Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kurzemes pašvaldības aicina VM rast risinājumu ģimenes ārstu un bērnu zobārstniecības pakalpojumu pieejamībai

Kurzemes pašvaldības aicina VM rast risinājumu ģimenes ārstu un bērnu zobārstniecības pakalpojumu pieejamībai
Foto: LETA
02.09.2019 14:22

LETA

Kurzemes pašvaldības aicina Veselības ministriju (VM) rast risinājumu ģimenes ārstu un bērnu zobārstniecības pakalpojumu pieejamībai, aģentūru LETA informēja Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Homka.

Šī gada 28.augustā Kuldīgā Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes locekļi vērtēja pirmajā pusgadā paveikto, kā arī tikās ar VM valsts sekretāri Dainu Mūrmani-Umbraško un valsts sekretāra vietnieces veselības politikas jautājumos pienākumu izpildītāju Līgu Šernu, kuras informēja par veselības nozares aktualitātēm.

Plašākas diskusijas izvērtās, pārrunājot jautājumus par ģimenes ārstu pieejamības uzlabošanu reģionā. Pašvaldību vadītāji, minot piemērus, izteica priekšlikumus problēmu risinājumiem, aicinot ministriju atbalstīt un atvieglot nosacījumus ģimenes ārstu praksēm, atbalstot arī izbraukuma ārstu prakses iespējamību.

Pēc Homkas teikta, VM pārstāves skaidroja, ka iespēju robežās problēmas tiek risinātas, tomēr nereti diskusijas ar nozares pārstāvjiem ieilgst.

Lejaskurzemes pašvaldības aicināja VM aktīvāk risināt problēmu bezmaksas bērnu zobārstniecības pieejamībai reģionā.

Pašlaik tiekot meklēti risinājumi un mehānismi, kā Liepājas puses zobārstus ieinteresēt sniegt bērnu zobārstniecības valsts apmaksāto pakalpojumu, tomēr risinājuma vēl nav, atzinušas VM pārstāves.

Runājot par reģiona slimnīcu funkcijām un finansējuma sadali, ministrijas pārstāves iepazīstināja ar plānoto slimnīcu “3+3” modeli, kas paredz trīs lielās slimnīcas Rīgā un vēl trīs lielās slimnīcas reģionos – Liepājā, Daugavpilī un Vidzemē, kur par vietu vēl skaidrības nav.

“3+3” slimnīcu modelis paredz lielajās slimnīcās maksimāli plašu speciālistu un sniegto pakalpojumu klāstu, nodrošinot augstas kvalitātes pakalpojumu un tehnoloģiju pieejamību, pārējās reģionu slimnīcās saglabājot ikdienā nepieciešamo speciālistu un pakalpojumu klāstu, nodrošinot tikai tos pakalpojumus, kurus tās var sniegt pietiekamā kvalitātē. VM ieskatā, tas veicinās slimnīcu darba efektivitāti un attīstību, piedāvājot pacientiem kvalitatīvu veselības aprūpi, sacīja Homka.

Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes locekļi analizējot pirmajā pusgadā paveikto, atzinīgi novērtēja Kurzemes plānošanas reģiona administrācijas darbību, tās nozīmi kopīgai reģiona attīstības stratēģijas veidošanai un īstenošanai, kā arī projektu sagatavošanu un vadību Eiropas Savienības (ES) līdzekļu piesaistei Kurzemē.

Kurzemes plānošanas reģions šī gada pirmajā pusgadā aktīvi strādājis ar vietējā un reģiona līmeņa attīstības plānošanas politikas jautājumiem, kā arī sniedzis priekšlikumus nacionāla līmeņa attīstības plānošanas dokumentiem.

Līdzdarbojoties sabiedriskā transporta organizēšanā, veiktas izmaiņas 48 reģionālajos autobusu maršrutos, mainot kustības grafikus un atverot četrus jaunus reisus.

Turpināts arī darbs pie pieaugušo izglītības veicināšanas reģionā, organizējot pieaugušo izglītotāju apmācības un sanāksmes, un kultūras programmas koordinēšanas, kur šogad Kurzemes plānošanas reģions saņēma un izskatīja rekordlielu pieteikumu skaitu – 132, teica Homka.

Saimnieciskās darbības veicināšanā aktīvi darbojies Kurzemes plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centrs, turpinot sniegt informāciju un organizēt pasākumus gan topošajiem, gan esošajiem uzņēmējiem Kurzemē, kā arī uzņemot Norvēģijas delegāciju Latvijā, lai veicinātu turpmāku sadarbību uzņēmējdarbības atbalstam.

Šī gada pirmajā pusgadā turpinātas dažādas aktivitātes remigrācijas veicināšanai reģionā, tai skaitā sniedzot remigrantiem konsultācijas un gatavojot personalizētus piedāvājumus par atgriešanās iespējām Kurzemē.

Kopš remigrācijas aktivitāšu īstenošanas uzsākšanas 2018.gada martā, Kurzemē atgriezies 241 cilvēks jeb 89 ģimenes, kas visbiežāk apmetušās uz dzīvi Liepājā, Ventspilī, Saldū, Talsos, Kuldīgā un Grobiņā.

Papildu Kurzemes plānošanas reģions turpinājis 15 projektu īstenošanu dažādās ES fondu programmās ar kopējo finansējumu vairāk nekā 13 miljonu eiro apmērā. Projekti tiek īstenoti tādās Kurzemei nozīmīgās jomās kā tūrisms, atbalsts uzņēmējiem, vides aizsardzība, sociālā joma, pievilcīgas dzīves vides veidošana un citas, teica Homka.

Šogad Kurzemes attīstības veicināšanai uzsākti četri jauni projekti, savukārt dažādos ES fondu programmu konkursos dažādās programmās sagatavoti un iesniegti vēl 12 projekti, ar kopējo finansējuma summu 88 miljoni eiro.

Kurzemes plānošanas reģions ir viens no pieciem plānošanas reģioniem, kas izveidots 2006.gada jūnijā ar mērķi – nodrošināt reģiona attīstības plānošanu, koordināciju, pašvaldību un citu valsts pārvaldes iestāžu sadarbību.

Tas apvieno 20 pašvaldības: 18 novadus – Alsungas, Aizputes, Brocēnu, Dundagas, Durbes, Grobiņas, Kuldīgas, Mērsraga, Nīcas, Pāvilostas, Priekules, Rojas, Rucavas, Saldus, Skrundas, Talsu, Vaiņodes un Ventspils novadi, kā arī divas republikas līmeņa pilsētas – Liepāju un Ventspili.

27 komentāri

2019-09-02 14:45

Zobs: Vai vietējai pašvaldībai nav jārūpējas par bērnu zobārstniecības esamību? Jebšu viss tā izsaimniekots, ka pilsētai bankrots?

2019-09-02 15:25

Klucis: Sanāk ka bezmaksas zobarsts bērniem pieejams tikai izredzētajiem jo visas vietas kur zvana nevienu jaunu klientu neuzņem ! Tāpēc arī rindaa nevar iestāties , kaut vai pēc pusgada ! Tāpēc jāiet par maksu par 1x maksājot 50€ - bērnam ! Kur tad ir tas bezmaksas zobarsts ? Vai VID man atmaksaaas par bernam pienākošos bezmaksas veselības aprūpi ?

2019-09-02 15:57

nu gan: biju piegājusi Laumas rajonā gribējām bērnam pirms skolas salabot zobiņu.Cenas vienkārši nošokēja medmāsa teica ka tas var maksāt no 60-līdz 160 Eiro. tas ir normāli kurš vecāks var samaksāt 160 eiro lai bērnam zobu salabotu? Vai tādas cenas vispār ir pieļaujamas kas to kontrolē'?

2019-09-02 16:13

Mīļie liepājnieki!: Kad iesiet nākamajās pašvaldību vēlēšanās balsot, tad atcerieties, kuri bija tie, kas nerūpējās ne par jums, ne par jūsu bērnu veselību. Kāpēc Valmierā, Jelgavā, Saldū, Cēsīs, Ventspilī bērniem ir pieejami valsts apmaksāti bērnu zobārsta pakalpojumu, bet Liepājā nav? Izdariet secinājumus.

2019-09-02 16:38

Tupie komentāri: Man jums tikai viens jautājums - jūs tos zobārstus piespiediet un dauzīsiet, lai viņi strādātu ar bērniem? Nu negrib viņi. Negrib. Un ar varu ne Ansiņš, ne Vilnītis, ne Agešins, ne cits Laimes Lācis šo faktu nemainīs. Nu nevajag zobārstiem tās naudas, ko viņiem ministrija piedāvā. Viņiem labi savās privātpraksēs.
Jūs tiešām esiet ar pirkstu taisīti, ja domājiet, ka kāds pašvaldībā var piespiest zobārstu ārstēt bērnus. Un dubultā nedataisīti, ja neatšķiriet VALSTS apmaksāto pakalpojumu no PAŠVALDĪBAS.
Skarba realitāte, bet neinteresē zobārstiem, kas ir izmācījušies pa savu personīgo naudu, iet un ārstēt tagad kādu tāpēc, ka kāds viņam liek. Kad valsts nodrošinās ārstam budžeta studijas, tad arī valsts varēs noslēgt tādu līgumu ar šo ārstu, kas viņam uzliktu šādus pienākumus. Bet pašvaldība var tikai ar elkoņiem izkauties sev kādu no šādiem dakteriem. Ja valsts nenosūtīs šo dakteri piespiedu kārtā uz Liepāju.
Tik grūti tas pielec, vai nē?

2019-09-02 16:47

Jaunliepāja: Nezinu kā tagad,bet ,,padomju''laikā bija vienkārši. Izmācījies par valsts līdzekļiem-norīkoja 2 vai 3 gadus strādāt kur vajag ,nevis kur grib. Mācījies par saviem līdzekļiem-dari kā gribi. Kur ir problēma tagad? ,,Padomnieki'' ta ir palikuši un ,,padomes'' eksistē visos lielos kantoros. Var būt ar domāšanu nav kaut kas riktīgi,var būt vajadzētu nolikvidēt valsts sekretārus ar visu sekretariātu?

2019-09-02 16:51

Jaunliepāja: Nu re kad sāku rakstīt tad Tupie komentāri vēl nebija. Tā kā es neesmu viens kas tā domā!

2019-09-02 17:04

to nu gan: Jā, tādas ir cenas zobārstam - bez kanāla pildīšanas ~60eur, ar kanāla pildīšanu pat ap 200eur. Bet zobārstam materiāli un darba samaksa neatšķiras no zoba vecuma amplitūdas - nav starpības vai zobam 10 gadi vai 96 gadi.

2019-09-02 17:38

Tupie komentāri: Jaunliepāja :) +1
Bet nu tas būtu tikai loģiski, ja veselības un izglītības ministrijas saprastu vienreiz, ka reģionos drīz būs katastrofāls ārstu trūkumus. Jau ir. Un ne tikai zobārstu. Un ka ārstu izglītošanā pieeja jāmaina kardināli. Vairāk budžeta vietu, pretī līgumu uz 5 gadiem konkrētā reģionā, pakāpeniski piepildot valsti ar ārstiem.
Pašvaldības jau drīz galvu sitīs pret ministriju durvīm, lai kaut ko līdzīgu izspiestu, bet Saeimai laikam līdz vienai vietai, kas ārpus Rīgas darās, ja šādus likumus nevar pieņemt. Nodokli alko pazemināt jā, to ātri prot, bet budžetu vietu ārstu studijām un viņu sadali reģioniem izveidot nevar.

2019-09-02 17:59

Tupajam komentāram: PAŠVALDĪBA var veikt piemaksas pie valsts nosrošinātāscsamaksas nepieciešamajiem ārstiem. Patiešām esat tups.

2019-09-02 18:20

Jurîtis: Visiem alkatīgajiem zobārstiem pierē iededzināt pazīšanas zīmi lai veikalnieki viņiem par maizes klaipu varētu prasīt desmit kārtīgu uzcenojumu.

2019-09-02 19:15

Tupie komentāri: Atbildot anonīmajam pedālim 17.59 - -

Ārstiem nevajag tās tavas pašvaldības piemaksas, vari iebāzt sev tās vienā vietā! Vēlreiz - dļa osobo tupih- ja ārsts negrib strādāt ar bērniem, viņu nevar piespiest šī brīža likumdošanas ietvaros. Kur nu vēl kaut kādas piemaksas piedāvāt. Viņi arī bez piemaksām labi saņem savās praksēs, neņemot kliedzošus bērnus.

2019-09-02 20:22

gury: Jāpieņem likumi valsts līmenī, gribi privātpraksi, jāņem arī berniņi, bet par velti.

2019-09-02 20:40

Tupajam komentāram: Rīkojumu studijā, kur redzams pašvaldības noteiktās piemaksas apjoms bērnu zobārstiem Liepājā. Savādāk tā ir tukša muldēšana.

2019-09-02 21:25

Tupie komentāri: Zobārsta vārdu studijā, kurš piekristu strādāt ar bērniem tad, ja pašvaldība viņam piemaksās. Savādāk tā ir tukša muldēšana.

2019-09-03 07:02

Vilnis: Kāda jēga domāt par to, ko nabadzīgā pašvaldība, kiuru uztur Rīga un pierīgas ciemi, nevar piedāvāt?!!

2019-09-03 07:28

Failed State: Tas viss tikai norāda, ka šī valsts ir pilnīgā pakaļā. Nožēlojamās algas, aizbraukušie 450 000 cilvēki, ārstu trūkums, par pensijām nemaz nerunājot... Valsts izstrādājums.......

2019-09-03 08:44

Jaunliepāja: Pēc būtības ,valsts izglītībā jābūt pasūtījumam ko valsts finansē! Mums tāds ir? Ja nav,tad par ko mēs runājam? Par daudz departamentu ministrijā, tādēļ labā roka nezina ar ko nodarbojās kreisā.

2019-09-03 10:08

Hmh.: Jūs aizmirstat vienu lietu pieminēt. Nesen tieši bija intervija ar zobārstiem. Un tur skaidri pateikts, ka zobārsts labprāt to darītu, bet lai atgūtu naudas no valsts, esot jāgaida pat līdz trim mēnešiem. Un zobārstiem nav laika krāmēties ar papīriem, ko pieprasa valsts. Un tā birokrātija no valsts. Un dēļ tā ķēpa zobārsti nolemj nekrāmēties. Tāda situācija valda bezmaksas medicīnā bērniem.

2019-09-03 10:11

Ilze: Zobārsti studē par budžeta līdzekļiem,ja pašam jāmaksā,tie ir 13tūkstoši gadĀ,diemžēl pabeidzot studijas viņi paliek Rīgā.Izstudējuši par valsts līdzekļiem viņi strādā ārzemēs,vai Rīgā.

2019-09-03 11:49

KAUNS: Liepājas domē ir atsevišķa struktūrvienība -Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa. Tur vesels bars ar cilvēkiem saņem lielas algas un kasa pēcpuses. Tai pat laikā valsts apmaksātu bērnu zobārstu trūkums Liepājā netiek risināts gadiem. Pilsētas domes prioritāte nav bērni un viņu veselība.Maksājiet zobārstiem pašvaldības segtu līdzmaksājumu un problēma būs atrisināta.

2019-09-03 12:56

SkopuLuis: Kapēc kādam privātbiznesā kāds būtu par velti jāapkalpo? Kā mācējāt bērnu uztaisīt, tā ar mācaties apgādāt. Nez vai uz restorānu ar ejat prasīt bērnam maltīti par velti, vai pamperus rimčikā par velti kļaņčijat?

2019-09-03 15:15

Jaunliepāja: Ja ir kā raksta Ilze,es neredzu problēmu. Jā par problēmu neuzskata ierēdņu neizdarību, kas līdzinās sabotāžai! Kāpēc nav valsts sadales? Ko atkal jādibina departaments? Tas pats arī ar visiem pārējiem ārstiem. Kāds secinājums? Jāreformē ministrijas, jo tās nepilda savus pienākumus!

2019-09-03 18:39

bobis: Valsts varēja apmaksāt katram bērnam viena zoba labošanu gadā, citādi vecāki neseko līdz bērna mutes higiēnai, nolaiž līdz kliņķim un tad uz valsts rēķina grib bezmaz Holivudas smaidu no puvekļiem.

2019-09-04 11:05

nu gan: Piekrītu gury! 100% piekrītu.Nedot licenzi ja neapkalpo bērnus!!! kauns ka tik neizput mēnesī kaut 1 bērnu paņemt. Naudas kārie.Labi ka protēzes un nav jāapmeklē tie mantrausīgie!!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz