Svētdiena, 7. jūnijs Gaida, Arnis, Arno
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Lai ielu pārbūvētu atbilstoši normatīviem, būs jāizcērt koki

Lai ielu pārbūvētu atbilstoši normatīviem, būs jāizcērt koki
Foto: liepajniekiem.lv
14.04.2020 18:08

Apstādījumu uzraudzības komisija (AUK) 3. aprīlī ir pieņēmusi lēmumu konceptuāli atbalstīt 34 koku nociršanu sakarā ar būvniecības ieceri Liedaga ielā 6A, portālam liepajniekiem.lv pastāstīja Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Minētā iecere paredz veikt pilnu ielas seguma pārbūvi, izbūvējot divvirzienu brauktuvi un ietves.

AUK vērtēja koku ciršanas atbilstību normatīvajiem aktiem par sugu un biotopu aizsardzību un īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, pašvaldības teritorijas attīstības plānošanas dokumentiem, koku ainavisko, dendroloģisko un ekoloģisko nozīmīgumu, koku nozīmi dabas daudzveidības saglabāšanā un antropogēnās negatīvās ietekmes samazināšanā uz virszemes ūdensobjektiem un koku atbilstību ēku ekspluatācijas un cilvēku dzīves vietas un drošības apstākļiem, kā arī publiskās apspriešanas rezultātus.

Saskaņā ar pašvaldības izstrādāto būvniecības ieceri Liedaga ielā 6A plānots nocirst vienu pīlādzi, vienu sarkano ozolu, piecas parastās kļavas, vienu osi, 12 vītolus, 10 blīgznas, trīs bērzus un vienu apsi.

AUK secinājusi –  lai izbūvētu standartiem atbilstošu ielu, nav iespējams kādu no kokiem saglabāt. Visi izcērtamie koki atrodas plānotās brauktuves un ietvju zonā vai tiešā tās tuvumā.

Minētā zemesgabala teritorijas atļautais (plānotais) izmantošanas veids, kas noteikts 2012. gadā apstiprinātajā Liepājas teritorijas plānojumā, ir ”Līnijbūvju izbūves teritorijas (Ielas, laukumi un veloceliņi)”, tātad šeit galvenais zemes un būvju izmantošanas veids ir autotransporta, pilsētas elektrotransporta, gājēju un velosipēdistu satiksme, kā arī inženierkomunikāciju izvietošana.

Lai gan minētie koki ir ainaviski un ekoloģiski vērtīgi, tomēr tie ir plaši izplatītu sugu pārstāvji, nav īpaši aizsargājami, tie nav arī kādas īpaši aizsargājamas sugas dzīvotne, neatrodas īpaši aizsargājamā teritorijā.

No 17. līdz 26. martam ikviens pilsētas iedzīvotājs un interesents bija aicināts piedalīties publiskajā apspriešanā, lai noskaidrotu sabiedrības viedokli par paredzēto koku ciršanu un jaunu koku stādīšanu Liedaga ielā 6A.

No 23 respondentiem, kuri piedalījās aptaujā, četri atbalsta, pieci atbalsta daļēji un 14 neatbalsta koku ciršanu Liedaga ielā 6A.

AUK šajā gadījumā publiskajā apspriešanā sabiedrības paustos negatīvos viedokļus neuzskata par izšķirošu apstākli, lai liegtu veikt koku nociršanu, jo respondentu viedokļi ir vispārīgi, bez pamatota seguma vai argumentiem.

Viens publiskās apspriešanas dalībnieks, kurš daļēji atbalsta koku izciršanu, pauda vēlmi iespējami saudzīgi pārstādīt ielas pārbūves teritorijā pašreiz augošo sarkano ozolu. Tas ir vērtīgs sugas eksemplārs, taču, ņemot vērā atrašanās vietu un celma diametru, kas ir 56cm, AUK nesaskata iespēju to ne saglabāt, ne arī pārstādīt.

Ielas pārbūve varēs sākties tikai pēc SIA ”JOE” izstrādātā būvprojekta akcepta būvvaldē jeb būvatļaujas izdošanas un pēc tam nepieciešamo iepirkumu procedūru veikšanas.

Saskaņā ar MK ”Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža” koku ciršanas atļauja ir būvatļauja, bet ciršanas darbus atļauts uzsākt tikai tad, ja būvatļaujā izdarīta atzīme par projektēšanas nosacījumu izpildi.

13 komentāri

2020-04-14 19:41

Pingvīns: Ou..tūlīt būs kviekšana ! ))

2020-04-14 21:05

Covid-0.7L: ja koki traucē normatīviem ,tad jāmaina normatīvi..
Nupat korona vīruss skaidri un uzskatāmi parādījis ,ka DABA ļoti labi iztiek bez cilvēkiem..

2020-04-14 21:06

Covid-0.7L: to graustu sen jau vajadzēja nograut

2020-04-14 21:19

Sanitārs: Koki traucē,bet bīstams grausts netraucē!
Kāds sakars ielas izbūvei ar tā redzamā laukuma kokiem?

2020-04-14 21:21

Covid-0.7L: divvirzienu ielu ?? Liedaga ielā?? Tur kādam no haļavas gribētājiem jaiet pie psihiatra)))Vēl stulbāk kriminālāk izlietot naudu var tikai pa taisno prihvatizējot>>Divvirzienu iela ))DDD

2020-04-14 22:12

Lip77: Ja kaut ko nejaucu, tad tajā vietā grib būvēt privātu bērnudārzu, ko pašvaldība uzcels, un pēc tam nodos privātam apsaimniekotājam, un viņam iespējams dome maksās par Liepājas bērnu uzņemšanu.

2020-04-14 22:51

Nk: Tas up b celtais b/d par pašvaldības naudu, ko izīrēs up b izklausās pēc baigās domes vadoņu afēras. Tad jau redzēs kā būs!

2020-04-14 22:54

0.000: Atkal kādam koki traucē, “lai gan minētie koki ir ainaviski un ekoloģiski vērtīgi”.
Spēcīgs arguments iznīcināšanai - “tie ir “plaši izplatītu sugu pārstāvji”. Cilvēki jau arī ir diezgan plaši izplatīta suga...
Un “nav īpaši aizsargājami” - tiem domes ākstiem tiešām šķiet, ka tiesības dzīvot ir tikai īpaši aizsargājamiem kokiem?!?

2020-04-14 23:16

Murgs: Štāls un Apstādījumu izsaimniekošanas komisija ar savu ierāmēto domāšanu neko citu jau nav spējīgi pavēstīt.

2020-04-15 07:33

Sivns: Par ko īsti iet runa? Liedaga iela jau ir divvirzienu, pie kam bez nopietnas satiksmes. Un ja arī runa iet par ielu, tās tiešā tuvumā praktiski nav neviena koka. Ja runa iet par kokiem kas ir apkārt attēlā redzamajam graustam, tad tā arī varētu pateikt...

Protams, šajā pilsētā škiet ka atbildīgās instances pašapmierinās iznīcinot pēc iespējas vairāk koku.

2020-04-15 08:16

pietiek: cirst kokus.Kurš pamuļķis ļāva izcirst kokus gar jūrmalas velo celiņu.Visas smiltis pūšas acīs,jūrmalas ieejās pilns ar smiltīm un neviens netīra.

2020-04-15 08:52

Mans vārds ir: Satiksme tur pagaidām ir līdz RTU ēkai, tālāk tikai laikā, kad uz un no Liedaga skolas tiek vesti skolēni un vasarā uz jūru, tenisa kortiem. Pieļauju, kad tiks uzbūvēts bērnudārzs un viesnīca, tad tur satiksme būs krietni aktīvāka. Būtu noderīgi, ja Liedaga ielu savienotu ar Dzintara ielu vai Siguldas ielu.

2020-04-15 12:31

Lienite Lapsa: Pievienojos "pietiek:" veloceliņam tuvēji koki un krūmāji tiešām pamatīgi apšķērēti :(
īpaši nepatīkami tagad zēģelē, tuvojoties Bērnu laukumam - īsti gudri nebija vis

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz