Otrdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

“Lai tā nauda sapūst!” Pensionāre par elektrību spiesta maksāt divreiz

“Lai tā nauda sapūst!” Pensionāre par elektrību spiesta maksāt divreiz
Foto: Egons Zīverts
21.12.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

“Es vairs negribu ķēpāties ar bankām,” smagi nopūšoties, saka 85 gadus vecā liepājniece Ruta Černova, kura “PNB bankas” likstu dēļ bija spiesta divreiz apmaksāt elektrības rēķinu. Lai atgūtu naudu, cienījamā vecuma kundzei jādodas uz banku atvērt kontu, taču veselības problēmu dēļ viņa jau pusgadu neejot ārpus mājas.

Pavasarī sirmgalvei sākušās spēcīgas galvassāpes. Viņa spriež, ka pārcietusi mikroinsultu, pēc kura atņēmušās rokas. “Nevaru tikt uz veikalu, jo ir grūtības paiet. Pa dzīvokli pārvietojos ar nūjiņu,” pensionāre saka.

Rēķinus apmaksāt un iepirkties kundzei palīdz aprūpētāja. Šī gada augustā sirmgalve viņai palūgusi samaksāt gan kārtējo elektrības rēķinu, gan arī norēķināties par šo pakalpojumu avansā, lai šogad par elektroenerģijas tēriņiem galva vairs nebūtu jālauza.

Aprūpētāja nepilnus 54 eiro lielo avansa summu vienā no “PNB bankas” filiālēm iemaksājusi 15. augusta pēcpusdienā. Tās pašas dienas vakarā valsti pāršalca ziņa, ka “PNB bankas” darbība ir apturēta.

Pensionāre, kura savulaik zaudējusi naudu bankas “Baltija” kraha dēļ, šoreiz par bankas likstām nesatraucās, proti,”PNB bankā” viņai nauda neglabājās, bet pensiju sirmgalvei piegādā mājās. Taču nesen no “Latvenergo” saņēmusi paziņojumu, ka viņai ir parāds par elektrību.

Aprūpētāja uzņēmumam nosūtījusi apliecinājumu, ka par elektrību jau savlaicīgi samaksāts, taču elektroenerģijas pakalpojuma sniedzējs atbildējis, ka tā kontā šāds maksājums nav saņemts.

Aprūpētāja vērsusies bankā “Citadele”, kas veic garantētās atlīdzības izmaksu maksātnespējīgās “PNB bankas” noguldītājiem.

“Tur viņai pateica, ka man “Latvenergo” rēķins jāmaksā otrreiz. Ko man darīt? Protams, maksāju, lai man neatslēdz elektrību,” saka sirmgalve.

Vēlreiz samaksāt par elektrību arī bijis visai sarežģīti, jo kompānija “Latvenergo” izsūtījusi rēķinu bez svītrkoda. “Šādu papīru neņem pretī ne šur, ne tur. Vai tā nav cilvēku cūkošana?” jautā pensionāre.

Iepriekš “PNB bankā” samaksātos gandrīz 54 eiro pensionāre varot atgūt, taču viņai jāierodas bankā “Citadele” un jāatver konts. “Lai es aizbrauktu uz “Citadeli”, man jāsarunā šoferis, kam jāmaksā par degvielu. Jāatrod kāds, kurš mani pavadīs uz banku. Lai naudu dabūtu, man būs jāmaksā arī bankai. Tad kāda summa beigu beigās paliks pāri?”

Vai tiešām sirmgalvei, kam ir veselības problēmas, grūtības pārvietoties, pašai jādodas uz banku, jāatver konts, jāizņem nauda, par to jāsamaksā komisijas maksa un konts atkal jāslēdz, lai turpmāk nebūtu jāmaksā par tā uzturēšanu? Šādu jautājumu “Kurzemes Vārds” uzdeva bankai “Citadele”.

Tās pārstāvji vispirms sazinājās ar Rutu Černovu, pēc tam laikrakstam solīja, ka

pensionāre savu naudu saņems bez jebkādas komisijas maksas, tomēr viņai ir jāierodas bankā vai arī jāpilnvaro savs pārstāvis.

Bankas skaidrojums: ja “PNB bankas” noguldītājiem nav konta “Citadelē”, tad garantētās atlīdzības saņemšanai jāierodas bankā personiski un jānorāda savs konts jebkurā kredītiestādē vai finanšu iestādē, uz kurieni naudas līdzekļus noguldītājs vēlās pārskaitīt. Ja noguldītājai nav kontu ne kredītiestādēs, ne arī finanšu iestādēs, to var atvērt “Citadelē” bez maksas. Šajā gadījumā, ja pati noguldītāja nevar ierasties bankā, to var izdarīt viņas pilnvarotā persona, ierodoties “Citadelē” ar notariālā kārtībā izdotu pilnvarojumu attiecīgu darbību veikšanai.

“Kurzemes Vārds”, sazinoties ar notāru biroju, noskaidroja, ka pilnvaras noformēšana un notāra uzaicināšana uz mājām pensionārei kopumā izmaksātu aptuveni 40 eiro. Plus vēl banka iekasēs naudu par pilnvaras pārbaudi. “Citadelē” šis pakalpojums maksā 10 eiro (ieskaitot PVN), lasāms bankas mājaslapā.

Sirmgalvei atliek vien pašai doties uz banku. “Es nevaru aizbraukt, man tam nav spēka. Lai tā nauda tur sapūst!” bezcerību pauž vientuļā pensionāre.

43 komentāri

2019-12-21 07:50

Kas tie par noteikumiem: Visur naudu izspiest! Sociālajam dienestam ir jāpalīdz pensionārei, gan tikt galā ar banku, gan veselības problēmas sakārtot! Kauns ka cilvēkam sirdī rūgtums dēļ citu naudas kāres! Cilvēcība pazudusi! Ja nevar neviens, tad varbūt pilsētas mērs var palīdzēt! Ziemassvētkos vismaz vienu labu darbu! Paldies

2019-12-21 08:14

: Dodiet aprūpētājas kontaktus, sazvanīsim pēc svētkiem, sarunāsim un varam aizvest tanti ar aprūpētāju līdz bankai.

2019-12-21 09:08

Jā..: Tā nenormālā birokrātija un haoss... un visur cietējs ir cilvēks, iestādes nekad nebūs ne atbildīgas, nekā.

2019-12-21 09:10

Anomālija: Oik par maz naudas. Gaidu amerikāņu sankcijas tai elektrības lietā. Viltīgs bija tas gājiens ar lempjergu teica sankcija īstenībā varas kārie kankatiņi sataisija to afëru. Un tā jeb kuru var apmelot. Lempjbergu tā arī neietupināja

2019-12-21 09:49

Kots: Banku un birokrātu neapturamās alkatības dēļ, cilvēku aptīra uz līdzenas vietas, un pie tam viss tas ir "likumīgi". Secinājumus izdariet paši.

2019-12-21 10:15

Peļņa , peļņa: ''tomēr viņai ir jāierodas bankā vai arī jāpilnvaro savs pārstāvis.''- tātad izdevumi jebkurā gadījumā, jo pilnvaru par velti nerakstīs . Visiem jānopelna , bet pensija viena,Veselība vēl dārgāka ,tad pareizi vien saka , lai aizrijas ar to naudu! Un uzrīko vēl kādu semināru , lai pamācītu iedzīvotājus ar naudiņu rīkoties. Finansu pratēji !

2019-12-21 10:32

Pufff: Bet protams ka jāierodas bankā! Vai tik tante pati nav pie vainas- parasti ir labi kaimiņi vai radubērni vai labi draugi...te izskatās kārtējā rūgumpods,kura grib lai visi danco pēc viņas stabules. Un avīze cenšas uzpūst sensāciju no nekā...

2019-12-21 10:47

: Pufff,
Un ja pat tā? Ko tas maina? Sēdiet
24/7 četrās sienās, paskatīsimies, kāda maijpuķīte būsiet pēc pusgada.
Draugi!? Paskatieties, cik tantei gadu un tad domājiet, cik jauni draugi viņai varētu būt. Kaimiņi?! Nu nezinu, kaimiņi savā starpā nesveicinās, nečupojas. Kur vēl iet ko lūgt?
Un radi var arī nebūt.
Un ne nu sensācija, ne nu kas.

2019-12-21 11:09

ups: ... lai piezvana savam deputātam no Saeimas, varbūt kaut ko gudru pateiks.

2019-12-21 11:30

Ivars Lukovskis: Tante, piezvani uz sociālajiem, viņiem tas jādara ! Novēlu Jums priecīgus Ziemassvētkus un labu veselību.

2019-12-21 12:06

Padomdevējiem: Palīdzi, vai neuzbāzies ar nederīgiem padomiem .

2019-12-21 12:27

MMM: Pilnvaras pārbaude -10 eiro? Par ko? Par to ,ka bankas darbinieks atvērs datu bāzi ?

2019-12-21 12:57

Pufff: At savu teikto tikai gribēju pateikt ka bankas nenāks uz mājām,jauns tu vai vecs, ja jau tiešām ir viena kā pirksts-aprūpētāja šīs lietas var sakārtot,soc.dienestiem ir speciāli autiņi(vismaz mums ir),aizvedīs kā madāmu. Nevajag taisīt ziloni no mušas.

2019-12-21 13:05

Lūdzu: Jums brīvā latvija. Ko gribējāt to dabūjāt!

2019-12-21 13:07

Lieliska ...: Citadele par pilvaras pārbaudišanu pirmaja x nav jamaksa 10 eiro,bet pec tam katra darbiba ar kontu un pilnvaras parbaude gan maksa 10 eiro,bet šai kundzei tas galīgi neder, notārs izmaksas dargak,neka,pasas noklušana uz banku,lai veicas visu nokartot☺. Notàrs izmaksa 80 eiro uz mājam.

2019-12-21 13:26

Nesaprotu: Latvenergo lai arī prasa naudu no bankas, jo maksājums ir izdarīts

2019-12-21 14:00

Nutak: Būtu Citadele naudu pārskaitījusi, kur tai bija jānonāk un viss!

2019-12-21 14:31

Liberális: Ar tukšu véderu taću érták laimé diet

2019-12-21 16:51

va: Nevajag kā Puff vainot tantiņu,jo vainīgi gan Citadele gan socdienests.Vai tiešām visiem trūkst atsaucība un cieņa pret veco cilvēku,kurš nav nepiekā vainīgs.

2019-12-21 17:59

bobis: Nekad neko nemaksātu avansā 85 gadu vecumā, īpaši, līdz gada beigām! Tantuks baigais optimists.

2019-12-21 18:13

Saulcerīte: > Lūdzu
Ko tu, pamuļķi, gribēji pateikt?

2019-12-21 18:55

Liepājniece: Mēs jau barojam bankas.Par ko tad darbinieki brauks atpūsties uz siltām zemēm.

2019-12-21 19:06

pensionāre: ar svitra koda lapinu var maksāt Maximā pie kases, par pakalpojumu- ja nemaldos, ap 65centi,vai 70, tikai vajag pieprasit , lai atsuta, man 2x sutija, kad 5x biju lugusi, tad sadzirdēja mani....-

2019-12-21 19:08

pensionāre: vajag pieprasit, lai atsuta to svītra kodu, tad to parādot,piem, Maxima'pie kases, par pakalpojumu-ap 75 vai 80 centi, un viss.

2019-12-21 20:20

Krista: Gribētu daudz ko pateikt par tādu cūcību gan no Latvenergo gan Citadeles puses, bet prātā nāk tikai krievu trīsstāvīgie

2019-12-21 20:35

Ināra Biciņa: zinošā
nevainojiet ne aprūpētāju,ne sociālo dienestu...lai tantukam palīdzētu banka prasīja pilnvaru(tantuks pats neiet no mājas ārā)Pilnvara maksā vismaz 40eur un uz augšu+5eur vēl jāmaksā noņemot no konta naudu(to paskaidroja bankas darbinieks)Tātad kopā,minimālā izdevumu summa 45 eur Par elektrību samaksāja 57eur Nav jēga par 12 eur ņemties un manuprāt par 40eur pilnvaru arī vairs nevar uztaisīt.Pozitīvā ziņa,ka pēc Kurzemes vārda iejaukšanās Citadeles bankas darbinieki atbrauca pie tantuka mājās un visus dokumentus nokārtoja.Naudu pārskaitīja uz Latvenergo tā,kā jautājums ir atrisināts!Tikai kas notiek ar tiem cilvēciņiem,kuri nezvana žurnālistiem...viņi pazaudē savu naudiņu,ja paši nevar aizčāpot līdz bankai.

2019-12-21 20:41

pensionare: nelidzes ne vilnitis,ne sesks ,ne soci.lai saprastu kada purva mus ir iegrudusi musu deputati ir jaiet skola.vai esat pamanijusi ko dara bankas,ka vinas nozud,ka censas izdzivot musu nabadziba,jo labie gadi beigusies. pelna nav,jadomaka izdzivot bada laikos. kadel valsts nevareja aizsargat latvijas tautas lielako dalu un nepienemt likumus ,kas ierobezo,vai tiesi otradi gruz tautu nabadziba.kadel katram latvietim ir jabaro visas starpiestades.kautvai saja gadijuma cik zaude pensionare ieverojot likumus .pamazam visi dokumenti tiks pienemti tikai elektroniski. tas nozime ,ka japerk dators,japiesledz i-nets.par to katru menesi kads var atpusties maldivu salas ar visiem radiem.ja tu to nevari atlauties,tad to kads izdaris tava vieta ,protams par naudu.vai mes gribejam tadu brivu latviju -ne.mes gribam dzivot cilveka cienigu dzivi,kuru mums liedz valdiba ar nepardomatiem likumiem, kaut vai mums kads prasija vai barosim bankas,institucijas mums jau nav izveles ,vele par ko gribi ,tie pasi sez.mums jau ,,es,, komisijas aizrada par daudzko, bet musejie ka noburti -viniem vajag naudu. ta var runat bezgaligi,neredzu gaismu,kas latviesus vedis saulite....

2019-12-21 21:05

Kooo: Nesaprotu kādēļ prasa no sirmgalves ja viņai ir pierādījums ka samaksāja,tad jau tie kas nesaņēma lai meklējas

2019-12-21 22:22

šo: Pieļauj,,mūsu,,Valsts ierēdņi! No tiem arī prasiet,kaut caur Patērētāju b°iedrībām,maitasputni,godavārds!

2019-12-22 08:12

Lasītājs: Raksta autors nefiltrē,ko raksta. Kāds sakars PNBBankā veiktai elektrības rēķina samaksai ar garantētās atlīdzības izmaksu Citadelē? Garantēto atlīdzību izmaksā PNB bankas klientiem,kuriem,kontos bija nauda. Kundze pat nebija PNB klients, vinkārši tur apmaksāja pakalpojuma rēķinu . Pirms uzrakstīt sviestainu rakstu, vajag savākt korektu informāciju, nevis dezinformēt pensionārus ar sagrozītu informāciju un uzpūst no mušas ziloni

2019-12-22 10:22

Trebū: Juridiski korekti ir otrādi. Ja kundzei ir maksājuma dokuments, kas apstiprina maksājuma veikšanu, tālākais ir Latvenergo problēma, kurai tā jārisina ar banku. Diemžēl mūsu valstī to var panākt tikai tiesas ceļā.

2019-12-22 10:36

Marta: KUR VECĀ PLEKSTE BARČA!

2019-12-22 12:35

ups: >to Marta - Barča droši vien gatavojas vēlēšanām, štuko kurējā kārtējā partija ielīst jo zin ka tantes pensionāres par viņu nobalsos kā likts..

2019-12-22 15:18

Wow!: Cik skumji...

2019-12-22 19:39

Martai: Barčas laiks ir beidzies, un viss , jo viņa taču ir veca un riebīga, tā kā lai tikai apčubina savus pehšus un neko vairāk.

2019-12-22 21:26

Beidziet!: Uzskatu, ka šī nu būtu Latvenergo problēma, kura viņiem jārisina ar banku! Ne jau prasīt no cilvēka maksāt divreiz! Ai ai ai nesmuki!

2019-12-22 22:22

pastalās: ,bet ,,BRĪVĀ,,LATVIJĀ.........

2019-12-23 06:04

S: Kundze nevis tante, vina nav jusu radiniece,lai uzrunatu tada forma.

2019-12-23 08:02

Zorro: Reketu un zagļu banda

2019-12-23 10:32

Salamandra: Gaužām bēdīgi,ka Latvijā tik vienkāršu problēmu,nevar atrisināt neviens no atbildīgajiem dienestiem !

2019-12-23 20:33

Ta pieņemts: Pie mums tāda sistēma ir atstrādāta. Līdzīgi ar administratīvo sodu protokoliem. Liela daļa to tiek sastādīti par neesošu pārkāpumu, bet tā kā 100 reizes vienkāršāk ir to samaksāt, tad reti kurš cīnās par savu taisnību.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli