Ceturtdiena, 13. augusts Velga, Elvīra, Rēzija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

”Kursas Laiks” pārtop par nedēļas izdevumu; ”Kurzemes Vārds” turēs dienas avīzes kanti

”Kursas Laiks” pārtop par nedēļas izdevumu; ”Kurzemes Vārds” turēs dienas avīzes kanti
Foto: liepajniekiem.lv
13.06.2016 07:12

liepajniekiem.lv

Portālā vērsās lasītāja no Vaiņodes, kura sūdzas, ka nav pieejama pietiekami izsmeļoša informācija par izmaiņām saistībā ar laikraksta ”Kursas Laiks” iznākšanu.

”Dzirdēju, ka turpmāk ”Kursas Laiks” vairs neiznāks trīs reizes, kā tas bija līdz šim, bet vairs tikai reizi nedēļā,” stāsta Elzas kundze: ”Esmu šī laikraksta ilggadēja lasītāja, bet nu esmu neizpratnē, jo nav skaidrs, kad īsti avīzi saņemšu. Pēdējā, 10.jūnija, numurā ir pretrunīga informācija, kurā lasu, ka laikraksts jau drīz iznāks biezāks, krāsaināks un daudzveidīgāks. Kā tad īsti ir? Kaut kā īsti neiet kopā: retāk, bet daudzveidīgāks?”

AS “Diena” reģionālais medijs “Kursas Laiks”, kas līdz šim iznāca trīs reizes nedēļā, pēc Jāņiem, sākot ar 30.jūniju, iznāks reizi nedēļā – ceturtdienās, portālam skaidro SIA ”RPD” valdes loceklis Uldis Salmiņš.

“Turpmāk “Kursas Laiks” būs biezākais laikraksts, kas iznāk latviešu valodā – izdevumam būs 44 lappuses,” stāsta U.Salmiņš. Taujāts, vai ”Kursas Laiks” pēc izmaiņām vienmēr būs krāsains, viņš skaidro, ka pilnībā krāsains izdevums gan nebūs: ”Būs aptuveni puse uz pusi. Bet ļoti krāsains – krāsaināks, analītiskāks, ar daļēji atjaunotu dizainu, – tāds, kādam jābūt nedēļas izdevumam.” 

Jautāts, kādēļ pieņemts lēmums ”Kursas Laiku” pārveidot par nedēļas izdevumu, SIA ”RPD” valdes loceklis klāsta:

”Mainīta koncepcija. Līdzīgi, kā lielākā daļa reģionu avīžu, arī ”Kursas Laiks” turpmāk būs nedēļas laikraksts. Šāds lēmums pieņemts, veicot tirgus analīzi, kā arī ņemot vērā pasaules pieredzi. Pieņemot šādu lēmumu, ņēmām vērā gan lokalizāciju, gan patērētāju vajadzības un ekonomisko izdevīgumu.”

Viņš uzsver, ka  SIA ”RPD” ”iet līdzi laikam”: ”Ņemam vērā sabiedrības paradumus. Un tie pierāda, ka internets kļūst aizvien populārāks un pieprasītāks. Līdz ar to avīzēm, kas iznāk katru dienu, turas pie ierastā ritma, izdzīvot kļūst aizvien grūtāk. Mēs ņemam vērā cilvēku jaunos paradumus. Nedēļas laikraksts – tā ir drukātās preses nākotne.”

U.Salmiņš piebilst, ka, tāpat kā ”Kursas Laiks” arī laikraksts ”Zemgales Ziņas” no 30.jūnija pārtop par nedēļas izdevumu un iznāks reizi nedēļā – ceturtdienās. Laikraksti ”Dzirkstele” un ”Ziemeļlatvija” gan pagaidām turpinās iznākt trīs reizes nedēļā – otrdienās, ceturtdienās un piektdienās. ”Ir jāņem vērā katras vides īpatnības. Liepājā ”Kursas Laiks” nav pilsētas laikraksts, tas vairāk tendēts uz novadiem. Pilsētā vēsturiski varošais izdevums bijis ”Kurzemes Vārds”. Jo pārmaiņām jābūt izvērtētām.”

Jautāts par to, vai izmaiņas saistībā ar laikrakstu ietekmēs arī darbinieku skaitu, SIA ”RPD” valdes loceklis atzina: ”Protams, ka darba apjoms laikrakstā pēc tā formāta maiņas būs lielāks. Taču darbinieku ziņā vismaz sākumā ceram iztikt bez jaunu darbinieku rekrutēšanas.”

Izmaiņas Liepājas puses preses tirgū portāls lūdza komentēt izdevniecības ”Kurzemes Vārds” valdes priekšsēdētājam Intam Grasim. Viņš sacīja, ka uztver tās ar dalītām jūtām. ”No vienas puses –

laikraksts ”Kurzemes Vārds” tagad Liepājā un bijušajā Liepājas rajonā vienīgais saglabā dienas avīzes statusu, tātad šajā preses segmentā esam palikuši vienīgie.

No otras – tas, kas notiek preses tirgū, īpaši reģionālajā presē, nebūt neiepriecina, jo, pašvaldībām attīstot žurnālistikas imitācijas produktus jeb tā saucamos informatīvos izdevumus, kurus visbiežāk iedzīvotājiem izplata bez maksas, tiek vājināta neatkarīga prese, kā arī grauta viena no uzņēmējdarbības nozarēm – izdevējdarbība. Ne man vērtēt SIA ”RPD” stratēģiju, bet ir skaidrs, ka ne jau aiz labas dzīves pieņemts lēmums par to, ka ”Kursas Laiks” iznāks vairs tikai reizi nedēļā,” ir pārliecināts I.Grasis.

Runājot par paša vadītās izdevniecības ”Kurzemes Vārds” politiku, I.Grasis uzsvēra to, ka avīze turpinās strādāt ikdienas režīmā:

”Protams, mēs sekojam līdzi jaunākajām tendencēm mediju patēriņā, tās analizējam, kā arī atbilstoši koriģējam saturu, tomēr ”Kurzemes Vārda” kopējā auditorija, kas, piemēram, latviešu izdevumam pēc ”TNS Latvija” pētījuma ir 35 tūkstoši lasītāju, ir ļoti prasīga un izdevniecība negrasās zaudēt savas spēcīgās pozīcijas un Latvijas lielākā reģionālā laikraksta statusu.”

I.Grasis nekautrējās aicināt ikvienu novada cilvēku pievienoties ”Kurzemes Vārda” lasītāju pulkam, ja viņš avīzi vēlas lasīt ik dienu, atgādinot, ka jau 18 gadu ”Kurzemes Vārds” ģeogrāfiski ir ne tikai Liepājas pilsētas, bet arī bijušā Liepājas rajona avīze. ”Un, ja skaitām lappuses, tad, piemēram, arī ”Kurzemes Vārds” ceturtdienās iznāk uz 44 lappusēm, proti, 16 ir mūsu redakcijas veidotais oriģinālmateriāls plus 28 lappušu biezais TV pielikums ”Laimīgā Programma”. Taču mēs iznākam arī vēl četras citas dienas nedēļā,” nobeigumā sacīja izdevniecības ”Kurzemes Vārds” vadītājs Ints Grasis.
___________________

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.

10 komentāri

2016-06-13 10:03

salds un gards: vairak iznemot ,,komunistu,,avizes katrai dienai Liepaja nav:)

2016-06-13 10:24

nepatiik: nebaudaama lasaamviela ir KV jau sen ...nepatiik muuzam garie kriminaalnotikumu apraksti siikaas detalaas taapeec vairs neaboneeju...

2016-06-13 10:45

Esc: Jā,labāk abonēt seska avīzi

2016-06-13 11:37

kkk: ja nevajadzētu krāsni pa ziemu kurināt tad ar nepirktu KV :D:D

2016-06-13 12:34

Lasītāja: Nu pašvaldību izdevumi jau gan nav konkurenti avīzei, tiem taču ar žurnālistiku nav nekā kopīga. Vienkārši cilvēki sev nepieciešamo informāciju iegūst no citiem avotiem un avīzes vairs nav prioritāte.

2016-06-13 12:58

acc: Pareizi saka Lasītāja. Ne jau pašvaldības Ziņu lapa izkonkurē Kursas laiku .Tik lieli virsraksti, reklāmas ,neinteresanta avīze. Pieejams internets tak

2016-06-13 15:23

pilsētniece: Nu "Kurzemes vārds" taču sagatavos un izdos Liepājas pašvaldības izdevumu "Katram liepājniekam". Nauda nesmird!

2016-06-13 17:20

ja vien: internetaa ja buutu sadala kas nomiris tad KV NEVIENS ARI NEABONEETU

2016-06-13 17:51

peace: nav ko sasprigt, vietējos I-neta portālos raksta tie paši vietējo avīžu žurnālisti, Un otrādi.

2016-06-13 22:54

...gj: nekam nederigs ir tad kursas laiks

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz