Piektdiena, 10. aprīlis Anita, Anitra, Zīle

Kritiens un svītra pāri cerībām

Kritiens un svītra pāri cerībām
Foto: Egons Zīverts
28.03.2018 07:16

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

“No Autobusu parka puses esmu atstāta pilnīgi bezpalīdzīgā stāvoklī,” pie “Kurzemes Vārda” vēstulē vēršas Grobiņas iedzīvotāja, pensionāre Ausma Lagzdiņa. Pagājušā gada 14. novembrī, strauji bremzējot autobusam, viņa guvusi smagas traumas, kuru ārstēšanas un rehabilitācijas izdevumus segt neesot pašas spēkos. Pēc lūguma iesniegšanas AS “Liepājas Autobusu parks” (LAP) pagājuši četri mēneši. Spriežot pēc A. Lagzdiņas vēstules redakcijai, no uzņēmuma izpilddirektora Māra Ārberga viņa saņēmusi 200 eiro skaidrā naudā. Bet pēc tam komunikācija pārtrūkusi un kundze pamesta likteņa varā. 

Liepājas sabiedriskā transporta aģentūras direktors Uldis Zupa par šādu negadījumu autobusā nav bijis informēts: “Ja cilvēki pie mums nevēršas, kad kaut kas ir noticis, loģiski, ka mēs to nezinām. Par satiksmes negadījumiem Autobusu parkam ir jāinformē aģentūra. Pirms kāda laiciņa bija tā, ka ne vienmēr mēs uzzinājām visu. Tagad situācija ir uzlabojusies.” Laikus ziņot par atgadījumiem ir svarīgi arī tāpēc, lai tiktu saglabāts un būtu pieejams videoieraksts.

A. Lagzdiņa vēstulē stāsta, ka pēc atgriešanās no slimnīcas, kur 21. novembrī veikta operācija, viņai piezvanīts no LAP, izsakot vēlēšanos tikties. “Nākamajā dienā pie manis mājās ieradās kungs, kurš iedeva savu vizītkarti un stādījās priekšā kā izpilddirektors Ārbergs. Esot negadījumu redzējis videoierakstā, atvainojās un solījās palīdzēt. Nevēloties publicitāti,” raksta grobiņniece. Viņa iedevusi dokumentus no slimnīcas un bankas konta numuru. Pēc dažām dienām Ārberga kungs atbraucis vēlreiz. “Iedeva man 100 eiro slimnīcas pakalpojumu segšanai. Likās dīvaini, ka tāda mēroga uzņēmumam norēķini tiek kārtoti skaidrā naudā,” pauž A. Lagzdiņa. Īsi pirms Ziemassvētkiem LAP izpilddirektors ieradies trešo reizi, bijis nervozāks un neiecietīgāks. “Deva man vēl 100 eiro un runāja, ka šofera ģimenei arī nav viegli,” saka A. Lagzdiņa.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 28. marta numurā.

#kvards-20180328-04#

42 komentāri

2018-03-28 08:27

IIeteikums: Izmantoju gadiem autobusu un tramvaju pakalpojumus. Novērojums , ka cilvēki gados ceļas kājās , kad transports uzsāk tikko braukšanu līdz nākošai pieturai. Un tad nu ķeras pie stangas, pie cilvēkiem, lai nekristu. Jautājums : ja sēžat netālu no izejas durvīm, kāpēc kā padsmitnieks jau stāvat un raustāties uz visām pusēm?
"So gadījumu , protams, nav tiesību iztirzāt man, pasažierim.

2018-03-28 09:06

Piedod man: 200Eur par skādi! Jāpriecājas,vadība gāja pretī, bet kundze nav apmierināta, varēja sūdzēt tiesā, gadiem tiesāties un galu rezultātā dabūtu par skādi labi ja 250 EUR!!! Absurds pilnīgais, no mušas ziloni taisa!

2018-03-28 09:24

Pans: Viss ticamāk tie 200eur tika ieturēti no šofera niecīgas algas!

2018-03-28 09:35

asaka: Domāju ka šim gadijumam ir jāpievērš pastiprināta uzmanība! Pēc vēstules var saprast ka LAP vadība šo naudu spiež no itkā vainīgā šoferīša! Var jau būt ka ir arī vainīgs, bet LAP nav tiesīgs notiesāt kādu un vel izspiest naudu cietušās ārstēšanas izdevumu segšanai! Atkal velk uz nopietnu pārkāpumu, kas šajā uzņēmumā notiek???

2018-03-28 09:44

Urbejs: Ja rodas avārijas situācija, tad šoferim ir jābremzē neskatoties uz to, vai kāda kundze nestāv kājās.Pati vien vainīga, ka neturējās.

2018-03-28 09:54

komentētājiem: Kā Jums nav kauna! Esat kādreiz braukuši LAP autobusos, kuros šoferi rullē, it kā vestu malkas kravu un ienīstu pasažierus kā sugu???Kaut jums pašiem nāktos tādā situācijā nonākt! Ausma, nepadodieties!!!

2018-03-28 09:56

nu kaut kas nav: Pēc Ārberga kunga rīcības var spriest,ka autobusu parka administrācija it kā atzīst sevi par vainīgiem, jo lūdza cietušo skaļi nepublicēt gadījumu (kāpēc?) un abas reizes iedeva tantukam pa simtniekam, neoficāli!!! No otras puses tantuks tā skaidri arī nepasaka ,kāda vēl komunicēšana viņai būtu nepieciešama! Nepietiek līdzekļu? Nu cik tieši, vai ir kādi rēķini un priekš kam, vismaz šeit rakstā nekas tāds nav saprotams! Varbūt vajag vispirms griezties pa tiešo autobusu parka administrācijā un situāciju noskaidrot un varbūt problēma tiktu atrisināta uzreiz,nevis pasūdzoties tā sauktajām"trešajām" personām!

2018-03-28 10:00

dita: Neticu savām acīm-tādas muļķības te sarakstītas. Veci cilvēki laikus ceļas,lai paspētu,jo autobusi šoferu vadībā nesas uz pilnu jaudu, noturēties nav viegli.Pedējābrīdi nav garantijas.Soferis negaidīs.

2018-03-28 10:28

Dii: šoferi tiešām bremzē briesmīgi, pat jaunajiem ar visu turēšanos brīžam ir grūti neapkrist

2018-03-28 10:40

Šoferis: Atvēliet mums vairāk laika maršrutam un nebūs nekur jādzenas. Un ja pasažieri mazliet pie iekāpšanas un izkāpšanas pakustētos un necenstos visu laiku šturmēt vidus durvis arī paliktu vairāk laika braukšanai. Un cik zinu par konkrēto gadījumu, tad kundzīte tiešām neturējās bremzēšanas brīdī. Bet par skaidro naudu gan kāds atrausies...

2018-03-28 10:40

pasažiere: Vakar braucu no slimnīcas uz centru. Šoferis nevietā tik strauji bremzēja, ka domāju, ka izvemšos. Tomēr mazliet mierīgāk jābrauc, jābremzē laicīgāk, nevis strauji.

2018-03-28 11:52

šoferim: Sabiedriskais transports ir domāts pasažieru pārvadājumiem un ērtībai. Jūs esat pakalpojuma sniedzējs.Mēs izmantojam vai neizmantojam Jūsu pakalpojumus.Ja pilsētā būtu konkurence pasažieru pārvadājumu jomā, Jūs pacenstos ar savu vadību parunāt gan par nejēdzīgi sasteigto un neizplānoto maršrutu, gan jēdzīgāk izturēties pret pasažieriem.Diemžēl, tā nav.Un šoferis ar niknu seju var izgāzt dusmas uz pasažieriem...

2018-03-28 11:57

Mazais resnais: Cik zinu es pec negadījuma šoferis cietušai jautāja vai ātros nevajag viņa pateica ka nevajag.un grobiņā pate izkāpa ārā,tas sanāk ka viņa tikai izspiež naudu.

2018-03-28 12:14

Ulisters: Autobusu šoferi jau nav ko vainot - ja ir avārijas situācija tad viņš arī bremzē. Ko tad viņam darīt - braukt virsū citam pensionāram vai sīcim kurš nesās pāri ceļam neskatoties?

2018-03-28 12:34

Nabaga purpinātāji: Regulāri braucu ar autobusu, bet nekad ar problēmām neesmu saskārusies! Un jā, šofera vaina te nav nekur - viņš tikai mēģināja izvairīties no sadursmes. Vajag autobusā sēdēt vai stingri turēties!!!

2018-03-28 12:38

Vēl: ... pa kàdu cerîbu ir runa? Cerību tikt populārai? Vai bagātai?

2018-03-28 12:56

Ridzinieks: Liepajas šoferi brauc diezgan brutāli, vismaz salīzinot ar Rīgu, bet tas ir sabiedriskias transpots, nevis kaut kāds tūristu izpriecas brauciens. Laiks ir nauda. Turklāt, jebkurā brīdī var izveidoties avārijas situācija.. tā kā vajag turēties, lai nav jāgāžas pie zemes, nevis vibrēt kaut kur un ļurkstēt pa visu autobusu. Ja nevar paspēt aiziet līdz durvīm, no krēsla var piecelties iepriekšējā pieturā, kad autobuss ir apstājies, un visur ir 'ručkas' un stangas, kur pieturēties arī pārvietojoties uz durvju pusi. Tā kā nav ko čīkstēt.

2018-03-28 13:02

Ausma, kā nav kauna: Cik tad naudas tā sieviete grib? Summa ir samaksāta pat vairāk kā pietiekoši! Laikam ieslēdzās sievietes mantkārības tieksme? Sieviete taču pati ir vainīga! Vai pieturēties autobusā neprot? Tad jābrauc ar privāto taksi.

2018-03-28 13:09

Zuzja: neesmu pensionāre, tikai toreiz man bija sastiepta potīte. Autobusā nebija daudz braucēju, piecēlos no vietas un piegāju pie durvīm,nospiedu podziņu vēl autobuss pat nebija tuvu pieturai. Šoferis pilnā gaitā aizrāva garām pieturai un man vēl pateica, ka vajadzēja savlaicīgāk spiest pogu. Es pat vienīgā biju kāpēja un stāvētāja pie izejas durvīm. Tā arī nesaprašanā aizbraucu līdz nākošajai un kliboju atpakaļ. Solīdi, vai ne?

2018-03-28 13:22

nesapraša: jā brīžiem nevar saprast,kas ar tiem autobusa šoferiem notiek.man bērns arī sūdzas,kad bieži šoferis,bariņu ar cilvēkiem ved līdz nākamajai pieturai-laukos tā pietura....tāpat ātrums ar kādu brauc šoferi ir apbrīnojams.BET IR ARĪ SAPROTOŠI,PIEKLĀJĪGI ŠOFERĪŠI.

2018-03-28 13:48

R.K.: Soferi ir dazadi un ari pasazieri ir dazadi. Liepajas autubusu parka vairak ir sliktie ka labie soferi. Vajadzetu pasekot soferu attieksmei pret pasazieriem. Daudzi soferi braucot sazvanas pa mobilajiem un zino citiem kur ir kontrole cela. Nebronisimies,ka likvide reisus,ja neizsniedz biletes.

2018-03-28 14:13

Lasītāja: Piebiedrojos komentāram "Ausma, kā nav kauna!" (13:02)Cik var prasīt?! Grobiņas dome arī apmaksā pensionāriem medicīnas pakalpojumu čekus 70 eur apmērā, kā arī meita var VID iesniegt mātes čekus,kur atmaksā 25% no čeku summas. Cik zinu ,ka šoferis ir vienīgais apgādnieks savai ģimenei ! Cik reiz viņu sodīsim?

2018-03-28 14:30

Šoferis: "Šoferim" savas gudrības vari paturēt pie sevis ja neesi tam visam klāt stāvējis. NESKAITĀMAS reizes esam norādījuši vadībai uz esošajām problēmam, bet katra minūte maršrutā ir mīnuss viņu peļņā tā ka saproti pats kāpēc mūsos neklausās un "griež" nost laikus. Un par kādu konkurenci tu runā, ja tagad jau nav kas šajā jomā strādā...

2018-03-28 14:42

Jura: Priekškam tad mums ir stangas? Vajag turēties! Ziniet,cik daudz reizes Rīgā sabiedriskais strauji bremzē,jo kāds lien priekšā? Neskaitāmas reizes!! Šeit braucot ar sabiedrisko,tik strauji neviens nebremzē.. un ja bremze,tad katru reizi ir kāds kritušais,jo viņš nav turējies. Ka autobusa šoferis var prognozēt,ka viņam izskries kāds priekšā? Nevar taču. Tad kāpēc pie atbildības butu jāsauc šoferis,ja pats clients nav ievērojams parastas drošības standartus? Skaisti vnk. Protams situācija bēdīgā, bet jāuzņemas ari vaina pašam nevis jābrēc par savu neuzmanību. Vai tad tur vispār var but ceļu satiksmes negadījums? Jāvēršas civiltiesā,ja grib dabūt kompensāciju no “vainīgā”, nevis jāpūš no mušas ziloni mēdijos.

2018-03-28 14:45

to 11:52: Sevišķi "gudrajam" un sevišķi apdāvinātajam "šoferim". Par laikiem ir runats, atbilde bij pa visam īsa, uz 2 gadiem, tas ir paredzamais remonta laiks, maršrutu laiki netiks mainīti, tā ka savas "gudzrības"paturi aiz zobiem!

2018-03-28 15:34

nē nu jā: notikumā klāt nebiju, nevaru spriest. taču tuvojoties no priekšpuses vidējām durvīm, ir tāds gabals, kur tiešām nav, kur pieturēties. augšā tās stangas un cilpas ir domātas vidēja un gara auguma cilvēkiem. ir arī ļaudis 160 un mazāka auguma, pie tam - padzīvojis cilvēks, pie tās cilpas turoties rokām gaisā, tāpat nostāvēt nevar.

2018-03-28 15:36

Nu bet: Pa Liepāju autobusi lido nevis brauc!

2018-03-28 16:28

to nē nu jā: Un ko tu ieteiktu, grīdā cilpas iestrādāt. Protams ka busi taisīti vidējam ķīnietim. Pāris reizes gadā ar nākas braukt ar busu, un man nav vietas tais mikro sēdekļos ar saviem 2m. Tāpēc jau es nevainoju autobusu, bet mierīgi paciešos. Neizražos autobusu visiem pēc patikas.

2018-03-28 17:14

soferim: kas arī bija jāpierāda-rupjība un agresivitāte jebkurā jūsu komentārā(un tādi te ir vismaz 3).Tādu tuvu satiksmei nedrīkst laist kur nu vēl uzticēt cilvēkus pārvadāt...Lai priekšniecība palasa un izdara secinājumus!

2018-03-28 18:14

@: Oj,vakar teju vai lidziga situacija bija 12.autobusa kurš attiet 16:55-pie b/d iekapa tetis ar bernu,nepaspēja ne apsesties,kad šoferis ar tādu joni "uzdeva "..labi, ka tam tetim reakcija bija laba un paspeja savu bernu sakert tik stingri,lai berns lidz aizmugurei neaizlidotu :( Nepietika ar to,šoferis abiem luksoforiem garām padeva,kad jau sarkanais bija..:( Skrēja kā,atvainojiet,nenormālais...Un tādās situācijās,nav no svara-jauns vai vecs,krist un gūt traumas var jebkurš...

2018-03-28 18:30

Hm: Ko jūs te rakstāt? Kurš Grobiņas autobuss dzenas pa šoseju? Viņi taču knapi kustas, visu ceļu no enkura brauc knapi ar 60 km/h

2018-03-28 21:01

re, kā: Krīt arī sēdoši pasažieri, kad nenormāli bremzē, tad var dabūt ar stangu pa pa pieri. No šofera nekādas palīdzības, tikai lamas,no administrācijas augstprātīga, nicinoša atrunāšanās.Nupat laikam jau nobijušies, ka sāk ar naudiņām atpirkties, tikai veselību tā neatdos.

2018-03-28 21:13

w: Ja kāds autovaditajs ir manījis uz Grobiņas šosejas 912. autobusu, kas brauc atrāk par 60 km stundā- tad tas ir lidzvērtigi ka vinnēt Superbingo miljonu. Tas ir kā NLO ieraudzít. Ja uz Grobiņas štrāses ir gara mašinu rinda- tad ir skaidrs- 912- tais ir tās prieksgalā. Visu dienu esmu pie auto stúres pilsētā- autobusi ir satiksmes lēnakā daļa.

2018-03-28 22:53

Autobuss: Kā saka gudri ...st nav malku cirst. Tad tieciet reiz skaidrībā a savādāk es nesaprotu kurš no mums šeit ir lohs, vienam par ātru otram par lēnu. Viennozīmīgi vajag nākt un pastrādāt, lai saprastu šī darba specifiku un ticiet man jūs būsiet tieši tādi paši "riebīgie autobusu šoferi" par kādiem šobrīd saucat mūs.

2018-03-28 23:18

vaditājs: ja jums kaut kas nepatīk«svētās Indijas govis«.
ejiet tad lūdzu ar kājām.labi vien ir ka 9012.nepalaida Ķempes ielas galapunktam.citādi ar mūsu braukšanas stilu ne tikai vemtu bet būtu ap,,,,,,ies,līdz ausīm p.s atovadītājs

2018-03-29 01:04

nē nu jā: 16:28. hmm, pārējās vietās autobusā ir, kur pieturēties gan lielam, gan mazam (starp citu, skolas bērni arī braukā). un cilpas grīdā īsti tā kā nav redzamas...

2018-03-29 05:44

tiem kas vecu nesaprot: VECUMS PIENAKS VISIEM ĀRBERGA SKAIDRAS NAUDAS DARIJUMU KOMENTEJIET NEVIS REJATIES DIEZ KO ZUPAS KUNGS TEIKS

2018-03-29 09:53

Šoferis: "Šoferim 17:14" To Jūs arī pierādījāt, ka redzat to ko gribat redzēt... Un vēl jūs pierādījāt savu augstprātību sniedzot mums elementārus padomus acīmredzot uzskatot, ka mēs esam pilnīgi idioti un neko nesaprotam. Un tas, ka tas ir pasažieru ssbiedriskais transpots nenozīmē, ka jūs varat transportā darīt ko jūs gribat. Precīzāk - pasažierU nevis pasažierA(-ES) privātais transports.

2018-03-29 09:58

Lulu: Nevaru saprast, kāpēc tāds raksts, pirmajā brīdī, izlasot šo rakstu, smējos līdz asarām, kā var tā uzrakstīt, tas tak nav normāli, kurš direktors vai uzņēmuma īpašnieks vai vadītājs ies mājās pie pensionāres vai vienalga pie kura iedzīvotāja un dos naudu, pilnīgs murgs. Esmu viena no šoferu sievām. Visu cieņu šoferiem. Vai nevajadzētu aizdomāties par to, ka vajag viņus nevis pazemot, nosodīt u.t.t., bet pateikt kaut vai paldies par braucienu, šoferis būs mierīgāks,viņam būs labāks garastāvoklis un prieks braukt tālāk!!! Apdomājaties un mēģiniet saprast, šoferīšu darbs nav viegls! Un vēl, vecāka gada cilvēki, turaties pie autobusā esošajām stangām, nevis pie saviem kruķīšiem. Visu cieņu Jums un labu veselību!

2018-03-29 14:51

Nu,: Tā kā pie mums- skaļi,ar lielu brēku,bez apstākļu izpētes.Butu vērsusies pa tiešo pie vadības,tiktu izvērtēti apstākļi,un tad pieņemts lēmums par kompensāciju.Veselibu pasažierei un izturību LAP vadībai!

2018-04-01 14:21

to LULU: Vai padomājat ka ginekologam, skolotājam u.t.t. arī smags darbs, bet tapēc jau dzemdībās nerauj bērnu ar visām iekšām aŗā u.t.t.!? Te es domāju- katram arodam sava garoza- nevar strādāt, ej citur! Un runājot ka pasažierim esot pienākumi, tad šoveriem arī ir PIENĀKUMS VEIKT KVALITATĪVUs pārvadājumus!!!!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz