Piektdiena, 10. jūlijs Lija, Olīvija, Olivers
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Labklājības ministrija plāno palielināt minimālo algu

Labklājības ministrija plāno palielināt minimālo algu
Foto: Egons Zīverts
30.06.2020 06:00

TV Kurzeme

Labklājības ministrija ierosinājusi grozījumus ministru kabineta noteikumos, lai nākamgad palielinātu minimālo algu no esošajiem 430 eiro līdz 530, taču Covid – 19 krīzes dēļ apmērs nebūs tiks liels, kā plānots iepriekš. Lai gan kontekstā par izmaiņām algās būtu jāpārskata arī neapliekamā minimuma rādītāji, tomēr pašreiz tas darīts netiek. Liepājas ielās aptaujātie iedzīvotāji plānotas pārmaiņās vērtē dažādi. 

18 komentāri

2020-06-30 07:46

это надо было сделать ещё год назад !: а теперь этого уже недостаточно для минимальной зарплаты !!! нет смысла постоянно повышать минималку если при этом повышать цены в разы ! налицо несоответствие зарплат пенсий и пособий уровню повышения цен ! это опять будет фикция ! тем более что ещё пол года цены будут расти и расти ! к тому времени когда наступит новый год это повышение превратиться в ничто !!! но вот зарплата у правителей латвии вырастет исходя из коэффициентов которые они сами себе назначили гораздо выше чем у большинства населения латвии !!! и опять нишее население станет ещё беднее а правители депутаты президенты министры опять будут жить припеваючи !!!

2020-06-30 08:37

Interesanti!: Ko šeit ir pazaudējis #alienlivesmatter 🤔

2020-06-30 09:29

Jurčiks: beidz vecīt, tas ir labi ka tūristi ir sociàli un politiski apzinīgi. Man, aizbraucot brīvdienās, gan nekam tādam laika nesanāk

2020-06-30 09:52

minimalie: 1000? kapec ne 10,000? vai 100,000? pajolini :D

2020-06-30 10:34

...: lielisks veids kā paaugstināt nodokļus, tos it kā nepaaugstinot

2020-06-30 10:37

!!!: Valdības kretīni nekad nesapratīs , lai noturētu te vēl palikušos miņimalkai jābūt vismaz 700 jurīšu , bet to , ka nabaga pabalsts būs 480 jurīšu , tāpat jau tagad ir zināms , nav ko valdības pajoļiem te taisīt teātri par naudas nepietiekamību !!!!

2020-06-30 11:44

Žanis Vieplis: !!!: - kārtējais, no simtlatnieku brigādes iedziedājās! Tev kāds liel ar varu pa minimālo algu strādāt? Esi mega speciālists, atradīsi darbu pa labu samaksu, esi mega pirdējs dīvānā, tad nu nekā!

2020-06-30 11:53

!!!: Tādiem kā Žanis vieplis te nekad nekas neuzlabosies , ja esi kāda kantoržurka , tad sēdi un nešķaudi , jo tu dzīvo uz manis maksāto nodokļi naudu , bet valsts nabagmājā bez normālas algas nekas nebūs , to ir jāsaprot !!

2020-06-30 12:48

Zane: Piekrītu iepriekšējam komentāram.

2020-06-30 13:43

Hmm: Kas ir tie mega speciālisti? Ministriņi, deputātiņi, direktoriņi - rīkotājiņi, valžu un padomju sēdētāji un ''atbildības'' turētājiņi, vietvaras priekšsēžu padomniecītes, kādi izbijuši bandīteļi un viņu roku bučotāji, kas tagad līgani iepeldējuši legālajā vai arī ''legālajā'' biznesā, jo muitas kontrole, piemēram, mēdz neaizskart īpaši ''no augšas'' sargājamo kategoriju.... Vai šie un tamlīdzīgi? Kvalificēti speciālisti strādā arī skolās, bērnudārzos, ražošanas un ēdināšanas uzņēmumos, lai, piemēram, rūpnīcas akcionārs tiktu pie lepnas mājas, kādam ir jāsaražo kvalitatīva produkcija, kādam ir jāizglīto bērni, kas vismaz senāku laiku kontekstā bija mūsu nākotne. Izglītība, kvalifikācijas iegūšana arī maksā naudu, tā kā lai jau nu kāds te nemēģina izteikties, ka tikai nezin kādi apdalītie cilvēciņi strādā par minimālo vai tikai nedaudz augstāku samaksu. Šo faktu, ka Latvijā ir tik zema minimālā alga vienkārši ļaunprātīgi izmanto darba devēji, tai skaitā ārzemju kapitāla pārstāvji, jo līdz ar to lielāka peļņas daļa paliek personīgā labuma baudīšanai un ar mega vai super mega extra speciālistu līmeņiem šeit sakars mazs... Kas vienam mazam vīriņam šķiet ''mega'', kādam, kurš nosacīti stingrākās pozīcijās, šķiet ''super mini''.

2020-06-30 15:18

Andzelika: Samazinat partikai dzivoklu ires cenas elektribsi Tad jau vel kautka Un neturet darmajedus Bezdarbniekus Kas Nestrada 20 gadus Un pagarin tik Statusus Cilveki Stradajosi vini Iztiek no G im ko sanem katru menes 60 ero kur vel pakas elektribai atlaide ++ Medicin par velti Kas Tie ir par Trucigiem vini Darmajedi Negrib Stradat likum pienemt Siem darmajediem Par 3 gadiem ilgak Nemaksat nekad naudu lai Tie Slaisti Iet Stradat vai Tas ir Likumig 15/20 gadus sanem pabalstus Pensionari visu muzu nostradajus vel velk nodokli Lai uzturet farmajedus Prieks Kam Tadi 200 latniek pasvaldibas Lai Stajas darba Darba netrukst Pat nav kas ielas tira pilni iternet ar darbiem A kapec sie darmajed ies Ja katru menes 60 eras Pakas Saprotu Ja vecam cilvekam bet Jauni kapec Bezdarbniek pagarin Kas Jau 15 un vairak gadus Un nepiedava viniem darbu Ja neiet Sledz un nepagarin vairak nekadus Trucigos status Visu muzu trucigais Darmajedi es pensionars stradaju Un sie slaisti tik Nirgajas kad mes Viniem maksajam nodokli Lai darmajed atpusas ir kam grupa cilveciniem ar jastrada pienemiet likum Lai darmajed strada

2020-06-30 16:06

solon: Neliešu varza!!!! Pašnodarbinātai personai minimālās atalgojuma paaugstināšana nozīmē TIKAI to, ka palielināsies saucamais SOC nodoklis un, secīgi, samazināsies ienākumi ...
Neapliekamo minimumu ir jāceļ, nevis nodokļi!

2020-06-30 20:50

Ola: Nu normaalaas valstiis algas ir 3x lielaakas, bet paartikas cenas liidziigas, apgjeerbs leetaaks...

2020-06-30 23:21

Xxx: Kur tad radās 530 ,kad runa bija par 500 .? Meluģu banda. Bija jau skaidrs ,ka nekāda pielikuma nebūs ,apnikuši viņi ar saviem solijumiem.

2020-06-30 23:39

Q10: Ko tas mongolis tur melo? Krivijā, kur ir nafta, gāze, zelts, dimanti utt. min. alga ir 3x mazāka! Kurā vietā cenas ir cēlušās pa reizēm, ja Latvijā ir deflācija un kāpēc tas vana nedzīvo savā benzīntankā, kur viss ir Ž opā!? Vienīgi ka neapliekamo derētu pielīdzināt min. algai, tad viss būtu OK!

2020-07-01 05:32

Valdis: Tiek gatavots jauns cenu pielikums valdības vīriem un viņu pietuvinātiem,ne jau tur par kādiem simts,bet par kādiem pāris tūkstošiem jo viņi taču ir nabadzīkākie bada cietēji valstī,kuri grib prasit tAUTAS ZIEDOJUMUS LAI VARĒTU IEGĀDĀTIES JAUNU FORŠI.Arī tirgoņi berzē rokas ,varēs pamatīgi celt cenas,vienīgi reņģēdājiem atmetīs dažuus centus ka kompensāciju.

2020-07-01 13:46

Žanis Vieplis: Valdis - kas ir "JAUNU FORŠI"??? Iegādāties var visu, tikai ne smadzenes!!!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz