“Latvijas pasts” atsācis sūtījumu plūsmu ar Kanādu
VAS “Latvijas pasts” ir atsācis sūtījumu plūsmu ar Kanādu pēc Kanādas pasta operatora “Canada Post” darbinieku streika, aģentūru LETA informēja “Latvijas pasta” pārstāvji.
LETA
“Canada Post” no pirmdienas, 23.decembra, atjaunos starptautisko pasta sūtījumu pieņemšanu un piegādes adresātiem.
Tādējādi “Latvijas pasts” šonedēļ pakāpeniski izsūtīs sūtījumus, kas kopš 15.novembra uzglabāti šķirošanas centrā. Uzņēmums pasta pakalpojumus pārvaldīs pēc “FIFO” (“first in, first out”) principa, vispirms apstrādājot un piegādājot senākos sūtījumus.
“Latvijas pasts” operatīvi nodos sūtījumus “Canada Post”, bet aicina rēķināties, ka pastāv augsta varbūtība piegādes kavējumiem gala saņēmējiem.
Tas saistīts ar būtiskajiem sūtījumu uzkrājumiem, kas streika iespaidā uzglabāti no dažādiem pasta operatoriem, ko Kanādas pasta operatoram ir nepieciešams apstrādāt un nogādāt līdz adresātiem.
Pastā norāda, ka “Canada Post” līdz šim uzkrātos sūtījumus apstrādās un piegādās līdz gala saņēmējiem vairāku nedēļu laikā.
LETA jau ziņoja, ka novembra beigās “Canada Post” darbinieku streika dēļ tika apturēta pasta sūtījumu apmaiņa ar minēto valsti.
Tāpat vēstīts, ka “Latvijas pasta” apgrozījums pagājušajā gadā bija 108,269 miljoni eiro, kas ir par 8,3% vairāk nekā 2022.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās 4,1 reizi – līdz 538 646 eiro.
“Latvijas pasts” nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā. Uzņēmums nodrošina iekšzemes un starptautiskās piegādēs, sākot ar e-komercijas un paku sūtījumiem līdz presei, vēstuļu korespondencei un personalizētiem loģistikas risinājumiem. “Latvijas pasts” ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā apmēram 2200 darbinieku.