīšana. Koalīcija nelemšot par šo jautājumu, tas jādara valdībai, piedaloties atbildīgajiem nozares ministriem.

Tāpat partneriem ir dažādas domas par to, vai panākta konceptuāla vienošanās ar nākamo gadu līdz 100 eiro palielināt pabalstus par trešo un katru nākamo bērnu. Dzintars sacīja, ka pabalsta palielināšana līdz 100 eiro ir kopīgā koalīcijas nostāja un tas tiks īstenots. Tomēr “Vienotības” valdes loceklis Kārlis Šadurskis norādīja, ka pabalsti tiks palielināti tādā mērā, ka to atļaus fiskālā telpa.

Šadurskis piebilda, ka “Vienotība” atbalsta trešā bērna politiku pieejamo resursu ietvaros, turklāt būtiskas prioritātes ir arī Austrumu robežas stiprināšana, izglītība un sociālais darbs. Viņš piebilda, ka koalīcijas prioritāte ir veselības aprūpe, taču pārējie pieejamie līdzekļi ir “jādala saprātīgi” dažādu prioritāšu īstenošanai. Tikmēr Dzintars pauda viedokli, ka fiskālā telpa pabalstu palielināšanai līdz 100 eiro ir atrasta.

Valdošo partiju politiķi uzsvēra, ka ir pietuvojušies risinājumam, un diskusijas turpinās ceturtdien, 7.septembrī. Savukārt piektdien, 8.septembrī, kā arī bija iecerēts, notikšot ārkārtas valdības sēde par budžeta jautājumiem.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) politiķa Augusta Brigmaņa vērtējumā partneriem šodien bija auglīga un koleģiāla saruna. Arī Šadurskis pauda cerību, ka koalīcija virzās uz labu risinājumu.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā koalīcijas partneri iepriekš nespēja vienoties par nākamā gada budžetu, jo nacionālā apvienība demogrāfijas jautājumu risināšanai prasīja ap 85 miljoniem eiro. Tomēr fiskālā telpa nākamgad kopumā ir 80 miljoni eiro. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) iepriekš atzina, ka nākamgad demogrāfijas pasākumiem varētu novirzīt 12 miljonus eiro.

Tāpat ziņots, ka jaunā Liepājas cietuma būvniecības starptautiskajā iepirkumā pieteikumus iesniedza divas Latvijas kompānijas – “Re&Re” un “UPB”. Iesniegtajos pieteikumos norādītā informācija liecina, ka “UPB” darbus piedāvā veikt par kopumā 114 120 357 eiro plus pievienotās vērtības nodoklis (PVN), savukārt “Re&Re “- par 123 416 618 eiro.

Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs aģentūrai LETA iepriekš uzsvēra, ka cietuma būvniecībai paredzētās izmaksas ir vairāk nekā 74 miljoni eiro.

Ņemot vērā, ka būvnieku iesniegtie piedāvājumi jaunā Liepājas cietuma celtniecībai pārsniedz projektam pieejamo finansējumu, attiecīgo iepirkumu plānots pārtraukt, tā vietā sludinot jaunu.

17 komentāri

2017-09-06 19:46

stulbenis: Kā mūsdienās dara lietas
Kāda pagastā pagastvecis izdomāja būvēt jaunu pagastmāju, pasauca būvfirmas vadītāju un teica: - Jāni, gribu jaunu pagastmāju!
Jānis pakasīja pakausi un atbiedēja: - Tas maksās 10 miljonus~.
Ātri vien abi saprata, ka tādas naudas nevienam nav, un devās pie bankas. Tā un tā, gribam būvēt jaunu pagastmāju, vajag desmit miljonus! Banka padomāja un iedeva prasīto aizdevumu.
Pagastvecis ar celtniecības firmas vadītāju katrs paņēma pa pieciem miljoniem un celtniecībai atkal nekas neatlika. Devās atkal pie bankas un teicas – tā un tā, izmaksas pieaugušas, vajag vēl divdesmit miljonus. Bet banka negribēja neko dzirdēt par papildu naudas došanu, nedeva arī citas bankas.
Pagastamāja bija ierakstīta attīstības plānā un plaši izreklamēta. Beigu galā devās pie Starptautiskā Valūtas fonda (Sorosa, troikas vai kāda cita) un teica: – Mums jābūvē jauna pagastmāja, vajag 40 miljonus!
Ok, teica SVF un ar prieku piebilda: - Došu jums 60 miljonus, bet mums ir trīs noteikumi – jūsu ciemata aka ir jānodod privatizācijai, tirgū viens galds jāatvēl lielai amerikāņu pārtikas firmai un jāļauj darboties Chase Manhatan Coper bankai.
Ok, teica pagastvecis un celtniecības firmas vadītājs, par 10 miljoniem uzbūvēja jaunu pagastmāju un devās gulēt. No rīta cieminieki atklāja, ka akai priekšā liela atslēga, bet līdzās atvērts veikals, kur pārdod ūdeni pudelēs. Tirgū pie viena galda stāv amerikāņi un pārdod tādus pašu produktus par desmitreiz zemāku cenu. Zemnieki aizvēra savas bodītes un devās prom izputēt. Zemnieki gribēja vietējā krājaizdevu biedrībā paņemt mazu kredītiņu sēšanai, bet tā bija slēgta - Chase Manhatan Coper banka bij to nopirkusi un tagad piedāvāja kredītus par milzu procentiem.
Tā tas notiek pasaulē, bet jūs jautāsiet – kāpēc viņiem vislaik vajadzēja lielākas summas? Ne jau viņi divi vien to lietu kārtoja, tur bija arī vesels spiets mazāku gariņu, kuriem visiem pienācās gabaliņš.

2017-09-06 20:12

u: Invisticijas pamet Liepaju ura.

2017-09-06 20:31

Egoxxx: Uzbuve liepaja labak akvoparku lai piesaistitu turistus nevis kaukadu suda cietumu kurs nav vajadzigs,stulba Latvijas valdiba ezelu bars nekas vairak!

2017-09-06 21:32

ha: Gribēja par daudz - paliks gribot. Forši. Investīciju piesaucējiem - investīcijas ražotnēs utt. būtu tikai veicināmas, bet būves celtniecība par budžeta līdzekļiem, un būvi atkal uzturēs par budžeta līdzekļiem - acīmredzams labums no šī pasākuma būvniekiem, kam vēl?. Cik tur tās darba vietas, teiksiet - ok, bet vesels bars cietumnieku, kas paliks šeit, uz mūsu soc.budžeta pleciem, nerunājot nemaz par kriminogēno situāciju. Katru dienu redzu tādus ģīmjus ''ar cietuma zīmogu'' , sēž, dzer.... Mums vajag, lai tādu kļūst arvien vairāk?Nevar visu tā vienkārši rēķināt... investīcijas. ....

2017-09-06 22:23

LDK: Uldis un Oskars gribēja sev siltas kameras uzbūvēt.Nesanāks.Nāksies iet uz iedzīvi valsts maizē Rīgā :)))

2017-09-06 23:05

Tas LDK: Tādam loham kā tev ,kas strādat negrib,tā ir medusmaize.labi ,ka mums ir Liepājā tādi uzņemēji,ja nē būtu vēl vairāk tādi pirdēji kā LDK,kas strādāt negrib-vai vienkārši negrib un te nav raksts par upb,bet par valsts naudu,bet tev kâ pilnīga loxam to nesaprast.raugies uz dzīvi optimiskâk.

2017-09-07 01:16

korupcija: Labi ka neļāva ieliet vēl 110 miljonus korupcijas dzirnaviņās, Labi atpūties Turcijā Sesk?

2017-09-07 07:32

Vladixx: Laikam šajā banānu republikā nekad nesapratīs ka šādi milioni ir jāiegulda tādos projektos kuri tālāka nākotnēnesīs ienākumus nevis turpinās strebt budžetu.

2017-09-07 09:14

ķuremščiks: oi, oi nevarēs klīst pa skaisto Liepāju, baudīt jūru. oi, oi.

2017-09-07 09:38

re: NABAGA LIE
PĀJAS CIETUMA PRIEKŠNIEKS, TĀ TIECĀS UZ DIREKTORA AMATU................

2017-09-07 10:21

Jā TO re: ...Un draudēja personālam - ja neklausīs un nepakļausies viņa kaprīzēm, uz jauno cietumu līdzi neņems. Nu re, izcūkoja naudu garajā sagatavošanās procesā, bet čiks vien sanāca.

2017-09-07 11:29

mutre: Par to tikai liels prieks! Kūrortpilsēta ar cietumu kaut kāds vājprāts.Kaut nekad vairs nepaceltos jautājums par cietumu Liepājā.

2017-09-07 11:34

cena: par daudz cenu saskrūvēja
tautas partija arī nav pie teikšanas, tāpēc mierīgi varēja atšūt nav vairs savējais

2017-09-07 13:03

LC: Piekrītu,ka NABAGA Liepājas cietuma priekšnieks un Apsardzes priekšnieks jau dalīja amatus, kam būs vietas un darbs jaunā cietumā un kam vietas nebūs!HA,HA,HA-APLAUZĀS...

2017-09-07 18:14

Pranis: Nu lūk kā mēs plānojam tādus lielus projektus! Tik daudzus gadus runāja par lielu jauna ,moderna cietuma nepieciešamību un pēkšņi to lielo nepieciešamību var tomēr "pieciest"! (Eh,labāk nevajag!) Liekas,ka lai cietums taptu visas ''lielās nepieciešamības'' taču bija labi apdomātas,izanalizētas un nopietni saskatīta nepieciešamība pēc jaunas šādas iestādes! Bet izrādās tas faktiski nemaz tik ļoti tomēr nav vajadzīgs un šo faktu izlemj vienkārši būvniecības klientu konkurss, ienesot gaismu tajā visā un šaubu pārdomas par cietuma nepieciešamību! Redziet cik vienkārši un ātri notiek atteikšanās no it kā iepriekš nepieciešamiem lieliem,moderniem objektiem ! Ilgi runāja,plānoja,publicēja solīja un pēkšņi- e, labāk nevajag! Priekš kam! Citreiz!Viss ir tik vienkārši!!

2017-09-07 21:55

LDK to TAS: Uldis un Oskars tiesiskā valstī būtu sen jau aiz restēm....

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz