Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Rīgas maratonā uzvar Etiopijas skrējēji, Latvijas čempioni – Bērziņš un Kļučņika

Etiopijas skrējēji Deribe Robi Melka un Mekurija Arebu Zenebe svētdien uzvarēja “Rimi” Rīgas maratonā.

15.05.2022 10:55

Melka finiša līniju šķērsoja pēc distancē pavadītām divām stundām 12 minūtēm un septiņām sekundēm, 53 sekundes vēlāk finiša līniju šķērsoja kenijietis Mihaels Njenga Kunjuga, bet vēl četras sekundes lēnāks bija cits Kenijas skrējējs Dankans Kešs.

Par Latvijas čempionu maratonā kļuva Kristaps Bērziņš, kurš finišēja divās stundās 29 minūtēs un 13 sekundēs, uzrādot septīto rezultātu. 29 sekundes vēlāk finišēja  un astoto vietu ieņēma Denis Prikulis, bet vēl divas minūtes un 15 sekundes vēlāk distanci beidza devīto pozīciju ieņēmušais Kristaps Kaimiņš.

Sieviešu konkurencē Zenebe uzvarēja ar rezultātu divas stundas 30 minūtes un 53 sekundes. Otro vietu ieņēma Uzbekistānas skrējēja Marina Hmeļevskaja (2:33:19), bet trešā bija etiopiete Ajnalema Teferi Kasahuna (2:38:21). Aiz pirmā trijnieka bija trīs pašmāju skrējējas, kurām tika godalgas Latvijas meistarsacīkšu ieskaitē – Anna Kļučņika (3:00:16), Ludmila Zepa (3:04:36) un Anastasija Geraseva (3:09:52).

Pusmaratonā uzvaras laurus plūca etiopietis Abate Sikijass Misganavs, kurš finišēja vienā stundā un 30 sekundēs. Četras sekundes zaudēja kenijietis Šadraks Kimings Korirs, bet trešais bija viņa tautietis Simons Kiruti Mutoni (1:02:30). Astoto vietu izcīnīja Dmirijs Serjogins (1:05:15), kamēr desmitais bija Jānis Višķers (1:07:59).

Sievietēm uzvarēja Kenijas skrējēja Beatrise Mutaja ar finišu vienā stundā deviņās minūtēs un 12 sekundēs, otro vietu ieņēma etiopiete Alemadisa Ejaju Sisaja (1:09:32), bet trijnieku noslēdza uzvarētājas tautiete Veronika Njeri Maina (1:10:51). Astotā finišēja Ilona Marhele (1:21:01), bet devītā – Santa Višķere (1:24:42).

Kā aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji, dalībai dažādās pasākuma distancēs nedēļas nogalē kopumā reģistrējušies 17 033 dalībnieki no 76 pasaules valstīm.

Vakar Rīgas maratona Bērnu dienā piedalījušies 3500 bērni jeb maksimālais organizatoru noteiktais dalībnieku skaits. Maratona distanci šogad plāno izskriet 1038 sportisti, pusmaratonu – 2632 skriet gribētāji, 10 kilometru distanci – 3467, savukārt visvairāk pieteikumu ir sešu kilometru distancē – 4514 skrējēji.

Maratonam reģistrējušies 1928 skrējēji no ārzemēm, kas pārstāv vairāk nekā 70 valstis. Visvairāk dalībnieku maratonam pieteikušies no Latvijas, Vācijas, Lietuvas, Igaunijas, Lielbritānijas, Spānijas, Ukrainas, Zviedrijas, Polijas un Francijas.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada un šogad bija 32.reize, kad skrējēji devās Latvijas galvaspilsētas ielās.