Svētdiena, 9. augusts Madara, Genoveva
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Krievijas jaunais ģenerālkonsuls: “Mums ir cits viedoklis”

Krievijas jaunais ģenerālkonsuls: “Mums ir cits viedoklis”
"Mēs neprasām, lai mūs mīl, taču kaimiņiem, manuprāt, vienam otrs ir jāciena un jādzīvo mierā," pauž Krievijas Federācijas jaunais ģenerālkonsuls Aleksejs Belonosovs. (Foto: Egons Zīverts)
14.02.2020 07:00

Ilze Ozoliņa

"Kurzemes Vārds"

Liepājā darbu sācis Krievijas Federācijas jaunais ģenerālkonsuls Aleksejs Belonosovs, kurš iepriekš ilgus gadus strādājis dažādos amatos Krievijas diplomātiskajās pārstāvniecībās Latīņamerikas valstīs.

Līdz iecelšanai jaunajā amatā A. Belonosovs Latviju nav apmeklējis ne reizi. Jautāts, ko viņš zinājis par šo valsti, ģenerālkonsuls skaidro – esot zinājis, ka Ventspils bija lielākā naftas un naftas produktu osta Padomju Savienībā. “Protams, zināju par dzintaru, daudz biju lasījis par Baltijas jūru, kāpām un priedēm. Zināju, ka Baltijas republikas Padomju Savienībā bija kā PSRS fasāde un seja. Mana sieva, kura savulaik bija sporta meistare peldēšanā, Rīgā piedalījusies treniņnometnēs. Viņa bija pilnīgā sajūsmā par Rīgu. Un kurš gan nezina “Rīgas balzamu”!

Liepājā A. Belonosovs ieradies pagājušā gada 14. decembrī, savukārt oficiāli ģenerālkonsula amatā viņš stājies šī gada 15. janvārī. Mūsu pilsēta iepatikusies gan viņam, gan arī viņa dzīvesbiedrei. Liepāju ģenerālkonsuls raksturo kā skaistu pilsētu ar savu īpašo atmosfēru. Ņemot vērā, ka apbūvē ir dažādu arhitektonisko stilu daudzveidība, sākot no cara laikiem līdz mūsdienām, ieskaitot padomju laiku būves, esot sajūta, ka kādreiz šeit jau ir būts, pauž ģenerālkonsuls.

“Visu šo laiku kabinetā neesmu sēdējis, bet gan aktīvi centies iepazīties ar cilvēkiem un vietu, kur man jāstrādā,” pastāsta A. Belonosovs. Kā vienu no svarīgākajiem saviem pienākumiem viņš min nepieciešamību Kurzemē turpināt sakārtot un atjaunot Otrajā pasaules karā kritušo karavīru apbedījumus. Lai pārrunātu šo jautājumu, ģenerālkonsuls jau ticies ar Saldus un Priekules novada pašvaldību vadītājiem, kā arī plāno dažādus jautājumus apspriest arī ar Liepājas domes priekšsēdētāju un Ventspils mēru.

Krievijas ģenerālkonsula funkcijas un pienākumi faktiski nav mainījušies kopš 18. gadsimta, proti, primārais uzdevums joprojām ir aizstāvēt Krievijas pilsoņu intereses. A. Belonosovs salīdzina savu konsula patentu (dokuments, kas apliecina konsula pilnvaras, I.O.) ar to dokumentu, ko imperatore Katrīna II izdevusi pirmajam konsulam Liepājā (tolaik Libavā), Leipcigā, Kēnigsbergā, Lībekā un Ķīlē majoram H. Šicam 1783. gadā.

A. Belonosova konsulārajā apgabalā ietilpst Liepāja, Ventspils, Aizputes, Alsungas, Brocēnu, Dundagas, Durbes, Grobiņas, Kuldīgas, Mērsraga, Nīcas, Pāvilostas, Priekules, Rojas, Rucavas, Saldus, Skrundas, Talsu, Vaiņodes un Ventspils novadi.

Viens no ģenerālkonsula uzdevumiem ir veicināt tirdzniecības sakarus. Jautāts, kā to panākt situācijā, kad joprojām ir spēkā Eiropas Savienības noteiktās ekonomiskās sankcijas pret Krieviju, A. Belonosovs pauž: “No vienas puses, jautājums ir sarežģīts, no otras puses, vienkāršs. Esam gatavi darīt visu, kas nepieciešams, manuprāt, bumba ir Latvijas varas pusē, lai uzlabotu situāciju, vienkārši nepieciešama politiskā griba. Man ir tāda sajūta. Ne velti mēs sākām ieguldīt ļoti lielu naudu savu ostu attīstībā Visockā un Ustjulgā, taču agrāk mūsu importa un eksporta kravas galvenokārt tika sūtītas caur Baltijas valstīm. Tā ir sanācis, ka esam kaimiņi. Mēs neprasām, lai mūs mīl, taču kaimiņiem, manuprāt, vienam otru ir jāciena un jādzīvo mierā. Mums ir vairāk iespēju, jo valsts ir daudz lielāka, teiksim, novirzīt kravas uz citurieni. Latvijai diemžēl laikam šādu iespēju nav. Protams, tā var mēģināt kravu plūsmu diferencēt, bet atkārtošos – mūsu tēze ir labāk dzīvot mierā.”

Vērtēt pašreizējās Krievijas – Latvijas attiecības ģenerālkonsuls atturējās, vien norādīja, ka ir lietas kursā par Latvijas ārlietu ministrijas nostāju.

Proti, janvāra nogalē Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzrunā Saeimas ārpolitikas debatēs norādīja, ka attiecībās ar Krieviju Latvija ietur divu ceļu politiku – dialogu un atturēšanu. Tāpat viņš atzīmēja, ka “mēs nevaram ignorēt Krievijas karaspēka koncentrāciju Kaļiņingradā un Krievijas Rietumu militārajā apgabalā. Tā ir izteikta Krievijas spēka demonstrācija.

Ministrs arī pauda, ka Latvija nosoda Krievijas amatpersonu un propagandas centienus attaisnot Staļina agresīvo un noziedzīgo pirmskara diplomātiju.

“Mums gluži vienkārši ir cits viedoklis,” par Latvijas ārlietu ministru Saeimas ārpolitikas debatēs saka A. Belonosovs.

Vizītkarte

Aleksejs Belonosovs

> Dzimis 1962. gada 23. oktobrī Pervouraļskā, Sverdlovskas apgabalā.

> Krievijas federācijas ģenerālkonsuls Liepājā.

> 1990. gadā absolvējis Maskavas valsts starptautisko institūtu.

> Laika posmā no 1990. līdz 2010. gadam strādājis dažādos amatos Krievijas diplomātiskajās pārstāvniecībās Latīņamerikas valstīs.

> No 2010. līdz 2019. gadam strādājis par vecāko, galveno padomnieku Krievijas Ārlietu ministrijas kadru departamentā.

> Pārvalda spāņu un angļu valodu.

> Precējies.

21 komentāri

2020-02-14 07:26

Pret: Pļūtina pakalpiņš!Kāpēc par tādu jāraksta??

2020-02-14 08:56

Pareizais viedoklis: Krievija vienmēr savu ''mums ir cits viedoklis'' uzskata par vienīgi patiesi pareizo. Citus viedokļus tā neņem vērā un neuzklausa.

2020-02-14 09:03

Leons: Atbrauc un sāk jau ar basņu par fasādi padomju laikā. Cik apdalītam jābūt, lai to kā nolaida un izķēmoja Baltiju padlaikos vēl nosauktu par fasādi. Mums atsūtījuši kārtējo kultūras nesēju. Cerams zin, ka grāmat domāta lasīšanai un vāze puķu turēšanai.

2020-02-14 09:24

Kārlis B.: Nu nezinu,nezinu-vai šim te vispār būtu jābūt.Viens lieks krievs vairāk.Vai nav pietiekoši to,kuri jau šeit zīmējās.Krievu pensionāriem divas pensijas,bet vai tas ir godīgi.Cik ilgi te ar viņiem paijāsies!?

2020-02-14 09:30

Lepnajai: Leon, pastāsti, cik skaista un cilvēkiem bagāta Liepāja ir tagad, bet es pasmiešos

2020-02-14 09:33

Vecaistēvs: Hitleram arī bija viedoklis

2020-02-14 10:01

ej: daudziem Latvijas pilsoņiem arī ir citādāks viedoklis,nekā Latvijas valdībai,tikai mūsu valdībai par tautu nospļauties

2020-02-14 10:15

Ledus: Liepāja ir daudz skaistāka nekā tajos laikos, bet visādu Liepājai un Latvijai nepiederīgu subjektu aizvien daudz, lai arī mazāk kā toreiz. Konsuls varētu aktīvi pievērsties repatriācijas jautājumiem.

2020-02-14 10:53

Amerikāņu spiegs: Un par citu viedokli mums stāsta valsts pārstāvis, kuras valsts televīzija veido oficiālos sižetus par ASV laboratorijām Baltijas valstīs, lai ar nāvējošiem vīrusiem iznīcinātu Krieviju?

2020-02-14 11:00

Tavs vārds: Viss vienkārsi ,izvācaties no Krimas,atcels sankcijas !

2020-02-14 11:34

Lomiks: Krievija,sūdu čupa.

2020-02-14 12:13

braucējs: Krievijai vienmēr ir savādāks viedoklis kā pārējai pasaulei. Tikai to viedokli skaidrā nesaprast...

2020-02-14 12:16

Jurītis: Sihenes komentētājiem pasviests labs kumos!

2020-02-14 13:24

super: Nesen biju ekskursijā uz Kaļiņingradu,esmu sajūsmā. Starp citu uz turieni vīza nav vajadzīga.Sanak ka tomēr sadarbojamies ar Krieviju un tas ir jauki .Lai veicas konsulam.

2020-02-14 14:01

Aculiecinieks: Kantainais jau šorīt stāvēja pie durvīm lai barinam roku nobučotu.

2020-02-14 14:58

fuj: kārlis un lomiks-mudaks!!!!!!!!!!!!!!

2020-02-14 16:38

ONTŪNS: Kād'\a sakarā jāpublicē ka'da stulba Svešas valsts iedzīvotāja debilo viedokli ??

2020-02-14 16:45

ONTŪNS: ES 1964 gadā dzimis Neliekas ka es TIK briesmīgi izskatos KOŽ VECĪTIS .Valodas zina SPĀŅU ar vārdnīcu ANGĻU apmēram saprot.

2020-02-14 21:53

xt: Ja jau visi tie pieminekļi ir tik vērtīgi, tad lai bagātā Krievija arī viņus uztur, kam vajadzīgs, kaut kāds norādītājs un kontrolētājs? Vai tad krieviem, kāds Latvijā dara pāri? No kā tad tik daudz miljonāru ir tieši krievi? Un vispār kāpēc Liepājā vajadzīgs tāds konsulāts.... Tik mazā Valstī ar tik maz iedzīvotājiem pietiktu ar vienu Rīgā! Bet par fasādi nosaukt Latviju vispār ir pilnīga nekaunība.....

2020-02-16 17:50

Jaunliepāja: Nu nepatīk ,laikam Latvijā, Krievijas atsevišķais viedoklis! Kāpēc? Tāpēc ka visu laiku melo, acīs skatīdamies! Līgums par Kēnigsbergu beidzās 1995.gadā. Krievija arvien vēl okupē Kēnigsbergu. Angļi no Honkongas ,kad beidzās līgums, aizgāja! Krievija bija Ukrainas garants ka robežas netiks mainītas,lai tik likvidē atomraķetes. Ukraiņi likvidēja. Nu un rezultāts visiem redzams. Nu kā lai tic tik īpatnējam kaimiņam? Ar smaidu uz lūpām, čurā uz galvas un stāsta ka tas ir silts lietutiņš!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz