Pirmdiena, 1. jūnijs Mairita, Bernedīne, Biruta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kur tīrīts, tur neslīd

Kur tīrīts, tur neslīd
Foto: Egons Zīverts
11.11.2016 07:12

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Sniegs Liepājā turas jau ilgāk par nedēļu. Lai arī lielākā daļa sētnieku pie ziemas apstākļiem un līdz ar to pie citas sava darba specifikas jau ir pieraduši, joprojām atrodamas vietas, trotuāri, kur gājējiem jāslidinās pa ledus uzkalniem. Par to ziņo iedzīvotāji.

Vakarrīt izejot nelielā pastaigā pa centru, bija jāsecina, ka sētnieki un ceļu tīrītāji strādājuši labi. Lai arī rīta pusē pār Liepāju bija nobiris viegls sniedziņš, trotuārus nevarēja saukt par netīrītiem. Ietves ne visur ar smilšu-sāls maisījumu bija kaisītas no malas līdz malai, bet tur, kur tas ticis darīts, sniegs bija izkusis un soļot varēja droši. Pie ēkas Zivju ielā 4/6 trotuārs bija tīrīts nevienmērīgi. Pie restorāna “Vecais vikings” tīrs tikai pie ieejas, tālāk uz laukuma pusi ne. Pie Zinātniskās bibliotēkas un Zivju ielas 10./12. nama gājējiem soļošana perfekta, tāpat arī pie “Top!” veikala “Lielie logi”. Tur viss notīrīts un nokaisīts. Tirgoņu ielā notīrītas malas, sniegs sastumts vidusdaļā, bet tas gājējiem netraucē. Redzētais liek secināt, ka tur, kur sētnieki strādā kārtīgi katru dienu, nav problēmu ar nenotīrītu sniegu vai uzaugušu ledus slāni.

Pašvaldības policijas pārstāve Ineta Mikute sacīja, ka situāciju pilsētā šobrīd varot vērtēt kā apmierinošu. Kā katru ziemu, vislielākās problēmas ar kārtību esot tajās vietās, kur īpašumu saimnieki aizbraukuši no valsts. Policistu patruļas savu rajonu apstaigājot katru dienu un arī skatoties, kā tiek tīrīti trotuāri. Ja tas nav darīts, vispirms sastāda konstatēšanas aktu, un tikai pēc tam, ja situācija neuzlabojas, tiek rakstīts protokols. Dažu aizvadīto nedēļu laikā sāktas 23 lietvedības, no tām 19 par nenotīrītiem trotuāriem, četras par no jumtiem nenotīrītām lāstekām. Ja kāds trotuārs netiek ilgstoši tīrīts, vai arī tas apaudzis ar ledu, iedzīvotāji var zvanīt Pašvaldības policijas dežurantam pa tālruni 63420269.

20 komentāri

2016-11-11 07:33

Idiotisms: Atrisiniet situāciju, ka tramvajs ar savu mega moderno tīrītāju notīra sliedes un visu uzmet virsū uz manu tikko notīrītu trotuāru! Man nav ne laika, ne vēlmes dežūrēt...

2016-11-11 08:43

sicher: sveedien saakaas atkusnis , aizies liidz +8 graadiem ar ieveerojamu lietu , šitas pazudiis kaa pīļu s*ds riita rassaa. siltums pagaidaam liidz 20 novembrim

2016-11-11 09:04

pasvaldiba: Loti daudzas mnajasnevar lepoties ar tiesam tiru ietvi ..Visur ledus un piestaigats sniegs ar lapam ...Ejam un slidinamies..Kur ir pasval.polic.?

2016-11-11 09:07

Vladixx: Neapskaužu privātnamu īpašniekus kuriem ir jatīra ta sauktā piguļošaā teritotija. Katrs no viņiem maksa gan īpašuma gan zemes nodokli kas tomer ir diezgan liela summa, rodas jautājums kads no tā ipašniekam labums? Jo ja visu tikuntā javeic pašam . Ziemā pieguļošais trotuārs esot jatīra un jaapkaisa ar pretslīdes materialiem ,tatad ipašniekam ir atkal tie japerk ,jo redziet ar ko pagadas ,piem. pelniem, nedrīgstot ,tā skaitoties teritorijas gružošana. Uttt. Ja pa dienu iet sniegputenis un ir atkal sasnidzis mūsu likumsargi klāt un stāda protokolus. Un nevienam neinterese ka cilveks nesež snigputeņa laikā majās bet gan strāda laij nopelnītu tiem pašiem nolapītajiem nodokļiem. Un ka nejau visi var atļauties noalgot sētnieku. Skarbi bet tā nu ir tani mūsu mīļajā nodokļu zemē.

2016-11-11 09:15

@hell: Vladixx- pardod māju un nopērc dzīvokli- problēma atkritīs! Viss vienkārši! :)

2016-11-11 09:26

mause: Tiesi ta ,es dzivoju dzivokli un man bija pretenzijas ,par problemam lietot koplietojamo teritoriju -man pateica ,lai noperku maju ..Ja es sudzetos dzivojot maja ,ka man nav naudas ,mani tapat pasutitu.Shema vienkarsa ,vai nu tu vari atlauties ,vai dari pats ...Neka personiga ,vienkarsi tada ir dzive ..

2016-11-11 09:29

xt: Ko jūs no tā sētnieka varat gribēt? Par svētku dienām un virsstundām neviens viņam neko nemaksā. Lai viņš nopelnītu tik cik skolotājs tad 20 mājas jāslauka, ja ne vairāk un ja skopie māju iedzīvotāji nepērk smiltis tad sētnieks jau nu ne tik nepirks un visiem izdabāt arī viņš nevar. Ja ko kaisa tad iedzīvotāji rājas ka netīrumus nes mājās utt. Bet tā ka daudzi sētnieki ir pašnodarbinātie, tad darba instrumentus utt no tās mazās algas vēl arī jāpērk un tie arī plīst un lūzt. Bet ja nav naudas tad nav ar ko īsti notīrīt, un kam tas vispār interesē ar kādiem darba rīkiem tas sētnieks strādā, kādi vēl sodi?

2016-11-11 10:02

Vītolu iela: Starp 7.mājas un skolas sporta laukumu ir liels laukums, kur agrāk stāvēja šilte- "īpašnieks pārdod'' un telefona numurs, nu jau šiltes vairs nav, bet ietvi neviens netīra, tā visu laiku ir tā kā slidotava. Vakar viens skolnieks nokrita un varēja redzēt ka sasitās ne pa jokam! Kādēļ tur joprojām nav īpašniekam piespiests sakopt? Gaida atkal kādu nelaimes gadījumu?

2016-11-11 10:25

Haha: Pēc virsraksta rodas jautājums " eu,eu tiešām,kur tīrīts tur neslīd?ko nu neteiksi" :D

2016-11-11 11:17

Dite: Pastrādājiet par sētniekiem,tad redzēsiet.Kas tad strādā? Pensionāres,pensionāri,kas nevar izdzīvot un alkoholu mīlošie..Mājas sadod dažādās vietās,kamēr izstaigāsi vai pa ziemu izbridīsi tos gabalus un cik mājas,tik nopelni. Bet ir mājas par kurām samaksā tikai 5 eiro mēnesī.!!!!!!!!.Nav krievu laiki,kad sētniekam bija viena teritorijas un noteikta alga.,,Tāpēc viena sētniecīte teica,viņa mēģina vismaz vienreiz dienā notīrīt visur sniegu.

2016-11-11 13:02

Hel: Hel tu esi stulbs

2016-11-11 13:12

sessk: Secinājums-nav sakārtota šī joma lai viss būtu kā pie cilvēkiem ne sseskiem un tā ir visā valstī.

2016-11-11 13:35

@hell: 13:02 Tev ar jauku dienu, bučas! :)

2016-11-11 13:49

Smiekligi: Daudzi ir sagrābušies nekustamos īpašumu, lai gaidītu, kad varēs tos izdevīgi noandelēt, bet nevis kopt! Un tādi ir ļoti daudz. Piemēram, gadiem netiek ne slaucīts, ne sniegs vākts Ūliha ielā 21.

2016-11-11 14:00

prieks: Priecīgus svētkus nabaga lieājnieki-sajoziet ciešāk jostas un tupiet pie tv klusi,jo tā kungi var turpināt mūs apkrāpt!

2016-11-11 14:11

> prieks: Švaka Tev tā valodiņa, mūžam apbižotais cilvēciņ.

2016-11-11 17:08

SM-63: IETEIKUMS ,AUTO STĀV VIETAS KANTORIM ,NOVĀKT NO VIŅU TERITORIJAS ,SASTUMTO ,SNIEGA KALNUS,TIKAI VIENS PIEMĒRS -BRĪVZEMNIEKU IELA ,PIE INSTITŪTA.

2016-11-11 20:49

Patriots: Ar kàdàm tiesìbàm valsts savus pienàkumus bez atlìdzìbas var piespiest pildìt namìpašniekus? Satversmè rakstìts- neko iedzìvotàjiem nav jàdara valsts labà bez atlìdzìbas. Sorry, vecus cilvèkus infarktam pretì sùtiet! Tas ir nenormàli no rìta nest sniegu làpstà! Cilvèkam ir jàbùt galvenai valsts vèrtìbai. Vèl soda par netìrìšanu! Kurà pasaules valstì vèl var piespiest śito darīt? Vai tiešām mēs esam tādi auni, kas nepretojas šitam nelikumīgi uzspiestam darbam? Veselība ir galvenais, kas jàsaaudzè!

2016-11-11 21:40

> patriots: Nopērc dzīvokli un saudzē savu veselību, bet kā var nekopt savu ī'pašumu, tas nav skaidrs nevienam?

2016-11-12 08:18

To > patriots: Laikam jums ilgi aiziet,laisaprastu kas ir savs īpašums un kas ir pašvaldības īpašums . Par kura kopšanu gan jūs gan mēs maksajam nodokļos, bet kārtības nasta paliek mūsu pusē. Jajau uzskatiet ka trotuārs pa kuru pārvietojas ikviens iedzīvotājs ir namīpašnieku apsaimniekošanas rīcībā, tad laij tadi kājūs tur nestaigātu un negružotu jaapvelk ar žogu.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz