Svētdiena, 1. novembris Ikars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kuldīgā uzliesmojums. Vai Liepājā jāuztraucas?

Kamēr Liepāja dzīvo mierīgā epidemioloģiskajā situācijā, tepat netālu nelielās Kuldīgas dzīvi satricinājis pēkšņs Covid-19 uzliesmojums. Patlaban tur ir 33 aktīvi saslimšanas gadījumi, no kuriem lielākā daļa saistīti ar vienu uzņēmumu “Kuldīgas tekstils”, bet pārējie ir kontaktpersonas, viņu vidū arī bērni. Tāpēc kuldīdznieki uztraucas, ka slimība var strauji izplatīties visā pilsētā.

Kuldīgā uzliesmojums. Vai Liepājā jāuztraucas?
Foto: LETA
29.09.2020 06:00

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Kuldīgā strādā arī Liepājas pusē dzīvojošie, ļaudis turp dodas pie ārsta, tāpēc satraukums par tur notiekošo ir arī liepājniekiem.

Kopš pandēmijas sākuma pilsētā reģistrēti jau 42 saslimušie, kas ir par astoņiem vairāk nekā mūsu pilsētā, bet patlaban tur no Covid-19 ārstējas 33 cilvēki. Pagaidām visi koronavīrusu pārslimo ambulatori stingrā ģimenes ārstu uzraudzībā, bet, situācijai kļūstot smagākai, pacientus nogādās Liepājas Reģionālajā slimnīcā vai Ventspilī.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja stāsta, ka kopējais kontaktpersonu skaits ir 116. “Mēs situāciju Kuldīgā monitorējam visu laiku, gan saslimušie, gan kontaktpersonas patlaban atrodas mājas karantīnā ģimenes ārstu uzraudzībā,” viņa stāsta. Kopā ar pašvaldību un uzņēmuma “Kuldīgas tekstils” administrāciju tiek apzināti visi apstākļi un tapis rīcības plāns.

Tomēr nekas īpašs kuldīdzniekiem neesot jādara. “Varam tikai ieteikt to pašu distancēšanos, nepulcēšanos sabiedriskās vietās, roku dezinfekciju un veselības vērojumus. Kā arī vēlamies uzrunāt uzņēmumu administrācijas visā Latvijā – pārdomāt nepieciešamību strādāt klātienē.

Iespējams, šis ir atkal tas mirklis, kad iespēju robežās pāriet uz attālinātu darbu.

Ir uzņēmumi, kuri strādāja divos sastāvos – puse no mājām, otra puse – klātienē. Arī tas ir labs risinājums,” saka I. Arāja un ierosina uz laiku atlikt arī darbabiedru kolektīvās kafijas pauzes un kolektīva kopējo svinību organizēšanu. Viņa rekomendē arī veikt kolektīvo testēšanu lielākajos uzņēmumos, vienojoties ar SPKC par izbraukumu.

Patieso ainu noskaidros masveida testēšanā

“Klausām epidemiologiem, konsultējamies ar Slimību profilakses un kontroles centra Ventspils nodaļas pārstāvi Irēnu Mundeciemu, kura mums teica, ka mums vispirms ir jānomierinās. Tā ka mēs esam mierīgi, sekojam līdzi situācijai, monitorējam to,” “Kurzemes Vārdam” pastāsta Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa. “Viss būs labi, mēs notestēsim pilsētu un drīz varēsim paziņot, ka pilsēta ir brīva no infekcijas,” savas sajūtas atklāj I. Bērziņa.

“Mums pašlaik ir 33 ar Covid-19 saslimušo, cik mums zināms, 27 no tiem ir uzņēmuma “Kuldīgas tekstils” darbinieki, bet pārējās ir viņu kontaktpersonas”.

Kuldīgas novada domē piektdien ārkārtas sēdē apzināts, cik gatavi šādā situācijā darboties ir pašvaldības dažādie dienesti. Diezgan daudz jautājumu pirmām kārtām ir Sociālajam dienestam, tā kā “Kuldīgas tekstils” jau divas nedēļas nedarbojas, cilvēki ir satraukti, atzīst I. Bērziņa. “Ja būs nepieciešama palīdzība piegādāt produktus vai ko citu, tad Sociālais dienests ir gatavs organizēt palīdzību, arī sniegt informāciju. Pašlaik vēl nezinām, cik cilvēkiem dienesta palīdzība būs vajadzīga.”

Ar Covid-19 saslimušo kontaktpersonas ir arī bērni (līdz pirmdienai vēl nebija saslimušo bērnu). Skolas šiem bērniem ir gatavas ne tikai nodrošināt attālinātas mācības, bet arī piegādās uz nedēļu pārtikas pakas brīvpusdienu vietā (tās novadā ir visiem skolēniem). Tā kā satraukums ir diezgan liels, šodien Kuldīgas dome rīko attālinātu vecāku sapulci. Tai varēs pieslēgties visi Kuldīgas novada skolēnu vecāki, un epidemioloģe, Slimību profilakses un kontroles centra direktores vietniece Ilona Liskova vecākiem sniegs atbildes uz jautājumiem. “Vienojāmies arī ar Pašvaldības policiju, ka tā pastiprināti sekos līdzi tam, lai nenotiek nevajadzīga pulcēšanās. Pašlaik arī neesam saņēmuši sūdzības par pašizolācijas pārkāpumiem,” teic I. Bērziņa.

“Bijām ļoti gandarīti, ka jau nedēļas nogalē “E. Gulbja laboratorija” piedāvāja mums veikt pirmajiem Latvijā – varbūt pat pirmajiem Eiropā – masveida testēšanu vairāk nekā 3000 cilvēkiem ar siekalu testiem, kurus var veikt katrs pats, un kuros nav vajadzīgs klāt mediķis. Šie testi ir precīzi. Testēšana notiks līdz trešdienai, lai saprastu kopējo ainu. Esam to iesākuši, saņēmām jau 2000 testus, no tiem priekšpusdienā jau ap 1500 bija izdalīti. Šos testus gan izvadā pa iestādēm un uzņēmumiem, gan arī cilvēki var nākt pakaļ individuāli. Kurjers testus uz Rīgu ved trīsreiz dienā. Apmēram pēc diennakts būs atbildes,” stāsta domes priekšsēdētāja.

Savukārt, ja cilvēkiem ir jāpalīdz ievērot pašizolāciju, pašvaldība piedāvā izmantot Kuldīgas Sporta skolas kopmītnes.

Vasarā tur mitinājās ar Covid-19 saslimušie Murjāņu sporta skolas audzēkņi no Kuldīgas, bet pašreiz tās šim nolūkam neviens neizmanto.

Kāds satraucas, cits – neņem nopietni

Gaisotne Kuldīgā ir piesardzīga, bet panikas neesot, veikali ir atvērti. Tirgū gan pircēju plūsma bijusi mazāka, nekā ierasts sestdienās. Pilsētā bijuši dažādi kultūras sarīkojumi un tajos apmeklētāju nav trūcis, brīvdienas Kuldīgā vadījuši iebraucēji, stāsta Kuldīgas novada reģionālā laikraksta “Kurzemnieks” žurnāliste Inguna Spuleniece.

Pēc viņas novērojumiem, kuldīdznieki dalās divās lielās, pretēji domājošās grupās.

Vieni saka: “Viss ir pārspīlēts, kovids – kaut kas uzpūsts, izdomāts, vienkārši muļķības.” Otri turas pie pārliecības, ka no slimības jāuzmanās un sekas no tās var būt ļoti nepatīkamas.

“Tikko kolēģis atgriezās no Gulbja laboratorijas analīžu pieņemšanas punkta, kurā iedzīvotāji brīvprātīgi trīs dienas var saņemt trauciņus siekalu testa veikšanai. Interese par tiem ir liela. Nākot gan privātpersonas, gan no uzņēmumiem. Arī man tagad ir šāds analīžu trauciņš. Vēl domāšu, izmantot to vai ne. Redakcijā mēs visi šobrīd esam veseli! Jāturas. Ja kāds no mums saslims, tad avīze nevarēs iznākt. Cerams, ka tā nenotiks,” saka I. Spuleniece.

Kuldīdzniekos lielu satraukumu izraisījušas baumas, ka vienā no bērnudārziem tikšot testēti pilnīgi visi bērni. Kad noskaidrots, ka tā ir viltus ziņa, cilvēki nomierinājušies.

Tām personām, kas bijušas kontaktā ar saslimušajiem, ieteikts palikt mājās, neapmeklēt publiskas vietas, nekontaktēties ar citiem. Žurnālisti tagad pēta, kādā situācijā ir tie uzņēmuma “Kuldīgas tekstils” darbinieki, kuriem nekonstatēja pozitīvu Covid-19 testu. Vai tā būs piespiedu dīkstāve, kā šie darbinieki dzīvos, vai saņems atalgojumu?

Tikmēr Anna (vārds mainīts) katru darbadienu no Aizputes brauc uz darbu Kuldīgā. Jautāta, vai nejūtas bažīga par Covid-19 saslimšanas uzliesmojumu, viņa atbild noliedzoši. “Es īpaši apkārt nestaigāju, tikvien kā uz brīdi izeju ārā, lai izmestu kādu līkumu un paelpotu svaigu gaisu.”

Vēl pagājušās nedēļas izskaņā nekas neesot liecinājis, ka kuldīdznieki atkal vairītos no sabiedriskām vietām. “Netālu no manas darba vietas ceturtdien atklāja jaunu kafejnīcu, kas bija apmeklētāju pilna arī piektdien. Arī lielveikalos ir garas pircēju rindas,” pastāsta aizputniece.

Piektdien viņa uz Kuldīgu pie zobārsta vedusi savu meitu, un zobārstniecības kabinetā nekādi īpaši piesardzības pasākumi nav parādījušies, administratore apmeklētājus sagaidījusi bez sejas maskas un cimdiem. Taču vakar jau bijis jūtams, ka tirgotāji pastiprina piesardzības pasākumus, proti, veikala “Drogas” pārdevējām Kuldīgā atkal bija uzlikti sejas vairogi.

Vairāk bail no ekonomikas apturēšanas

Fitnesa trenere Jeļena Miezīte visvairāk baidās par to, ka atkal visu var aizvērt ciet tāpat kā pavasarī. Pagaidām pašvaldība nekādus rīkojumus neesot izdevusi, taču Jeļenu situācija ļoti uztrauc: “Man ir SIA, īrēju fitnesa zāli no privātpersonas. Iepriekšējā Covid-19 uzliesmojuma laikā zāli slēdza, taču man divas reizes atteica dīkstāves pabalstu. Esot par maz nodokļi maksāti, pārāk mazas algas. Paliku pavisam bez ienākumiem. Kā varu samaksāt lielus nodokļus, ja šeit ir maza pilsēta, maza fitnesa zāle?”

Tobrīd J. Miezīte centusies izdzīvot un nodrošināt ģimeni, vadot nodarbības onlainā. Arī vīrs bija zaudējis darbu. Tāpēc viņa visvairāk šobrīd raizējoties par jauniem ierobežojumiem, kas varētu likt atkal pārtraukt treniņus. “Būtu saprātīgi neapturēt ekonomiku. Ja mēs būtu finansiāli tik stabili, tad būtu labi, bet diemžēl tā nav. Man ir sajūta, ka cilvēki pašlaik vairāk baidās no ekonomikas apstāšanās nekā no paša vīrusa,” atzīst trenere.

Kuldīgā sabiedrības satraukums kovida uzliesmojuma dēļ esot ļoti jūtams.

Pirmdien jau tika atcelta J. Miezītes vadītā grūtnieču vingrošana baseinā. “Meitenes acīmredzot negrib riskēt,” spriež trenere. Viņa arī zina stāstīt, ka cilvēki mazāk pirkuši biļetes uz teātra festivālu “Teātris ir visur”, kas nedēļas nogalē notika Kuldīgā. “Cilvēki negrib burziņu, baidās,” saka Jeļena. Maskas valkāt ļaudis neesot sākuši, taču viņa ievērojusi, ka visi atkal cītīgāk dezinficē rokas, ieejot veikalos un arī apmeklējot baseinu.

Bērnus netramda

V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas direktora pienākumu izpildītāja Inese Astaševska stāsta, ka vislielākais uztraukums valdījis pagājušajā ceturtdienā un piektdienā, kad atklājās saslimšanas uzliesmojums. “Nu pagājušas vēl divas dienas, situācija nav pasliktinājusies. Vakar neviens saslimušais klāt nav nācis. Cik zinu, cilvēkiem, kuriem konstatēta slimība, ir tikai vieglas pazīmes, nav pat vidēji smagu simptomu,” viņa saka.

Visās izglītības iestādēs pilsētā esot apzinātas kontaktpersonas skolēnu vidū, taču šie bērni esot veseli un turpinot mācības attālināti pēc individuāla plāna. Kuldīgā izplatījusies viltus ziņa, ka visus bērnus piespiedu kārtā testēs, taču skolas vadītāja tās sauc par pilnīgām muļķībām: “Bērnus mēs vispār netramdām. Esam saņēmuši siekalu testus, taču tie ir brīvprātīgi pat skolas darbiniekiem. Vecāki ir informēti, ka var saņemt testa komplektu un paši to veikt mājās saviem bērniem. Skolas darbinieki šobrīd ir ļoti aktīvi testa veikšanā, acīmredzot cilvēki grib drošību,” pastāsta I. Astaševska.

Tā kā visi saslimšanas gadījumi nāk no vienas vietas, epidemiologi sakot, ka situācija tiek kontrolēta un neesot nepieciešamības visu dzīvi apstādināt, ja vien cilvēki ievēro piesardzību, saka skolas vadītāja.

Liepāja gatava uzņemt kuldīdzniekus

SIA “Kuldīgas slimnīca” valdes priekšsēdētājs Agris Rozenfelds skaidro, ka medicīnas iestādēs pilsētā viss ir mierīgi. “Mums pagaidām nav izmaiņu darba režīmā – pieņemam visus pacientus, kam ir pieraksti, strādājām kā līdz šim. Apmeklētājiem, protams, ir obligātas sejas maskas. Ja kādam tās nav, slimnīcā izsniedzam. Resursu tam pagaidām mums pietiek. Turpinās arī ģimenes dzemdības. Vienīgi, ja tēvs iziet no nodaļas, atpakaļ netiek ielaists,” viņš paskaidro. Viņš arī apgalvo, ka pagaidām nav jūtama lielāka slodze ārstiem. “Darba ritms ir tāds pats, apjoms nav palielinājies,” saka A. Rozenfelds un informē, ka slimnīcā nav atļauts tuviniekiem apmeklēt pacientus. Vienīgais izņēmums ir bērni – viens no vecākiem drīkst palikt pie sava bērna nodaļā.

Jautāts par Covid-19 pacientu iespējamo uzņemšanu stacionārā, valdes priekšsēdētājs saka, ka Kuldīgas slimnīcā tādu iespēju nav. Ir ierīkoti tikai divi izolatori gadījumiem, ja cilvēkam konstatē Covid-19 un jāgaida transports, lai nogādātu pacientu uz tuvākām reģionu slimnīcām. “Nepieciešamības gadījumā mēs saslimušos pārvedīsim uz tuvākām slimnīcām Liepājā vai Ventspilī. Bet tas ir tikai tajos gadījumos, ja analīzes tiek veiktas pie mums. Ja Covid-19 konstatētu laboratorijā, kuldīdznieku pie mums nemaz nevestu, uzreiz uz Liepāju vai Ventspili.” Kuldīgā iespēju veikt testu uz Covid-19 ir “E. Gulbja laboratorijā”, kas savus pakalpojumus sniedz arī mājas vizītēs, ja ir nepieciešamība.

Liepājas Reģionālās slimnīcas pārstāve Indra Grase apliecina, ka slimnīca ir pilnībā gatava uzņemt Covid-19 pacientus, ja tas būs nepieciešams, tai skaitā no citām pilsētām.

“Covid-19 pacientu aprūpe mūsu slimnīcā tiek organizēta atkarībā no apstākļiem. Ja saslimušie nonāk slimnīcā, tam mums ir paredzēti septiņi izolatori, kas izvietoti gan Vispārējā bērnu slimību nodaļā, gan Intensīvās terapijas un anestezioloģijas nodaļās, gan Iekšķīgo slimību nodaļā. Gadījumā, ja būs nepieciešams stacionēt lielāku skaitu saslimušo, pacientu izvietošanai varam atvēlēt visu Iekšķīgo slimību nodaļu, kur ir 34 infekcijas slimību gultas. Pārējie pacienti šajā situācijā, protams, tiktu izvietoti citās nodaļās. Tāpat esam arī gatavi mobilizēt visus nepieciešamos resursus pēc iepriekš izstrādāta plāna,” sacīja I. Grase.

27 komentāri

2020-09-29 07:02

...: Kur tad ir lielākais slimnieku skaits? Rīgā? Kāpēc tad par to neviens nesatraucas - rīdzinieki migrē pa visu Latviju, paši brauc uz turieni, un nekas... Satraukums lielāks par mazpilsētu. Bet, kas attiecas uz darba vietām - manā darba vietā tiek neveicināta pulcēšanās visiem birojā, bet pārsvarā visi tomēr strādā birojā un bez iemīļotajiem picas pārtijiem un citiem tusiņiem nespēj iztikt. Skolas pilnas ar iesnaisniem un klepojošiem bērniem. Veikalos pat pārdevējas sēž un pukst, ka jūtas pavisam slikti, bet vēl neiešot mājās. Pasaulē mirušo kopskaits pārsniedz jebkuras citas slimības nomirušo skaitu, vismaz tik īsā laika posmā, bet kopumā cilvēkiem ir vienalga

2020-09-29 07:26

to ...: Tu laikam esi no tiem kas muti līdz ausīm tic visam ko pa ziņām stāsta.

2020-09-29 07:30

Jana: To.....nu saslimstību un mirstību ar vēzi nepārspēj un no vēžā mirst jauni cilvēki!

2020-09-29 07:36

Baznīca: Nav nepieciešams satraukties, jāiet uz baznīcu un tad Covid19 arī turpmāk metīs Liepājai lielu līkumu. Cieņā, Jūsu Mēris no Rožu 6

2020-09-29 07:38

Pans: Nav pamata uztraukties, ja nu vienīgi tiem kuriem ir pilna buķete ar citām hroniskām slimībām!
Ņemot pa piemēru Baltkrieviju nu tur kaut kā nav sākusies masveida izmiršanas vai slimnīcu pārslodze!
Zviedrijā arī lieliski pierādīja , to ka vīruss nav tik bīstams kā mums to.megina iestāstīt!

2020-09-29 08:07

Panam: Galvenais ej biežāk uz Annas baznīcu, tiem Covids nekad nav un nebūs.

2020-09-29 08:23

...: to...: zin, nē, neticu tam, ko saka TV, ticu visādiem interneta komentētājiem, kuri redz tikai sevi un savu kaimiņu un no tā izsecina visas pasaules gudrības. Ko tur ārsti un analītiķi, tie visi ir duriki, bet interneta komentētāji ir tie, kuriem jātic... Visiem visu ko pierāda. Kā akli skatās apkārt. Būtu paskatījušies tālāk, parunājuši ar tiem, kuri pārslimojuši vai kuru radi/draugi pārslimojuši, mazliet piesardzīgāki būtu. Nav tā gripa. Un par buķetēm runājot... nu kuram ta ir 100% laba veselība? Mums katram ir kāda 'buķete', pat, ja to nezinam. Tā ka tāda krievu rulete vien ir - izslimosi viegli vai ne. Neesmu no panikotājiem, bet covidioti ar savu noliegum un pofigismu gan pilnīgi pieriebušies. Redz, interneta zvaigznes, gudrākie uz pasaule, fui

2020-09-29 08:47

Pans: Z-Korejā , Rasha, Utt arī visi tic ko raida pa TV, radio
It sevišķi Delfinarijs ir ļoti ticams !

2020-09-29 09:59

to ...: Nu tad lien pagrabā un baidies, ja pašam smadzeņu nav :)

2020-09-29 10:01

Uksus: Nevajag ar leišiem jāties tad nebūs Covids tekstilā.

2020-09-29 10:18

dase: Kāpēc jātracina tauta ar tādiem rakstiem?

2020-09-29 10:20

tomats: Ko neraksta par vēzi, ka šogad pie 500cilvēkiem no tā miruši, tas nav nekāds štrunta Covids ko 99% pārslimo un dzīvo tālāk.

2020-09-29 10:25

Lepnajai: Tūlīt atlidos Makrons un visiem slimajiem iedod indulģenci

2020-09-29 10:49

nu gan: Augsti godājamie un izcili izglītotie kometētāji turiet mutes ciet.

2020-09-29 11:02

pote: pret covidu ir tikai viens drošs līdzeklis- diplomātiskā pase!

2020-09-29 12:09

Veejaslota: Te jau atkal jāpiemin troļļu ferma, kas nav tālu jāmeklē.. Kuldīgā ir slimie un jāsatraucas Liepājai, jo liepājnieki strādā Kuldīgas uzņēmumā..? Skatoties no malas izskatās pēc panikas sēšanas...

2020-09-29 12:55

Nedebilis: Tie kas doma kads covid ir bistams ir slimi galva un jalikvide tadus

2020-09-29 15:13

nē nu jā: tam, kas tur kunkstēja 9:59 - viss ir tieši otrādi. Ja būsim piesardzīgi, tad nevienā pagrabā nebūs jālien. Ja kovidioti tusēdami panāks masu inficēšanos - ar likumu pagrabos sadzīs, kā tas jau ir Izraēlā un vēl šur tur.

2020-09-29 16:04

Popsis: Un šī gada sākumā jau zināja, ka rudenī būs riktīgi. Laikam Covids bija iesniedzis PVO savu darbības grafiku.

2020-09-29 16:42

iop: Kas mums daļas gar kaut kādu Kuldīgu Kur tā atrodas visapār ?

2020-09-29 17:48

Tavs vārds: daudzviet pasaulē valstīs notiek līdzīgi ar īpašu vienu dīvainu pilsētu kur pumpē tukšus skaitļus ar INFICĒTIEM(manuprāt nevis ar saslimušiem). Un uz nenozīmīgiem tukšiem cipariem sāks pastiprināt diktatūras likumiem pielīdzināmas aktivitātes.

2020-09-29 18:14

...: Latvija ir otrā vieta no apakšas ar zemāko inficēto skaitu. Bet tikai idioti skatās uz sava miesta statistiku. Jāskatās pasaulē kopumā - cik liels ir saslimstības un mirušo skaits. Un GUDRS cilvēks dzīvos to apzinoties un saprātīgi ne tēlojot covidiotu un laizot margas.

2020-09-29 18:28

Burbulis: Slimība ir tikai tā stipri pārspīlēta !
Covididiots ir tas kurš grib klapēt ciet robežas un nomirt bada.
Neskaitāmi simti Latvieši dzīvo starp divām valstīm maksa šeit nodokļus , silda Latvijas ekonomika , lai kāds Kovid idiots kuram ir paniskas bailes no vīrusa varētu saņemt tos pašu pabalstus !
Uzdod pats sev jautājumu, kur palikušas pārejas slimības?
Vienīgi Zviedrijai un Baltkrievijai bija drosmes pateikt NE šim visam covid šovam !

2020-09-29 19:46

pilsonis Juris: Saka ,ka tests ir brīvprātīgs,bet Kuldīgas komunālajos pakalpojumos to lika veikt gandrīz piespiedu kārtā.Kur ir vispārējās cilvēku tiesības.

2020-09-29 20:15

Anna: Bet,kur ir problēma? Tiem,kam ir bailes,lai sēž mäjās.

2020-09-29 23:12

Lkz: precīzi. Ja ir bailes , sēdi izolācija.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz