Sestdiena, 29. februāris

Krievijas jaunais ģenerālkonsuls: “Mums ir cits viedoklis”

Krievijas jaunais ģenerālkonsuls: “Mums ir cits viedoklis”
"Mēs neprasām, lai mūs mīl, taču kaimiņiem, manuprāt, vienam otrs ir jāciena un jādzīvo mierā," pauž Krievijas Federācijas jaunais ģenerālkonsuls Aleksejs Belonosovs. (Foto: Egons Zīverts)
14.02.2020 07:00

Ilze Ozoliņa

"Kurzemes Vārds"

Liepājā darbu sācis Krievijas Federācijas jaunais ģenerālkonsuls Aleksejs Belonosovs, kurš iepriekš ilgus gadus strādājis dažādos amatos Krievijas diplomātiskajās pārstāvniecībās Latīņamerikas valstīs.

Līdz iecelšanai jaunajā amatā A. Belonosovs Latviju nav apmeklējis ne reizi. Jautāts, ko viņš zinājis par šo valsti, ģenerālkonsuls skaidro – esot zinājis, ka Ventspils bija lielākā naftas un naftas produktu osta Padomju Savienībā. “Protams, zināju par dzintaru, daudz biju lasījis par Baltijas jūru, kāpām un priedēm. Zināju, ka Baltijas republikas Padomju Savienībā bija kā PSRS fasāde un seja. Mana sieva, kura savulaik bija sporta meistare peldēšanā, Rīgā piedalījusies treniņnometnēs. Viņa bija pilnīgā sajūsmā par Rīgu. Un kurš gan nezina “Rīgas balzamu”!

Liepājā A. Belonosovs ieradies pagājušā gada 14. decembrī, savukārt oficiāli ģenerālkonsula amatā viņš stājies šī gada 15. janvārī. Mūsu pilsēta iepatikusies gan viņam, gan arī viņa dzīvesbiedrei. Liepāju ģenerālkonsuls raksturo kā skaistu pilsētu ar savu īpašo atmosfēru. Ņemot vērā, ka apbūvē ir dažādu arhitektonisko stilu daudzveidība, sākot no cara laikiem līdz mūsdienām, ieskaitot padomju laiku būves, esot sajūta, ka kādreiz šeit jau ir būts, pauž ģenerālkonsuls.

“Visu šo laiku kabinetā neesmu sēdējis, bet gan aktīvi centies iepazīties ar cilvēkiem un vietu, kur man jāstrādā,” pastāsta A. Belonosovs. Kā vienu no svarīgākajiem saviem pienākumiem viņš min nepieciešamību Kurzemē turpināt sakārtot un atjaunot Otrajā pasaules karā kritušo karavīru apbedījumus. Lai pārrunātu šo jautājumu, ģenerālkonsuls jau ticies ar Saldus un Priekules novada pašvaldību vadītājiem, kā arī plāno dažādus jautājumus apspriest arī ar Liepājas domes priekšsēdētāju un Ventspils mēru.

Krievijas ģenerālkonsula funkcijas un pienākumi faktiski nav mainījušies kopš 18. gadsimta, proti, primārais uzdevums joprojām ir aizstāvēt Krievijas pilsoņu intereses. A. Belonosovs salīdzina savu konsula patentu (dokuments, kas apliecina konsula pilnvaras, I.O.) ar to dokumentu, ko imperatore Katrīna II izdevusi pirmajam konsulam Liepājā (tolaik Libavā), Leipcigā, Kēnigsbergā, Lībekā un Ķīlē majoram H. Šicam 1783. gadā.

A. Belonosova konsulārajā apgabalā ietilpst Liepāja, Ventspils, Aizputes, Alsungas, Brocēnu, Dundagas, Durbes, Grobiņas, Kuldīgas, Mērsraga, Nīcas, Pāvilostas, Priekules, Rojas, Rucavas, Saldus, Skrundas, Talsu, Vaiņodes un Ventspils novadi.

Viens no ģenerālkonsula uzdevumiem ir veicināt tirdzniecības sakarus. Jautāts, kā to panākt situācijā, kad joprojām ir spēkā Eiropas Savienības noteiktās ekonomiskās sankcijas pret Krieviju, A. Belonosovs pauž: “No vienas puses, jautājums ir sarežģīts, no otras puses, vienkāršs. Esam gatavi darīt visu, kas nepieciešams, manuprāt, bumba ir Latvijas varas pusē, lai uzlabotu situāciju, vienkārši nepieciešama politiskā griba. Man ir tāda sajūta. Ne velti mēs sākām ieguldīt ļoti lielu naudu savu ostu attīstībā Visockā un Ustjulgā, taču agrāk mūsu importa un eksporta kravas galvenokārt tika sūtītas caur Baltijas valstīm. Tā ir sanācis, ka esam kaimiņi. Mēs neprasām, lai mūs mīl, taču kaimiņiem, manuprāt, vienam otru ir jāciena un jādzīvo mierā. Mums ir vairāk iespēju, jo valsts ir daudz lielāka, teiksim, novirzīt kravas uz citurieni. Latvijai diemžēl laikam šādu iespēju nav. Protams, tā var mēģināt kravu plūsmu diferencēt, bet atkārtošos – mūsu tēze ir labāk dzīvot mierā.”

Vērtēt pašreizējās Krievijas – Latvijas attiecības ģenerālkonsuls atturējās, vien norādīja, ka ir lietas kursā par Latvijas ārlietu ministrijas nostāju.

Proti, janvāra nogalē Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzrunā Saeimas ārpolitikas debatēs norādīja, ka attiecībās ar Krieviju Latvija ietur divu ceļu politiku – dialogu un atturēšanu. Tāpat viņš atzīmēja, ka “mēs nevaram ignorēt Krievijas karaspēka koncentrāciju Kaļiņingradā un Krievijas Rietumu militārajā apgabalā. Tā ir izteikta Krievijas spēka demonstrācija.

Ministrs arī pauda, ka Latvija nosoda Krievijas amatpersonu un propagandas centienus attaisnot Staļina agresīvo un noziedzīgo pirmskara diplomātiju.

“Mums gluži vienkārši ir cits viedoklis,” par Latvijas ārlietu ministru Saeimas ārpolitikas debatēs saka A. Belonosovs.

Vizītkarte

Aleksejs Belonosovs

> Dzimis 1962. gada 23. oktobrī Pervouraļskā, Sverdlovskas apgabalā.

> Krievijas federācijas ģenerālkonsuls Liepājā.

> 1990. gadā absolvējis Maskavas valsts starptautisko institūtu.

> Laika posmā no 1990. līdz 2010. gadam strādājis dažādos amatos Krievijas diplomātiskajās pārstāvniecībās Latīņamerikas valstīs.

> No 2010. līdz 2019. gadam strādājis par vecāko, galveno padomnieku Krievijas Ārlietu ministrijas kadru departamentā.

> Pārvalda spāņu un angļu valodu.

> Precējies.

21 komentāri

2020-02-14 07:26

Pret: Pļūtina pakalpiņš!Kāpēc par tādu jāraksta??

2020-02-14 08:56

Pareizais viedoklis: Krievija vienmēr savu ''mums ir cits viedoklis'' uzskata par vienīgi patiesi pareizo. Citus viedokļus tā neņem vērā un neuzklausa.

2020-02-14 09:03

Leons: Atbrauc un sāk jau ar basņu par fasādi padomju laikā. Cik apdalītam jābūt, lai to kā nolaida un izķēmoja Baltiju padlaikos vēl nosauktu par fasādi. Mums atsūtījuši kārtējo kultūras nesēju. Cerams zin, ka grāmat domāta lasīšanai un vāze puķu turēšanai.

2020-02-14 09:24

Kārlis B.: Nu nezinu,nezinu-vai šim te vispār būtu jābūt.Viens lieks krievs vairāk.Vai nav pietiekoši to,kuri jau šeit zīmējās.Krievu pensionāriem divas pensijas,bet vai tas ir godīgi.Cik ilgi te ar viņiem paijāsies!?

2020-02-14 09:30

Lepnajai: Leon, pastāsti, cik skaista un cilvēkiem bagāta Liepāja ir tagad, bet es pasmiešos

2020-02-14 09:33

Vecaistēvs: Hitleram arī bija viedoklis

2020-02-14 10:01

ej: daudziem Latvijas pilsoņiem arī ir citādāks viedoklis,nekā Latvijas valdībai,tikai mūsu valdībai par tautu nospļauties

2020-02-14 10:15

Ledus: Liepāja ir daudz skaistāka nekā tajos laikos, bet visādu Liepājai un Latvijai nepiederīgu subjektu aizvien daudz, lai arī mazāk kā toreiz. Konsuls varētu aktīvi pievērsties repatriācijas jautājumiem.

2020-02-14 10:53

Amerikāņu spiegs: Un par citu viedokli mums stāsta valsts pārstāvis, kuras valsts televīzija veido oficiālos sižetus par ASV laboratorijām Baltijas valstīs, lai ar nāvējošiem vīrusiem iznīcinātu Krieviju?

2020-02-14 11:00

Tavs vārds: Viss vienkārsi ,izvācaties no Krimas,atcels sankcijas !

2020-02-14 11:34

Lomiks: Krievija,sūdu čupa.

2020-02-14 12:13

braucējs: Krievijai vienmēr ir savādāks viedoklis kā pārējai pasaulei. Tikai to viedokli skaidrā nesaprast...

2020-02-14 12:16

Jurītis: Sihenes komentētājiem pasviests labs kumos!

2020-02-14 13:24

super: Nesen biju ekskursijā uz Kaļiņingradu,esmu sajūsmā. Starp citu uz turieni vīza nav vajadzīga.Sanak ka tomēr sadarbojamies ar Krieviju un tas ir jauki .Lai veicas konsulam.

2020-02-14 14:01

Aculiecinieks: Kantainais jau šorīt stāvēja pie durvīm lai barinam roku nobučotu.

2020-02-14 14:58

fuj: kārlis un lomiks-mudaks!!!!!!!!!!!!!!

2020-02-14 16:38

ONTŪNS: Kād'\a sakarā jāpublicē ka'da stulba Svešas valsts iedzīvotāja debilo viedokli ??

2020-02-14 16:45

ONTŪNS: ES 1964 gadā dzimis Neliekas ka es TIK briesmīgi izskatos KOŽ VECĪTIS .Valodas zina SPĀŅU ar vārdnīcu ANGĻU apmēram saprot.

2020-02-14 21:53

xt: Ja jau visi tie pieminekļi ir tik vērtīgi, tad lai bagātā Krievija arī viņus uztur, kam vajadzīgs, kaut kāds norādītājs un kontrolētājs? Vai tad krieviem, kāds Latvijā dara pāri? No kā tad tik daudz miljonāru ir tieši krievi? Un vispār kāpēc Liepājā vajadzīgs tāds konsulāts.... Tik mazā Valstī ar tik maz iedzīvotājiem pietiktu ar vienu Rīgā! Bet par fasādi nosaukt Latviju vispār ir pilnīga nekaunība.....

2020-02-16 17:50

Jaunliepāja: Nu nepatīk ,laikam Latvijā, Krievijas atsevišķais viedoklis! Kāpēc? Tāpēc ka visu laiku melo, acīs skatīdamies! Līgums par Kēnigsbergu beidzās 1995.gadā. Krievija arvien vēl okupē Kēnigsbergu. Angļi no Honkongas ,kad beidzās līgums, aizgāja! Krievija bija Ukrainas garants ka robežas netiks mainītas,lai tik likvidē atomraķetes. Ukraiņi likvidēja. Nu un rezultāts visiem redzams. Nu kā lai tic tik īpatnējam kaimiņam? Ar smaidu uz lūpām, čurā uz galvas un stāsta ka tas ir silts lietutiņš!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli