Piektdiena, 3. jūlijs Verita, Everita, Benita, Sulamīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ļaundari bojā novērošanas torņus

Ļaundari bojā novērošanas torņus
14.09.2013 07:15

liepajniekiem.lv

Putnu novērošanas torņi, ko atklāja aptuveni pirms pusotra mēneša, jau ir cietuši no ļaundariem – pazuduši vairāki desmiti skrūvju uzgriežņu, bet viens no torņiem kļuvis par vietu, kura dēļos apmeklētāji gravē savus iniciāļus, ar marķieri raksta atzīšanos mīlestībā un “mākslinieciski” izpaužas, veidojot grafiti. Ir piepildījušās būvnieku prognozes: mūsdienu sabiedrība nespēj novērtēt viņiem doto. 

No ļaundariem cietuši abi novērošanas torņi – gan uz tā dēvētā Golodova dambja, gan Lauku ielas galā uzbūvētais, novēroja portāls. Ir pazuduši skrūvju uzgriežņi, kas satur konstrukcijas, kā arī uz torņa dēļiem apmeklētāji ir mākslinieciski izpaudušies, gravējot iniciāļos, veidojot uzrakstus.

Apsekojot infrastruktūras objektu Lauku ielas galā, portāls pamanīja, ka no vandaļiem cietusi arī laipa – pazudusi viena no dēļu margām. Jau iepriekš laipai ir bijuši salauzti dēļi. Tie nomainīti un vietā uzstādīti jauni. “Ļoti skumji,” īsi nosaka Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas vecākais valsts vides inspektors Andris Maisiņš, kuram par postījumiem jau bija zināms. Vēl pirms laipas un torņu nodošanas publikai A.Maisiņš bažījās, vai tie necietīs no neaudzinātās sabiedrības daļas. Diemžēl prognozes piepildījušās.

A.Maisiņš pastāsta, ka ir pasūtīti teju 70 jauni skrūvju uzgriežņi, kuri tiks uzlikti nozagto vietā. Šoreiz uzgriežņi tikšot piemetināti, lai tos nevarētu vienkārši noskrūvēt.

Vai pagaidām būve neapdraud apmeklētājus? “Konstrukcija kopā turas. Līdz šim nav bijusi vētra. Tad situācija varētu būt bīstamāka,” norāda Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvis, piebilstot, ka Pašvaldības policijai uzdots notvert ļaundarus. Tā kā ezera laipām un abiem torņiem dota divu gadu ražotāja garantija, izmaksas, kas radušās jaunu uzgriežņu iegādē, segs būvnieks. Zīmējumu un gravējumu likvidēšana garantijā neietilpst, jo neattiecas uz drošību. A.Maisiņš novērojis, ka apmeklētāju mākslinieciskā izpausmes radušās pēdējās nedēļas laikā. “Vandāļu darbība, manuprāt, būtu jāuzmana un jākontrolē Pašvaldības policijai,” pārliecināts A.Maisiņš.

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš apstiprina, ka viņiem ir zināms par huligānu paveikto Lauku ielā un uz Golodova dambja. Par tiem atbildīgajām personām ziņojuši tieši likumsargi. “Gar objektiem regulāri un pastiprināti tiek patrulēts, tāpēc redzam, kas notiek. Jau kopš atklāšanas, augusta, manījām ļaunprātīgas darbības. Par to arī ziņojām. Koks žūst, un skrūvju uzgriežņus ir viegli noskrūvēt. Ieteicām “atsist” galus vai darīt jebko citu, kas sarežģītu zagļu izdarības,” stāsta K.Vārpiņš. “Ja to var izdarīt, kāpēc lai tā nerīkotos,” viņš saka, vaicāts, vai uzgriežņi ir tik vērtīgi, lai tos skrūvētu nost. “Varbūt to paņem tīri suvenīram. Grūti pateikt.”

Pagaidām neviens pie atbildības nav saukts. “Grūti kādu pieķert pie rokas. Nevar jau redzēt, kas tālumā tiek darīts,” apstākļus raksturo Pašvaldības policijas pārstāvis.

Jau ziņots, ka Dabas aizsardzības pārvalde liepājnieku, apkārtējo pagastu iedzīvotāju, kā arī tūristu ērtībai dabas liegumā “Liepājas ezers” izbūvēja jaunas gājēju laipas un putnu novērošanas torņus. Uzstādīti arī informācijas stendi un dabas lieguma robežzīmes. Infrastruktūras objekti tapuši Dabas aizsardzības fonda administrētā un Kohēzijas fonda finansētā projektā. Būvuzņēmējs tiem bija SIA “Jaunmāja” no Rīgas.

Foto galerija

65 komentāri

2013-09-14 07:39

pieķert pie rokas: Skrūvju galus vajag atbungāt ar āmuru lai uzgriežņus nevar noskrūvēt.Vēl pie torņiem pārs apgaimošanas stabus uzstādīt ar video kamerām.Tad būs kārtība.

2013-09-14 07:48

Dusma: Ļaundarim tos uzgriežņus ap kaklu un ūdenī iekšā,būs vēžiem ko darīt...

2013-09-14 08:14

žvinguļi: Paurupe kā tur bij pareizi jāraksta širsoņi vai iršoņi.?

2013-09-14 08:17

Uklvuk: Normalas valstis tadas vietas tiek aprikotas ar video noveroshanas kameram un apgaismojumu. bet sheit jau ta ir problema un nesamerigas augstas izmaksas!!!! ka veel uguni kads nau pielaidis tai buudai.......

2013-09-14 08:17

klients: Pilnīgi nesaprotu tos stūlbeņus. Negribas jau lamāties, bet uzdzen dusmu! Tiem rakstniekiem uztetuvēt uz pieres tos pašus tekstus, bet uzgriežņu skrūvētājiem iebāzt viņiem aizmugurējā caurumā tos uzgrīžņus!

2013-09-14 08:24

kā vienmēr: Varbūt to nespējīgo policistu vietā jāuzstāda novērošanas kameras.

2013-09-14 08:24

OP: SVEICIENS OTANKIESIEM.

2013-09-14 08:40

x6: god vards, pautus nost

2013-09-14 08:47

x8r: Normāli būtu manuprāt uzgriežņus attiecīgi pievilkt.
Tajos torņos uzgriežņi ar pliku roku pievilkti. Nav jau brīnums, ka kāds noskrūvē. Jābrīnās kā tas tornis vēl nav sagāzies.

2013-09-14 08:48

Acīgais: Kur skatās Sesks???

2013-09-14 09:31

pašvaldībai: Un pat tur nav videonovērošanas kameras, kas pieslēgtas policijas novērošanai??? Sviests kaut kāds! Pilsētas budžetu kaut kāda rallija rīkošanai var izšķērdēt, bet kameras uzstādīt nevaram atļauties!!! Ja pēc rallija esam tik nabadzīgi , nu tad tiem, kuri domē pielipuši pie mīkstajiem krēsliem, būtu jāpaceļ savas pēcpuses un jādodas dežūrēt pie objektiem, kuri ir vandāļu iecienīti!

2013-09-14 10:00

klusums: Pašvaldības policija jau laikam neko sarežģītāku par plāksteru līmēšanu uz auto nemāk darīt. Tad kad reālas nelikumības jāizmeklē vai jāuzrauga tad rokas ap īsām.

2013-09-14 10:02

.....,......: "Ir piepildījušās būvnieku prognozes: mūsdienu sabiedrība nespēj novērtēt viņiem doto. "
Ta nu jaunums ! Bez video uzraudzības nekas ! ilgi neturēsies....diemžēl.

2013-09-14 10:06

13: tādi neaptēsti ļautiņi nu mēs esam un tur neko nevar padarīt,arī tās novērošanas kameras tāpat kā torņus var sabojāt un policistu katrai vietai un katrā laikā nepiestutēsi, domniekus un Sesku būtu jāliek mierā,viņiem jāpilda savi pienākumi. Vandaļiem būtu jāsāk draudzēties ar galvu un tad viss būs kārtībā.

2013-09-14 10:08

Ezerkrastnieks: Tak nav ko tur vainot MŪS utt. Tie kas tur ārdās ir sīkie krieveļi. Cik nav manīti apķēpājam mājas. Kā ierauga tā mūk, bet klāt jau neizstāvēs.

2013-09-14 10:09

tā ir: pamuļķu netrūkst, nāk no vecākiem muļķiem :(
Varbūt atkal Valsts vainīga, ka izglītība nav bezmaksas :)

2013-09-14 10:30

Епать: Пох на возмущённые комментарии, но когда начинают пиздеть националисты, там не только на русском написано идиоты :) Латвиешу сикаляс

2013-09-14 10:35

apmeklētājs: Jā, apmeklējot novērošanas torni, nevar nepamanīt "daiļos"gravējumus torņa margās. Dažu vārdu autores ir atpazīstamas - piemēram, Vita un Elizabete (ja izlasīs komentāru, pašas sevi atpazīs)

2013-09-14 10:42

Andron Mc: To pajolu huiņu vajag nosvilināt, kopā ar pērno zāli.

2013-09-14 10:45

kuku: Vot sīkiem šmurguļiem nav ko darīt...

2013-09-14 11:02

Guna no Ezerkrasta: Kādu laiku atpakaļ,kad ar dēlu bijām turp aizgājuši un uzkāpuši tornī,vairāki krievu tautības pusaudži skrēja un šūpoja torni tā,ka vajadzēja kāpt lejā. Jau toreiz nodomāju - šis skaistais objekts noteikti nebūs uz ilgu laiku.
Patīk kādam vai nē,bet šiem cittautiešiem,atšķirībā no latviešiem,ir pilnīgi atšķirīga izpratne par kultūras vērtībām,cieņu. Un tas ir skumji!

2013-09-14 11:19

lihums: katram bērnam ir tiesības brīvi izpausties!!!!
un nākt uz skolu uzpīpēt!!!
rokas nost no mūsu bērniem!!!

2013-09-14 11:27

Viesis: Kultūra mums joprojām zema. Var tik tiešām likt kaut kā novērot , savādāk būs liktenis kā pie papes ezera.
Tas ka iegravēts pat vēl tā , bet zilā krāsa gan traki izskatās.
visu mums vajag vai no metāla , vai ķieģeļa, nav brīnums ka pēdējās sarkanās ķieģeļu autobusa pieturas nojauca vēl nesen, skaistu neko nevar.

2013-09-14 11:27

ES: Beidziet lamāties! Šī lamāšanās ir tikpat nekrietna kā jaunā objekta un visa, kas glīts un sakārtots apķēpāšana ar "mākslinieciskajiem" grafiti. Beidzot pašvaldības policijai jāizrāpjas no ērtajiem automobiļiem un jāparūpējas par kārtību pilsētā. Nav ko taisnoties, ka no tālienes nevar saskatīt, kurš ko dara. Tad pastāviet klāt uz vietas! Pat tad, ja policijaai paziņo, ka kādā vietā notiek šīs nejēdzības, viņi nepacenšas ierasties un saukt neģēļus pie atbildības. Ir taču nakts un jāguļ utt. Noķert kādu sieveli, kura nevietā pārskrējusi ielu, lai pagūtu uz autobusu, un stundu to tirdīt vai uzlikt 20 latu sodu, ja mašīna ar vienu riteni uzbraukusi uz trotuāra, cita lieta. Ne jāceļa, ne jādežūrē. Tik daudz policistu un tik maz kārtības! Kāpēc tā? Padomājiet, cienījamie pašvaldības policisti! Kas nav audzināts ģimenē, jāaudzina policijai, citas iespējas nav.Veiksmi!

2013-09-14 11:52

Es no PSRS: Pa pašvaldībniekiem piekrītu - arī saucām jo bija kaimiņu dzīvokli uzrīkots rauts ar mūziku ka visa māja vibrē. Pa telefonu atbildēja ka vajag iesniegumu no vismaz trijiem mājas iedzīvotājiem rakstveidā un tad šie braukšot pārbaudīt.

2013-09-14 13:09

отец бронтозавра: Если наши детки это пишут,значит им это в радость, и сколько помню 40 лет назад , было тоже самое, значит никуда мы не ушли в культуре за это время, потому что это МЫ сами.

2013-09-14 13:39

kaija: NOLAADEETIE KRIEVELJU BERNI, ka VAAKTOS NU VINJI VISI UZ SAVU PIEDIRSTO TEVU ZEMI! viss vinjiem jaapieraksta bljegj tfuu nu taadas dusmas!!!! biju tur vel tikai pirms 3 nedelaam, viss bija tirs un skaists.. kaut tie keepaataaji un graveetaaji pirkstus salauztu!

2013-09-14 13:48

Андрей: Nekad ne rakstiju.Ne pirms 35 gadiem,ne tagad,jo uzskatu, ka tas nenak no liela prata, drizak otradi. Bet ja Liepajas ezers ir dabas liegums,TAD KADA VELNA PEC TUR ATĻAUTS LIKT TIKLUS UN ŠAUT PILES???

2013-09-14 14:12

bubejs: tie pajolisi nesaprot,ka vis sis tiks labots par nodoklu maksataju naudu,kurus cerams maksa ari vinu vecaki !

2013-09-14 14:47

...: Tipiska Liepājnieku kultūra... Pretīgi atgriezties Liepājā un skatīties tās apķēpātās mājas! Uzliktu sodu par šādu huligānisku rīcību 100 000 latu, tad lai domā, gribas to darīt vai nē! Tas nekas ka neadekvāti, bet var taču arī to nedarīt!

2013-09-14 14:59

SuperMuņiks: Sveiciens visiem maniem atbalstītajiem!
Vai man kādām būtu jātaisnojas? Ne! :) 90% te komentāru raksta kungi un dāmas, kas ir aizskarti , jo nejēdz nolīst un izdzer savu aliņu, vai ir tik atpalicis, ka nejēdz ielikt pulksteni, novietot auto kā zīme to prasa, vai vienkārši ir tik slinks, ka pelēko kustināt negrib.
Autogrāfus prasāt privāti! ;)

2013-09-14 15:01

SuperMuņiks: P.s. torni var nosargāt gaisma un kameras un Jūs mani dārgie Liepājas iedzīvotaji

2013-09-14 15:58

.....................: Kāda starpība kā tie uzgriežņi pievilkti....ja būs audzināta sabiedrība neviens neko neatļausies lauzt,ņemt un skrūvēt.Paši savu vidi bojājam un citu darbu nenovērtējam.

2013-09-14 16:45

studente: Ezerkrastnieks un kaija..
Runa nav tikai par tiem mazajiem krieveliem, latvieshu berni ari medz dariit visadas mulkibas...Tur jau drizak jaskatas uz to ka berns ir audzinats.. Vecaki lugums,audziniet savus bernus kartigi,savadak nabaga liepaja driz pazudis..un klus par pedejo pritonu.

2013-09-14 17:02

Es_pats: Biju pirms mēneša tur aizstaigājis, tieši ierunājos brīnums ka vel nav sagrauts! :P ... Nu nekāda sakara pilnīgi ar krieviem vai latviešiem ..visi vienadi ...kad es biju tur bija kadi pieci bērni +/- 13 gadi! Audzināšanas līmenis krietni dziļā d.... valoda tāda it kā dzīvotu pagrabā! pīpā un spelejās ar sērkociņiem! ...kameras tur vaig kā ēst! :P

2013-09-14 17:23

njaaaaa: Pašvaldībai nav nauda videokamerām, bet rallijam atrodas..:(

2013-09-14 17:23

rajons: trapisies kads ka raksta vaj ko dara, dabus uz vietas konkreti biete

2013-09-14 18:15

Normals: Tizlie WDAC. Baigi krutie jūtas... duraki.

2013-09-14 18:17

nostarWDAC.: Dažus 'krutos' bojātājus var viegli sociālajos tīklos atrast. Galvenais pameklēt.

2013-09-14 19:56

braucejsss: Pabiju uz abām laipām un pabrīnījos,ka kameras nav uzstāditas,vai tad tiešām tas ir tik dārgi!?lai gan krāsas spainis un pāris kg uzgriežņi sanāk lētāk....

2013-09-14 20:27

...: Skumji ,ka mūsdienu sabiedrība nespēj novērtēt to ,kas viņiem ir dots it īpaši jaunieši.

2013-09-14 21:13

zzzzz: da te jau nekas ilgi neturas...... tad jau pie katras majas vajag kameru, un dzivot ka cietuma....

2013-09-14 21:16

Valija: Tā geji parasti izpaužās.Tas esot pierādīts.

2013-09-14 21:36

Tā: Demokrātija un liberālās vērtības uzvar

2013-09-14 21:42

čubijs: Visus šitos sīkos pamuļķus vienkārši atskaldīt un miers..

2013-09-14 22:39

Skaidrīte: Jāpapildina Liepājas saistošos noteikumus, kur paredzēta reāla atbildība un soda maksas tiešām lielas, par ko labot salauzto.Tā lēnām, pakāpeniski strādājot kārtības policijai panāks vēlamo rezultātu.

2013-09-14 23:03

Vilma: Pēc uzrakstiem jau var redzēt !!! ,,Kultūras nesēju,, tauta!

2013-09-15 10:11

mācītājs: Nu un par šito arī noteikti vainojams Sesks, vai ne? Un kuslā policija. Bet ne jau tizlie liepajnieki, vai ne?

2013-09-15 11:10

kri200: nu jā, vismaz otrs tornis nav apskādēts jo neviens nezin kā tikt klāt

2013-09-15 11:38

LB: Manam komentāram drīz būs 100. punkti.

2013-09-15 15:42

Linda: Reiz pastaigājoties, pieķēru vairākus krievu tautības jauniešus kas bija nobloķējuši visu augšējo stāvu, rupji lamājās, lietoja alkoholu,kā arī meta no augšas skārdenes. Tā vien gribējās pazvanīt policijai, bet tā arī to neizdarīju. Ballītes tur notiek vienmēr, vai arī mna vienmēr izdodas uz tām uztrāpīt. Nepilngadīgie iet uzsmēķēt, bet pārējie paskatīties uz skaitiem skatiem alkohola reibumā. žēl, ka neviens nespēj novērtēt skaitās lietas.

2013-09-15 16:09

tobis: beernudaarzzz

2013-09-15 16:43

ezerkrastniekam: Pēc uzrakstiem spriežot, tie nav tikai sīkie krieveļi, bet arī sīkie latvieteļi.

2013-09-15 17:47

xsxsxs: tos uzgriežņus vajag piemetināt pie skrūvēm- taču drošāk

2013-09-15 21:27

ezera pīle: kameras un tikai kameras. normālu sodu uzlikt nepilngadīgo vecākiem. ne 10, ne 50ls. 500. bez žēlastības. kā ārzemēs. tad arī izglītībai un jaunajiem vecākiem atradīsies. un vai par huligānismu sabiedriskos darbus nepiespriež? lai tie tīneidžeri pavāc atkritumus pa Liepāju vai kokus pastāda. simt punkti nekad dzīvē viņu vandāliskās roķeles neviena darba redzējušas nav un tāpēc nekādas cieņas nav pret apkārtējo sabiedrību.

2013-09-15 22:05

llko: VISA LIEPAAJA IR APKEEPAATA !!!!!!!

Vai nav laiks nomainiit pasvaldiibas policijas vadiibu ????

Seska k-gs , luudzu pienemiet meerus ...

2013-09-16 08:25

Tie: nu gan tā kā būtu latviešu vārdi- Vita un Elizabete! Intelektu gan šīm nebūs tik viegli smadzenēs iegravēt!

2013-09-16 09:56

Senie laiki: Visi tiek sveikā cauri, Smerdeļiem nav nekādas bijības, jāmaina likumdošana un ar steigu!!!

2013-09-16 10:13

smieklīgi: Gandrīz smieklīgi skan tas Pašvaldības policijas teksts, ka no tālienes vēroja.... Nu tad pieej tuvāk un rīkojies, ja nav pilnvaru - pasauc kolēģus no Valsts policijas. Vai patiešām policijas patruļas vajadzīgas tikai, lai braucot garām, novērotu, kā demolē foršas lietas? Jāsecina, ka vienkārši negrib darīt.

2013-09-16 10:18

21: ko to policiju kjengaa,,uzliek kameras,ka riga un lai vero paaugstinatas iekares objektus televizorinja un bus ok,,ja tur ,ka cits alnis raksta janoliek policis,,nu bljin,,varbut postenis???kur tadas glupigas galva kraajas?:D Aarpus LV kameras ir ciena un darbojas ar!!!vajag ieiet tak 21.gs.!!!

2013-09-16 15:22

arturs: Skumji, skumji, ka mums ir tāda sabiedrība, kāda nu viņa ir.

2013-09-17 09:31

to 21: Nav runa par to, ka būtu policists jānoliek. Bet palasi uzmanīgāk policijas vadības atbildi - neliekas jocīgi? Runa ir par to, ka policistiem, patrulējot ar mašīnu, ja redz ko aizdomīgu, jārīkojas, nevis jābrauc garām. Un arī cilvēkiem pašiem : viens redzējis kompāniju, kas dzer, cits, ka lauž - nu tad piezvani poličiem, nevis vienaldzīgi noskaties.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz