Otrdiena, 9. marts Ēvalds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Levits dod svinīgo solījumu un stājas Valsts prezidenta amatā

Levits dod svinīgo solījumu un stājas Valsts prezidenta amatā
Foto: Evija Trifanova/LETA
08.07.2019 11:52

LETA

Jaunais Valsts prezidents Egils Levits, uzņemoties amata pienākumus, pirmdien Saeimas ārkārtas sēdē nodeva svinīgo solījumu.

“Es zvēru, ka viss mans darbs būs veltīts Latvijas tautas labumam. Es darīšu visu, kas stāvēs manos spēkos, lai sekmētu Latvijas valsts un tās iedzīvotāju labklājību. Es turēšu svētus un ievērošu Latvijas Satversmi un valsts likumus. Pret visiem es izturēšos taisni un savus pienākumus izpildīšu pēc labākās sirdsapziņas,” teica Levits. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) gan aicināja viņu nodot solījumu atkārtoti, pēdējā vārda vietā sakot nevis “sirdsapziņas”, bet “apziņas”, lai solījums atbilstu Satversmē rakstītajam.

Pēc tam Levits parakstīja svinīgo solījumu, kas tiks nodots glabāšanā Valsts arhīvā, un tika atskaņota Latvijas valsts himna.

Jaunais Valsts prezidents iepriekš intervijā aģentūrai LETA solījis, ka iedzīvotājiem neliks vilties, jo koncentrēsies uz darāmajiem darbiem, nevis savu reitingu. Levits apņēmies būt aktīvs un rūpīgs Saeimas pieņemto likumu vērtētājs, kā arī nākt klajā pats ar savām likumdošanas iniciatīvām.

Valsts prezidenta amatā stājoties Levitam, pilnvaras noslēgušās līdzšinējai valsts pirmajai amatpersonai Raimondam Vējonim.

Egils Levits šodien pēc inaugurācijas uzrunā pie Brīvības pieminekļa atgādināja par tēvzemes un brīvības vērtībām, kā arī pauda ticību par Latviju kā modernu valsti Eiropas ziemeļos.

Prezidents norādīja, ka tēvzeme un brīvība ir vērtības, pēc kurām latviešu tauta vienmēr tiekusies. Tās ir vērtības, kas reiz bija izcīnītas, pēc tam zaudētas un tad atkal atgūtas, sacīja prezidents.

“Tēvzeme ir mūsu zeme, ar ko esam saistīti paaudžu paaudzēs, vienalga, kur mēs fiziski atrodamies. Tā ir zeme, kas mums pieder. Tā ir mūsu arī tad, kad šeit saimnieko sveša vara. Tā ir zeme, kas nosaka mūsu likteni. Tā ir zeme, kuras likteni nosakām mēs,” norādīja Levits.

“Savukārt brīvība ir cilvēka dabiskais stāvoklis, stāvoklis, kurā varam izvēlēties starp alternatīvām. Tas ir stāvoklis, kurā varam paši noteikt savu brīvtelpu, tās robežas, kuru ietvaros varam rīkoties kā vēlamies. Tas ir stāvoklis, kurā varam īstenot savu gribu un vēlmes,” pauda prezidents.

Levits savā uzrunā pauda ticību Latvijai kā tiesiskai un taisnīgai valstij, kur cieņā ir solidaritāte un gatavība palīdzēt cits citam.

“Es ticu Latvijai kā labklājīgai valstij, kur katram ir pieejama kopējā labuma daļa – gan materiālā, gan garīgā, gan sociālā nozīmē. Mēs visi kopā spējam tādu Latviju veidot. Es ticu Latvijai kā modernai valstij Eiropas ziemeļos, mūsu zinātnieku un uzņēmēju spējai konkurēt pasaules līmenī, mūsu mākslinieku spējai dot pasaulei jaunas un negaidītas atziņas. Es ticu Latvijai, kurā mēs ikkatrs, latvieši un mazākumtautību pārstāvji, mēs, Latvijas tauta, stipri savā valstsgribā, spējam veidot savu valsti kā mājas katram no mums,” noslēdzot uzrunu, paziņoja Levits.

Saeima Levitu Valsts prezidenta amatā amatā ievēlēja 29.maijā. Par viņu nobalsoja 61 deputāts.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Levits 1982.gadā beidzis Hamburgas Universitātes Juridisko fakultāti, bet 1985.gadā – Hamburgas Universitātes Sabiedrisko zinātņu un filozofijas fakultāti.

Levits savulaik bija Latvijas vēstnieks Vācijā, Šveicē, Austrijā un Ungārijā. Viņš bija arī 5.Saeimas deputāts, kā arī tieslietu ministrs. Vēlāk Levits tika ievēlēts par Eiropas Cilvēktiesību tiesas locekli no Latvijas, bet tad viņš kļuva par ES tiesas tiesnesi.

Levits ir 1990.gada 4.maija Neatkarības deklarācijas līdzautors, kā arī darbojies Satversmes preambulas projekta izstrādē.

Līdzšinējais Valsts prezidents Vējonis augstajā amatā tika ievēlēts 2015.gada 3.jūnijā, kad Saeimas balsojumā viņa kandidatūru atbalstīja 55 deputāti. Toreiz balsojumā viņš pārspēja Levitu. Vējonis maija sākumā paziņoja, ka uz otro termiņu nekandidēs.

31 komentāri

2019-07-08 13:07

ВКС: Территория на которой третий президент появился одной нации.
1. Израиль
2. Украина
3. Латвия.

2019-07-08 14:07

Leons: Tak kāda tev starpība ko mēs savā valstī par prezidentu liekam. Būtu labāk uztraucies kāpec paši nespējat atrast prezidentu, kas tavu valsti no no pagrimuma izvilktu.

2019-07-08 14:23

k,,,: Daudzi deva zverastu,un valsti nolaida pa burbuli.Tads bij tas merkis.Es vairs nevienam neticu.

2019-07-08 14:37

>>Leons: ja tu ar savu textu biji domājis Krieviju ,tad tev kā jau lielākajam vairumam latviešu nav spēju cilvēcīgi un loģiski domāt..tu vnk esi muļ''kis..atradis ko salīdzināt..latvija --kurai apšai tagad nekā nav --viss iznīcināts un kura dzīvo uz rietumu pabalstiem un ir rietumu kolonija..un Krievija ,kura ir pati lielākā valsts pasaulē ar pašu daudzveidīgāko nacionalitāti ,rietumu sankcijām u.t.t un tomēr iet uz augšu straujā tempā.Nu bet tu klausies propogandu un pērējos melus pret Krieviju--kalpiem to tik padod--pariet )))Tu esi nožēlojams

2019-07-08 14:42

Leons: Nedomāju, ka tu domā, bet ja jau tu pieķēries Krievijai. Kāpēc pati lielākā, resursiem bagātākā un daudznacionalākā valsts nespēj saražot normālu vieglo auto vai pat veļas automātu? :D Un man neliekas, ka esi bijis Latvijā, te nekas nav iznīcināts un lietas notiek.

2019-07-08 14:52

MUDRA: Patiess prieks un lepnums,ka Latvijai ir cienījams un godājams Prezidents! Lai viņam un mums izdodas!

2019-07-08 15:56

Neons: Kāpēc tad no tās pasaulē lielākās, daudznacionālākās valsts iedzīvotāji mūk uz skandināviju un strādā par 3€ stundā? Galva sareibusi no tā straujās attīstības?

2019-07-08 16:08

>>galva>>otto>>k,,,: Jā, varam būt lepni par cienījamu un godājamu cilvēku prezidenta amatā! Riebjas internetā lasīt anonīmās žēlabas un prastības par krieviem, žīdiem, mērgļiem un burbuļiem. Latvijā ir gaidāmas pozitīvas izmaiņas. Un es novēlu, lai arī Krievijā būtu visai drīz gaidāmas pozitīvas izmaiņas. Pa pasauli klīst un vaimanā tikai tie, kam nav labi ne Latvijā, ne Krievijā.

2019-07-08 16:20

pero: arī saskatīju kļūdu virsrakstā.....tas vēsta ,ka prezidents nodevējs....
zvērestu devis,nevis nodevis.....

2019-07-08 18:19

>>MUDRA: ""--godājams Prezidents! Lai viņam un mums izdodas!__kas lai izdodas?/bikses piedirst ?kas tas par debīlu novēlējumu?/laikam ar galvu nedraudzējies

2019-07-08 18:56

Ivars Z: Par cik Latvijas valsts Prezidentam LV Satversmē ir gauži maza loma valsts attīstībā atvēlētā, tad stāstīt, ka šis noteikti būs tas Prezidents kurš mūs iecels saulītē ir gana nožēlojami un populistiski.
Lai Levitam izdodas būt tuvam visai Latvijas tautai, un nevis tikai kādai Latvijas sabiedrības daļai.

2019-07-08 19:14

да: leonu-ты в порт сходи там российские Нивы на паром в Германию пачками грузят

2019-07-08 19:25

Ješka parastais: Nu re,ja jau vateņu koris un viņu līdzskrējējs kantainais izmisīgi brēc,tātad esam uz pareizā ceļa.Protams brīnumi nav gaidāmi,bet salīdzinot iepriekšējiem oligarhu pakalpiņiem berjoskinu un vājoni Levits izskatās gana cienījami!

2019-07-08 19:46

Atbilde: Ja Latvijā būtu tautas vēlēts prezidents, tad tas būtu Ušakovs vai Ždanoka, jo Latvijā ne dekolonizacija, ne arī patiesa integracija vairumā gadījumu nav notikusi - ir tikai pasu un balsstiesību izdāļāšana naidpilniem kolonistiem, savukārt cilvēka tautībai nav nekādas nozīmes, ja viņš ciena un mīl šo valsti, kā arī pārvalda un lieto tās valodu.

2019-07-08 20:21

Makaveli to Leonam: Ko tu te stāsti pekstiņus :D, Kas ir tie mēs... kas liek prezidentu?!!! Tu neko, nevari! Kā tev teiks, tā arī būs :D Zini, kas ir tautas vēlēts prezidents?!? No kā tāda, Latvijas izzadzēji baidās. Krievijā tauta vēl... Vari nemaz nesākt pirst, ka tur viss ir meli un tā tālāk..

2019-07-08 21:13

Savejajs: Jauns prezidents? :p

2019-07-08 21:41

Gunta: Kāpēc šoreiz portāls nedzēš komentārus, kuri ir naidu kurinoši?

2019-07-08 23:35

yoko: Labais! Kas nepatika moderātoram? Tas ,ka indivīdam ieteicu runāt skaidrāk par dekolonizāciju(par etniskajām tīrīšanām) Vai tas ,ka Latvija nav tikai vienai nacionalitātei? Bet Levitam- ŠALOM!

2019-07-08 23:41

Atbilde: Dekolonizacija nenozīmē etnisko tīrīšanu, tirliņ. Ar to nodarbojās kara laikā, kad izsūtīja uz Sibīriju, kur - kāda sagadīšanās - 85% bija latvieši, 12% tie, ko tagad sauc par ebrejiem, un viņu visu vietā te salīda tādi kā tu.

2019-07-08 23:50

yoko to Atbilde: Būtu kādu gramatu lasījis zinātu ,ka izsūtīja visās republikās ,pašu Krieviju ieskaitot ! Izsūtīja ne pēc nacionāla pamata! kommunisti zin...Un tiem nebija nacionalitates! Būtu kripatiņu lasījis zinātu ,ka pirmsākumos kaudze ar Latviski runājošiem kremlī šiverēja! Tāpēc beidz te savu demagoģiju ,par to ka tavās dzīves neveiksmēs KRIEVI vainīgi! Tādi ka es? Tev tak pat prāta neienāk,ka ne visi ir tik aprobežoti un ar mūžīgo sāpi dzīvojoši ,kā tu! Jā nepatīk tirliņi ,kuri slimo ar nacionālismu! Bet neuzskatu to par sliktu īpašību! Jautājumi?

2019-07-08 23:58

yoko to Atbilde: Un jau jau tik gudrs biji dekolonizāciju pieminēt! Tad gribētos īsuma dzirdēt tavu redzējumu ,bet galvenais risinājumu...Ka tu taisies izsūtītun galvenais ko izsūtīt! Pēc kādiem principiem? Pēc tautībam! Cik procentus krievu gribetu "dekolonizēt"? Cik procentus ukraiņu ,armēņu,lietuviešu utt...? Tīri, pāris teikumos!

2019-07-09 00:16

Atbilde: Elementāri - ja valsts atgūst neatkarību, tad tās pilnvērtīga atjaunošana nav iespējama, neaizvācoties prom "atbrīvotāju" varzai, kas, rupji rēķinot, ir viss saskaņas un ždanokas elektorāts plus 99% nepilsoņu, kuri nekādu integraciju sev veikt netaisās. Pretējā gadījumā izveidojas sociāla perversija, kur agresorvalsts kolonisti turpina te dzīvot un justies kā mājās, pamattautai uzspiežot savu valodu utt. Tam visam, protams, bija jānotiek jau 91.gadā, tā vietā mums 30 gadus pēc neatkarības ir valsts apmaksātas skolas krieviski un balsstiesīgi pilsoņi, kas uz latviski uzdotu jautājumu atbild ar "čevo". Un nē, es netaisos to pieņemt, atbalstīt un uzskatīt par normālu situaciju.

2019-07-09 00:31

yoko to Atbilde: Uz jautājumu ,kā taisies "dekolonizēt" cilvēkus ,ts arī neatbildēji! To atbildēt nevar arī priekšzīmīgākie Latvijas nazionalisti! Kad uzdod jautājumu ,kaut ko pažvankst par mūžīgo sāpi ap krievu un viss! Es tak gribēju zinat vienkārši! Kādas nacionalitates un cik aptuveni būtu jāizraida no Latvijas ,lai tādi ,ka jūs varētu uzelpot ar pilnu krūti? Nu ciparos,aptuvenos! :) 100,1000,100000 tk? Baltkrievi,lietuvieši vai tikai krievi ? Nu interesanti tak?

2019-07-09 00:47

Atbilde: Nedalu ne tautībās, ne nacionalitātēs. Ar visiem runāju latviski, bieži gan bezcerīgi, jo pretī ir "čevo" variants. Cik atbrauca, tik lai aizbrauc, ja reiz negrib/nespēj/nevar integrēties Latvijā, latviešu valodā un kultūrā. Jābūt motivējošai sistēmai - no krievijas to, protams, nesagaidīt, bet būtu jāmaksā pārcelšanās pabalsts. Var, protams, saprast, ka no Eiropas uz trešās pasaules valsti īpaši pārcelties neprasās, it sevišķi ja var tepat justies kā mājās, neapgrūtinot sevi ar valsts valodu.

2019-07-09 00:59

yoko to Atbilde: skaidrs... Nezinu ,gan kapēc atkal Krievija vainīga! Bet domu sapratu laikam! Pat ja ieceļojis no Lietuvas,jamaksā krievam! Kur tu dzīvo Dies zin! Cilvekus ,kas mūsdienas nezin latviešu valodu uz pirkstiem varu saskaitīt! Bet pazīstu daudz ļaužu! ...varbūt kāda tantuki ,kurai savienība nevajadzēja to valodu! Bet man nav problēmu pāriet uz krievu valodu! Jo valoda ir tikai saziņas līdzeklis! Un tās saglabāšana vai izkopšana nav krieva uzdevums! Savu latvietību uz viņu reiķina nepacelsi! Bet ar savām"deokupācijas" idejām tikai sēsi naidu starp tautām ,kas dzīvo Latvijā! Bet tādi ,ka jūs ir saujiņa un tur nu neko padarīt nevar! Tapat ,kā saujiņa krievu šovinistu! Man personīgi gribētos lai jūs nazionalistus un tos krievu šovinistus ,kaut kur nosūta tālāk no Latvijas ,lai mēs visi kopā(neatkarīgi no tautības vai ticības mācības) varētu celt Latvijas labklājibu! Bet mana ideja ir tik pat utopiska ,kā tavas etniskās tīrīšanas! Visu labu! :)

2019-07-09 04:31

#VISSIRLABI: Prezidents valstij, no kuras nav aizbraucis NEVIENS iedzīvotājs !!!

2019-07-09 08:32

Atbilde: Žanra klasika - "man nav problēmu pāriet uz krievu valodu, valoda ir tikai saziņas līdzeklis utt" - nu re! Tad, kad visi te dzīvojošie bez pļurkstēšanas par diskriminaciju un "nazismu" (latviski - nacismu) pāries uz latviešu valodu saziņā ar latviešiem (savstarpēji - kaut vai franciski), tad arī šis jautājums nebūs tik aktuāls. Pagaidām krievu valoda tiek uzspiesta visur, un vācieši Vācijā turciski nerunā, tāpēc laiks nolikvidēt skolas svešvalodā un beigt māžoties, visu laiku runājot krieviski.

2019-07-09 09:31

Xxx: No prezidenta tāpat nav nekādas jēgas. Priekš Lv prezentācijām tik viņs ir . Un prezidentu Lv tauta nevēlēja a viņu vēlēja saimes 100 liekezi kuriem rūp tik piesists savas kabatas no lielās siles.

2019-07-09 23:13

Atbilde: Pasarg dies no "tautas" vēlēta prezidenta Latvijas apstākļos! Tiešām tik ļoti gribas ušakovu par prezidentu?!!

2019-07-09 23:37

yoko to Atbilde: Cilvēki grib TAUTAS(neatkarīgi no tautības vai ticības mācības) vēlētu prezidentu! Nu ko tu mal savu KRIEVI nāk? Neapnīk? Bet zinu no ka baidies! Tagad ,balso kā gribi,bet uzvarēs "Vienotība: pat ja paliks pēdējā! Bet te redz ievēlēs,un ak dies! VIRSlatvieša ļaunākais murgs! Krievu tautības cilvēks,Latvijas prezidents! :) Tev čal(vai kas tu tur...mošk ome pensijā) problēmas ar galvu!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz