Sestdiena, 6. jūnijs Ingrīda, Ardis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Lāčuka laimīgā izglābšanās. Tikko dzimušu kucēnu izmet krūmos drošai nāvei

Lāčuka laimīgā izglābšanās. Tikko dzimušu kucēnu izmet krūmos drošai nāvei
Foto: Nora Brūdere
05.11.2019 07:12

liepajniekiem.lv

Šobrīd Lāčukam ir nepilnas trīs nedēļas. Bet sunītis varēja arī nebūt. Tikko dzimušo kucēnu kāds Zaļajā birzē, Kārklu ielā, bezsirdīgi bija izmetis krūmos drošai nāvei. Tikai laimīga nejaušība un tūlītēja cilvēku rīcība ļāva viņam izdzīvot un nonākt ģimenē, kur tiek patiesi mīlēts un lolots.

Plaukstas lieluma dzīvībiņa mata galā

“Pirms kādas stundas tika izdzirdēti šī mazā, mīļā un bezpalīdzīgā sunīša izmisīgie saucieni pēc palīdzības. Tikko dzimis, actiņas ciet, nabas saitīte vēl gara. Cietsirdīgi izmests krūmos drošai nāvei un nosalšanai. Labi, ka balstiņa spalga, labi, ka tika sadzirdēts un ieraudzīts. Plaukstas lieluma dzīvībiņu sasedzām un aizvedām uz Liepājas pilsētas pašvaldības dzīvnieku patversmi “Lauvas sirds”. Šo nakti viņš pavadīs veterinārārstes uzraudzībā. Ļoti ceram, ka mazulītis nebūs pārāk ilgi salis ārā. Sūtām visas labās domas, lai mazais kukulītis izdzīvotu,” – tā 14. oktobrī savā sociālā tīkla “Facebook” profilā rakstīja liepājniece, radošās pilnveides studijas “Mākslas pasāža RADI” vadītāja Ilze Elizabete Romančenko.

Notikušo bijis grūti aptvert un vēl grūtāk saprast. I. E. Romančenko stāsta: “Nekad, nekad nesapratīšu tos bezsirds radījumus, jo par cilvēkiem tos nenosaukt, kas šādi bezjūtīgi un cietsirdīgi var izturēties pret dzīvnieciņiem. Vai tiešām savu mājdzīvnieku ir tik grūti sterilizēt, lai tas nevairotos?

Vai tiešām sirdsapziņa nemoka, kad dzīvu radībiņu tā vienkārši izmet krūmos lēnai un mokošai nāvei?! Tas ir briesmīgi, netaisni un ļauni!

Un nekas šādu rīcību nevar attaisnot. Nekādi apstākļi!”

Atminoties tās dienas notikumus, I. E. Romančenko “Kurzemes Vārdam” pastāsta, ka kucēnu kārklu krūmos sadzirdējis un atradis kaimiņš Silvestrs Grundulis, jauns un ļoti izpalīdzīgs jaunietis. Viņš bija izvedis pastaigā savu suni. Sākumā nevarējis saprast, kas tas ir, ko dzird un redz. Tā kā viņa četrkājainais draugs ir mednieku šķirnes pārstāvis, klāt neesot gājis, jo nav bijis pārliecināts par sava dzīvnieka reakciju. Tāpēc steidzies pie Ilzes. “Esmu viņam bezgala pateicīga, ka uzreiz deva ziņu par mazo, lai kopā varam izglābt,” šobrīd saka I. E. Romančenko. Operatīvi sekojis zvans “Lauvas sirds” vadītājai Norai Brūderei, kas savukārt sazinājusies ar dzīvnieku ķērāju. Viņš atradumam nekavējoties atbraucis pakaļ un aizvedis pie veterinārstes.

I. E.  Romančenko apstaigājusi apkārtni, izgājusi cauri visiem krūmiem, ieklausoties katrā skaņā, vai vēl kāds nesauc pēc palīdzības. “Viņš bija viens tāds,” viņa atminas. Sieviete mēģinājusi noskaidrot, kurš varētu būt sunīša saimnieks. “Neesmu policiste. Taču apzinājām kaimiņus, cits citu pazīstam. Secinājām, ka iepriekš te grūsna sunīte nav manīta.” Arī uz aicinājumu feisbukā ziņot par kucīti, kura, iespējams, nesen atnesusies un varētu būt potenciālā mamma mazajam skaistulim, neviens neesot atsaucies. Tāpēc joprojām nav zināms, kurš bijis spējīgs uz šādu rīcību.

Pieņem kā savu

Pēc tam, kad nesen dzimušais sunītis nonācis drošībā, viņam meklēta audžumamma – kucīte, kas nesen dzemdējusi un spētu pieņemt un barot arī izglābto dzīvnieciņu. Patversmes “Lauvas sirds” vadītāja N. Brūdere, kura bijusi gatava aizvest sunīti kaut 100 kilometru rādiusā ap Liepāju, pastāstīja, ka bijuši trīs varianti. Sākumā mēģināta kāda suņu mamma tepat Liepājā, taču neveiksmīgi. “Kucīte rūca un mazo nepieņēma,” atminas N. Brūdere. Aizveduši uz Kuldīgas novadu, kur arī paveicies. Mazais melnītis uzņemts draudzīgi, tam ļauts iegulties blakus, kucēns apostīts, aplaizīts.

Viņš kucītei kļuvis par septīto mazuli, un reizē iegūta ne tikai audžumamma, bet arī trīs pusbrāļi un trīs pusmāsas.

Salīdzinājumā ar viņiem melnītis ir dikti maziņš, jo pārējie suņubērni ir mēnesi vecāki un jau smuki apvēlušies.

Kāpēc bijis tik svarīgi meklēt kucēnam mammu? “Ar pudelīti, protams, var izbarot, bet mammas piens ir mammas piens. To nekas nevar aizstāt. Turklāt pašā sākumā kucēni, tāpat kā kaķēni, paši vēl nemāk nokārtoties. Mammas viņiem laiza un masē vēderus, lai nenotiek uzpūšanās. Mazulis uzņem visas organismam nepieciešamās vielas, kas dod imunitāti. Mamma arī apmāca, audzina, sniedz siltumu,” skaidroja patversmes vadītāja.

Kad pēc vairākām dienām I. E. Romančenko saņēmusi ziņu, ka izglābtajam sunītim pie audžumammas klājas ļoti labi, smaids no sejas nezudis ilgu laiku un acīs mirdzējušas laimes asaras. Turklāt uzzināts, ka kucēnu ģimene nolēmusi paturēt pavisam. “Man ir neizsakāms prieks, ka viņam tagad ir īsta ģimene un patiesi labas mājas. Šim stāstam ir ārkārtīgi laimīgs turpinājums,” emocionāli teic sieviete, kura sekojusi sunīša gaitām kopš tā atrašanas brīža. Viņa patversmē apciemojusi kucēnu arī pirms ceļa uz Kuldīgas novadu. Turējusi īkšķus, lai jaunā suņu mamma viņu pieņem kā savu.

Komentējot aizvadītos notikumus, patversmes vadītājai N. Brūderei ir sakāms tikai viens vārds: “Sterilizācija.”

Tas, ka sterilizēts vai kastrēts dzīvnieks nav vairs īsti ne kaķis, ne suns, esot aizvēsturisks uzskats.

“To darīt, protams, nevienu piespiest nevar. Ir cilvēki, kuri to nevar it kā finansiāli “pacelt”, jo tas tomēr nav desmit eiro jautājums. Bet vetārsti nāk pretī, pieļauju, ka maksājumu var sadalīt pa mēnešiem. Tā ka būtībā tā vispār nav problēma,” uzskata N. Brūdere, aicinot daudz atbildīgāk skatīties uz dzīvnieku pavairošanu, ja saimnieks zina, ka mazuļus tomēr nevēlēsies.

Līdz šim, kopš Liepājā darbojas “Lauvas sirds”, tikko dzimuši un pamesti kaķēni patversmē nogādāti biežāk nekā kucēni. N. Brūdere līdzīgu gadījumu atminas tikai vienu – pirmajā patversmes darbības gadā pie viņiem reizē nogādāti četri suņu mazuļi, kurus kāds bija izmetis gružkastē.

Foto galerija

4 komentāri

2019-11-05 08:25

viss ir jauki un mīļi: bet šis teikums -Tā kā viņa četrkājainais draugs ir mednieku šķirnes pārstāvis, klāt neesot gājis, jo nav bijis pārliecināts par sava dzīvnieka reakciju. Kā tas var būt ka pat saimniekam bail no sava suņa?

2019-11-05 09:00

xsd: Stulbāku komentāru aiz gara laika nevarēja izdomāt viss ir jauki un mīļi. Var redzēt, ka nav saprašana par dzīvnieku uzvedību.

2019-11-05 09:02

Teikums: Šī nav tā reize, kad piesieties teikumam. Varbūt puisis apmulsa no tā, kas tur krūmos kūņojas, jo nevarēja saskatīt un tāpēc drošības pēc aizveda savu suni mājās, pasauca palīgā kaimiņus un gāja kopā skatīties. Visu cieņu šim jaunietim! Atbildīga rīcība! Nevis kā tagad modē lielai daļai - acis telefonos, ausis aizbāžņi, kapuce galvā un neko ne redz, ne dzird, kas notiek apkārt.

2019-11-05 23:00

Jauki: Medību suns mazo varēja noturēt par medījumu, tādēļ puisis rīkojās pareizi un atbildīgi. Lai Lācītim ir laimīga dzīve, ja jau reiz piedzimis laimes krekliņā!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz