Pirmdiena, 1. marts Ilgvars, Ivars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Kovids terorizē bērnudārzus; karantīnā 13 audzēkņu grupas

Pašreiz Liepājā Covid-19 infekcijas dēļ sešos bērnudārzos uz laiku slēgtas jeb karantīnā atrodas pavisam 13 audzēkņu grupas. Bez tam slēgta arī viena grupa bērnudārzā “Kāpēcītis”, kur saslimuši visi divus trīs gadus vecie audzēkņi; taču nav skaidrs, tieši kāda infekcija skārusi šīs grupas bērnus, Covid-19 testi šīs grupas personālam negatīvi.

Kovids terorizē bērnudārzus; karantīnā 13 audzēkņu grupas
Foto: pixabay.com
23.02.2021 06:00

Linda Kilevica, Nora Driķe

"Kurzemes Vārds"

Simptomi – pēc testa

Pirmdien bija zināms, ka pašlaik ar Covid-19 inficējušies astoņi Liepājas bērnudārzu audzēkņi, 12 pedagogi, 16 tehniskie darbinieki. Šīs slimības dēļ karantīnā ir “Liepiņas” (viena grupa), “Mazulīša” (divas grupas), “Stārķa” (trīs grupas), “Pasaciņas” (četras grupas), “Saulītes” (viena grupa), “Pienenītes” (divas grupas) bērni un darbinieki, pavēstīja Liepājas Izglītības pārvaldes pārstāve Renāte Meļķe.

Strādāt ir grūti, situācija ir saspringta, “Kurzemes Vārdam” pirmdien atzina “Pasaciņas” vadītāja Zane Zālīte, atzīstot, ka nepavisam nevēlas pašlaik runāt ar presi, turklāt tieši tobrīd notika visu darbinieku testēšana.

Bērnudārzos, kuros parādās “sadrūzmēšanās” ar saslimšanu, veic kolektīvos darbinieku testus, ja ir saslimšana vairākās grupās vai personālā vairākās vietās.

“Pasaciņā” ir 12 grupas, no tām karantīna noteikta četrās. Šajā bērnudārzā kolektīvā darbinieku testēšana veikta jau pagājušajā nedēļā, un vakar, pirmdien, testi veikti atkārtoti. Arī “Stārķī” visiem darbiniekiem testi veikti pagājušajā nedēļā.

“Testus veica 17.februārī, 18.februārī bija zināms par viena darbinieka saslimšanu, bet šis darbinieks strādāja attālināti. 19.februārī simptomi parādījās vēl kādam darbiniekam, un 20.datumā uzzinājām, ka vēl viena grupiņa jātaisa ciet, lai gan visiem darbiniekiem jau bija veikti testi,” situācijas neparedzamību iezīmē Liepājas izglītības pārvaldes pirmsskolas izglītības speciāliste Inga Kārkliņa.

“”Pienenītē” ir slims viens pedagogs – mācību priekšmetu skolotājs, kurš strādāja divās grupās. Tāpēc, lai izslēgtu inficēšanās draudus, karantīna ir noteikta divām grupiņām. “Mazulītī” karantīnā ir divas blakusesošas grupas, šajā bērnudārzā ir tāds plānojums, ka divām grupām ir kopēja liela, uz pusēm sadalīta garderobes telpa. Iespējams, šī ir bijusi vājā vieta – grūti pateikt.”

“Pienenītes” vadītāja Zane Gāliņa: “Protams, ir arī citas slimības, kuru dēļ bērni dažkārt uz bērnudārzu nenāk.

Es teiktu, ka daudzi vecāki baidās veikt bērniem Covid-19 testu, jo tā ir nepatīkama, varbūt pat traumatiska procedūra.

Bet mēs paniku neceļam, pieejam visam ar kritisko domāšanu un ievērojam visus norādījumus.”

Saslimst, nav zināms – ar ko

Savukārt bērnudārzā “Kāpēcītis”, pēc pašreizējās informācijas, saslimšanas iemesls nav kovids.

“Kaut kāda infekcijas slimība ir, pazīmes ir līdzīgas kā kovidam, bet analīzes to neuzrāda ne darbiniekiem, ne bērniem.

Testu veica saslimušās grupiņas darbinieki. Bet, tā kā simtprocentīgi visi grupas bērni trīs četru dienu laikā ir saslimuši, tad Slimību profilakses un kontroles centrs ir rekomendējis noteikt karantīnu desmit dienas (līdz 24. februārim). Man ir ziņas, ka testu veica diviem bērniem, kuriem vecāki to uzskatīja par pareizu darīt. Par pārējiem nezinu – mēs to īsti nevaram ne noteikt, ne kontrolēt, tas ir vecāku lēmums sadarbībā ar ģimenes ārstu,” turpina skaidrot I. Kārkliņa.

Situācija iestādēs pārrunāta ar bērnudārzu vadītājām, nekādi koviddrošības pārkāpumi nav atklāti. I. Kārkliņa: “Mēs nevaram izsekot, kas konkrēti no kaut kurienes infekciju ir atnesis. Tiklab tas var būt kāds darbinieks, tāpat tas var būt arī kāds bērns, kuram varbūt ģimenē ir saskare ar kādu saslimušo, un ne vienmēr ģimene par to informējusi iestādi. Teikt, ka kāds konkrēti kādā gadījumā bijis bezatbildīgs, nevaram. Noskaņa darbinieku vidū nav no labākajām, kā jau tas ir sabiedrībā. Un, kad tas pavisam tuvu pietuvojas, ir smagi.

Vadītājos, iespējams, ir vainas apziņa, ka viņu iestādē tā ir noticis, un ir bezspēcības sajūta.”

Pašlaik ir zināmi arī trīs saslimšanas gadījumi ar Covid-19 Liepājas skolās – inficējies viens pedagogs un divi audzēkņi. Šī iemesla dēļ karantīnā atrodas trīs pedagogi un 12 audzēkņi no Līvupes pamatskolas, no Liepājas Katoļu pamatskolas un no Liepājas 8. vidusskolas, pirmdien informēja R. Meļķe.

Slēdz grupiņas Grobiņā un Priekulē

Priekules novada dome vakar ārkārtas sēdē lēma no šodienas slēgt bērnudārzu “Dzirnaviņas”, kur bija jau pieci inficētie. Grobiņas novadā pašlaik karantīnā ir divas grupas – Dubeņos un Gaviezē.

“Nav variantu, ir jāslēdz,” saka Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska. Viņa pieļauj, ka ir vecāki, kuriem būs sarežģījumi, jo nav kur atstāt bērnus, taču cita risinājuma pašlaik neesot.

Jau pagājušajā nedēļā divas grupas “Dzirnaviņās” slēdza uz karantīnu, jo bērns un darbiniece bija slimi, stāsta Priekules novada izglītības jomas vadītāja Agrita Purviņa.

Pārējām pēc risku izvērtēšanas ļāva strādāt, jo bērni no dažādām grupiņām savā starpā nesatiekas. “Tomēr novadā saslimstība pieaug un vecāki ir kontaktpersonas. Bērniem turklāt saslimšanas pazīmes neparādās,” viņa skaidro.

Zinot, ka divās grupās ir karantīna, ļoti daudzi vecāki piesardzības dēļ nelaida atvases uz dārziņu jau iepriekš, un vakar bija atvesti tikai ap divdesmit bērnu.

A. Purviņa norāda – bijis zināms, ka atsevišķiem bērniem vecāki bija kontaktpersonas. “Bērns nav tieši saskāries ar slimo, viņš sanāk kontaktpersonas kontaktpersona. Mēs jau līdz šim esam aicinājuši bērnus uz bērnudārzu nelaist, ja vecāks ir kontaktpersona. Taču vecāki uzreiz var nezināt, ka ir kontaktējušies ar saslimušo,” viņa saka.

PII “Dzirnaviņas” vadītāja Ina Dalbiņa pastāsta, ka pēc laboratoriskām analīzēm zināms, ka inficējušies ir četri darbinieki un viens bērns. “Ierobežojošos pasākumus ievērojam kopš Ziemassvētkiem,” viņa stāsta.

“Mēs esam darījuši, kas bijis mūsu iespējās, – izolēšana, dezinfekcija, maskas, digitālie termometri. Jau vairākas nedēļas bērni no grupām nepārvietojās pa iestādi. Taču bērni no vienas ģimenes apmeklē vairākas grupiņas.”

Grobiņas novada domes Izglītības, kultūras un sociālo pakalpojumu komitejas priekšsēdētāja Ginta Kampare atklāj, ka slimība skārusi PII “Ūdelīte” un Medzes “Čiekuriņu”.

“Ūdelītes” vadītājs Oskars Rudovskis pastāsta, ka divās grupiņās Dubeņos un Gaviezē ir pa vienam ar Covid-19 inficētam bērnam.

“Agrāk mazi bērni tā neslimoja, bet nu no piektdienas līdz pirmdienai ir divi apstiprināti gadījumi. Divas grupiņas ir slēgtas uz 14 dienām, citādi nemaz nedrīkst būt,” viņš atzīmē.

“Grupās, kuras strādā, maksimāli notiek visi drošības pasākumi, neko vairāk pastiprināt nav iespējams. Karantīnā ir arī bērni no otras grupas, jo viņi braukuši ar inficēto vienā autobusā, tāpat autobuss ir uz bremzēm, jo šoferis karantīnā,” saka iestādes vadītājs. Bērnudārza vadība strādājot uz maiņām, lai mazinātu riskus.

“Mums ir saslimusi viena skolotāja,” pastāsta “Čiekuriņa” vadītāja Agija Admidiņa. “Agri no rīta viņa satikusies tikai ar pieciem bērniņiem, kuri tagad ir kontaktpersonas. Nevienu citu viņa nesatika, jo jutās slikti un devās mājās.”

Sazinoties ar SPKC, nolemts, ka grupa turpina darbu, jo skolotājai piektdiena bija brīvdiena, līdz ar to viņai trīs dienas nav bijis saskarsmes ar bērniem un kolēģiem. Novada pašvaldība nodrošinājusi iestādes ar eksprestestiem, kurus veiks bērnudārza darbinieki.

41 komentāri

2021-02-23 07:46

Ohaijo: Un par Paurupi neviena vārda?

2021-02-23 07:53

111: Un kā ar privātajiem dārziņiem? Tur nekas nenotiek? Vai par tiem vienkārši neinformē?

2021-02-23 08:39

padomā: Lūk arī atbilde uz jautājumu, kur tāds skaits Liepājā ar saslimušajiem? Atkal jau bērnu dārzi. Vai nav pietiekams arguments, lai šos perēkļus slēgtu? Visi Liepājas iedzīvotāji tiek pakļauti riskam saslimt, dēļ kāda(das) lēmuma nepieņemšanas un nolaidības. Liepāja ar paceltu galvu ierindojas Latvijas augšpusē saslimušo skaita ziņā, un tas nav patīkami. Kur skatās pašvaldības un kādēļ nepieņem mērus?

2021-02-23 08:53

Krizdole: Kā ar bērnu namu?

2021-02-23 08:57

Piekrītu: Padomā teiktajam!!!

2021-02-23 09:32

Sabrina: 1. Ieviest VISOS bērnudārzos personāla dienu maiņu darbu, lai mazinātu risku,-ja saslimst viena, ir otra, kas var strādāt.
2. Ieviest stingrāku izvērtējumu bērnu apmeklējumā, lai to šobrīd apmeklē tikai tiešām obligāta darba dēļ, nevis kā tagad-daudzi vecāki nestrādā vai atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā. Saudzēsim sevi un citus!

2021-02-23 09:32

NoFx: Rakstā tak teikts,ka nav zināms ar ko ir slimi bērni..

2021-02-23 09:35

tiešām, Padomā: padomā, un bērnudārzos iet bērni no 1000+ ģimenēm, kuras daudzas vazājas, ciemojas, tusē un testus ne sev, ne bērniem neveic. Dīvaini, ka b.d. tik ilgi turējušies. bet vadzim ir tendence lūzt.

2021-02-23 09:39

Kaimiņš: Un par šo super vieglo darbu valdība mūs atalgoja ar 300eur piemaksu no kuras reāli saņēmām 150 eur!!Sanāk par to ka strādājam infekcijas riska grupā saņemam aptuveni 50 centus dienā!PALDIES par lielisko atbalstu......

2021-02-23 10:01

3000: Dīvaini, ka vecāki netiek informēti par to, ka grupiņā ir saslimis skolotājs, kas automātiski pagarina pašizolācijas termińu bērnam. Nepatīkami, ka par to ir jāuzzin pa pakšiem. Bezatbildìgi no dārziņa vadītājas puses.

2021-02-23 10:10

Tante@: 3000

Pilnigi pareizi

2021-02-23 10:34

S kumji paliek: iekāpiet vispirms to vadītāju kurpēs, noejiet to ceļu, ko viņas tagad iet, un tad te ņerkstiet .... kontaktpersonas vispār izziņo un laiku nosaka SPKC

2021-02-23 10:42

3000: Un no Spkc nedēļu ne ziņas, ne miņas.

2021-02-23 10:50

Buba: Kapēc nav rakstīts par b/d "Sprīdītis"? Tur taču arī audzīte saslima ar covid

2021-02-23 10:51

meitene42: Būs testi, būs saslimušie. Nebūs testu, nebūs saslimušo

2021-02-23 11:22

p.s.: Strādāju pii, ne kā audzinātāja, bet kontaktā ar bērniem, riskēju inficēties, bet nekādu piemaksu vēl neesmu saņēmusi. (pat mistiskos 300 uz papīra)

2021-02-23 11:28

111: Sabrīna: maiņai jānotiek ik pēc vismaz 3 dienām, lai audzinātāja nebūtu teorētiskā kontaktpersona. Jo kontaktpersonas rēķina pēc teorijas - pirmā simptomu diena mīnus divas dienas. Bet - tas, ka varētu kādu apslimdināt jau pirms oficālās simptomu dienas, nevienu neinteresē. Jo varbūt infekciozs palicis jau pirms tam, jo ātrāk ir bijuši simptomi, kam nav pievērsis uzmanību.


Trakākais skats, kas ir redzēts, ka bērnudārzniekus pēc tam aizved pie vecvecākiem ciemos. pa taisno no dārziņa. Ar tekstu - bet bērns gribēja un nebijām ilgāk par 15 minūtēm...

2021-02-23 11:29

visu redz: Ak vai,nu tiešam traki iet.

2021-02-23 11:58

Haris: Nu vienkārši pasakaini,jo,izrādās,pastāv arī neskaitāmas citas slimības vai kaites.Man šķiet,ka arī sāpošs zobs jāpielīdzina Covidam un tad jau atliek vien meklēt skaitīkļus(tos ar kauliņiem)!

2021-02-23 12:10

Mazjēga: Raksta tekstā: Tiklab tas var būt kāds darbinieks, tāpat tas var būt arī kāds bērns, kuram varbūt ģimenē ir saskare ar kādu saslimušo, un ne vienmēr ģimene par to informējusi iestādi. Teikt, ka kāds konkrēti kādā gadījumā bijis bezatbildīgs, nevaram." Kopš kura laika par COVID POZITĪVU esamību ģimenē/darbiniekam informē "VAINĪGAIS"? To JĀVEIC konkrētam dienestam!!! Kurš no visiem (bērnu dārzs, vecāki, atbildīgā institūcija) ir ATBILDĪGS par notiekošo valastī/reģionā? Tikmēr kamēr konkrētā institūcija neuzņemsies atbildību - tikmērs mēs visi būsim vainīgi par COVID izplatību valstī!!!

2021-02-23 12:19

tomats: Tak katru gadu šajā laikā bērni slimoja pustukšas grupiņas bija, neviens tāpēc neko neslēdza, visi tākā no mēnes nokrituši, pirmo reizi bēni slimo vai zin.

2021-02-23 12:32

PrieKulis: Nav ko brīnīties, ka Priekulē tik ļoti slimo ar Covid. Ieejiet jebkurā no Priekules nedaudzajiem veikaliem. Tur netiek kontrolēts nekas - ne apmeklētāju daudzums veikalā, ne distance. Stāv rindā pie kases viens aiz otra labi, ja 20 cm attālumā. Padomā tik aizrādīt par distances neievērošanu un aicinājumu nedaudz atkāpties, saņemsi tādu pārmetumu lekciju. Riebjas apmeklēt vietējos veikalus.

2021-02-23 12:33

111: Mazjēga - tev tiešām maza jēga, ja uzskati, ka kāda insitūcija var būt vainīga pie tā, kas notiek. Tikai un vienīgi mēs katrs pats esam atbildīgi. Insitūcijas var norādīt, sodīt, ierobežot, likt, mācīt... Bet bļin, pirms covid vairums pat rokas nemācēja nomazgāt un arī tagad apslapina nevis mazgā. Vai tas ir normāli, ka pieaugušajiem un bērniem tas ir kā pārsteigums, ka rokas jāmazgā? Par covid esamību jāinformē ir uzņēmumam nu jau... tikai slēpj. "Negrib izraisīt paniku". Īpaši privātie dārziņi. Jo tak... daļa bērnu nenāks un naudiņa zudīs.

Tas ka dārziņi ir pilni, cilvēki viesojas viens pie otra un visiem liekas, ka viņi ir zinošāki un gudrāki - nu neviena institūcija to neizmainīs. Pasekojat līdz sporta nodarbībām, kaimiņiem un redzēsiet, kur mūs problēmas ceļas. Jo katrs domā tikai par sevi. Un bērni neprot distancēties. Kā arī vecāki neprot atteikt saviem bērniem. Par jauniešiem, kuri bez kontroles klīst, vispār nerunāsim. Kaut gan pieauguši ir tādi paši - pilni krūmi ar alus dzērājiem - vīri savācas kopā iedzert. Par tusiņiem mājās un automašīnās nemaz nerunājot.

2021-02-23 12:52

fakts: Bet kur problēma,es par Priekules veikaliem?Nofilmējiet,vai zinojiet Liepājas policijai un veikali uz nedēļu slēgti+lieli sodi atbildīgajiem!

2021-02-23 13:17

Z.B.: Slinkums lasīt komentārus,bet laikam jau atkal ir par ko šūmēties!

2021-02-23 13:38

to 111: Cienījamais 111! Neuzskatu, ka institūcija vainīga pie tā kas notiek, bet gan pie tā, ka NEZIŅO par saslimušajiem vajadzīgajām institūcijām/ personā.

2021-02-23 13:44

111: Nav jāziņo par visiem gadījumiem cilvēkiem, kurus tas neskar. Vai ne? Ja ir izplatīšanās iestādes iekšienē vai ir bijis kontakts - tikai tad ir jāziņo. Jo bez nepieciešamības, personas datus un slimību nedrīkst nemaz tā izpaust. Jāsāk izziņot visiem tikai tad, ja slimība sāk nekontrolēti izpausties. Savādāk - tikai kontaktpersonām. Ja jūs saslimtu, diez vai gribētu, lai par konkrēti jums zinātu visi apkārtējo māju iedzīvotāji. Vai ne? Bez bez konkrētas norādes, kurš tas ir, tādam paziņojumam nav jēgas. Nav jābūt gaišreģim, lai zinātu, ka katra iestāde ir riska faktors. Un ja tas dikti uztrauc, nevajag bērnus vest uz dārziņu, nevis jāgaida, kad saņems info, ka covid tur ir. Ja vēl kur nav, tad būs.

2021-02-23 13:45

dewy: Paslimos ,izslimos un dzīvos tālāk.

2021-02-23 14:07

Zinitis: Aizbrauciet kāds us Stārķi, paskatās kas tur notiekas. Kaut kādi 1. celtniecibas darbi, 2. Visi strādnieki strādā bez maskām. Vēl interesantāki no kuras pilsētas viņi vispār ir,

2021-02-23 14:11

Bmw homoseksuāļu biedriba: Visi apkārt saslimst, bet kā nevienu nezinu tā nezinu, es arī neko neievērojot vēl nēsmu paķēris, tad jau nemaz nav tik lipīgs kā saka.

2021-02-23 14:29

meitene42: Bailes, bailes, nāves bailes...! Ak, šīs kalpa dvēseles...!

2021-02-23 15:26

Hi!: Tūlīt atskries Kovids Koronovočs ar pletni un kalašņikovu, terorizēs arī visus pieaugušos, kā arī apēdīs bērnu puzdienas! Tumsonība sit augstu vilni, baidieties veseli, kas jums liedz, vieglāk pakļaut un manipulēt, tikai lieciet mierā tos kuri nevēlas... ;-))

2021-02-23 16:19

Padomā: Reāli kaitinoša persona tu "meitene42". Droši Gobzemja piekritēja vai piekritējs. Izskan vienmēr nievājoši un aizskaroši komentāri, bet vajag atcerēties, ka ar šo vīrusu saslimst cilvēki katru dienu un kāds arī letāli.

2021-02-23 17:03

meitene42: To "Padomā". Neesmu ne Gobzema piekritēja, ne arī aitiņa, kas paklausīgi soļo lopkautuves virzienā. Piedzimu kā brīvs cilvēks, vēlos tāds būt un arī nomirt, ar ko manā skatījumā viss nebeidzas. Un turpinājums atkarīgs no mūsu izvēles. Lūk, tas arī ir spēka avots. Vergi vairāk nekā savus apspiedējus ienīst brīvus cilvēkus

2021-02-23 17:19

nē nu jā: Interesanti, cik procenti bērnudārza darbinieku Liepājā ir gatavi potēties? Valstī esot tikai 30%. Izglītotība spiežas ārā pa visām vīlēm.

2021-02-23 17:56

Jak: Meitene24: kā mo kuras puses skatās. Gobzema aitas ir un paliek aitas - kas nedomā ar galvu, bet bliež citu teikto. NORMĀLU cilvēku neapspiež maskas un cieņa pret savu un citu cilvēku veselību. Aitas bliež pofigismā pret visiem blējot "esmu brīvs" un ar šaurpieri sitoties pret sētas sienām. Tu nezini kas ir brīvība. Jo ne jau likumi un maskas to ierobežo. Bet katra stulbums

2021-02-23 19:21

meitene42: Maskas no vīrusiem neaizsargā. Tās traucē organisma apgādi ar skābekli, liek ieelpot atpakaļ fizioloģiskajos un bioķīmiskajos procesos radušos atkritumus, rada nepārtrauktu diskomforta sajūtu. Maskas patiesībā ir personiskās gāzes kameras un ir nopietns drauds cilvēka veselībai. Maskas ir verdzības simbols. Tās, bez šaubām , ir arī ienesīgs bizness. Noziedzīgi noteikumi neapšaubāmi ierobežo cilvēka brīvību. Vergu dvēselēm, protams, šī cilvēka pamatvajadzība nav vajadzīga

2021-02-23 22:33

Kaņepe: Meitene42, Tu tiešām esi superdumja!

2021-02-24 00:10

Neticīgais: Meitene 42,tu vienmēr esi super savos komentāros,neklausies tos kovidapmāktos viņi māk tikai vaukšķēt...

2021-02-24 00:32

Neticīgais: Saslimst, nav zināms – ar ko.“Kaut kāda infekcijas slimība ir, pazīmes ir līdzīgas kā kovidam, bet analīzes to neuzrāda ne darbiniekiem, ne bērniem.

Bet ja tas nav covids,diez kas tad tā varētu būt par slimību???
Nu tiešām smieklīgi...

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz