Pirmdiena, 8. marts Marga, Margita, Dagmāra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Lai nokļūtu mājās, jāmaksā sods

Lai nokļūtu mājās, jāmaksā sods
Foto: Lasītājs
22.04.2019 07:12

liepajniekiem.lv

Spīdolas ielā jau kādu laiku notiek remontdarbi. Tiesa – lielu apgrūtinājumu iedzīvotāji neizjuta, līdz brīdim, kad kādu vakaru vairāki uz šīs ielas dzīvojošie auto īpašnieki saņēma administratīvā pārkāpumu protokolus.

Lai veiktu nepieciešamos darbus, pa dienām strādnieki izvietoja zīmi “Iebraukt aizliegts” jeb tā saucamais “ķieģeli”, taču ik vakaru, kad darbi pabeigti, zīme pārvietota ielas malā, lai blakus esošo māju iedzīvotāji piekļūtu saviem īpašumiem.

Kādu vakaru strādnieki zīmi tomēr nenoņēma un vairāki māju iedzīvotāji saņēmuši protokolus un naudas sodu 55 eiro apmērā. Soda saņēmēji par notikušo ir sašutuši.

Policija skaidro, ka ja ceļa zīme ir uzstādīta, tad tā ir izpildāma visiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Izņēmums var būt, ja papildus ir uzstādītas papildzīmes, kā, piemēram, zona, darba laiks, utt.
“Valsts policijas amatpersonas nav tie, kuri uzstāda ceļa zīmes, taču ja redz izdarīto pārkāpumu, attiecīgi uz to reaģē, noformējot administratīvā pārkāpuma protokolu,” skaidro Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.
Tāpat policijas pārstāve stāsta, ka iedzīvotājiem būtu jāvēršas pie komersanta, kurš veica šos remontdarbus. “Jānoskaidro, vai darba projektā ir paredzēti piebraukšanas ceļi, satiksmes dalībnieku braukšanas maršruti, utt. Tāpat visus darbus pilsētas teritorijā saskaņo un atļaujas dod Liepājas pilsētas domes attiecīgās komisijas, kur iedzīvotāji arī var vērsties ar sūdzību.”

Pašiem iedzīvotājiem gan nav bijis skaidrs, kāds uzņēmums īsti veic darbus, jo informācijas par to objektā neesot.

Liepājas Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls portālam skaidro, ka Spīdolas ielā pēc Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes “Komunālā pārvalde” pasūtījuma darbus veic SIA “CTB”.

“Saskaņā ar savstarpējām līgumsaistībām par satiksmes organizāciju būvdarbu laikā atbildīgs darbu veicējs SIA “CTB”. Attiecīgi ar pretenzijām vai pēc papildus informācijas par satiksmes organizācijas risinājumiem būvdarbu gaitā var vērsties pie minētā būvuzņēmēja.”

A.Štāls atzīst, ka būvuzņēmējam ir jānodrošina piekļuve īpašumiem. Tāpat Komunālā pārvalde informējusi uzņēmumu par iedzīvotāju pretenzijām un lūguši novērst nebūšanas ar ceļu satiksmes zīmēm minētajā objektā.

Uzņēmuma SIA “CTB” pārstāvji portālam skaidro: “Brauktuves seguma nomaiņa Spīdolas ielā notiek asfaltbetona segumu uzturēšanas darbu līguma ietvaros. Veicot darbus, kuru dēļ nav iespējams atvērt ielas posmu transportlīdzekļu kustībai, Spīdolas ielas krustojumā ar Viršu ielu, tiek novietota ceļa zīme Nr.301 – Iebraukt aizliegts. Ja minēto darbu veikšanas zona ir tādā stāvoklī, ka nav iespējams to atvērt transportlīdzekļu kustībai, ceļa zīme satiksmes dalībnieku drošības dēļ netiek noņemta vakara un nakts laikā.”

Piekļuve pie ēkām Spīdolas ielā 10 un 12, kā arī Pāvilostas ielā 7, gan esot iespējama no divām pusēm. “Vajadzības gadījumā viena no abām piekļuves vietām tiek slēgta ar iepriekš minēto ceļa zīmi, atkarībā no paredzēto būvdarbu veikšanas lokācijas vietas, bet viena – no Spīdolas ielas puses vai no Pāvilostas ielas puses – vienmēr ir atvērta,” skaidro pārstāvji. 

Iedzīvotāji gan apgalvo pretējo – soda saņemšanas dienā zīme bijusi pie abām piekļuves vietām, tādēļ protokolu pārsūdzēs Valsts policijā.

“Kā mūsu uzņemtajos attēlos redzams, soda saņemšanas dienā Pāvilostas ielā “ķieģelis” bija brauktuves vidū, kur varēja noprast, ka iebraukt aizliegts, taču Spīdolas ielā barjeras un zīme bija pastumti malā,” skaidro mājas iedzīvotāji. Arī aprunājoties ar darba veicējiem, viņi apgalvojuši, ka pa ceļu drīkst braukt.

25 komentāri

2019-04-22 08:12

Winzor: Latvija ir speka esosie "...zīmju krāsu, formu, izmērus, tehniskās prasības un uzstādīšanas noteikumi..." taja skaita ari uzstadisanas augstums. Manuprat to zimi kas atrodas gandriz pie pashas zemes nav jaievero, tapat ka visadas uzlimes ar kiegeliem, kurus jaunsaimnieki pielimeja pie vartiem, sienam utt.

2019-04-22 09:19

Pilnibā: Pilnībā piekrītu Winzor. Šitās piestutētās zīmes ignorē. Un lēmums jāpārsūdz. Tāpat kā tās meža zāģētāju 70 ierobežojumus. Bez tam, šīm zīmēm ir jābūt ar oranžu fonu (pagaidu, uz remonta laiku). Par to oranžo gan neesmu 100% pārliecināts, vai tas ir obligāti no uzstaditaju puses.

2019-04-22 09:33

ka tik: ka tik naudu no kautkā nokāst. tā tik turpināt.

2019-04-22 09:36

Jebalskis: To sodu var 1kārši nemaksāt! Zīme ta nepareiza!

2019-04-22 09:38

Automoto: Lūdzu, visus sodus protokolus sūtīt uz CTB, lai apmaksà, aiz savas neizdarības.

2019-04-22 09:46

Neņem galvā !!!: Nu ja tā zīme dotajā laika posmā neattiecas uz brauktuves izmantošanu,tad priekš ķam viņu turēt ielas malā ,cilvēku maldināšanai un kā izrādās arī policistu prieka pēc!!! Remonts protams ir vajadzīgs , nu bet nevar jau veikt cilvēku ignorēšanu nokļūt dzīves vietā. Ja strādnieki kas strādā blakus sāņus noliktai zīmei saka ,ka tur dotajā momentā var braukt, 100 % tā arī ir šo "puišeļu" neizdarība, vienkārši nevērīgi nolika sāņus nevis nolika ,ka nevar redzēt to zīmi,bet policistiem to tikai vajag,viņi jau nevienam neies prasīt,kas un kā- sods virsū un viss !! Es domāju ,ka šī ir tikai un vienīgi strādnieku vaina, kuriem to zīmi darbus veicot, vajadzēja novākt pilnībā, nevis nolikt sāņus, jo paši jau apgalvo,ka var braukt ! Tad lai arī paši maksā !! Es domāju,ka objekta vadītājam arī stingrāk jākontrolē ,kas notiek objektā ! Izskaidrojums no CTB jau loģisks, bet vienkārši strādnieku paviršība !!!!

2019-04-22 10:01

Kam tas interesē !!!: Nē,nu ja par šitādas ,grāvī iemstas zīmes neievērošanu policists var uzlikt sodu,tad ,piedodiet policists pats nav lietas kursā kādā veidā uz brauktuves lānostiprina , vai jānovieto zīmes, remonta laikā,lai un drīzāk jau pašiem policistiem vispirms bija jānoskaidro,kas tā par ceļazīmju mētēšanu pa grāvjiem un ko tas nozīmē!!

2019-04-22 10:16

EF: Ko var gribēt ja tās zīmes liek likt cilvēkiem, kuri no tā neko nesaprot.

2019-04-22 10:29

ha ha: Šinī gadijumā varētu palīdzēt tikai vafen ss .

2019-04-22 11:50

Janka: Jau atkal kārtējo reizi pierādās tas, ka mentiem loģiskā domāšana nestrādā un cilvēcīa neeksistē.. ierauga kaut kādu kreiso pagaidu zīmi un ka tik sodiņu uzlikt.. pilnīgs sviests. Man tādu pašu sodu kādreiz uzlika. Atrauc mājās, zīmē nav, pēc tam zīme parādās un sods klāt.. nu ko var teikt.. pēdējie...

2019-04-22 11:52

Kantainais: Par šo iesniedziet prasību pret Domi tiesā..Un pa pilnu programmu..Liepājā tas neies cauri ,bet Rīgā var ko panākt//.. un tik nevajag kūtri domāt ::ko nu es ??es jau neko u.t.t.

2019-04-22 12:10

Laika: Šo namu iedzīvotāji varēja savus auto visi atstāt pirms šīs ceļu zīmes. Un tad lai CTB no rīta domā ko iesākt, kad piekļūšanu objektam ierobežo viņu neizdarības dēļ uz ielas atstāti auto.

2019-04-22 12:56

z: Te var novērot spožo policistu izdarības. Neapvainojieties, bet ir taču citas lietas ko darīt. Kauna jums nav -burta kalpi. Paskaidrojumi ir pretīgi. Priekš cilvēkiem vajag strādāt, nevis kā m.lijām skatīties, kur kādu var noķert, sodīt. Stulba sistēma. Vai tie puišeļi jau ir noķerti, kas terorizēja citus?

2019-04-22 12:57

nauda: Ka tur tik policisti lai ari maksa sodu naudu

2019-04-22 13:01

z: ..bet iedomājieties, kāda policistiem doma, speciāli atrast tādas vietas un sodīt-it kā ieviestu kārtību. Par cilvēkiem vajag domāt, cilvēkiem vajag palīdzēt, nevis tā viltīgi -pēc iespējamā burta likuma, sodīt un sodīt. Kas darās viņu galvās ( vai ir viņiem tas plāns, iekasēt vairāk soda naudas? )

2019-04-22 13:49

to nauda: viņiem ir plāns

2019-04-22 14:42

=>z: Neuztraucies, ir kas pazvana, kas sarunā, un, iespējams, pievelk zīmi tuvāk ;)

2019-04-22 20:00

F police: Latvijas menti ir tiešām MENTI. Lieli darītāji vietās, kur viegls darbs. Bet lietās kas tiešām būtu jāiejaucas tur pirksti par īsi un slinkums arī par lielu.

2019-04-22 20:49

Uldis: Muņikiem vispār smadzzeņu nav. Tur vissi tie kam nav dvēsele un saprāts.

2019-04-22 22:52

UA: Novaktē,kur kāšamā naudas vieta,un sēž krūmos ar naudas soda blociņu. Āksti.

2019-04-23 00:17

Anniņa: Debilā policija.Kretīni!

2019-04-23 05:02

Yodis: Bravo
Menti parāda savu seju

2019-04-23 13:43

Jūlija: Cilvēks, kurš ievietoja fotogrāfijas skaidroja policijas darbiniekiem, bet rezultātā tik un tā soda kvīts!

2019-04-23 13:44

Alise: Vai nevajadzētu izanalizēt arī policistu aktivitātes?

2019-04-23 14:15

ne1: kamēr muļķu zemes policajiem kā prioritāte būs soda naudas iekasēšana, bet viss pārējais pakārtots tai, nekas nemainīsies...

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz