Svētdiena, 20. septembris Marianna, Ginters, Guntra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Lauž šķēpus par atkritumu apsaimniekošanu

Lauž šķēpus par atkritumu apsaimniekošanu
Foto: liepajniekiem.lv
08.09.2016 17:04

liepajniekiem.lv

Šodien, 8.septembrī, pilsētas domes Finanšu komitejā, kur deputāti tika iepazīstināti ar informatīvu ziņojumu par sadzīves atkritumu apsaimniekotāju Liepājas reģionā, diskusijas ievilkās vairāk par stundu, portāls pārliecinājās komitejas sēdē.

Kā deputātiem atgādināja Liepājas domes izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens: ”Vēsture šajā jautājumā meklējama pirms diviem gadiem, kad reģiona pašvaldības vienojās izstrādāt kopēju atkritumu apsaimniekošanas plānu. Nākamais solis bija operatora izvēle. Tāpēc pašvaldības vienojās par kopējas iepirkumu komisijas izveidi. Tika izstrādāts nolikums. Izsludināts iepirkums.”

Sekoja pieteikumu iesniegšana. Komisija izvēlējās konkursa uzvarētāju.

Portāls pirms mēneša jau informēja, ka pilsētas domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu, kas paredz, ka pašvaldība slēgs līgumus ar diviem publiskajā iepirkumā izvēlētajiem atkritumu apsaimniekotājiem. Ar personu apvienību SIA ”Clean R”, SIA ”Tranzīts L Waste” un SIA ”EKO joma”, kas strādās teritorijā no pilsētas dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam. Un  ar personu apvienību SIA ”Eko Kurzeme” un SIA ”Eco Baltia vide”, kas savukārt strādās teritorijā no Tirdzniecības kanāla līdz pilsētas Ziemeļu robežai.

Tāpat jau ziņojām, ka līdz ar šo domes pieņemto lēmumu un ar iepirkuma rezultātiem iedzīvotājiem atkritumu apsaimniekošana Liepājā kļūs nedaudz lētāka. Maksa par atkritumu apsaimniekošanu zonā no dienvidu robežas līdz Tirdzniecības kanālam būs 11,89 eiro bez PVN par vienu kubikmetru jeb 14,39 eiro ar PVN par kubikmetru. Savukārt no Tirdzniecības kanāla līdz ziemeļu robežai – 11,90 eiro bez PVN jeb 14,40 eiro par vienu kubikmetru. Šobrīd atkritumu apsaimniekošanas maksa ir 14,83 eiro ar PVN par vienu kubikmetru SIA ”Nordia” klientiem un 14,85 eiro par vienu kubikmetru – SIA ”Eko Kurzeme” klientiem.

Taču viens no pretendentiem, kurš bija pieteicies konkursā, piedāvājot lētāko cenu – SIA ”Rang-Sells”, rezultātus apstrīdēja.

M.Tīdens skaidro, ka

Iepirkumu uzraudzības komisija sūdzību izskatījusi, taču pilsētas domes lēmumu atstājusi negrozītu. Un līdz ar to trešdien, 7.septembrī, reģiona pašvaldības, četras stundas spriedušas un debatējušas, pieņēma lēmumu slēgt līgumu ar iepirkumā izraudzītajiem atkritumu apsaimniekotājiem.

Portāls jau vakar informēja, ka šis līgums tika noslēgts.

Paralēli šiem notikumiem opozīcijas deputāts Jānis Vilnītis, apspriedies ar pārējiem Reformu partijas deputātiem, 7.septembrī iesniedza pieprasījumu domes priekšsēdētājam Uldim Seskam par ārkārtas domes sēdes sasaukšanu trīs dienu laikā, kā to paredz likums.
Ārkārtas sēdē opozīcijas deputāti prasīja izskatīt vienu darba kārtības punktu: “Par Liepājas pilsētas domes  2016.gada 18.augusta lēmuma Nr.291 un iepirkuma līguma ar konkursā “Sadzīves atkritumu apsaimniekošana Liepājas atkritumu apsaimniekošanas reģionā (id.Nr.LPP 2016/8) uzvarējušiem pretendentiem apturēšanu.” 

Sagatavotajā lēmumprojektā opozīcija rosināja balsot par Liepājas pilsētas domes  2016.gada 18.augusta lēmumuma Nr.291 atcelšanu, kā arī prasīja apturēt līguma noslēgšanu. 

Kā portālam skaidroja J.Vilnītis, opozīcijas prasība un lēmumprojekts bija sagatavots, balstoties uz kompānijas “Ragn-Sells” vēstulē (tā nosūtīta visiem domes deputātiem) minētajiem faktiem, proti, ka Liepājas domes konkursā “Sadzīves atkritumu apsaimniekošana Liepājas atkritumu apsaimniekošanas reģionā” izvēlētie sadzīves atkritumu apsaimniekotāji, kuri nākamo 7 gadu laikā būs tiesības sniegt pakalpojumus iedzīvotājiem, prasa ievērojami lielāku maksu par pakalpojumu nekā piedāvāja SIA “Ragn-Sells” (8,78 un 9,71 eiro par m3, savukārt konkursa uzvarētāji – 11,90 un 11,89 eiro par m3) un ka “Ragn-Sells” gatavojas ierosināt tiesvedību, tādēļ līdz tiesas galīgam nolēmumam kompānija ieteica deputātiem aicināt Liepājas pilsētas domi neslēgt līgumus vai noslēgtu līgumu gadījumā – apturēt to izpildi.

Šodien notikušajā pilsētas domes Finanšu komitejā M.Tīdens opozīcijas deputātiem skaidroja, ka komisija, izvēloties pretendentus, ar ko slēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu, vadījusies ”nevis no letālās cenas bet gan pēc saimnieciski izdevīgākā piedāvājuma”. Turklāt, kā viņš piebilda, piedāvājums ar lētāko cenu nav atbildis vairākām citām konkursa nolikumā izvirzītajām prasībām.

Atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācijas direkcijas vadītājs Armands Nikolajevs, kurš piedalījās Finanšu komitejas sēdē, deputātiem skaidroja, ka atkritumu apsaimniekošanas modeļi var būt dažādi. ”Liepājas variants nav sliktākais, tā strādā arī Anglijā. Savādāka sistēma ir Vācijā, kur dominē publiskā partnerība. Arī Rīga nākamajā gadā plāno izmaiņas.”

Viņš norādīja, ka vairākās Latvijas pašvaldībās atkritumu apsaimniekošanas cena par vienu kubikmetru ir augstāka, nekā Liepājā bija līdz šim: ”Bet tā ir adekvāta.” Un atzina, ka, viņaprāt, 8 eiro par kubikmetru ir pārāk zems rādījums: ”Atklāti runājot, nezinu, kā par šādu cenu var veikt pienākumus. Tādēļ uzskatu, ka operatora, ar kuru Liepājā noslēgts līgums, cena ir reāla.”

Opozīcijas deputāti Finanšu komitejā atzina, ka atsauc prasību sasaukt domes ārkārtas sēdi.

Kā pēc komitejas sēdes portālam atzina J.Vilnītis, nav jēgas sasaukt ārkārtas sēdi, ja līgums jau noslēgts. Taču viņš neslēpa, ka ir nobažījies par sekām, ja konkursā neuzvarējusī firma uzvarēs tiesā: ”Pašvaldībai tie var būt lieli zaudējumi.”

14 komentāri

2016-09-08 19:23

pārmaiņas ir nepieciešamas...: Pašvaldība ir bagāta! Tā par tiesas izdevumiem neuztraucas! Tā atvēl simtus tūkstošus priekšsēdētāja hobijam un izklaidēm! Tajā pašā laikā pašvaldības (pozīcijas LP+SC) deputāti nu ne kādi nevar, vai negrib saprast vai Liepājā ir vajadzīgas izglītības iestādes!

2016-09-08 19:38

vai tiešām?: aloizs norkus ir saistīts ar ārzonas ofšoru kompānijām, kas apiet Latvijas VID!

2016-09-08 19:57

5 metr pret vēj: Es var iedot pārs šķēps, ja vaig, man vel i palikuš no otra kār. Bet tikai ja tiešam vaig, citādāks nē, pašam noderes. Faktisk var iedot trīs a, lai tik lauž akal.

2016-09-08 20:50

Skaidrs ir viens: Par Liepājas Partiju un Sesku vairs nebalsošu.

2016-09-08 20:58

Jans: Vai nu es esmu idiots vai nu iepirkuma komisija? Kā var atdzīt par saimnieciski izdevīgāku 25% dārgāku piedāvājumu? Diemžēl lemj viņi un maksājam mēs.

2016-09-08 21:10

Atmodas bulv. 8: viņaprāt, 8 eiro par kubikmetru ir pārāk zems rādījums: “Atklāti runājot, nezinu, kā par šādu cenu var veikt pienākumus. Ne saprotu ,kāpēc domē baidās no lētakas cenas.Jo lētāk jo labāk priekš iedzīvotājiem. Karostā vispār vajadzetu 4 .e. par kubametru jo puskilometrs jāiet līdz gružkastei. Jānes līdz 3 autobusa galapunktam.

2016-09-08 21:19

Tāpēc ka: Redz Tulks&Co lobē uznēmēju intereses, bet Opozīcija- iedzīvotāju

2016-09-08 21:27

-Tāpēc ka: Opozīcija lobē lai paliek esošā situācija ,kad strādā esošie operatori ar augstāku cenu.Lobē Nordia un Eko

2016-09-08 21:28

Gruzis: Opozicija lobē lai Nordia un Eko turpina strādāt par vecajiem dārgajiem tarifiem.

2016-09-08 21:30

Kādas muļķības: Opozīcija vienbalsīgi balsoja par konkursa rezultātiem pagājušā Domes sēdē.
Šodien saka ka ir pret.Paši nezin ko lābā roka balso un ko kreisā.

2016-09-08 21:47

Jēzus: Karostā grib lai visus gružus nes vienā vietā jo visas gružkastes koncentrē apkārt 3.autobusa galapunktam. Atmodas bulv. 8 mājas iedzīvotājiem ir divas iespējas kur nest atkritumus vai uz jurmalas konteineriem vai uz 3 autobusa galapunktu. Protams ka savācējiem ir izdevīgi nebraukāt pa visu Karostu,bet atkritumus savākt vienā vietā. Bet bērniem iznest atkritumus tagad vakaros kad ātri paliek tumš ir bīstami.

2016-09-09 10:46

mumins: Lūdzu nomainiet atklātos konteinerus pret tādiem, kur tik viegli kaijas, u.c. putni netiek klāt. ( esmu redzējis tādus, kur tikai maza daļa taisās vaļā, nevis visa augša ), savādāk visu laiku ir bardaks apkārt. Un atkritumu izmetēji, lūdzu, taisiet tos vākus ciet!

2016-09-10 16:26

Jahnis: Liepājas domes darbieni jau pelna tik , ka viņiem tā cena nerūp.Citādi acīmredzot domā pilsētnieki, kuriem maciņos tika centiņi žvadz.Kā apnikusi šī neskaidrā siituācija.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz