Piektdiena, 24. janvāris Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

Konkursa ”Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” balsojuma līderi Kurzemes reģionā ir Grobiņas, Alsungas, Mērsraga novadu pašvaldības

Konkursa ”Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” balsojuma līderi Kurzemes reģionā ir Grobiņas, Alsungas, Mērsraga novadu pašvaldības
Foto: Publicitātes
29.10.2019 12:43

liepajniekiem.lv

Turpinās iedzīvotāju balsošana Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Valsts reģionālās attīstības aģentūras rīkotā konkursa ”Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” pirmajā kārtā. Noskaidroti iedzīvotāju balsojuma līderi uz 29.oktobri. Kurzemes plānošanas reģionā vadībā ir Grobiņas, Alsungas, Mērsraga, Brocēnu novadu pašvaldības un Ventspils pilsētas pašvaldība, portālu informēja VARAM Reģionālās politikas departamenta vecākā eksperte Ilze Vārpiņa.

Vietnē www.vietagimenei.lv ir jauninājums – ikviens var aplūkot informāciju ar balsojuma starprezultātiem un uzzināt balsojuma līderus. Vēl līdz 4. novembrim iedzīvotāji aicināti nobalsot un sniegt viedokli par, viņuprāt, draudzīgākajām pašvaldībām ģimenēm ar bērniem Latvijā. Lai nobalsotu, jāatver tīmekļvietne www.vietagimenei.lv,  jāautorizējas ar sociālo tīklu kontu vai e-pastu, uz kuru kā atļauja balsot tiek atsūtīta saite balsošanai. Savu balsi var piešķirt vienai līdz trim pašvaldībām. Starprezultāti turpat internetvietnes sākumlapā pieejami ikvienam interesentam arī pirms balsojuma veikšanas. Rezultāti vietnē tiek atjaunoti ik pēc 10 minūtēm.

Patlaban norisinās konkursa pirmā kārta, kurā tiek izvērtēti pašvaldību iesniegtie administratīvie dati (60 % no 1. kārtas vērtējuma), dzimstības dati (10 % no 1. kārtas vērtējuma), kā arī tiek ņemts vērā iedzīvotāju individuālais vērtējums – balsojums (20 % no 1. kārtas vērtējuma), un pašvaldību līdzdalība konkursa informatīvajā kampaņā (10 % no 1. kārtas vērtējuma).

Jau ziņots, ka 2019. gadā konkurss norit trīs kārtās. Vērtēšana tiek veikta piecās pašvaldību grupās – Kurzemes plānošanas reģiona grupa, Latgales plānošanas reģiona grupa, Rīgas plānošanas reģiona grupa, Vidzemes plānošanas reģiona grupa un Zemgales plānošanas reģiona grupa. Konkursa rezultāti tiks paziņoti 16. decembrī svinīgā pasākumā. Kopējais konkursa balvu fonds pašvaldībām šogad ir 115 000,00 eiro. Piešķirtā naudas balva pašvaldībām būs jāizmanto ģimenēm ar bērniem atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai ģimenēm ar bērniem piemērotas vides veidošanai 2020. gadā.            

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)