“Lauvas” izcīna svarīgu uzvaru

28.02.2009 19:02

Sestdien SEB Baltijas Basketbola līgas Izaicinājuma kausa izcīņas spēlē ļoti svarīgu uzvaru par iekļūšanu play off izcīnīja “Liepājas lauvas”, kas savā laukumā, pārliecinoši aizvadot ceturto ceturtdaļu, pārspēja ”Alytus” vienību ar rezultātu 79:62. Līdz šim “Liepājas lauvas” Izaicinājuma kausa D grupā ieņem otro vietu, atpaliekot vien no Tallinas ”TTU”.

Pirmās ceturtdaļas pirmās piecas minūtes veiksmīgāk aizvadīja mājinieki, kuru agresīvā darbošanās aizsardzībā, neļāva viesiem gūt daudz punktu. Kopumā ”Alytas” guva vien piecus punktus pirmo piecu minūšu laikā, savukārt ”Lauvas” divpadsmit, tādējādi tie panāca septiņu punktu pārsvaru. Pēc viesu pieprasītā minūtes pārtraukuma ”Alytas” basketbolisti saņēmās, panākot līdzsvaru spēlē – 13:14. Pēdējās ceturtdaļas divās minūtēs spēle kļuva salīdzinoši rezultatīvāka, tomēr mājinieki spēja noturēt savu nelielo pārsvaru, kas tika iekrāts puslaika sākumā. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar 18:15 par labu liepājniekiem. Otrā ceturtdaļa iesākās diezgan rezultatīvi līdzīgi kā pirmās ceturtdaļas noslēgumā. Nedaudz veiksmīgāki gan bija mājinieki, kuri pirmo reizi spēlē panāca plus septiņi. Līdz puslaika beigām ”Lauvas” gan nespēja šo pārsvaru ne noturēt, ne palielināt, jo ”Alytas” līdzīgi kā pirmajā ceturtdaļā spēja panākt līdzsvaru, bet vēlāk arī neizšķirtu 35:35, kas arī bija pirmā puslaika beigu rezultāts. Kopumā pirmais puslaiks tikai aizvadīts diezgan nestabili abu komandu izpildījumā, jo vienu brīdi mājiniekiem piederēja iniciatīva, savukārt jau vēlāk viesi to apstādināja un spēja panākt līdzsvaru.

Trešā ceturtdaļā iesākās ar diviem precīziem Artūra Štālberga divpunktu metieniem, panākot 39:35. Arī turpmāko divu minūšu laikā mājinieki turpināja darboties tikpat apņēmīgi uzbrukumā, veicot nelielu izrāvienu ar 9:3, izvirzoties vadībā jau ar plus astoņi. Līdzīgi kā iepriekšējās reizēs, arī šo pārsvaru ”Alytas” ļoti īsā laika posmā veiksmīgi sadeldēja, atjaunojot līdzsvaru visā spēlē. Līdz ceturtdaļas beigām laukumā nekas nemainījās – abas komandas cīnījās līdzīgi un nevienai no tām vairs neizdevās veikt kādu būtisku izrāvienu, tādējādi pirms pēdējām desmit minūtēm rezultāts bija 54:51 par labu mājiniekiem, kas solīja interesantu pēdējo ceturtdaļu. Ceturto ceturtdaļu līdzīgā kā visā spēlē veiksmīgāk iesāka liepājnieki, kuri veica nelielu izrāvienu 4:0, panākot 58:51, pēc kā ”Alytus” galvenajam trenerim nācās pieprasīt minūtes pārtraukumu. Pārtraukums gan viesiem šoreiz nepalīdzēja, jo ”Lauvas” turpināja iesākot ofensīvu, divu minūšu laikā jau izvirzoties pietiekoši drošā vadībā ar piecpadsmit punktu pārsvaru – 68:53. Līdz spēles beigām mājinieki veiksmīgi nosargāja ceturtās ceturtdaļas sākumā iekrāto pārsvaru, tādējādi arī izcīnot ļoti svarīgu uzvaru par iekļūšanu izslēgšanas cīņās ar rezultātu 79:62.