Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Konferencē “Piemares ļaudis un likteņi” runās par spilgtām personībām un procesiem

Konferencē “Piemares ļaudis un likteņi” runās par spilgtām personībām un procesiem
Foto: Ģirts Gertsons
24.10.2019 07:01

"Kurzemes Vārds"

Par spilgtām Liepājas personībām, nozīmīgiem procesiem un kultūras mantojumu divas dienas lektori runās Liepājas Universitātes ceturtajā konferencē “Piemares ļaudis un likteņi” – pasākumu apmeklēt aicina filoloģijas doktors Edgars Lāms.

Viens no centrālajiem šī sarīkojuma notikumiem – Jura Kriķa grāmatas “Liepāja. Osta gadsimtu griežos” atvēršana – paredzēts šodien pulksten 15.30.

Šodien konference sākas pulksten 12. Lekciju temati – “Valodu lietojums Liepājā valodas politikas kontekstā”; “Liepāja un Tukums – atbalsta punkti cīņai pret lieliniekiem 1919. gadā”; “Liepājas periods Valentīnas Freimanes biogrāfijā”; “Trešās atmodas vēstures pētniecība”; “Durbes novada cilvēki Latvijas kultūrvēsturē”; “Pēteris Vasks Kurzemes kultūrtelpā”; “Zentas Mauriņas lugas bērniem”.

Savukārt rīt, 25. oktobrī, konferences četras sēdes noritēs dubulti – vienā sēdē uzmanību pievērsīs Norai Kalnai, Harijam Skujam, Andrievam Niedram, nezināmam dzejniekam Alfrēdam Pasaulim, bet otrā sēdē runās par Lejaskurzemes izloksnēm.

Pēcpusdienā savukārt vienā sēdē referēs par Liepājas svarcelšanas vēsturi, par Purmsātu skolotāju Matīsu Vītiņu un arheologu Pēteri Stepiņu, bet otrā sēdē – par kurzemnieku devumu dziedināšanas tradīcijā, par Sventājas bibliotēku un par to, ko kāzās ēd kurzemnieks, un apskatīs vēl citas tēmas.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli