Otrdiena, 20. oktobris Leonīda, Leonīds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Latviešu bērni mācīsies krievu skolā

Latviešu bērni mācīsies krievu skolā
30.05.2007 17:25

0

Līdz ar Liepājas 1.ģimnāzijas izveidošanu pagājušajā mācību gadā un tam sekojošo skolēnu skaita palielināšanos Centra pamatskolā, jau pirms gada tika nolemts, ka daļai skolēnu būs jāpārceļas mācīties uz 12.vidusskolas filiāli, kas atrodas Toma ielā 19, jo tur ir pietiekoši daudz brīvu telpu. Ar to nav apmierināti Centra pamatskolas vairāku skolēnu vecāki, uzskatot, ka skolā, kur mācās krievu skolēni, bērniem var rasties problēmas. Savas bažas ir izteikuši arī 12.vidusskolas bērnu vecāki, iebilstot, vai nepieciešams veidot divplūsmu skolu.

Citādās domās gan ir Izglītības pārvaldes priekšniece Ludmila Molčanova un abu skolu direktori.

L.Molčanova skaidroja, ka šobrīd atrastais variants ir vienīgais reālais risinājums, kā panākt to, lai 1.ģimnāzijā, kā tas iepriekš jau bija paredzēts, varētu uzņemt vairāk 7. un 10.klašu audzēkņus. Pagājušajā gadā Centra sākumskolu pārveidoja par pamatskolu. Taču 5. un 6.klašu audzēkņi joprojām palika mācīties ģimnāzijas ēkā, jo Centra pamatskolas ēkā šo klašu izvietošanai nepietika telpu. “Bet vienalga mums bija jāmeklē risinājums,” skaidroja L.Molčanova. “Un šo risinājumu mēs ieraudzījām pašreizējā variantā. Sakarā ar skolēnu skaita samazināšanos, pietiekoši daudz brīvu telpu ir 12.vidusskolas filiālē, kurā mācās 1.– 6.klašu audzēkņi.”

Jau pagājušajā gadā ir notikušas pārrunas ar abu skolu administrāciju un pedagogiem, lai skaidrotu viņiem apstākļus, kā varētu notikt abu skolu sadarbība. “Sākotnēji 12.vidusskolas pedagogi bija nobažījušies, vai līdz ar Centra pamatskolas skolēnu ienākšanu skolā viņu audzēkņiem nepasliktināsies apstākļi,” stāstīja L.Molčanova. “Taču nekas tāds nenotiks, un apstākļi nepasliktināsies arī Centra pamatskolas skolēniem, jo filiāles ēkā telpu ir pietiekoši.” “Par to vairākās sapulcēs ir informēti arī mūsu skolēnu vecāki,” piebilda centra pamatskolas direktore Vera Špaka. Viņa skaidroja, ka šajā mācību gadā gan 5., gan 6.klases skolēni mācījās ģimnāzijas telpās. 6.klases skolēni tur paliks vēl nākamgad, bet 5.klases skolēni nākamajā mācību gadā uzsāks mācības 12.vidusskolas filiālē. “Tur mūsu skolēniem būs atvēlēta daļa 3.stāva, kur būs gan klašu telpas, gan arī mācību kabineti. L.Molčanova uzsvēra, ka, pirmkārt, nav iemesla satraukumam nevienai no pusēm, ka krievu vai latviešu skolēniem varētu pietrūkt skolā telpu un pasliktināties mācību apstākļi. Otrkārt, daļai 12.vidusskolas pedagogu, kam šobrīd nav iespējams nodrošināt pilnu darba slodzi, būs iespējams to nodrošināt, jo viņi mācīs arī Centra pamatskolas 5.klasēs dabas mācību, datorzinības un mājturību. Taču iemesla satraukumam par to neesot vecākiem, jo pedagogiem ir lieliskas latviešu valodas zināšanas.

Pagājušajā ceturtdienā skolā notikusi vecāku sapulce, kurā tagadējo 4.klašu audzēkņu vecākiem izskaidrots viss, kas saistīts ar telpu maiņu nākamajā mācību gadā. “Toreiz neviens nebija satraucies, ka kādam no bērniem jaunajā mācību vietā varētu būt apdraudēta drošība,” viņa bija izbrīnīta. Taču vairāki vecāki šādas bažas pauda sarunā ar “Kurzemes Vārdu”, gan lūdzot savu vārdu neminēt. “Mēs zinām, kādas politiskās kaislības risinās mūsu pilsētā saistībā ar krievu skolām,” sacīja viena no mammām. “Un bērnus visbiežāk šai cīņās izmanto par ķīlniekiem. Kā es varu būt droša, ka mans bērns, kurš no rīta aizies uz skolu, vakarā sveiks un vesels atgriezīsies mājās?” “Es nedomāju, ka bērni nevarētu satikt, es baidos par to, ka kāds viņus varētu iekaustīt aiz skolas sienām, lai tādā veidā realizētu savus zemiskos mērķus,” sacīja kāds tētis.

12.vidusskolas direktors Valērijs Jepiskoposovs neslēpa, ka nesapratne par notiekošo bijusi arī no dažiem vecākiem viņu skolā. “Tomēr es šajos procesos neredzu nekādu problēmu,” viņš sacīja sarunā ar “Kurzemes Vārdu”. “Mēs visu laiku runājam par integrāciju, par to, ka mums, krieviem un latviešiem, ir jādzīvo kopā, taču reāli notiek tā, ka katrs tomēr dzīvo it kā savā kopienā. Bet nu mums ir iespēja pierādīt, ka varam sadzīvot kopā. Tāpēc latviešu bērnu ienākšanu mūsu skolā es pirmām kārtām uzskatu par izaicinājumu sev – vai es kā direktors, ja problēmas radīsies, spēšu ar tām tikt galā, un tas būs pārbaudījums arī mūsu pedagogiem – cik labi viņi pratīs skolēnus sagatavot šīm pārmaiņām. Un tomēr es esmu gatavs tam, ka var izcelties arī kautiņi, taču ne jau politisku motīvu dēļ. Šādā vecumā bērni kaujas gan krievu, gan latviešu skolās, un mums, pedagogiem, būs jāvar tos novērst.”

Arī L.Molčanova ir pārliecināta, ka satraukumam par bērnu drošību nav iemesla. Viņa minēja, ka mūsu pilsētā jau ir piemēri, kas apliecina, ka krievu, latviešu un citu tautību bērni var lieliski sadzīvot kopā. “Viens no piemēriem ir 8.vidusskola, kur līdz 9.klasei ir divas plūsmas – latviešu un krievu,” sacīja Izglītības pārvaldes priekšniece. “Un otrs – 15.vidusskola, kur mācības gan notiek latviešu valodā, bet 35 procenti no audzēkņiem ir cittautieši, un starpbrīžos sarunas notiek gan latviešu, gan krievu, gan arī citās valodās.” V.Špaka piebilda, ka, viņasprāt, skola ne ar ko neatšķiras no daudzdzīvokļu mājām, kurā dzīvo dažādu tautību cilvēki, no ielas, pa kuru staigā gan latvieši, gan krievi, gan citi, no darba vietām, kur ir jaukti kolektīvi. “Ja mēs tiekamies visur citur, tad kāpēc lai nebūtu kopā arī skolā?” viņa jautāja. Un piebilda: “Es domāju, ka mums uz jaunajām telpām ir jāiet ar labvēlību un tieši tāda pati attieksme jāsagaida pretī – tad arī viss būs labi, jo dažādu tautību bērni visbiežāk savā starpā satiek daudz labāk nekā pieaugušie, viņiem nav ko dalīt.”

Kristīne Pastore,
“Kurzemes Vārds”

Sākot ar nākamo mācību gadu, 12.vidusskolas filiālē Toma ielā 19 būs jāsadzīvo latviešu un krievu bērniem.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz